موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

انتقال دارو با پهباد در کانادا | به زودی می توان دسترسی به دارو به آسانی از پشت پنجره توسط یک پهباد امکان پذیر باشد.
در روزهای گذشته اولین پهباد حامل دارو توسط یک داروخانه در بریتیش کلمبیا مورد آزمایش قرار گرفت. در هفته گذشته چند قلم دارو بر روی پهباد قرار داده شد و حدود 11 دقیقه بر فراز اقیانوس، از دانکان در بریتیش کلمبیا تا سالت اسپرینگ آیلند پرواز کرد.
انجام این پرواز به هیچ وجه برای سرگرمی نبود. مسئولان این داروخانه بر این باورند که می توانند به وسیله این پهباد داروهای مورد نیاز بیماران ساکن در مناطق روستایی و دور افتاده را که دسترسی مناسبی به داروخانه ندارند را در اختیارشان بگذارند.
کریس چیو، دارو ساز در مصاحبه با یکی از شبکه های خبری گفت: «این درست همان کاری است که پهبادها قادر به انجام آن هستند. از طریق دوربین تشخیص چهره ای که در آن تعبیه شده، اطمینان حاصل می کند که بیمار در آن جا برای تحویل دارو حضور دارد و سپس بسته دارویی را بر زمین می گذارد.»
اداره پست کانادا که در انجام این آزمایش مشارکت داشت، امیدوار است یک روز این پهبادها بتوانند به 144 مرکز پروازی آن خدمات رسانی کنند.

انتقال دارو به کانادا
انتقال دارو به کانادا

بهبود زندگی ساکنان مناطق دور افتاده

ساکنان مناطق شمالی کانادا به راحتی می توانند توسط این پهپاد به داروهای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. کارشناسان نیز براین باورند که این روش موجب کاهش زمان انتظار و بهبود کیفیت زندگی بیماران می شود. رساندن داروهای ضروری مانند اپی نفرین (epinephrine) و نارکان (NARCAN) به بیماران، هر دقیقه برای نجات یک زندگی بسیار با ارزش می شود.
البته با توجه به این که در اجرای هر برنامه ای ممکن است با معایبی نیز مواجه شد، رساندن دارو از این طریق نیز معایبی دارد. برخی کارشناسان معتقدند حفظ حریم خصوصی و ایمنی به ویژه حوالی فرودگاه ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. با پیشرفته تر شدن تکنولوژی این دست پهباد ها، ما نیاز به قوانینی پیرامون حفظ حریم ها خواهیم داشت.

همچنین پهبادها می توانند برای کمک رسانی به بهیاران نیز بسیار مفید باشند. آزمایش هایی برای انتقال دستگاه دفیبریلاتور(الکتروشوک قلب) به مناطق دور افتاده از طریق پهبادها در حال انجام است. این امر کمک می کند تا در کم ترین زمان پاسخگوی نیاز بیمار بود.

سپتامبر 17, 2019

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا | بر خلاف باور عموم، پدیده مهاجرت امری نو و جدید نیست. از دوران باستان مهاجرت رواج داشته و اقوام و مردمان مختلف با انگیزه های متفاوت دست به این کار می زدند. آن چیزی که جدیدی است، شکل و صورت مهاجرت است که با توجه به دنیای مدرن امروزی، تغییر یافته […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ | یکی از راه های مهاجرت به کانادا و ورود به خاک این کشور، دریافت ویزای استارت آپ می باشد. در حالت کلی برای استفاده از این ویزا باید شرایط خاصی داشته باشید، در غیر این صورت به هدف خود که […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به منیتوبا

پذیرش 199 متقاضی مهاجرت به منیتوبا

مهاجرت به منیتوبا پذیرش 199 متقاضی مهاجرت به منیتوبا | ایالت منیتوبا در پذیرش 95 ام خود که مورخ 31 جولای برگزار شد برای 174 متقاضی توصیه نامه یا LAA صادر کرد، در عوض متقاضیان بعد از دریافت دعوت نامه بایستی که تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف این استان به منظور اقامت […]

بیشتر بخوانید...
برگزاری مسابقه عکس

برگزاری مسابقه عکس

برگزاری مسابقه عکس برگزاری مسابقه عکس | ” Show Us Your Canada ” افتخار بردیچ چگر ، رهبر دولت در مجلس عوام و وزیر کسب و کار و گردشگری، یک مسابقه عکس “Show Us Canada ” خود را با باشگاه عکس جغرافیایی کانادایی راه اندازی خواهد کرد. در تاریخ 25 می سال 2018 طرح برگزاری […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات