موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

بهترین روش مهاجرت به فرانسه

بهترین روش مهاجرت به فرانسه کشور شش ضلعی غرب اروپا | کشور فرانسه که در غرب اروپا واقع شده است، دارای مرز آبی با دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. از نظر میزان جمعیت، چیزی در حدود 67 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند و آن را به یکی از پر جمعیت ترین کشور های اروپا تبدیل کرده اند. فرانسه از لحاظ فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و آموزشی قوی بوده و پاریس پایتخت این کشور هر ساله پذیرای مسافران و مهاجران بسیاری از سراسر کشور است. فرانسه در نیمکره شمالی و غرب قاره اروپا بوده نقشه آن شبیه به یک شش ضلعی می باشد، به همین خاطر این کشور شش ضلعی لقب گرفته است. به لحاظ صنعتی، رتبه چهارم را در میان کشورهای جهان دارد و نظام آموزشی آن زبان زد خاص و عام است.

 

بهترین روش مهاجرت به فرانسه
بهترین روش مهاجرت به فرانسه

 

دانشگاه های نمونه و دولتی فوق العاده ای در فرانسه وجود دارند که از جمله آن ها می توان به دانشگاه سوربن اشاره کرد.
استانداردهای زندگی، بهداشت و سلامت، امید به زندگی، تحصیل، آزادی، کار و … در فرانسه سطح بسیار بالایی دارد و این کشور را به مکانی ایده آل و عالی برای زندگی تبدیل کرده است. تعداد قابل توجهی از مهاجران و پناهجویان که قصد رفتن به انگلیس را در سر دارند به واسطه تنگه مانش وارد فرانسه می شوند، اما نیروهای مرزبانی و پلیس انگلستان به دلیل سختگیری مانع از ورود آن ها به انگلیس می شوند از این روز، افراد در فرانسه می مانند و درخواست خودشان را به این کشور می دهند. شاید به همین خاطر باشد که جمعیت مهاجران فرانسه رشد بالایی داشته است. کشور فرانسه عضوی از اتحادیه اروپا، سازمان ملل و شورای امنیت است.

آب و هوایی مطبوع و برخورداری از چهار فصل، ویژگی بارز دیگریست که مهاجران را به سمت فرانسه می کشاند. جالب است بدانید که فرانسه یکی از حامیان حقوق بشر است که قوانین محکمی را در این باره تصویب نموده است. یکی از اصلی ترین مزیت های فرانسه که منجر به انتخاب این کشور توسط دانشجویان می شود، سیستم آموزشی رایگان، مهاجرت بدون نیاز به مدرک زبان و شرکت در کالج های زبان فرانسه است. همانطور که می دانید روش های مهاجرت به فرانسه گوناگون و بسیارند اما ما در این مقاله از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا قصد داریم که بهترین روش مهاجرت به فرانسه را برایتان معرفی کنیم و آن را از ابعاد گوناگون مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهیم، بنابراین تا انتها همراه ما باشید …

 

روش های مهاجرت به فرانسه

در زیر لیستی از انواع روش های مهاجرتی به کشور فرانسه را برای شما جمع آوری کرده ایم:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت کاری به فرانسه
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه فرانسوی

 

مهاجرت تحصیلی، بهترین روش مهاجرت به فرانسه

تحصیل در فرانسه را می توانید در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دنبال نمایید. به طور کلی 3 تا 4 سال برای مقطع لیسانس و 2 سال برای مقطع ارشد زمان نیاز است. اگر هم قصد داشته باشید که برای دکترا بخوانید، باید 3 تا 5 سال زمان صرف کنید. خوشبختانه در فرانسه دانشگاه های دو زبانه وجود دارند که به دو زبان فرانسه و انگلیسی تدریس می کنند. شما می توانید بسته به نوع زبان انتخابی خود، دانشگاه های دارای آن زبان را بررسی و از میانشان بهترین گزینه را برای تحصیل خود انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که اگر قصد دارید با زبان فرانسوی ادامه تحصیل بدهید، باید امتحان های بین المللی زبان فرانسه را پست سر بگذارید و در آن ها نمره قبولی کسب کنید.

آزمون هایTEF یا TCF به این منظور از سوی سفارت فرانسه برگزار می شوند و داوطلبان زیادی هر ساله در این آزمون ها با هدف قبولی و اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه شرکت می کنند. جالب است بدانید که تعداد 85 دانشگاه در فرانسه وجود دارند و تحصیل در تمامی آن ها به صورت رایگان می باشد. پذیرش دانشجویان در این دانشگاه ها معمولا در اواخرسپتامبر انجام می گیرد. اگر بخواهید در دانشگاه های دولتی فرانسه تحصیل کنید، باید شرایط زبان فرانسوی را داشته باشید. امکانات آموزشی پیشرفته و سطح بالایی در فرانسه وجود دارد و دانشگاه های آن از اعتبار خوبی برخوردارند. بنابراین بدون شک از میان انواع روش های مهاجرت به فرانسه، مهاجرت تحصیلی و تحصیل در فرانسه ، بهترین روش موجود است. بیش از ۲۰ درصد از بودجه ملی کشور فرانسه هرساله به حوزه آموزش اختصاص داده می شود و هزینه های مناسب زندگی و تحصیل رایگان، آن را جزو ۵ کشور برتر در زمینه جذب دانشجویان بین المللی قرار داده است.

شاید بتوان گفت که یکی از مهمترین مزایای تحصیل در فرانسه اجازه کار همزمان با تحصیل است. دانشجویان در مقاطع مختلف، می توانند شرایط متفاوتی را برای کار در حین تحصیل تجربه کنند. دانشجویان بین المللی با انجام کار و پذیرش شغلی در زمان تحصیل، می توانند به تامین مخارج و هزینه های زندگی شان در فرانسه بپردازند. مزیت بزرگتری که این مسئله در بر دارد، آن است که دانشجویان با اتمام دوره تحصیلی شان می توانند به کار در این کشور پرداخته و اخذ اقامت دائم فرانسه را ازآن خود کنند. خوب است بدانید که دانشجویان بین المللی بیش از ۴۰ درصد مهاجران فرانسه را تشکیل داده اند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع ارشد و دکترا از دانشگاه های فرانسه، لازم است که مدارکی را تهیه نمایید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فرانسه

 • مدارک تحصیلی اخذ شده
 • نوشتن انگیزه نامه
 • ارائه مدرک زبان B2
 • نوشتن رزومه مناسب
 • ارائه توصیه نامه
 • ارائه پروپوزال برای دکترا
 • جمع آوری سوابق کاری

مدارک نامبرده قبل از ارسال به دانشگاه های فرانسه، باید به زبان فرانسوی ترجمه شده باشند. همچنین شهریه دانشگاه، بسته به نوع آن و مقطع مورد درخواست، 150 تا 300 یورو در سال است. فراموش نکنید که در صورت انتخاب دانشگاه های خصوصی، باید شهریه بالایی را پرداخت نمایید.

 

بهترین روش مهاجرت به فرانسه
بهترین روش مهاجرت به فرانسه

برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه چه مدارکی مورد نیاز است؟

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر، باید برای دریافت ویزا مدارک زیر را جمع آوری نموده و به سفارت این کشور ارسال نمایید.

 • تکمیل شده فرم درخواست ویزای تحصیلی فرانسه
 • رزومه کامل
 • 5 قطعه عکس جدید که اخیرا گرفته شده باشند
 • کپی آخرین مدرک تحصیلی که اخذ کرده اید
 • کپی شناسنامه و تائیدیه ثبت نام دانشگاه انتخابی
 • تائیدیه تمکن مالی

 

هزینه های مقاطع مختلف تحصیلی در فرانسه

همانطور که قبلا هم گفتیم بسیاری از افراد کشور فرانسه را به دلیل سیستم آموزشی رایگان و یا هزینه تحصیلی اندک انتخاب می کنند. همچنین هزینه های زندگی در فرانسه با وجود اینکه در هر شهر آن متفاوت است، ولی در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپا مناسب و ایده آل است. مثلا برای زندگی در شهر پاریس که پایتخت فرانسه است، باید برای زندگی هزینه های بالای حدود 1300€ یورو را متقبل شوید. ولی در شهرهای دیگری همچون استراسبورگ، این میزان هزینه چیزی بین 800€ تا 1000€ یورو تخمین زده شده است. هزینه تحصیل در فرانسه بسته به مقطع انتخابی فرد در دانشگاه های دولتی فرانسه به شرح زیر است:

 • در مقطع کارشناسی 2770€ یورو
 • در رشته های مهندسی 4770€ یورو
 • در رشته های پزشکی 3770€ یورو
 • در مقطع کارشناسی ارشد 3770€ یورو
 • در مقطع دکتری 380€ یورو

توجه: هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور فرانسه چیزی در حدود 4500€ تا 7000€ یورو می باشد. کسانی که مدرک زبان را در کشور خود دریافت نکرده باشند، می توانند به راحتی در دوره های یک ساله آموزش زبان این کشور شرکت کنند و با اخذ مدرک B1 در رشته های مختلف پزشکی و مهندسی ورود پیدا کنند.

 

نکات مهم مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

مقاطع تحصیلی: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا.
زبان تحصیل: فرانسه و انگلیسی.
سطح زبان مورد نیاز: برای مقطع کارشناسی، آیلتس 6، مقطع کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 و برای مقطع دکترا آیلتس 7.
امکان دریافت بورس: اگر معدل بالا و یا مقاله های بین المللی همچون ISIداشته باشید و موفق به دریافت جوایز بین المللی شده باشید، ممکن است بورسیه دریافت کنید.
ویزای همراه: متاسفانه دریافت ویزای همراه امکان پذیر نیست و همراه شما باید جداگانه برای این موضوع اقدام کند.
امکان کار ضمن تحصیل: اجازه کار در حین تحصیل وجود دارد.
مدت مجاز اقامت پس از تحصیل: 6 ماه تا یکسال بازه زمانی مجاز برای اقامت بعد از تحصیل است.
امکان سفر: شما قادر به سفر در تمامی کشورهای عضو پیمان شنگن، بدون نیاز به ویزا خواهید بود.

 

بهترین روش مهاجرت به فرانسه
بهترین روش مهاجرت به فرانسه

چرا تحصیل در فرانسه؟

فرانسه بودجه بسیاری را به بحث آموزش اختصاص داده و با کیفیت بالایی آموزش ‌های عالی را ارائه می دهد. همچنین مدارک اخذ شده از دانشگاه های این کشور از لحاظ اعتبار، بسیار مطلوبند. تحصیل مقرون به صرفه، امکان استفاده از بورسیه‌های تحصیلی، تنوع بالای دانشگاه ها در این کشور، همگی از دلایل مهم تحصیل در این کشور هستند. دو زبانه بودن دانشگاه های این کشور دلیل محکم دیگریست که ادامه تحصیل در آن را با استقبال بالایی روبرو کرده است. خوب است بدانید که بیش از ۳۰۰۰ موسسه آموزشی در این کشور وجود دارند که متشکل از 85 دانشگاه، ۲۳۰ مدرسه عالی بازرگانی، ۲۴۰ مدرسه عالی مهندسی و ۲۰۰۰ موسسه آموزشی از جمله مراکز آموزش‌های پیراپزشکی، مدارس عالی هنر و معماری و … می باشد. شرایط اقامت در کشور فرانسه به شخص متقاضی مهاجرت تحصیلی این امکان را می دهد که بعد از ۷ سال متوالی اقامت در این کشور، بتواند موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شود. متقاضیان در حین تحصیل در مقاطع گوناگون تحصیلی، مجاز به ۲۰ ساعت کار در هفته هستند که اگر کارفرما در این دوره فرد را بیمه نماید، آن فرد می تواند موفق به کسب اقامت دائم فرانسه شود.

 

زندگی دانشجویی در فرانسه

دانشجویانی که دانشگاه های فرانسه را برای تحصیل انتخاب می کنند با زندگی در فرانسه، تحت تاثیر فرهنگ شگفت انگیز این کشور قرار می گیرند. دانشجویان در حین تحصیل در فرانسه می توانند با محیط های شگفت آوری رو برو شوند و تعامل خوبی را با دانشجویان بین المللی دیگر داشته باشند. حضور در کالج های فرانسه مسلما یک تجربه جدید و عالی است که زمینه تحصیل و علاوه بر آن ماجراجویی را برای شما به وجود می آورد. دانشجویان در فرانسه یاد می گیرند که در فضایی اروپایی رشد کنند و زمینه کار در این کشور را برای خود فراهم نمایند.

دانشگاه های فرانسه سبک زندگی دانشجویی را تغییر می دهند. همچنین دانشجویان شانس شرکت در کنفرانس ها، سمینارها، مهمانی ها و … را در فضایی مدرن و پیشرفته خواهند داشت. دانشکده های این کشور امکانات تحصیلی جدید و متنوعی دارند و هر آنچه که باید برای یادگیری در اختیار دانشجویان قرار بگیرد محیا شده است. البته نوع دانشگاه انتخابی در میزان امکانات و شرایط آن تاثیر گذار است. کلیه فعالیت هایی که دانشجویان باید انجام دهند، توسط دانشکده ها و دانشگاه ها از قبل به شکل منسجم و اصولی برنامه ریزی می شود و در کنار همه این ها تفریحات بسیاری نیز برای دانش پذیران دانشگاه ها در نظر گرفته می شود که اوقات خوشو مفرحی را برایشان رقم می زند.

همین موارد است که زندگی دانشجویان در فرانسه را لذت بخش می کند. حتی می توان گفت که هیچ روز کسل کننده و بی هدفی برای دانشجویان فرانسه وجود ندارد و آن ها دائما در حال اجرای برنامه های تنظیم شده برای زندگی و تحصیل شان هستند. آن ها می توانند در کنار تحصیل برای تفریح به خارج از دانشگاه بروند از جاذبه های دیدنی فرانسه لذت ببرند و بیشتر با این کشور پهناور اروپایی آشنا شوند.

موزه های جذابی در کشور فرانسه وجود دارند که یادآور تاریخ کهن این کشور می باشند. همچنین گالری های هنری مدرنی در آن وجود دارند که دانشجویان می توانند اندکی از وقت خود را به نظاره آن ها بپردازند. جالب است بدانید که بازدید از موزه ها و گالری ها برای دانشجویان فرانسه هزینه ای در بر ندارد و آن ها می توانند بدون پرداخت هیچ مبلغی برای بازدید در این مکان ها حاضر شوند. همچنین فرانسه بالغ بر 2000 سینما را در خود جای داده است و نمایش دهنده فیلم ها، کنسرت ها، تئاترها و … می باشد.

نکته دیگری که درباره دانشگاه های فرانسه وجود دارد این است که مسئولان امکانات ورزشی بسیار مدرنی را در اختیار دانشجویان می گذارند و دانشجویان تنها با پرداخت هزینه ای ناچیز می توانند از این امکانات عالی استفاده نمایند. از طرفی دانشجویان تشویق می شوند که به عضویت در گره ها و تیم های ورزشی در بیایند و با شرکت در مسابقات ورزشی کالج های فرانسه از جمله کریکت، بیس بال، بسکتبال، راگبی، فوتبال و… به سرگرمی و کسب عنوان های قهرمانی بپردازند.

جولای 30, 2020

نویسنده : مینا نجفی
جاذبه های گردشگری فرانسه

در جاذبه های گردشگری فرانسه ایفل جذابیت نداشته است

در جاذبه های گردشگری فرانسه ایفل جذابیت نداشته است در جاذبه های گردشگری فرانسه ایفل جذابیت نداشته است | از بلوارهای پاریس گرفته تا استراحت گاه های شیک ساحل عاج، فرانسه نام ارائه دهنده تعداد بی شماری از زیباترین مناظر جهان را به خود اختصاص داده است. قلعه های پری، کلیساهای سنتی و تاریخی، و […]

بیشتر بخوانید...
مزایا و معایب زندگی در فرانسه

مزایا و معایب زندگی در فرانسه

مزایا و معایب زندگی در فرانسه مزایا و معایب زندگی در فرانسه |فرانسه یکی از کشور های غرب اروپاست که از لحاظ مساحت جزو پهناور ترین مناطق این قاره محسوب می شود. از جمله بزرگ ترین شهر های فرانسه، پاریس می باشد که عنوان پایتخت را نیز به خود اختصاص داده است. این شهر بیشترین […]

بیشتر بخوانید...
هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه

هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه

هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه | فرانسه یکی از کشورهای زیبای اروپایی می باشد که از دیرباز یکی از مقاصد مهم برای مسافرت و مهاجرت بوده است. افراد بسیاری سالانه با اهداف مختلف کاری و تحصیلی به این کشور مهاجرت کرده و ادامه زندگی خود را در این کشور می گذرانند. این […]

بیشتر بخوانید...
سفر به فرانسه با ویزای توریستی

یک ماجراجویی هیجان انگیز در سفر به فرانسه با ویزای توریستی

سفر به فرانسه با ویزای توریستی یک ماجراجویی هیجان انگیز در سفر به فرانسه با ویزای توریستی | فرانسه‌ (France) در اروپای غربی قرار گرفته و چهل و دومین کشور بزرگ جهان است. فرانسه در احاطه دریای شمال، کانال مانش، اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه می باشد. از همسایگان آن می توان به بلژیک، لوکزامبورگ، […]

بیشتر بخوانید...
‫2 دیدگاه در “بهترین روش مهاجرت به فرانسه کشور شش ضلعی غرب اروپا
 1. پرهامگفته

  1 هفته پیش

  چرا به فرانسه کشور شش ضلعی می گن و اینکه چه فصلی برای سفر به فرانسه بهتره و آب و هوای مطلوب تر و شرایط بهتری برای گردشگری داره؟

  1. پریسا انصاری پورگفته

   3 روز پیش

   درود بر شما : "فرانسه در نیمکره شمالی و غرب قاره اروپا بوده نقشه آن شبیه به یک شش ضلعی می باشد، به همین خاطر این کشور شش ضلعی لقب گرفته است". و اما برای بازدید از فرانسه: "بهترین زمان سفر به فرانسه در فصل بهار میباشد و معمولا توریست ها این فصل را برای سفر به این کشور با تمدن و زیبا انتخاب میکنند و به طور کلی می‌توان گفت که بهتر است هر شهری را در فصل توصیه شده‌اش دید تا تجربه بهتری رقم بخورد، اما بدون شک پاریس یکی از استثناهای این قانون است ، پاریس همواره ایده خوبی است ، پاریس شهری است که دیدنی‌هایش وابسته به فصل خاصی نیست و تجربه‌های جذابش در تمام فصول در دسترس است و اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که بهترین زمان سفر به پاریس چه فصلی است." برای کسب اطلاعات بیشتر کافیه با مشاوران ما در پارسی کانادا در ارتباط باشید، به این منظور کافیه کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

ارسال نظرات