موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا | کانادا یکی از کشور هایی است که تعداد زیادی از دانشجویان به دنبال تحصیل در آن هستند. همان طور که می دانید راه های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که یکی از آن ها انتخاب دانشگاه مناسب و تحصیل در این کشور است. بهترین دانشگاه های کانادا شامل دانشگاه تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا و دیگر دانشگاه های دیگر می باشد. از این رو دانشجویان و علاقه مندان می توانند بر اساس شرایط تحصیلی خود و رتبه بندی دانشگاه های ملی و بین المللی، به تحصیل در کانادا مشغول شوند. جالب است بدانید که در سال 2017، تعداد دانشجویان بین المللی به 11 درصد افزایش یافته است. کانادا یکی از کشور های مهم دنیا در امر آموزش بوده و ارائه دهنده مدارک تحصیلی معتبر در عرصه جهانی و دانش با کیفیت و بروز می باشد. طبق آمار های مشاهده شده، اخذ ویزای کانادا یکی از آرزوهای جوانان است زیرا این کشور بهترین مکان برای زندگی شناخته شده است و دارای جامعه امن، اقتصادی پایدار و چند فرهنگی متوازنی می باشد. دانشگاه ها و برنامه های درسی در این کشور بسیار پژوهشی و صنعت محور هستند و بیش از 90 درصد از فارغ التحصیلان در کمتر از شش ماه بعد از تمام کردن تحصیلات خود می توانند به کار در کانادا مشغول شوند.

مزایای مهاجرت به کانادا

جالب است بدانید که قوانین مهاجرت به کانادا در مقایسه با سایر کشورها چندان سختگیرانه نیست، از این رو واجد شرایط بودن و موفق شدن در این راه بسیار آسان تر می باشد. کشور کانادا یکی از قوی ترین کشور ها در امر اقتصادی و مهاجرتی می باشد زیرا با وجود رکود جهانی، سهمیه مهاجرتی خود را از دست نداده است. یکی دیگر از مزیت های مهاجرت به کانادا، به وجود آوردن طیف وسیعی از برنامه های اخذ ویزای کانادا برای کارمندان، کارفرمایان و بازرگانان می باشد. این کشور همچنین مهاجران را از برنامه های تأمین اجتماعی، بهره مند می سازد. همان طور که گفتیم، کانادا یکی از بهترین و با کیفیت مناطق برای ادامه تحصیل می باشد. علاوه بر این، دانشجویان می توانند پس از تحصیل مشغول به کار شده و از فرصت های شغلی بی شماری که برای مهاجران ماهر فراهم است، برخوردار شوند. یکی از بارز ترین و جالب ترین ویژگی های کانادا این است که به مردم برای انتخاب دین، فرهنگ، زبان، آزادی بیان و نوع ارتباط، احترام می گذارد. همان طور که می دانید امروزه تعداد بسیاری از مردم برای بهتر شدن زندگی خود تصمیم به مهاجرت می گیرند. از این رو، کشوری که امکانات خوبی دارد را انتخاب کرده و برای رسیدن به هدف خود که می تواند دریافت ویزای تحصیل و یا کار در کانادا باشد، تلاش می کنند. از این رو، سرمایه گذاری و کار آفرینی به منظور مهاجرت به کانادا می تواند شامل برنامه هایی از جمله برنامه فدرال، برنامه تجاری کبک، برنامه مهاجرتی PNP و برنامه ویزای کار آفرینی در کانادا باشد که همین عوامل فرصت های عالی برای تجارت و رشد شخصی را فراهم می کنند. این کشور همچنین دارای منابع گسترده ای از جمله مواد طبیعی و معدنی می باشد که نعمتی اقتصادی برای دولت کانادا است که از این طریق می توانند روابط تجاری خود را با دیگر کشور ها حفظ کنند.

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

رشته های تحصیلی مناسب برای دانشجویان بین المللی به منظور پیدا کردن شغل

کشور کانادا یکی از پرطرفدار ترین مناطق جهان برای دانشجویان بین المللی می باشد. علاوه بر این، کانادا در حال حاضر بهترین رشته ها را در خود دارد و کلیه امکانات را برای تحصیل در کانادا به متقاضیان ارائه می دهد. همان طور که در قسمت قبل گفته شد این کشور فرصت های شغلی مناسبی را پس از فارغ التحصیلی برای کار در کانادا فراهم می کند. در این قسمت قصد داریم به معرفی تعدادی از رشته های برتر برای تحصیل در این کشور بپردازیم.

رشته پزشکی در کانادا

در این قسمت بهتر است به معرفی اجمالی رشته پزشکی در کانادا بپردازیم. همان طور که می دانید رشته پزشکی یکی از بهترین و مهم ترین رشته های تحصیلی در کانادا می باشد. اولین مدرک کاری که در این رشته کسب می شود، MD نامیده می شود. یکی از دیگر نکات این است که به دوره رزیدنتی این رشته، Post-MD می گویند. بدلیل تقاضای زیاد دانشجویان در رشته پزشکی و ظرفیت های محدود دانشگاه های کانادا، ممکن است تحصیل در این رشته کمی سخت به نظر برسد. بهتر است به این نکته توجه کنید که علاقه مندان برای وارد شدن به رشته پزشکی باید دارای مدرک لیسانس باشند و آزمون پزشکی شرکت کنند. رشته های مرتبط شامل، لیسانس شیمی، لیسانس زیست و دیگر رشته های مربوط می باشد. دانشگاه های بسیاری هستند که رشته پزشکی را ارائه می دهند، مانند:

 1. دانشگاه مموریال
 2. دانشگاه دالهاوزی
 3. دانشگاه لاوال
 4. دانشگاه شربروک
 5. دانشگاه اتاوا
 6. دانشگاه تورنتو
 7. دانشگاه آلبرتا
 8. دانشگاه بریتیش کلمبیا
 9. دانشگاه مونترال
 10. دانشگاه وسترن
 11. دانشگاه ساسکچوان

رشته دندان پزشکی در کانادا

به طور کلی همه علاقه مندان برای تحصیل در رشته دندان پزشکی باید یک دوره یک تا سه ساله تحت عنوان لیسانس را گذرانده و در آزمون ورودی دندان پزشکی، نمره لازم را کسب کرده باشد تا بتواند در یکی از دوره های Doctor of Dental Medicine و یا دوره Doctor of Dental Surgery مشغول به تحصیل شوند. علاوه بر این، باید بدانید که اگر متقاضی ورود به دوره فوق لیسانس دندان پزشکی در کانادا هستید، باید مدرک DDM یا DDS را اخذ کرده باشید. همچنین کسانی که برای دوره دکتری این رشته قصد تحصیل و کار در کانادا را دارند، باید موفق به دریافت مدرک مستری دندانپزشکی شده باشند. برای وارد شدن به این رشته بهتر است با لیست دانشگاه های آن، آشنایی کامل داشته باشید. تعدادی از این دانشگاه ها، لاوال، مگیل، تورنتو، مک مستر، وسترن، مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مونترال و دانشگاه بریتیش کلمبیا می باشند.

رشته پرستاری در کانادا

جالب است بدانید که نحوه پذیرش دانشجو در دوره لیسانس پرستاری، عادی برگزار می شود، فقط در مقاطع فوق لیسانس و دکتری پرستاری، دانشگاه های هر استان از شخص متقاضی می خواهند که قبل از ارائه درخواست پذیرش دوره پرستاری، از انجمن پرستاری هر استان، نامه ای تحت عنوان تاییدیه مدرک تحصیلی دریافت کنند و یا عضو انجمن پرستاران ثبت نام شده در کانادا باشد و اینکه به مدت یک یا دو سال سابقه کاری داشته باشد. از این رو تعدادی از دانشگاه های کانادا امکان تحصیل در این رشته را فراهم می کنند و در زیر لیست دانشگاه های مطرح کانادا در این رشته قابل مشاهده می باشد.

 1. دانشگاه دالهاوزی
 2. دانشگاه لاوال
 3. دانشگاه شربروک
 4. دانشگاه مک گیل
 5. دانشگاه اتاوا
 6. دانشگاه کوینز
 7. دانشگاه تورنتو
 8. دانشگاه مک مستر
 9. دانشگاه وسترن
 10. دانشگاه آلبرتا

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

فارغ التحصیلان علوم مهندسی، مهندسی کامپیوتر و متخصصان نرم افزار و IT همیشه مورد توجه بسیاری از نقاط جهان از جمله کانادا بوده اند. جالب است بدانید که مشاغل مربوط به مهندسی نرم افزار، پروژه، IT و کامپیوتر، جزو مشاغل پر متقاضی در کانادا در سال 2018 میلادی می باشند. علاوه بر این، صنعت فناوری کانادا دارای 488،000 متخصص IT می باشد که در زمینه های مختلفی از مدیریت پروژه و توسعه نرم افزار گرفته تا تجزیه و تحلیل داده ها و امنیت اطلاعات فعالیت می کنند. در سال گذشته تعداد مشاغل موجود در زمینه فناوری اطلاعات 11 هزار و 500 نفر افزایش یافته است و این امر به یکی از سریع ترین بخش مهاجرتی کار در کانادا تبدیل شد. افرادی که در زمینه های زیر فعالیت می کنند، موفق به دریافت ویزای کانادا خواهند شد.

 • تحلیل گران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی
 • تحلیل گران پایگاه داده ها و سرپرستان داده ها
 • مهندسین نرم افزار و طراحان
 • برنامه نویسان رایانه و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
 • طراحان وب و توسعه دهندگان
 • حرفه ای های Dev-Op و Cyber Security

رشته تجارت و دارایی در کانادا

امور مالی همیشه در اقتصاد و سرمایه گذاری یک کشور نقش اساسی دارد. با داشتن مدرک رشته تجارت و دارایی، درک عالی از کارکردها و کاربردهای بازارهای مالی خواهید داشت. رشته اقتصاد موضوع دیگری است که دارای فرصت های شغلی بسیار مناسبی در کشور کانادا می باشد. امور مالی و اقتصادی به فرد امکان می دهد علاوه بر مهارت های موجود در حوزه اصلی مالی و تجارت، طیف گسترده ای از مهارت های کاربردی و شغلی را نیز توسعه دهد.

رشته علوم کشاورزی و جنگل داری

افزایش جمعیت جهانی باعث ایجاد مشکلات متعددی از جمله تغییرات آب و هوایی، گرم شدن کره زمین و کاهش مقدار غذای جهان شده است. علوم کشاورزی می تواند نقش مهمی در حل آن مشکلات داشته باشد. بنابراین، مانند هند و سایر کشورهای دیگر، چشم انداز شغلی علوم کشاورزی و جنگل داری در کانادا بسیار برجسته و ارزش مند می باشد. علاوه بر این، علاقه مندان پس از تمام کردن تحصیلات دانشگاهی خود، وارد بازار کار در کانادا خواهند شد که این مشاغل شامل دانشمندان کشاورزی، زراعت شناسی، مشاوران جنگل داری و مشاوران کشاورزی می باشند.

رشته علوم زیست پزشکی و بهداشت

همان طور که می دانید تا زمانی که زندگی در سیاره ما وجود داشته باشد، اهمیت پزشکی، علوم بیولوژیکی، بیوتکنولوژی و داروخانه همیشه در میان انسان ها وجود خواهد داشت. رشته پزشکی و علوم زیستی، یکی از گسترده ترین و مهیج ترین رشته های دانشگاهی در کانادا می باشد. از آن جایی که این افراد با پیچیده ترین دستگاه جهان که همان بدن انسان است، سر و کار دارند، باید دانش، تجربه و مهارت بالایی در این زمینه داشته باشند. این رشته دانشگاهی نیز مانند برخی رشته های دیگر، پژوهش محور می باشد.
همان طور که در مقاله گفته شد، علاقه مندان برای اقامت و مهاجرت به کانادا باید از مواردی آگاه باشند. هم چنین می توانند برای اخذ ویزای اقامت کانادا نیز اقدام کنند. موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت، یکی از مجموعه های معتبر در سطح کشور است که سالانه متقاضیان بسیاری را برای اخذ ویزای تحصیل در کانادا هدایت می کند. برای اینکه با این موسسه آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که نگاهی به این سایت بیندازید.
اگر به دنبال این هستید که با توجه به شرایط خود، بهترین روش برای مهاجرت به کانادا را شناسایی کرده و برای آن اقدام کنید و در زمانی کوتاه بتوانید در آن کشور مستقر شوید، تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرت ما را کامل کرده و منتظر تماس مشاوران مهاجرتی ما در موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت باشید. این موسسه از بزرگ‌ترین موسسات مهاجرتی به شمار می رود، که از روشی نوین برای ارائه خدمات مشاوره ای به متقاضیان مهاجرتی استفاده می کند. مشاوران مجرب ما با بررسی رزومه شما، بهترین مسیر مهاجرتی را برای تان انتخاب کرده و در این مسیر برای ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیت رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و غیره به شما کمک می کنند، تنها کافیست پرونده تان را به ما بسپارید و آینده ای درخشان برای خود رقم بزنید.

آوریل 6, 2020

نویسنده : زینب رضایی
همه آن چیزی که باید قبل از مهاجرت به کانادا بدانید

همه آن چیزی که باید قبل از مهاجرت به کانادا بدانید

همه آن چیزی که باید قبل از مهاجرت به کانادا بدانید همه آن چیزی که باید قبل از مهاجرت به کانادا بدانید | کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی بعد از روسیه، دومین کشور جهان از نظر وسعت می باشد. مساحت این کشور 9.98 میلیون کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 37.59 میلیون می […]

بیشتر بخوانید...
شغل در کانادا

ایجاد یک میلیون شغل در کانادا در ماه ژوئن

ایجاد یک میلیون شغل در کانادا در ماه ژوئن ایجاد یک میلیون شغل در کانادا در ماه ژوئن | با کنار گذاشته شدن محدودیت هایی که بنابر شرایط بر کانادا حاکم بود انگار که به این کشور انرژی مضاعفی داده شد. تعداد زیادی از کانادایی ها و آن هایی که اقامت دائم این کشور را داشتند […]

بیشتر بخوانید...
مشاغل مورد نیاز در کانادا

برای چه مشاغلی در استان کانادا کار بیشتری وجود دارد؟

برای چه مشاغلی در استان کانادا کار بیشتری وجود دارد | براساس گزارشاتی که توسط اداره آمار کانادا منشر شده است ، نرخ رشد شغل های نیمه وقت در پنج استان کانادا از جمله انتاریو رشد چشمگیری داشته است. استان انتاریو: ایجاد اشتغال در شغل های پاره وقت در عمده فروشی و خرده فروشی در […]

بیشتر بخوانید...
ایالت های کانادا برای سرمایه گذاری

در کدام یک از ایالت های کانادا می توان سرمایه گذاری کرد؟

در کدام یک از ایالت های کانادا می توان سرمایه گذاری کرد؟ ایالت های کانادا برای سرمایه گذاری | سرمایه گذاری در کانادا یکی از ایده ها و برنامه هایی است که دولت فدرال این کشور برای کسانی که قصد ایجاد استارت آپ و یا کار آفرینی دارند، امکاناتی را فراهم می آورد تا بدون […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات