موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

روش های مهاجرت به چین

روش های مهاجرت به چین ، کشور اژدهای سرخ | چین جایگاه سومین کشور بزرگ جهان را بعد از روسیه و کانادا به خودش اختصاص داده است و با جمعیت 1.4 میلیارد پوندی خود، بیشترین جمعیت جهان را دارد. رشد اقتصادی چین سرعت بالایی دارد و شهر های مهم آن پکن، شانگهای، ، گوانگژو، شنژن، تیانجین و چونگ کینگ هستند. چینی ها با پیشرفت های زیادی که در زمینه های علمی داشته اند اختراعات مفیدی همچون کاغذ، قطب نما، باروت، بادبادک و … را به وجود آورده اند. رنگ خوش شانسی در چین قرمز است و به همین خاطر این رنگ را در چین زیاد می بینید. آن ها اغلب در جشن هایشان از این رنگ استفاده می کنند و در مراسمات عزاداری به جای رنگ مشکی، سفید می پوشند. یک خصوصیت دیگر چینی ها این است استفاده از چای سبز است و آن ها باور دارند که نخستین بار در سال 2737 قبل از میلاد، امپراتور چین شنونگ در حالی که یک برگ چای در فنجان آب جوشش افتاد، چای سبز را کشف کرد. واحد پولی چین یوان است و به زبان چینی ماندارین صحبت می کنند. ادیان و مذاهب رایج در چین با میزان درصد تابعین شان عبارتند از: بدون مذهب ها بیشتر از 50٪، بودیسم 18٪، مسیحیان 5٪، مسلمانان 1.8٪. می خواهید برای اقامت و زندگی به چین بروید؟ مراحل مهاجرت و روش های مهاجرت به چین را نمی دانید؟ اشکالی ندارد. ما در این مقاله از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا به کلیه سوالات شما درباره مهاجرت به چین پاسخ داده ایم و راهنمای جامعی را برای مهاجرت شما به کشور اژدهای سرخ (چین) آماده کرده ایم که امیدواریم با خواندن آن اطلاعات کاملی را بدست بیاورید.

 

روش های مهاجرت به چین
روش های مهاجرت به چین

انواع روش های مهاجرت به چین

 • مهاجرت از طریق تحصیل در چین
 • مهاجرت از طریق کار در چین
 • مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به چین از طریق کارآفرینی
 • مهاجرت به چین از طریق تولد
 • مهاجرت به چین از طریق ازدواج با یک فرد چینی
 • مهاجرت به چین از طریق نسبت خانوادگی

 

تحصیل یکی از بهترین روش های مهاجرت به چین

تحصیل در چین یکی از بهترین حالت های مهاجرتی به این کشور پهناور آسیایی است. دانشگاه های چین سطح بالایی در زمینه آموزش و امکانات آموزشی دارند و هزینه آن ها به نسبت بسیاری از کشورها پایین است. نکته مهم دیگری که درباره تحصیل در چین وجود دارد، این است که دانشگاه های این کشور، دانشجویان خارجی را در تمامی مقاطع می پذیرند. اما به طور کلی می توان گفت عمده هدف افراد از تحصیل در چین ، پایین بودن هزینه ها می باشد. متقاضیان این روش مهاجرتی با توجه به رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظرشان باید هزینه پرداخت کنند و جالب اینجاست که اگر شما خواهان تحصیل به زبان چینی باشید، هزینه بسیار ناچیزی از شما دریافت می شود و تحصیلتان نسبتا رایگان خواهد بود. فراموش نکنید که بورسیه شدن در دانشگاه های چین نیز یکی از راه های تحصیل در این کشور است که آن هم هزینه بسیاری اندکی دارد.
برای مهاجرت به چین از طریق تحصیل ابتدا باید از یک دانشگاه در این کشور پذیرش تحصیلی بگیرید. دانشگاه های چین هم دارای دو سیستم خصوصی و دولتی هستند که هر یک شرایط خاص خودشان را دارند. از جمله چیزهای مهمی که در مهاجرت تحصیلی به چین وجود دارد، این است که برای مقاطع لیسانس به بالا، تدریس به زبان چینی انجام می شود و شما باید حتما به این زبان تسلط پیدا کنید. همچنین به عنوان دانشجو در کشور چین، می توانید بعد از اتمام تحصیلاتتان در شرکت هایی بنا بر موافقت کارفرمایانشان به کار مشغول شوید و مهاجرت خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهید.

 

روش های مهاجرت به چین
روش های مهاجرت به چین

مهاجرت به چین از طریق کار و تخصص

چین جمعیت بسیار زیادی دارد، به همین خاطر اشتغال در این کشور شما را با موانع و چالش های متعددی رو به رو خواهد کرد. با این وجود، مهاجرت از طریق کار و تخصص یکی از روش های مهاجرت به چین است که لازمه آن دریافت دعوت نامه کاری از سوی کارفرمایی چینی برای شماست. اگر دعوتنامه نداشته باشید، ویزای کاری چین برای شما صادر نمی شود. با توجه به اینکه گفتیم چین جمعیت بالا و نیروی کار بسیاری دارد، شما باید در زمینه شغلی خود، تخصص داشته باشید و جزو نیروهای حرفه ای باشید. از آنجایی که مهاجرت به چین از طریق کار بسیار اتفاق می افتد و غالبا مهاجران درخواست اقامت دائم این کشور را دارند، دولت چین شرایط خاصی را برای اقامت خارجیان در چین تعیین کرده است.
اگر شما شخص خارجی باشید و بخواهید اقامت دائم چین را دریافت کنید، باید در شهری همچون شانگهای 4 سال به طور پیوسته به اشتغال بپردازید و هر سال بیشتر از 6 ماه در آن باشید. همچنین درآمد شما باید بالای 600 هزار یوان باشد و مالیات سالانه خود را نیز پرداخت نموده و هیچ جرمی مرتکب نشده باشید. دانشجویان فارغ التحصیل شده از دانشگاه های چین نیز می توانند در صورت تمایل، به سرمایه گذاری یا کار در چین بپردازند و اقامت دائم چین را اخذ کنند.

 

مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از انواع روش های مهاجرت به چین، سرمایه گذاری در این کشور است. ثبت شرکت یکی از راه های متداول است که افراد برای مهاجرت به چین از آن استفاده می کنند و موفق به دریافت اقامت دائم می شوند. رشد اقتصادی چشمگیر چین باعث شده که بسیاری از سرمایه داران با هدف سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنند و از طرفی چین فرصت های سرمایه گذاری ایده آلی را برای آنان به وجود آورده است. البته سرمایه گذاری تنها به روش ثبت شرکت ختم نمی شود و راه های دیگری همچون خرید ملک در چین را نیز در بردارد. البته توجه داشته باشید که سرمایه گذاری سقف مشخصی دارد و شما باید حداقل میزان سرمایه را برای سرمایه گذاری در این کشور پیشرفته داشته باشید. نکته مهم دیگری که باید بدانید، این است که از طریق خرید ملک نمی توانید اقامت و یا تابعیت چین را کسب کنید و باید از این کار به عنوان یک روش کمکی همراه با سایر روش ها استفاده نمایید.

 

کارآفرینی یکی از روش های مهاجرت به چین

یکی از بهترین روش ها مهاجرت به چین برای افراد علاقه مند به کارآفرینی، استفاده از ویزای کارآفرینی است. به طور کلی پذیرش نخبه ها و افراد کارآفرین، جزو سیاست های دولت چین است. افرادی که در زمینه های علمی و یا توسعه کسب و کار موفق هستند، می توانند با دریافت ویزای کارآفرینی به این کشور مهاجرت نمایند و با ایجاد کارهای نوین و راه حل های خلاقانه به توسعه در چین بپردازند و اقامت این کشور را دریافت کنند.

 

مهاجرت به چین از طریق تولد

تولد نوزاد در چین با توجه به اینکه این کشور تابع قانون خون می باشد، میسر نیست و تنها در صورتی کودک متولد شده در چین می تواند اقامت و شهروندی کشور چین را اخذ کند که یا یکی از والدین او چینی باشند و یا کودکی باشد که بنا به هر دلیلی والدین آن نامعلوم باشند. در این صورت دولت چین تابعیت چینی را برای نوزاد در نظر می گیرد و اجازه اقامت او را صادر می کند.

 

روش های مهاجرت به چین
روش های مهاجرت به چین

ازدواج با یک فرد چینی، یکی از روش های مهاجرت به چین

ازدواج از جمله روش های مهاجرت به چین است که کاملا قانونی بوده و با استفاده از این روش، فرد می تواند از طریق ازدواج با فردی بومی در چین به اقامت این کشور دست یابد و به واسطه او از حقوق شهروندی کشور چین برخوردار شود. البته ازدواج باید حقیقی باشد و در صورت صوری بودن یا هر گونه تخلف در این زمینه عواقب بسیاری در انتظار متخلفین خواهد بود.

 

مهاجرت به چین از طریق نسبت خانوادگی

اگر یکی از والدین شما در چین باشند و شما در کشور دیگری مثل ایران باشید، بدون در نظر گرفتن محل تولدتان می توانید برای مهاجرت به چین از طریق نسبت خانوادگی اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که فرد متقاضی باید حتما فامیل درجه یک در چین داشته باشد و تابعیت این کشور به افرادی که به صورت قانونی و با ارائه دلیل های مشخص شده برای تابعیت اقدام کنند داده می شود. اگر فردی بیگانه باشید که قبلا تابعیت و اقامت چین را داشته اید ولی بنا به هر دلیلی این شرایط را ترک کرده اید، می توانید مجددا درخواشت اخذ تابعیت چین را بدهید و خودتان را برای مهاجرت به چین و زندگی در ان آماده کنید.

 

مهاجرت آسان به چین با موسسه مهاجرتی پارسی کانادا

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا سال ها تجارب و سوابق درخشان خود را بکار گرفته تا علاقه مندان به امور مهاجرت را راهنمایی کرده و آنان را به اهداف مهاجرتی شان برساند. شما با اطمینان کامل به این موسسه می توانید به سادگی و در کمترین زمان ممکن به مقصد مورد نظرتان مهاجرت کنید. مهاجرت به چین امری تخصصی است که نیازمند دانش و تجربه مضاعف وکلا و کارشناسان در این حیطه است. خوشبختانه موسسه مهاجرتی پارسی کانادا با کادری مجرب و حرفه ای آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد و آنان را تا انتهای مسیر موفقیت در اخذ اقامت و پروسه مهاجرت یاری می کند.

 

چرا به چین بروید؟

 • غذاهای چینی

غذاهای چینی شهرت جهانی دارند و افرادی که به عنوان مهاجر در چین هستند، می توانند از غذاهای با کیفیت عالی همراه با قیمتی کمتر لذت ببرند. همچنین میوه ها و خوراکی های جالب و عجیب زیادی در چین برای امتحان کردن وجود دارند.

 • مهمان نوازی چینی ها

مهمان نوازی چینی ها بسیار زیاد است و معمولا خوش برخورد هستند. آن ها با خارجیان رفتار خوبی دارند و از آنان استقبال می کنند.

 • دوستی و معاشرت با چینی ها

می توانید خیلی راحت با چینی ها دوست شوید، چرا که چینی ها به داشتن دوست و روابط دوستی علاقه مندند. آن ها می خواهند اغلب اوقات با دوستانشان معاشرت کنند و با بودن در کنارشان تفریح کنند. دوستی و روابط جزئی از زندگی چینی ها است.

 • مناظر طبیعی زیبا

چین مناظر طبیعی بسیار زیبایی دارد. شما می توانید از تماشای سواحل، بیابان ها، رودخانه ها، جنگل ها و کوه ها لذت ببرید. ارائه می دهد. کوه ها Huangshan ،Guilin ، رشته کوه های هیمالیا، رودخانه لی، باغ یویوان، معبد بهشت، دیوار چین و … از جاذبه های گردشگری و دیدنی چین هستند که بسیار زیبا و جالب توجه اند.

 • چین یک تولید کننده بزرگ است

همه چیز در چین وجود دارد و چین یک تولید کننده بزرگ جهانی است که از لباس تا کالاهای خانگی و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید در آن پیدا می کنید.

 • رشد اقتصادی زیاد

در این کشور زیاد است و به همین خاطر فرصت های شغلی بسیاری برای مهاجران وجود دارد؛ مخصوصا اگر مدارک تخصصی و حرفه ای داشته باشند. شرکت های بین المللی زیادی در چین وجود دارد که می توانید در آن ها مشغول به کار شوید.

 • چین مکانی مهیج برای زندگی

چین برای زندگی مکانی مهیج است و بسیاری از مهاجران هر روز با دیدن چیزهای جدید، احساس خوبی پیدا می کنند. مشاغل بسیاری به طور روزانه افتتاح می گردند و سرعت ایجاد زیر ساخت ها بالا می باشد.

 • اقامت ارزان در چین

برای اقامت در چین مکان های ارزان قیمت وجود دارند و حتی می توانید آپارتمان های بزرگی را با قیمت مناسب اجاره نمایید.

 • مشاغل زیاد

جامعه مهاجرین در چین با سرعت بالایی رو به افزایش هستند و هر روز سازمان ها، شرکت ها و مشاغل زیادی به واسطه آن ها در چین ایجاد می شوند.

 • خدمات زیبایی با قیمت مناسب

خدمات زیبایی، سالن های آرایشی، محصولات آرایشی پوست و م و بسیار قیمت مناسبی دارند و زنان حتی در شهرهای کوچک چین نیز از این امکانات برخوردارند و لذت می برند.

 • سرگرمی و تفریحات در چین

چینی ها بسیار طرفدار سرگرمی و خوش گذرانی هستند و شما به عنوان یک مهاجر می توانید هر شب تفریح و سرگرمی تازه ای را امتحان کنید.

 • سلامت تغذیه در چین

غذاهای چینی معمولا سالم و مغذی هستند و کمتر از روش های پخت نا سالم برای تهیه آن ها استفاده می شود. البته درست است که غذاهای غربی بیشتر توجه مهاجران را جلب می کند، ولی از نظر خواص و سلامت غذاهای چینی گزینه های بهتری هستند.

آگوست 13, 2020

نویسنده : مینا نجفی
بعد از مهاجرت به چین چه کار کنیم؟

بعد از مهاجرت به چین چه کار کنیم؟

بعد از مهاجرت به چین چه کار کنیم؟ بعد از مهاجرت به چین چه کار کنیم؟ | چین کشوری بسیار پهناور با آثار تاریخی و میراثی غنی و باشکوه می باشد که به دلیل تنوع آثار و جاذبه های گردشگری و همچنین وجود مناطق بکر و زیبای طبیعی، سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود […]

بیشتر بخوانید...
پاسپورت چین

با پاسپورت چین به 28 کشور در سطح جهان سفر کنید

پاسپورت چین با پاسپورت چین به 28 کشور در سطح جهان سفر کنید | کشور چین امروزه به عنوان یکی از وسیع ترین کشورهای جهان به حساب می آید که حدود میلیاردها نفر در حال حاضر در این کشور در حال زندگی هستند. چین بعد از روسیه، کانادا و آمریکا چهارمین کشور وسیع دنیا از […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به چین

کشف میراث کهن با مهاجرت به چین

مهاجرت به چین کشف میراث کهن با مهاجرت به چین | آیا تا کنون از خود پرسیده اید که برای زندگی در چین باید چه شرایطی را در نظر گرفت؟ برخی از بچگی علاقه مند به مهاجرت به این کشور بوده اند و در سال های جوانانی قصد دارند تا این تصمیم را عملی کنند. […]

بیشتر بخوانید...
شرایط زندگی در چین

شرایط زندگی در چین

زندگی در چین شرایط زندگی در چین | شرایط زندگی در کشور چین رو به بهبود می باشد و وضعیت اقتصادی این کشور در حال توسعه است. از جمله دلایل مهاجرت به چین، تحصیل و یا کار در این کشور است. بهبود شرایط در این کشور منجر به جذب میلیون ها نفر برای زندگی در […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات