موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

دوره های MBA و DBA

راه اندازی کسب و کار با شرکت در دوره های MBA و DBA | این روزا پای حرف هر جوونی که بشینید، حتما بین حرفاش به بیکاری و کمبود موقعیت های شغلی اشاره می کنه، اما آیا واقعا باید دست روی دست گذاشت و با گله کردن از شرایط موجود، قید داشتن یه شغل مناسب و یه زندگی با کیفیت زد؟ معلومه که نه! شما دوست عزیز، شمایی که الان دارید این متنو می خونید! اگه چیزی که خوندید داستان یک درد مشترکه، بهتره بهتون بگم اینجا پایان کاره! منظورم اینه که فقط 5 دقیقه وقتتونو به خوندن این متن اختصاص بدید و تا پایان با من همراه باشید تا بتونید تصمیم درستی واسه ادامه راه زندگیتون بگیرید، قول میدم نظرتون عوض بشه.

حقیقت اینه که هنوزم موقعیت های شغلی خوب و ناب وجود داره، اما خب میدونید مشکل کجاست؟ مشکل اینه که موقعیت های شغلی خاص، آدمای خاص، با مهارت های بالا و خاص می طلبه! یه کاغذ و قلم بردارید و مهارت هاتونو بنویسید، حرفه ای که دوست دارید توی اون مشغول به فعالیت بشید، بعد با یه نگاه گذرا به نوشته هاتون، می تونید بفهمید باید روی چه توانایی هایی کار کنید تا بتونید وضعیت فعلیتونو تغییر بدید. بزارید داستان یه دوستیو براتون تعریف کنم تا منظورم ملموس تر باشه.

دوستی داشتم که یه دفتر خدمات کامپیوتری کوچک، توی کوچه پس کوچه های اصفهان داشت، و مثه بقیه دفاتر خدماتی از صبح تا عصر نشسته بود و کار می کرد، از نوشتن مقاله گرفته تا ثبت نام برای وام های ازدواج، تایپ، تکثیر و تمام وظایفی که دفاتر کامپیوتری انجام میدن. اما با وجود پتانسیل بالایی که توی کنترل کردن کارها داشت، به این فکر نمی کرد که می تونه با گرفتن کارآموز، کم کم کارشو توسعه بده و با ادامه این روند شاید بتونه یه شرکت داشته باشه که گروهی از افراد تو همین حوزه ای که الان خودش به تنهایی داره کار می کنه فعالیت کنند و البته دامنه فعالیتشو گسترش بده.

یه روز که طبق معمول همیشه رفته بودم تا بهش یه سری بزنم، یهو گفتم چرا یه کارآموز نمیگیری تا وقت بیشتری داشته باشی تا به کارهای مهم تری رسیدگی کنی؟ که با مخالفت سختی از جانبش روبه رو شدم. به نظرش چیز عجیبی بود! آموزش یک یا چند نفر به عنوان کارآموز و در نهایت مدیریت این افراد، برام عجیب بود که چرا اینقدر داره مقاومت می کنه؟! اما خب منم کوتاه نیومدمو تلاش کردم قانعش کنم که همه صاحب کارهای بزرگ از یه جایی شروع کردند، راضیش کردم تا یک نفرو به عنوان کارآموز به دفترش بیاره و با آموزش اون شخص، زمان بیشتری برای خودش بخره تا بتونه با مدیریت زمانش هم کارشو توسعه بده، هم درآمد بیشتری داشته باشه، تازه اینطوری می تونست به آدمایی که جویای کار بودن کمکی کرده باشه و یجورایی نقش یه کارآفرینو داشته باشه.

اما خوب نمی دونستم با این همه توانایی که من توی این شخص می بینم چه چیزی مانع از این میشه که تغییری توی وضعیت روتین و خسته کننده کار و زندگیش ایجاد کنه. تصمیم گرفتم بیشتر باهاش حرف بزنم تا بتونم بهتر درکش کنم، شاید بتونم بهش توی این مسیر کمک کنم. خلاصه که بعد از کلی گپ زدن، به این نتیجه رسیدم که این دوست ما ترس از کنترل کردن بقیه داره، یعنی یه جورایی توی خودش نمی دید که بتونه افرادی داشته باشه که به عنوان نیروی کار باهاش همکاری کنند و بخواد اونا رو مدیریت کنه. در واقع احساس میکرد که نمی تونه مدیر خوبی باشه و حساب کار از دستش در میره. وقتی مشکل کارو فهمیده ام قانعش کردم که پیشرفت و موفقیت هزینه داره و ازش پرسیدم اگه حاضر برای پیشرفت و توسعه شخصیش هزینه کنه می تونه مطمئن باشه که خیلی زود توی کارش پیشرفت می کنه و چه بسا این دفتر کوچکو تبدیل به یک شرکت کنه. خوشبختانه از اونجایی که دوست ما خسیس نبود با پیشنهادم موافقت کرد و سر کیسه را شل کرد! اگه شما هم حاضرید که سر کیسه را شل کنید، بقیه متن رو بخونید.
دوره های MBA و DBA برای افرادیه که می خواند پیشرفت کنند، مهارت های مدیریتیو یاد بگیرند، و بتونند با استفاده از تخصصشون، کسب و کارشونو توسعه بدند و در نهایت یه زندگیه با کیفیتو تجربه کنند. اگه تمایل دارید که اطلاعات بیشتری در مورد این دوره ها به دست بیارید، پیشنهاد می کنم که حتما به سایت فن پردازان سری بزنید. موسسه آموزش عالی فن پردازان تحت نظارت مستقیم وزارت علوم، فناوری و تحقیقات فعالیت می کنه و از جدیدترین روش های آموزشی استفاده می کنه تا افرادی که توی این دوره ها شرکت می کنند، بتونند توی حیطه کاری شون موفق عمل کنند.

شرکت توی این دوره های آموزشی می تونه با افزایش مهارت هاتون، این باورو توی شما ایجاد کنه که شما لیاقت بهترین ها رو دارید و با حس اطمینانی که نسبت به، توانمندی هاتون پیدا می کنید در نهایت تصمیم بگیرید که حوزه کاری خودتونو گسترش بدید و جرات ریسک کردن پیدا کنید.
مدارکی که به عنوان پایان دوره به شما در این موسسه ارائه می شه، تایید وزارت علوم، فناوری و تحقیقاتو داره و قابلیت ترجمه رو هم داره. پس وقتو از دست ندید و همین الان، از سایت فن پردازان دیدن کنید و در مورد جزئیات بیشتر دوره های MBA و DBA در موسسه آموزش عالی فن پردازان اطلاعات کسب کنید.

می 16, 2020

اهمیت شرکت در دوره های MBA برای راه اندازی کسب و کار

اهمیت شرکت در دوره های MBA برای راه اندازی کسب و کار

شرکت در دوره های MBA اهمیت شرکت در دوره های MBA برای راه اندازی کسب و کار | توسعه و پیشرفت کشور از طریق ارتقاء کیفیت مدیریت در سازمان ها به دست می آید و در واقع از طریق ارتقاء مدیریت است که می توان بهره وری را افزایش داد و همچنین با استفاده از […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات