موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

آیا شما هم می خواهید یک مدیر مالی موفق شوید؟

آیا شما هم می خواهید یک مدیر مالی موفق شوید؟| امور مالی و حسابداری بخشی جدایی ناپذیر از هر کسب و کار است. هیچ شرکت، سازمان و یا بنگاه تجاری بدون داشتن بخشی که به امور مالی مربوط باشد، نمی تواند بدون بررسی امور مالی به موفقیت برسد. از زمانی که انسان ها داد و ستد را با یکدیگر شروع کردند، حسابداری نیز مطرح شد و در طی زمان های مختلف شکل های متفاوتی به خود گرفت. در حال حاضر مسائل و امور مالی به بخش های تخصصی تقسیم شده اند و هر کدام بررسی بخشی از مسائل مالی را به عهده دارد. از آنجایی که دنیای کسب و کار هر روز در حال تغییر و گسترش است، آموزش کارشناس و متخصص در این زمینه نیز به یکی از ضروریات تبدیل شده است. خوشبختانه زمینه های مختلف مربوط به امور حسابداری و مدیریت مالی در حال حاضر در موسسات معتبر آموزش داده می شود و افراد علاقمند می توانند با شرکت در دوره مدیریت مالی و حسابداری آموزش های لازم را ببیند.

آیا شما هم می خواهید یک مدیر مالی موفق شوید؟
آیا شما هم می خواهید یک مدیر مالی موفق شوید؟

دوره مدیریت مالی و حسابداری چیست؟

دوره مدیریت مالی و حسابداری دوره ای است که با در نظر گرفتن مهارت های مدیریتی در امور مالی و موضوعات مربوط به ثبت امور مالی یا همان حسابداری آموزش جامع را به افراد علاقمند و یا فعال در این حوزه ارائه می دهد، تا این افراد بتوانند سطح دانش و مهارت خود را افزایش داده و با کمک آن به موفقیت شغلی مورد نظر خود برسند. گذراندن دوره مدیریت مالی و حسابداری مزایای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از: دسترسی به فرصت های شغلی متنوع، بهبود و ارتقا مهارت های بین فردی، حقوق بیشتر و ارتقا شغلی.

در مورد فرصت های شغلی می توان به این موضوع اشاره کرد که آموزش مدیریت مالی و حسابداری فرصت های شغلی متنوعی را به وجود می آورد و دانش پذیر می تواند پس از گذراندن این دوره به فرصت های شغلی مختلفی چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی دسترسی پیدا کند. برخی از گزینه های شغلی عبارتند از بانکداری ، تحلیل گر امور مالی، حسابداری مالی و مدیریتی و مدیریت استراتژیک مالی است. علاوه بر این برای آن دسته از افرادی که علاقمند به راه اندازی کسب و کار خود هستند نیز با گذراندن این دوره می توانند دانش و مهارت لازم در مورد مسائل مالی را کسب کنند و دید دقیق و درست و واقع بینانه تری نسبت به امور مالی داشته باشند.

یکی دیگر از مزایای گذراندن دوره مدیریت مالی و حسابداری ، نقشی است که این دوره در بهبود عملکرد فردی افراد دارد. گذراندن یک دوره مدیریت مالی و حسابداری این امکان را برای شما فراهم می کند تا مهارت های مدیریتی که آموزش دیده اید و از آن در توسعه روابط با همکاران خود استفاده کنید و مهارت های ارتباطی و کار گروهی بهتری بدست آورید. حقوق بالاتر و ارتقا شغلی نیز از دیگر مزایای این دوره است. افرادی که در حوزه مدیریت مالی و حسابداری کار می کنند معمولا حقوق بسیار خوبی دریافت می کنند. مسلما با داشتن مدرک مدیریت مالی و حسابداری حقوق بالاتری را می توان انتظار داشت. علاوه بر این مدیریت مالی و حسابداری از آن دسته مشاغلی است که همیشه حتی در زمان رکود اقتصادی مورد نیاز است. همیشه فرصتی برای پیشرفت مهارت های حرفه ای و صعود از نردبان شغلی وجود دارد. می توانید به سرعت یک بار در این زمینه دانش عمیق در مورد سیستم های مدیریت مالی و نرم افزار مدیریت مالی کسب کنید. اگر شما از این دانش و مهارت های مهارت بالایی برخوردار هستید ، این زمینه برای شما مناسب است.

آیا شما هم می خواهید یک مدیر مالی موفق شوید؟
آیا شما هم می خواهید یک مدیر مالی موفق شوید؟

مدیریت مالی چیست و چرا اهمیت دارد؟

مدیریت مالی یکی از مهمترین و ضروری ترین بخش های هر کسب و کار است و به همین دلیل آموزش و کسب مهارت در زمینه مدیریت مالی در راه اندازی یا موفقیت در کار لازم است. به همین دلیل باید بدانید که مدیریت مالی دقیقا چیست و چرا اهمیت دارد؟ مدیریت مالی به برنامه ریزی استراتژیک ، سازماندهی ، هدایت و کنترل تعهدات مالی در یک سازمان یا یک موسسه اشاره دارد. علاوه بر این شامل به کار گیری اصول مدیریتی بر دارایی های مالی یک سازمان می شود، ضمن اینکه در مدیریت مالی نیز نقش مهمی دارد. به طور کلی اهداف اصلی در مدیریت مالی عبارتند از :

  • تامین منابع مالی کافی برای سازمان
  • تضمین سهامداران سازمان برای بازپرداخت مناسب سرمایه گذاری آنها
  • استفاده بهینه و کارآمد از بودجه
  • ایجاد فرصت های سرمایه گذاری واقعی و ایمن برای سرمایه گذاری

مدیریت مالی به دلایل مختلف دارای اهمیت است که بعضی از موارد آن به برنامه ریزی مالی مربوط می شود که در حقیقت به سازمان ها کمک می کند تا برنامه ریزی بهتری در مورد مسائل مالی داشته باشند. از طرفی مدیریت مالی درست در جمع آوری بودجه و برنامه ریزی صحیح برای آن نیز نقش ویژه ای دارد و حتی می تواند در صورت برنامه ریزی نادرست به بحران مالی تبدیل شود. یکی دیگر از مواردی که مدیریت مالی به سازمان ها کمک می کند به استفاده و تخصیص بودجه دریافتی مربوط می شود، اینکه یک شرکت چطور بودجه موجود را به درستی اختصاص دهد و بهترین استفاده از آن در کدام قسمت باید انجام شود، همگی به عهده مدیریت مالی است. در کنار این موارد می توان به نقش مدیریت مالی در تصمیم گیریهای حساس مالی، بهبود سودآوری سازمان و ثبات مالی یک شرکت و سازمان نیز اشاره کرد.

مدیریت مالی چه تفاوتی با حسابداری دارد؟

تفاوت اصلی مدیریت مالی و حسابداری را می توان در زمینه تخصص این دو رشته دانست. هدف اصلی حسابداری ثبت رویدادهای مالی است که اتفاق افتاده است، اما هدف مدیریت مالی همانطور که از نامش پیدا است مدیریت و تصمیم گیری راجه به موضوعات و مسائل مالی برای آینده است. در حقیقت در مدیریت مالی، منابع مالی برای اثر بخشی بیشتر، افزایش و بودجه بندی در آینده مدیریت می شوند. یادگیری این دو مهارت در کنار یکدیگر شما را به فردی ممتاز از سایرین تبدیل می کند، زیرا جنبه های مختلف مربوط به امور مالی چه در گذشته و چه در آینده را پوشش می دهد. موسسه آموزش عالی فن پردازان به منظور کمک به فراگیران برای بالا بردن سطح دانش و مهارت خود دوره مدیریت مالی و حسابداری را برگزار می کند و به فراگیران پس از به پایان رساندن این دوره گواهینامه مدیریت مالی و حسابداری مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا می کند.

جولای 25, 2020

نویسنده : سودابه قدیری
ارسال نظرات