موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

از پس مخارج تحصیل در برترین دانشگاه های آلمان بر نمی آیید

از پس مخارج تحصیل در برترین دانشگاه های آلمان بر نمی آیید | آلمان از جمله کشور هایی اروپایی است که بهترین امکانات تحصیلی را به دانشجویان سراسر جهان ارائه می دهد. همان طور که می دانید برای گذراندن دوره های آموزشی در کشور های خارجی می بایست مراحلی طی شود و این فرآیند نیازمند تحقیق و توسعه مهارت های فردی و شغلی می باشد. همچنین باید در نظر داشت که قدم زدن در مسیر مهاجرت به تنهایی حاصل نخواهد شد و استفاده از تجربیات یک وکیل مهاجرتی، نظیر وکلا و مشاوران پارسی کانادا الزامی می باشد. کشور آلمان یکی از جذاب ترین و عالی ترین مقاصد دانشجویان سراسر جهان برای تحصیل است که آموزش و امکانات آموزشی را به نوعی رایگان در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. به منظور مهاجرت تحصیلی در آلمان باید نسبت به شرایط آن آگاهی لازم را پیدا کرد. یکی از این موارد یافتن دانشگاه و مرکز آموزشی مناسب می باشد. اکثر کسانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، به راحتی می توانند برای انجام مطالعات تخصصی خود به آلمان مهاجرت کنند، زیرا تحصیل در آلمان در برخی از دانشگاه ها برای فرد هزینه ای در بر ندارد و به صورت رایگان حساب می شود. بهتر است بدانید که برای تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا در این کشور بایستی از زبان انگلیسی استفاده کنید، اما در مقاطعی نظیر کارشناسی، کسب نمره کافی در آزمون زبان آلمانی ضروری می باشد. ولی در هر صورت، به منظور یافتن کار، برقراری ارتباط و زندگی در این کشور، بهتر است زبان آلمانی را فراگرفته باشید تا تحت هیچ شرایطی به مشکل نخورد. در نتیجه به منظور بکارگیری از وضعیت مطلوب و متنوع تحصیل و کار در آلمان، هر کدام از افراد متقاضی قادر هستند تا رشته مورد علاقه خود در بهترین دانشگاه های آلمان را، بخوانند. به علاوه تعداد بی شماری از مراکز آموزشی و دانشگاهی این کشور مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.

برترین دانشگاه های آلمان
برترین دانشگاه های آلمان

تحصیل در آلمان

دانشگاه های برتر آلمان در سراسر شهر های این کشور پراکنده شده اند و همچنین علاقه مندان تحصیل و پیدا کردن کار پس از آن، قادر خواهند بود در مناطقی نظیر مونیخ، برلین و 40 شهر دیگر، به تحصیل و استفاده از امکانات آموزشی بپردازند. آلمان یکی از کشور هایی است که جزو مهم ترین و تاثیر گذار ترین مقاصد برای ادامه تحصیل در خارج از کشور به شمار می رود. این کشور در بین دیگر نقاط جهان از دانشجویان بین المللی بسیار حمایت می کند. در ارتباط با بحث هزینه ها، بهتر است بدانید که هزینه تحصیل دانشجویان خارجی با دانشجویان شهروند و بومی آلمان، برابری می کند. همچنین دولت این کشور تسهیلات رایگانی را در اختیار دانش پذیران قرار می دهد تا بتوانند بدون هیچ مشکلی به مطالعه بپردازند. همان طور که گفته شد، آلمان در گروه کم هزینه ترین کشور های دنیا به منظور شرکت در دوره ها و حضور در دانشگاه ها قرار گرفته است. از این رو، اکثر دانشجویان موظف هستند تا نسبت به یادگیری زبان انگلیسی و آلمانی اقدام نمایند. البته در مقاطع تحصیلی پایین تر، آموزش زبان آلمانی جزیی از واجبات تلقی می ود، در حالی که در مقاطعی نظیر کارشناسی ارشد و یا همان فوق لیسانس، یادگیری زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه ها در اولویت قرار می گیرد. بهتر است بدانید که صد ها دانشگاه در سراسر آلمان وجود دارد که نیروهای متخصص را در این راستا پرورش می دهد تا پس از فارغ التحصیلی امکان استخدام آن ها در مجموعه ها و شرکت های مهم میسر گردد.

مزیت های تحصیل در دانشگاه های آلمان

سیستم دانشگاه آلمان صدها سال است که از اهمیت ویژه ای برای دانشجویان برخوردار است و امکانات فوق العاده ای را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. دانشگاه های آلمان با تأمل بر دستاوردهای چشمگیر علمی، فلسفی و موسیقی در ملل، افتخارات بی شماری را در این زمینه ها کسب می کند که دریافت جایزه نوبل یکی از آن ها می باشد. به علاوه، تحصیل و مهاجرت به آلمان امروز به معنای تجربه این سیستم آموزش بسیار با کیفیت است. با توجه به بیشتر و جهانی شدن ارتباطات، دانشگاه های آلمان اکنون بیش از هر زمان دیگری در دسترس دانشجویان بین المللی قرار گرفته اند. بدین جهت، تلاش کرده ایم تا مزیت های تحصیل در دانشگاه های آلمان را به صورت جدی بررسی کنیم:

اهمیت جهانی شدن کشور آلمان

بهتر است بدانید که آلمان جایگاهی غالب تر از سایر کشور های اروپایی دارد. این نقطه صنعتی در قاره اروپا، مرکز تمرکز در تجارت و بازرگانی شناخته شده است. این کشور همچنان با وجود رکود اقتصادی در سراسر جهان، به توسعه صنایع و تولیدات اقتصادی خود در راستای پیشرفت و ترقی ادامه داده است.

ایجاد تحقیق، توسعه در صنعت و علم

سیستم دانشگاهی آلمان شامل بیش از 300 موسسه و مرکز آموزشی و دانشگاهی بهم پیوسته می باشد که به دلیل ارتباطی محکم که در سراسر کشور گسترش یافته اند. این دانشگاه ها و مراکز آموزشی قادر هستند تا صنعت بسیار مستحکم و استوار، فرهنگ واقعی بین مردم و دیگر دانشجویان را درک کرده و همین زمینه باعث گردد تا آموزش عالی توسعه پیدا کند. همچنین بهتر است بدانید که از طریق به وجود آوردن پروژه های تحقیقاتی می توان در دانشگاه های معتبر و کنفرانس های عالی بین المللی ظاهر شد و از مزیت ها و امکانات آن مرکز آموزشی آگاهی یافت.

برترین دانشگاه های آلمان
برترین دانشگاه های آلمان

بودجه ارائه شده برای تحقیق

دانشگاه های آلمان با ترکیبی از سه منبع اصلی دولت، صنعت و اتحادیه اروپا تأمین می شوند. این پشتیبانان و حمایت کنندگان بزرگ مالی در اروپا، به دنبال آن هستند تا یک سیستم آموزشی بی نقص را برای عموم ارائه دهند تا از این طریق فرهنگ این کشور به دانشجویان بین المللی شناسانده شود و همچنین نوآوری و توسعه به مراتب افزایش یابد. نکته ای که بسیار مورد توجه دولت مردان و مدیران دانشگاهی قرار می گیرد، از میان برداشتن محدودیت های برون مرزی است که موجب می شود تا استعداد های برتر به سمت آلمان سوق داده شوند.

 شهریه ی دانشگاهی و هزینه های زندگی در آلمان

از اکتبر سال 2014، آلمان رسماا از دریافت شهریه از دانشجویان خودداری کرده است. البته در برخی از دانشگاه ها و رشته ها، هزینه های کمی دریافت خواهد شد. آلمان پس از یک دوره آزمایشی کوتاه، به منظور حفظ خدمات باکیفیت، سیستم آموزشی رایگان را در دانشگاه های دولتی به وجود آورد. در حالی که این هزینه ها مبلغ کمی در مقدار حدودی 500 یورو در هر ترم در نظر گرفته شده بود، از این رو می توان نتیجه گرفت که با تحصیل در آلمان، وقت خود را هدر نخواهید داد، بلکه ارزان ترین دانشگاه ها با کیفیت عالی را در این کشور پیدا خواهید کرد. به همین دلیل، دانشجویان قادر خواهد بود تا پس از تهیه مدارک در خاک آلمان حضور یابند.

معرفی برترین دانشگاه های کشور آلمان

شاید باورش برای شما سخت باشد اما هزینه های تحصیل در آلمان اصلا گران نیست، البته باید در نظر گرفت که مطالعه برخی رشته ها ممکن است هزینه های بیشتری در بر داشته باشد. همان طور که گفته شد، آلمان در مقایسه با دیگر کشور ها هزینه زیادی را شامل نمی شود. در ارزان ترین حالت، شهریه ی پرداختی دانشجویان خارجی همانند دانشجویان بومی و شهروند به حساب می آید. در بهترین وضعیت نیز، هزینه ها رایگان خواهد بود. در این به معرفی برخی از دانشگاه های آلمان می پردازیم:

  • دانشگاه های شهر برلین

شهر برلین یکی از مناطقی است که بهترین امکانات آموزشی و دانشگاه های برتر اروپا را در خود جای داده است. در این دانشگاه ها، بیشتر دروس به زبان انگلیسی ارائه داده می شود، این در حالی است که حتی خود آلمانی زبان ها هم بایستی کلیه دروس را با زبان انگلیسی فرا بگیرند. یکی از مزیت های تحصیل در دانشگاه های شهر برلین، همین گزینه است که دانشجویان بین المللی که آشنایی زیادی با زبان آلمانی ندارند، می توانند از آن استفاده کنند. یکی از مهم ترین آن ها، دانشگاه فریه برلین است که از جمله بزرگ ترین مراکز تحقیقاتی این کشور به شمار می رود و همچنین به عنوان چهارمین مرکز تحقیقاتی در آلمان و رتبه 87 در دنیا شناخته می شود. همان طور که می دانید هر دانشگاهی، رشته های خاصی را در خود دارد و به صورت تخصصی به ارائه خدمات آموزشی در آن می پردازد، که این رشته ها شامل هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی می باشد.

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های شهر برلین، هومبولت می باشد که رتبه 99 ام را به خود اختصاص داده است. این مرکز آموزشی گسترده، از جمله قدیمی های برلین به حساب آمده و بیشتر از ده درصد دانشجویان آن، افراد بین المللی و خارجی هستند. هومبولت بیشتر تمرکز خود را روی تحقیقات گماشته و اکثر علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد، قادر خواهند بود تا در پروژه های تحقیقاتی و علمی این مرکز شرکت نمایند. یکی از موفقیت هایی که دانشگاه هومبولت کسب کرده، استفاده از مشهور ترین اساتید جهان است که در رشته هایی نظیر علم، اقتصاد، هواشناسی و تغییرات آب و هوایی به تدریس پرداخته اند.

برترین دانشگاه های آلمان
برترین دانشگاه های آلمان
  • دانشگاه های شهر مونیخ

مونیخ یکی از شهر های غنی و پر از تاریخ کشور آلمان است که در ایالت باواریا قرار گرفته است. هر کدام از افراد براساس رشته مورد علاقه، شرایط و پیشینه تحصیلی خود، یکی از دانشگاه های مناسب را پیدا کرده و نسبت به اخذ ویزای تحصیلی در آلمان، اقدام می نمایند. دانشگاه فنی مونیخ یا همان TUM می باشد که رتبه 53 ام را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه تا به حال حدود 5000 دانشجوی بین المللی از کشور های خارجی را در خود دیده است. TUM از جمله دانشگاه های فنی است که در ارائه رشته های مهندسی نظیر مکانیک و شیمی، اعتبار خاصی یافته است. نکته ای جالب بایستی به آن بسیار توجه شود، همکاری دانشگاه فنی مونیخ با سایر دانشگاه ها نظیر دانشگاه های مهم و مشهور ایالات متحده همچون، MIT، استنفورد، جورجیا تک و کرنل می باشد که این امر باعث شده از لحاظ علمی توسعه و پیشرفت بسیاری حاصل شود. دومین دانشگاه مهم شهر مونیخ، لودویگ ماکسیمیلیان یا LMU است که در رتبه بندی کیو اس، شصت مین عدد را به خود اختصاص داده است. اکثر رشته ها که شامل، بازرگانی، مدیریت، روانشناسی و علوم فیزیک این دانشگاه، به زبان انگلیسی ارائه می شود. همچنین، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان، از نظر رتبه علمی پس از دانشگاه فنی مونیخ و دانشگاه هایدلبرگ، قرار گرفته است.

امتیازات تحصیلات دانشگاهی در کشور آلمان

همان طور که می دانید کشور آلمان امکانات رفاهی بسیاری را برای علاقه مندان به تحصیل فراهم می آورد که یکی از آن ها امکان ادامه زندگی در یکی از بهترین کشور های قاره اروپا می باشد. اگر فردی هستند که علاقه مند کار در آلمان می باشد، به شما توصیه می شود تا پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور، در آلمان کار پیدا کنید، این مدت زمان 18 ماه اعلام شده که در صورت اجازه و دریافت ویزای کار، قادر خواهید بود پس از گذراندن سه سال کار در آلمان، اقامت دائم را به دست آورید. کشور المان یکی از مناطقی است که پایین ترین نرخ بیکاری را در بر دارد و دولت آلمان توانسه در راستای بهبود روند مدیریت و توسعه کشور، بستری امن را برای کار و زندگی مهیا کند. از این رو می توان این کشور را یکی از بهترین و شناخته شده ترین کشور ها و مقاصد مهاجرتی در نظر گرفت که آلمان دارای بزرگ ترین اقتصاد در جهان است و با ارائه کلیه امکانات و کیفیت تحصیل در این کشور، تمام علاقه مندان را به خود جذب کرده است. جالب است بدانید که مقاطع تحصیلی دانشگاهی در آلمان به سه بخش، کارشناسی، فوق لیسانس و دکتری و همچنین فوق دکتری طبقه بندی می شود. حال بهتر است نکته ای در ارتباط با زمان آغاز سال تحصیلی در دانشگاه ها بیان شود. مانند دیگر دانشگاه های کشور های اروپایی، آغاز ترم های دانشگاهی از ماه سپتامبر تا مارچ می باشد و ترم بعدی نیز از ماه آپریل تا آگوست شروع خواهد شد. به طور کلی این کشور امتیازات خوبی را برا علاقه مندان در نظر گرفته است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

  • ارائه امکانات تحصیلی رایگان در آلمان
  •  امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع ارشد و دکتری
  • اجازه اقامت به مدت هجده ماه بعد از اتمام تحصیل برای پیدا کردن شغل و دریافت ویزای کاری
  •  امکان دریافت اقامت دائم پس از تمام کردن تحصیلات
  • وجود امکانات رفاهی در رشته هایی نظیر هنر، انواع مهندسی، پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی
  •  امکان پیدا کردن شغل و کار کردن در کنار تحصیل و پوشش بخشی از هزینه های زندگی

تحصیل در آلمان با پارسی کانادا

آلمان چندین دهه است که در بسیاری از بزرگترین دستاوردهای جهان پیشگام بوده و در حوزه های هنری و علمی نقش مهمی را ایفا کرده است. از این رو دولت آلمان در تلاش است که با ارائه امکانات فوق آلعاده آموزشی، دانشجویان با استعداد و توانا را به سمت این کشور اروپایی جذب کند. همان طور که در مقاله ذکر شد، دانشگاه های آلمان بر آنند که شهریه های رشته های متنوع را حذف کنند و یا تا حدودی قیمت ها پایین بیاورند. یکی از مزیت های مهم تحصیل و مهاجرت به آلمان، کم بودن هزینه های دانشگاهی و همچنین برابری پرداخت شهریه دانشجویان بین المللی و داخلی می باشد. پس می توان نتیجه گرفت که با تحصیل در آلمان، وقت خود را نه تنها هدر نمی دهید، بلکه آن را بهینه سازی می کنید و در از فرصت به دست آمده برای ساخت آینده ای روشن، استفاده خواهید کرد.

نکته ای که درباره زبان مورد نیاز برای تحصیل مطرح می شود، بکارگیری زبان آلمانی و انگلیسی است که برخی از دانشگاه ها تنها برای تدریس از زبان انگلیسی استفاده می کنند که این خود مزیتی بزرگ به حساب می آید. از طرفی دیگر، قریب به اتفاق، تعداد بی شماری از دروس تدریس شده در برخی از دانشگاه ها به زبان آلمانی ارائه شده است و همین امر سبب شده تا سالانه تقاضای دانشجویان بین المللی برای اخذ ویزای تحصیلی در آلمان، به طور قابل توجهی افزایش یابد و در حالت کلی تغییراتی به وجود آمده که باعث شده برخی دانشگاه های آلمان انگلیسی زبان را در میان آموزش های خود قرار دهند. جالب است بدانید که بیش از 350 دوره و رشته دانشگاهی بین المللی، در سراسر سیستم آموزشی کشور آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شود و امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان خارجی در یک زبان نیز، فراهم شده است. یکی از نکاتی که به منظور اخذ ویزای تحصیلی و کاری در آلمان مورد توجه قرار می گیرد، استفاده از تجارب یک وکیل مهاجرتی است که انجام تمام امور را برای فرد راحت تر می کند. وکلا و مشاوران پارسی کانادا بر آنند که اتفاقات خوبی را در زمینه مهاجرتی برای فرد متقاضی رقم بزنند.

ژوئن 23, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام است؟

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام است؟

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام است؟ بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام است؟ | داشتن یک شغل خوب و مناسب با درآمد کافی معمولا، از خواسته های مهم و ضروری اغلب ماست. خواسته و نیاز درونی که در عین بدیهی بودن، در خیلی از کشورهای جهان تبدیل به یک رویا و آرزوست. […]

بیشتر بخوانید...
زندگی در آلمان

مزایا و معایب زندگی در آلمان که در مهاجرت شما تاثیر گذارند

مزایا و معایب زندگی در آلمان که در مهاجرت شما تاثیر گذارند | مزایا و معایب متعددی برای زندگی در خارج از کشور وجود دارد و مسلما آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. با خواندن این مقاله که کارشناسان موسسه مهاجرتی پارسی کانادا آماده کرده اند، می توانید به برخی از مزایا و معایب […]

بیشتر بخوانید...
جاذبه های گردشگری آلمان

جاذبه های گردشگری آلمان

جاذبه های گردشگری آلمان جاذبه های گردشگری آلمان | در توصیف کشور آلمان می توانیم به ویژگی هایی همچون تاریخ، فرهنگ و زیبایی های طبیعی آن اشاره کنیم. جاذبه های گردشگری آلمان هر ساله افراد بسیاری را از سراسر جهان به این کشور روانه می کند. بازدید كنندگان کشور آلمان می توانند به دیدن شهرهای […]

بیشتر بخوانید...
آلمان چطورآلمان شد

کشور آلمان چطور آلمان شد

کشور آلمان چطور آلمان شد کشور آلمان چطور آلمان شد کشور آلمان چطور آلمان شد | آلمان به عنوان بزرگترین بازار کل اروپا در سال 2019 به تولید ناخالص داخلی 2/4 تریلیون رسید. این کشور به لحاظ قدرت اقتصادی پس از آمریکا، چین و ژاپن در رتبه چهارم قرار دارد. این بازار بزرگ 21 درصد […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات