موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

درباره لاتاری آمریکا

درباره لاتاری آمریکا | شاید تا به حال به لاتاری فکر کرده باشید و بخواهید اطلاعاتی درباره آن به دست آورید و شاید اصلا ندانید لاتاری چیست و چه شرایطی دارد. همان طور که می دانید، سالانه تعداد زیادی از مردم برای مهاجرت به ایالت متحده آمریکا اقدام می کنند و برای انجام این کار راه های متفاوتی وجود دارد، که در این مقاله با یکی از جالب ترین و پر چالش ترین روش ها آشنا می شوید. در ابتدا بهتر است توضیح مختصری در ارتباط با لاتاری در آمریکا بدهیم. جالب است بدانید که در دهه نود میلادی و به دستور دولت آمریکا، قرار بر این گذاشته شد که علاقه مندان با استفاده از ثبت نام آنلاین، بتوانند در لاتاری شرکت کنند و شانس خود را در این قرعه کشی امتحان کنند. افرادی که در این مرحله قبول می شوند، موفق به دریافت گرین کارت آمریکا یا همان کارت سبز، شده و از خدمات شهروندی آمریکا و ایالات متحده استفاده خواهند کرد. کارت سبز این امکان را به فرد می دهد که به صورت دائم در آمریکا زندگی و کار کنند.

درباره لاتاری آمریکا
درباره لاتاری آمریکا

زندگی در آمریکا

مهاجرت به آمریکا برای کسانی است که به دنبال فرصت های مناسبی برای آینده خود هستند. آمریكا با مساحتی كمتر از 10 میلیون كیلومتر مربع، سومین كشور بزرگ جهان شناخته می شود. این کشور در نیم کره غربی زمین و در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است. پایتخت آمریکا شهر زیبای واشنگتن می باشد. آب و هوا در ایالات متحده یکی از محبوب ترین دلایلی است که باعث می شود بسیاری از مردم رویای زندگی در آمریکا را داشته باشند. جالب است بدانید که وقتی صحبت از کلیه مهاجران می شود، کالیفرنیا یکی از محبوب ترین شهرها برای مهاجران است. مشهورترین شهرهای کالیفرنیا سان فرانسیسکو، سان دیگو و البته لس آنجلس هستند. اغلب شهر های آمریکا به دلیل داشتن فناوری اطلاعات و صنعت پیشرفته، مورد توجه عموم قرار گرفته اند و سالانه تعداد بسیاری برای دریافت ویزای آمریکا مشتاق می شوند. علاوه بر این، بسیاری از مشهورترین مردم آمریکا مهاجران بودند که شامل دانشمندان، نویسندگان، معماران، سیاستمداران، ورزشکاران و هنرمندان می شود. ایالات متحده آمریکا مکانی برای درخشش و پیشرفت می باشد.

شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا

همان طور که می دانید برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، باید واجد شرایط بوده و صلاحیت های لازم را داشته باشید تا بتوانید در این راه موفق شوید. یکی از نکات جالبی که باید در ارتباط با لاتاری بدانید، این است که اگر فردی ازدواج کرده باشد و برنده لاتاری شود، می تواند همراه با خانواده خود از خدمات اقامت دائم برخوردار شود و همچنین در شغل مورد علاقه خود، به فعالیت بپردازد. بدون شک و تردید، انجام این کار بدون اطلاعات، سخت خواهد بود ولی اگر منابع کافی و مشاوره خوب برای مهاجرت به آمریکا داشته باشید، بدون هیچ مشکلی، از عهده ثبت نام در لاتاری آمریکا بر خواهید آمد. در حالت کلی افرادی که بالای 18 سال هستند و مدارک تحصیلی زیر دیپلم ندارند، می توانند برای ثبت نام در لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا، اقدام کنند. ولی اگر فردی زیر دیپلم است و قصد مهاجرت به این کشور را دارد، بایستی در 5 سال گذشته به مدت دو سال، دارای سابقه کاری تخصصی باشد. علاوه بر این، به این نکته توجه کنید که موقعیت شغلی مورد نظرتان، باید با اداره کار ایالت متحده آمریکا، همخونی داشته و یکسان باشد. ناگفته نماند که اگر شما در شغل های فنی مانند طراحی وب، آرایشگری، انواع طراحی ها و کار های مدیریتی، حرفه ای هستید، می توانید به راحتی در لاتاری شرکت کرده و پذیرفته شوید. جالب است بدانید که قبل از ثبت نام در قرعه کشی گرین کارت آمریکا، باید تعیین کنید که آیا واجد شرایط هستید و یا خیر، از این رو باید از نظر کشور و محل زندگی، تحصیلات و تجربه کاری نیز تمامی شرایط را برای شرکت در لاتاری داشته باشید.

کشور و محل زندگی فرد

افرادی که در یکی از کشور های بومی منتخب در شش منطقه جغرافیایی از جمله آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکای شمالی، اقیانوسیه، به علاوه آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی سکونت دارند و متولد شده اند، می توانند از شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا استفاده کنند. اگر شما در یکی از این کشور ها متولد نشده اید ولی همسرتان در یکی از کشور های واجد شرایط به دنیا آمده است، می توانید برای انجام این کار اقدام کنید.

تحصیلات یا تجربه کاری

علاوه بر واجد شرایط بودن بر اساس کشور و محل تولد، برای ثبت نام در قرعه کشی گرین کارت آمریکا، باید تحصیلات و تجربه کاری داشته باشید. شاید برای تان عجیب باشد ولی در هنگام ثبت نام و وارد کردن اطلاعات و مدارک تحصیلی، بسیار دقت کنید، در غیر این صورت پرونده شما رد خواهد شد. جالب است بدانید که شرط تحصیل، یکی از مهم ترین شرایط برای شرکت در لاتاری گرین کارت و یا همان ثبت نام لاتاری می باشد. نکته مهم این است که فرم های تقاضای ویزای آمریکا، در هر کشوری بر اساس قوانین آن منطقه تهیه شده و علاقه مندان باید طبق آن قوانین، فرم ها را تکمیل کنند.

درباره لاتاری آمریکا
درباره لاتاری آمریکا

ویژگی های عکس لاتاری

یکی از مواردی که حتما باید برای شرکت در لاتاری و دریافت ویزای آمریکا، مورد توجه قرار گیرد، عکس است. عکس، مهم ترین بخش ثبت نام می باشد و باید طبق دستورات قانون ملیت و مهاجرت آمریکا گرفته شود زیرا در غیر این صورت، درخواست و ثبت نام فرد کامل نشده و فرم وی، رد خواهد شد. پس قبل از هرچیزی دقت کنید که عکس گرفته شده بر اساس تمام استاندارد های لازم باشد. جالب است بدانید که حتی اگرکودک یک ماهه دارید و می خواهید او را در لاتاری شرکت دهید، بایستی برای او نیز عکس تهیه کنید. در هر صورت وجود عکس اجباری می باشد ولی برای عکس کودکان زیر 2 سال، شرایط سختی در نظر گرفته نشده است. در این قسمت به چند ویژگی برای عکس لاتاری آمریکا توجه کنید تا مشکلی برای مهاجرت به آمریکا برای تان به وجود نیاید.

  • حتما به عکاس بگویید که قصد شرکت در لاتاری را دارید و عکس رنگی می خواهید. تمام عکسان حرفه ای از شرایط ویژه عکس لاتاری اطلاع دارند.
  • زمینه عکس باید سفید و یا روشن باشد.
  • توجه کنید که حالت چهره بایستی به صورت خنثی گرفته شود.
  • در حین عکس گرفتن نباید به بدن خود زاویه بدهید و صاف روبروی دوربین بنشینید.
  • از پوشیدن لباس های فرم و سازمانی خودداری کنید. پوشش شما باید بسیار معمولی باشد.
  • بر اساس قوانین وضع شده در سال 2016، از قراردادن عینک حتی طبی، روی صورت خود جلوگیری کنید.
  • دقت کنید که اگر می خواهید حجاب داشته باشید، حتما گردی صورت تان مشخص باشد.
  • از قرار دادن کلاه و یا هندسفری خودداری کنید.
  • دقت کنید عکس به صورت مربعی و با ابعاد مخصوص گرفته شود.
  • فرمت عکس باید jpg و حجم عکس باید حداکثر 240 باشد.

حال که در این مقاله با نکاتی مربوط به لاتاری آمریکا آشنا شدید، برای ثبت نام و تکمیل این فرآیند به افرادی حرفه ای نیازمند هستید تا به مشکل بر نخورید. از این رو، موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت، یکی از مجموعه های معتبر در سطح کشور است که سالانه متقاضیان بسیاری را برای اخذ ویزای مهاجرت به آمریکا هدایت می کند. برای اینکه با این موسسه آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که نگاهی به این سایت بیندازید. علاوه بر این، اگر رویای مهاجرت به استرالیا و کانادا را در سر دارید، بهتر است فرم ارزیابی مهاجرت ما را کامل کنید و منتظر تماس ما باشید.

مارس 30, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا مهاجرت به آمریکا | از آنجا که کشور آمریکا، صاحب یکی از قدرتمند ترین اقتصادهای دنیا در سطح جهان بوده و بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است، همواره مهاجرت به آمریکا و زندگی در آن، آرزوی دیرینه ی بسیاری از افراد است که قصد مهاجرت به کشورهای […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات