موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه | این روزها سرمایه گذاری در کشور ترکیه و اخذ اقامت آن مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است، اما به راستی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور چقدر است؟ به منظور سرمایه گذاری در این کشور به چه روش هایی می توان اکتفا کرد؟ چنانچه به دنبال این هستید که در جریان تمامی جزئیات مهاجرت به ترکیه قرار بگیرید تنها کافیست پنج دقیقه از زمان خود را به مطالعه محتوای پیش روی خودتان اختصاص دهید. در ابتدا بهتر است به خاطر بسپارید که سرمایه‌ گذاری در کشورهای خارجی می‌تواند همواره مزیت ها و مضرات خود را به دنبال داشته باشد.

اما آنچه می تواند مسیر پیش روی شما را امن تر کند و البته سرمایه تان را از هرگونه آسیبی محفوظ نگه دارد این است که بتوانید حساب شده قدم بردارید. اگر بخواهید بدون مشورت کردن با افراد صاحب نظر دل به دریا زده و مبلغ زیادی را تنها به منظور اخذ اقامت کشور ترکیه در مسیری هزینه کنید ممکن است دیر یا زود از عملکرد خود پشیمان شوید، چرا که این مسیر نیاز به تجربه و تدبیر دارد و با توجه به اینکه اغلب افراد بدون داشتن هیچ گونه تجربهای و تنها بنابر هیجانات و اشتیاق زیادشان برای مهاجرت دست به کار می شوند، اغلب به نتیجه مطلوبی نمی رسند و گاهی متحمل ضرر بسیاری نیز می شوند. پیشنهاد ما به شما مشورت با کارشناسان مهاجرتی موسسه پارسی کانادا می باشد. این موسسه با صدها پرونده مهاجرتی موفق آماده است که شما را در این مسیر پر پیچ و خم راهنمایی کند و به شما کمک کند تا بتوانید شاهد موفقیت را هرچه زودتر در آغوش بگیرید.

در ابتدا بهتر است به خاطر بسپارید که در گذشته به منظور سرمایه گذاری در کشور ترکیه به مبلغی بین ۱ تا ۳ میلیون دلار سرمایه نیاز بود اما جدیدا این مبلغ کاهش پیدا کرده است، لذا امکان سرمایه گذاری در این کشور برای افراد بیشتری فراهم شده است. از جمله مزایایی که سرمایه گذاری در این کشور به همراه خواهد داشت این است که متقاضیان می توانند باز این طریق تابعیت این کشور را از آن خود و خانواده شان کنند.

سرمایه گذاری در ترکیه
سرمایه گذاری در ترکیه

اما سرمایه گذاری در کشور ترکیه چه مزایایی برای متقاضی به همراه خواهد داشت؟

  • از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در کشور ترکیه این است که شما تنها در فاصله ۳ تا ۶ ماه می توانید پاسپورت و تابعیت ترکیه را از آن خود کنید.
  • همچنین با اخذ تابعیت ترکیه بدون نیاز به ویزا می توانید به ۱۴۸ کشور دنیا سفر کنید.
  • از دیگر مزایای اخذ تابعیت ترکیه این است که برای متقاضی شرط حضور در این کشور وجود ندارد.
  • پاسپورت این کشور در بین ۳۰ پاسپورت برتر دنیا شناخته می شود.
  • پاسپورت این کشور به مدت ۱۰ سال از اعتبار برخوردار است و متقاضی می تواند به صورت مادام العمر آن را تمدید کند.
  • جالب است بدانید تمامی افرادی که تابعیت ترکیه را داشته باشند می توانند برای خود و اعضای خانواده هایشان از خدمات درمانی رایگان استفاده کنند.
  • همچنین متقاضی می تواند تابعیت قبلی خود را حفظ کند.
  • افرادی که تابعیت ترکیه را از آن خود کند میتوانند از تحصیلات رایگان در این کشور بهره مند شوند.
  • همچنین رفتن به خدمت سربازی برای افرادی که تابعیت کشور ترکیه را داشته باشد اجباری نمی باشد.
  • از دیگر مزایای داشتن تابعیت ترکیه این است که افراد می توانند به ۲۶ کشور حوزه شنگن و کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

از جمله مسائلی که حین سرمایه گذاری در یک کشور خارجی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد اطمینان از امنیت و حفظ سرمایه مورد نظر می باشد. در واقع باید به خاطر بسپارید که علاوه بر کسب سود این مسئله نیز از اهمیت برخوردار می‌باشد که بتوانید سرمایه اولیه خود را حفظ کنید.

سرمایه گذاری در ترکیه
سرمایه گذاری در ترکیه

خوشبختانه این مژده برای تمامی افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در کشور ترکیه هستند وجود دارد که بنابر توافق نامه های دو طرفه در بین کشورهای ایران و ترکیه سرمایه گذاران میتوانند با خیال راحت در این کشور سرمایه گذاری کرده و از این بابت اطمینان خاطر داشته باشند.
اما همانطور که گفته شد چنانچه شما به سرمایهگذاری در کشور ترکیه بپردازید می توانید تابعیت این کشور را برای خود و خانواده تان که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تان می شود دریافت کنید.

مسئله ای که بایستی به خاطر بسپارید این است که به منظور سرمایه گذاری در کشور ترکیه بایستی توجه کنید که دولت این کشور چه زمینه هایی را برای سرمایه گذاری مناسب شناخته است و با در نظر گرفتن این مسئله اقدامات لازم را انجام دهید.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه

به منظور اینکه بتوانید با سرمایه گذاری در ترکیه تابعیت این کشور را از آن خود کنید روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

خرید ملک

خرید ملک از جمله روشهای موجود برای سرمایهگذاری در کشور ترکیه می باشد. در نظر داشته باشید که حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این زمینه برابر با ۲۵۰ هزار دلار آمریکا می باشد. از جمله شرایطی که برای اخذ تابعیت از طریق این روش وجود دارد این است که ملک خریداری شده توسط سرمایه گذار نباید برای سه سال فروخته شود. البته خرید ملک با قیمت کمتر نیز امکان پذیر می باشد اما به واسطه آن می توانید اقامت سه ساله این کشور را از آن خود کنید که این اقامت از نوع توریستی شناخته می شود.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر تنها کافیست با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا در ارتباط باشید. مشاوران ما با سال ها تجربه در امر مهاجرت آماده هستند که تمامی اطلاعات مورد نیاز را در این زمینه برای شما فراهم کنند و از پیچ و خم راه آگاه تان کنند. در نظر داشته باشید که مشورت با افراد صاحب نظر باعث میشود که شما از راه های میانبر بیشتری مطلع شوید و از این طریق بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه
سرمایه گذاری در ترکیه

سپرده بانکی

از دیگر راه های موجود برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه سپرده بانکی می باشد. در واقع شما می توانید از طریق سپرده ‌گذاری در بانک‌ های این کشور، تابعیت آن را از آن خود کنید. این مبلغ معادل ۵۰۰ هزار دلار آمریکا می باشد. به خاطر بسپارید که مبلغ سپرده گذای شده توسط شما به مدت سه سال بایستی محفوظ بماند و نمی توانید از آن برداشت کنید.

خرید سهام

همچنین شما می توانید با خرید سهام به ارزش ۵۰۰ هزار دلار آمریکا و کسب تایید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه در این کشور سرمایه گذاری کنید.

خرید اوراق قرضه دولتی

خرید اوراق قرضه دولتی نیز از دیگر روش های اخذ تابعیت این کشور می باشد، البته در نظر داشته باشید که شما به مدت سه سال نباید اوراق قرضه دولتی خود را بفروشید و البته سرمایه گذاری شما بایستی توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تایید شود.

مشارکت با موسسات املاک و مستغلات

همچنین شما می توانید با سرمایه گذاری در موسساتی که در حیطه املاک و مستغلات فعالیت می کنند تابعیت ترکیه را از آن خود کنید. مد نظر داشته باشید که حداقل مبلغ سرمایه گذاری شده در این روش معادل با ۵۰۰ هزار دلار آمریکا می باشد.

کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار

همچنین می توانید از طریق کارآفرینی و راه اندازی کسب و کارتان و البته استخدام ۵۰ شهروند ترکیه ای تابعیت این کشور را از آن خود کنید.
تمامی روش هایی که در بالا مطالعه کردید زیرمجموعه سرمایه گذاری در کشور ترکیه و اخذ تابعیت این کشور می باشد.

چنانچه در هر قسمت مفاهیمی برای شما وجود دارد که ابهام آور است و یا سوالاتی برای شما مطرح می باشد تنها کافیست با ارسال کلمه ویزا به شماره 30006016 و یا با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما، منتظر تماس مشاوران ما از موسسه پارسی کانادا باشید. مشاوران ما آماده هستند که تمامی سوالات شما را پاسخ داده و به گون های در این مسیر راهنمای شما باشند.

ارسال نظرات