موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

سفر به فرانسه با ویزای توریستی

یک ماجراجویی هیجان انگیز در سفر به فرانسه با ویزای توریستی | فرانسه‌ (France) در اروپای غربی قرار گرفته و چهل و دومین کشور بزرگ جهان است. فرانسه در احاطه دریای شمال، کانال مانش، اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه می باشد. از همسایگان آن می توان به بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا اشاره کرد. پایتخت کشور فرانسه پاریس است و مارسی، لیون، نیس، تولوز، استراسبورگ و لیل از شهرهای مهم آن هستند. زبان رسمی این کشور فرانسوی و واحد رسمی پول آن یورو (€) است. فرانسه جاذبه‌ های طبیعی، آثار تاریخی، موزه‌ های دیدنی، غذاهای متنوع و خوشمزه، گالری‌‌های هنری و مکان های گردشگری بی شماری دارد. از مکان های گردشگری فرانسه می توان کوه‌های زیبای آلپ، دریاچه بورژه، منطقه کوهستانی شامبری، برج ایفل، موزه لوور و کلیسای نتردام را نام برد. برج ایفل در شهر پاریس، نمادی از کشور فرانسه است که یکی از مهم‌ ترین جاذبه های گردشگری این کشور و حتی جهان به شمار می رود.

اگر به فرانسه سفر کردید علاوه بر مکان های دیدنی که نام بردیم، حتما سری به خیابان های شارل دوگل و شانزلیزه نیز بزنید، چرا که این دو جزو خیابان‌های معروف دنیا هستند که حیف است دیدن آن ها را از دست بدهید. جالب است بدانید که فستیوال‌ معروف فیلم کن در کشور فرانسه است. سواحل عمومی روح افزا، کلیسای سن آندره، قلعه باشکوه شاتو، کاخ ورسای، دیزنی‌‌لند پاریس، میدان باستیل، کاخ رویال فرانسه، طاق پیروزی، پل پونت، باغ لوکزامبورگ پاریس دس آرتس، موزه هنرهای زیبای لیون، سالن اپرای پاریس، قبر اسکار وایلد، کلوپ جاز کمدی، موزه ماتیس، خانه ویکتور هوگو، گورستان پرلاشز، موزه پیکاسو، خانه ژان کوکتو و خانه اونوره دو بالزاک، نیز از جاذبه ها و دیدنی های دیگر فرانسه هستند که به عنوان یک توریست با دیدن آن ها لذت خواهید برد. اختلاف زمانی فرانسه با ایران دو ساعت و نیم است که ساعت فرانسه به این میزان عقب تر از کشورمان ایران است.

 

سفر به فرانسه با ویزای توریستی
سفر به فرانسه با ویزای توریستی

اخذ ویزای توریستی فرانسه و شروع یک سفر باور نکردنی

اگر می خواهید در کمتر از 90 روز و به قصد گردشگری، سفر به فرانسه را تجربه کنید، ابتدا باید ویزای توریستی این کشور را دریافت نمایید. ویزای توریستی فرانسه به شما این امکان را می دهد که تا 90 روز در فرانسه اجازه اقامت داشته باشید. امتیاز جالبی که با گرفتن این ویزا به شما داده می شود، سفر به کشورهای حوزه شنگن در دوره 90 روزه اعتبار ویزای شماست. برای بازدید از فرانسه بسته به ملیت خود می توانید ویزای توریستی را تهیه نمایید. به عنوان مثال اگر شما جزو افراد تبعه آندورا، سوئیس، موناکو یا هر کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا باشید، یا تبعهای از کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا باشید، نیازی به هیچ نوع ویزایی برای ورود به فرانسه به عنوان یک توریست ندارید.
پیش از سفر به فرانسه به هر قصدی از جمله گردشگری، بررسی وضعیت مهاجرت به فرانسه، تحقیق برای یافتن شغل، تحصیل و خرید ملک، سرمایه گذاری و یا زندگی در فرانسه، باید گذرنامه یا همان پاسپورت فرانسه خود را بررسی نمایید. گذرنامه شما باید اعتبار کافی را داشته باشد. اگر پاسپورت شما اعتبار نداشته باشد باید قبل از درخواست اخذ ویزای فرانسه، گذرنامه جدید تقاضا کنید. برای سفر به فرانسه سعی کنید پرواز خود را به موقع رزرو کنید. توجه داشته باشید که مأموران کنسولگری همه چیز را با بررسی می کنند، بنابراین بهتر است تمام مراحل را رعایت کنید و کلیه الزامات را فراهم آورید.

در کجا باید درخواست ویزای توریستی فرانسه را بدهیم؟

با توجه به نحوه پذیرش ویزا و مقامات فرانسوی در کشور محل اقامت شما، باید درخواست ویزای توریستی فرانسه به مکان های زیر داده شود:

 • سفارت فرانسه در کشور شما
 • کنسولگری فرانسه در کشور شما
 • مرکز پردازش ویزا شخص ثالث
 • سفارت فرانسه / کنسولگری / مرکز پردازش ویزا در کشورهای همسایه

اگر بخواهیم به غیر از فرانسه به کشورهای دیگر نیز سفر کنیم، راهکار چیست؟

اگر در بازدید از فرانسه بخواهید به کشورهای دیگر منطقه شینگن نیز سفر کنید، باید به سفارت کشورهایی که می خواهید بیشترین زمان را در آن ها بگذرانید، مراجعه کنید. ممکن است این امر برای برخی از افراد پیچیده به نظر برسد در حقیقت بسیار ساده و راحت است. تنها باید اسامی کشورهایی را که می خواهید از آن ها بازدید کنید را بنویسید و تعداد روزهایی که در هر کشور می خواهید بگذرانید را مشخص کنید. سپس به سفارت کشوری که قصد دارید بیشترین روزها را در آن سپری کنید، درخواست بدهید. به عنوان مثال اگر شما قصد بازدید از آلمان و فرانسه را همزمان دارید و می خواهید سه روز را در آلمان و پنج روز را در فرانسه بگذرانید، باید درخواست خود را به سفارت کشور فرانسه ارائه دهید. اما اگر قصد دارید که روزهای مساوی را در دو کشور بگذرانید، یعنی دو روز در کشور فرانسه و دو روز در آلمان، باید در سفارت اولین کشوری که به آن وارد می شوید، درخواستتان را ارائه نمایید.

چگونگی اخذ ویزا و سفر به فرانسه با ویزای توریستی

برای درخواست ویزای توریستی فرانسه باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • فرم ویزای توریستی شینگن فرانسه را پر کرده و تکمیل نمایید.
 • اسناد و مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و ارائه کنید.
 • قرار ملاقات تنظیم کنید.
 • هزینه های لازم را پرداخت کنید.
 • در زمان ملاقات حاضر شوید.

 

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی فرانسه

 • فرم درخواست ویزای توریستی فرانسه را تکمیل نموده و اطمینان حاصل کنید که فرم صحیح پر شده و اطلاعات ارائه شده درست هستند.
 • دو قطعه عکس مخصوص گذرنامه که نهایتا در سه ماه اخیر گرفته شده باشند.
 • گذرنامه معتبر که ظرف 10 سال گذشته صادر و حداقل 3 ماه پس از پایان مدت زمان اقامت در فرانسه دارای اعتبار باشد. حداقل دو صفحه خالی باید در گذرنامه وجود داشته باشد تا برچسب ویزا روی آن قرار گیرد.
 • کپی ویزاهای قدیمی لازم است. در صورتی که تا این زمان ویزای هر کشور دیگری از جهان را داشته اید، باید نسخه های آن ویزاها را ارسال نمایید.
 • بیمه درمانی مسافرتی به ارزش حداقل 30،000 یورو برای کل اقامت شما در فرانسه و شینگن.
 • گواهی عدم سابقه کیفری در کشور خود که نشان دهد تا به حال در پرونده شما هیچ جرم و جنایتی ثبت نشده است.
 • برگه پرداخت هزینه های ویزا.
 • نامه تمکن مالی از بانک.

 

سفر به فرانسه با ویزای توریستی
سفر به فرانسه با ویزای توریستی

هزینه ویزای توریستی فرانسه

برای سفر به فرانسه باید شما یا نماینده تان از یک آژانس مسافرتی در مصاحبه تعیین شده با وقت قبلی، در سفارت و یا کنسولگری یا مرکز درخواست ویزای شما حاضر شود و هزینه لازم را پرداخت نماید. هزینه ویزای توریستی فرانسه 80 یورو است که باید این هزینه را با توجه به نرخ ارز، به یورو یا پول محلی پرداخت نمایید.

 

اعتبار ویزای توریستی فرانسه

میزان اعتبار ویزای شما به سفارت فرانسه بستگی دارد که آن را صادر کرده است. حداکثر میزان اعتبار برای ویزای توریستی فرانسه در طی نیم سال، سه ماه است که ممکن است سفارت آن را برای شما ده روز، سه هفته یا حتی سه تا پنج روز تعیین نموده و ویزایتان را معتبر با این میزان صادر کند. از طرفی اگر مسافری باشید که دائما به قلمرو شینگن وارد می شوید، ویزای معتبر 3 ماهه ورودی چندگانه را می توانید دریافت کنید.

 

نکات مهم برای سفر با ویزای توریستی فرانسه

اگر شما توریست باتجربه ای هستید و قبلا تجربه سفر به فرانسه را داشته اید، حتما بسیاری از نکات و ضرورت های سفر را به خوبی می دانید. اما ما تصمیم داریم در این مقاله از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا برخی از نکات لازم برای شما را پیش از دریافت ویزای توریستی فرانسه عنوان کنیم. ابتدا خوب است که لیستی از مکان هایی که می خواهید در فرانسه ببینید و به گردش و تفریح در آن ها بپردازید را تهیه کنید. برج ایفل، موزه لوور و … مکان هایی هستند که هر توریستی با ورود به فرانسه و داشتن ویزای توریستی قصد دیدنشان را دارد. بدانید که یک گردشگری خوب در به فرانسه نیازمند زمان و برنامه ریزی است. شما با زمانبندی مفید، می توانید اغلب مکان های دوست داشتنی این کشور را ببینید و خاطرات خوشی را برای خودتان ثبت نمایید. آب و هوا و فصل سفر خود را در نظر بگیرید. اگر فصل سردی را برای سفر به فرانسه انتخاب کرده اید باید لباس های مناسب این نوع آب و هوا را بردارید. سعی کنید برای مسافرت حتما کفش های راحت با خود ببرید تا در زمان گردشگری دچار خستگی و پادرد نشوید. از برداشتن وسایل اضافی پرهیز کنید و لوازم ضروری خود مانند داروی خاص و موارد این چنینی را دم دست خود بگذارید. مراقب پول، پاسپورت و دارایی های مهم خود باشید و آن ها را در جای مخصوصی قرار دهید.

 

تفریح در فرانسه شما را شاد و سرحال می کند

پول نقد به دنبال خود داشته باشید. در اکثر مکان های تفریحی و گردشگری امکان پرداخت با کارت را دارید، اما ممکن است در برخی موارد مجبور باشید به صورت نقدی وجه را بپردازید. به ویژه در مغازه ها و رستوران ها و کافه های کوچک، پرداخت به صورت نقدی است. مراقب پول و پاسپورت خود بخصوص در مکان های شلوغ مانند موزه ها و خیابان های بسیار شلوغ باشید. غذاهای خیابانی فرانسه را امتحان کنید، چرا که واقعا بی نظیر هستند. ساندویچ باگت، پنیر کبابی یا کریپس، سعی کنید حداقل یکی از آن ها را امتحان نمایید.

 

سفر به فرانسه با ویزای توریستی
سفر به فرانسه با ویزای توریستی

چرا ویزای توریستی فرانسه خوب است؟

فرانسه یکی از کشورهای زیبا و بی نظیر اروپای غربی است و جاذبه ‌های گردشگری فوق العاده ای را در خود جای داده است. بسیاری از جلوه های هنری، تاریخی و فرهنگی را می توانید در فرانسه ببینید. شاید به همین خاطر باشد که در طول سال مسافران بسیار زیادی به این کشور برای بازدید و تفریح وارد می شوند. فرانسه یکی از چهار کشور دارنده میراث جهانی یونسکو بوده و به همین خاطر ویزای توریستی آن پر طرفدار و محبوب است. سالانه بالغ بر 80 میلیون توریست بر اساس آمار، به قصد گردشگری، سفر به کشور فرانسه را انتخاب می کنند. در سال 1997 میلادی، فرانسه یکی از هم پیمانان حوزه شنگن شد ولی جالب است بدانید که موناکو با این که در خاک فرانسه قرار دارد، عضو ویزای شنگن نیست و برای ورود به آن باید ویزای مخصوص به خودش ار تهیه نمایید. فرانسه مثل سایر کشورهای اروپایی انواع گوناگونی از ویزا را دارد. یکی از انواع ویزاهای این کشور، ویزای توریستی فرانسه است که گرفتن آن به نسبت راحت تر از سایر ویزاهای این کشور است. از دیگر ویزاهای فرانسه می توان ویزای پزشکی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و ویزای نخبگان را نام برد. البته فراموش نکنید که گرفتن هر یک از این ویزاها شرایط و ضوابط خاص خودش را دارد. در این مقاله به روش اخذ ویزای توریستی فرانسه و ملزومات آن پرداختیم. نکته ای که باید در اخذ ویزای توریستی فرانسه به آن دقت کنید این است که علاوه بر ارائه مدارک و اسناد معتبر و مورد نیاز، شما باید به قانع کردن کنسولگری فرانسه در جهت این که پس از ورود به فرانسه به کشور خود باز می گردید، بپردازید. در حقیقت کنسولگری باید بپذیرد که شما قصد مهاجرت به فرانسه را در سر ندارید و پس از ورود به این کشور حتما به کشور خود باز می گردید و قصد ماندگاری در آنجا را ندارید.

 

سفر به فرانسه و اخذ ویزای توریستی از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا

سفر به فرانسه جزو یکی از رویایی ترین سفرهای عمر هر فردی می تواند باشد. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا با اطلاع دقیق از قوانین و شرایط اخذ ویزای توریستی فرانسه ، آماده خدمت رسانی به متقاضیان می باشد. بنابراین با مراجعه به مشاورین و وکلای حرفه ای و با سابقه پارسی کانادا از سفر به این کشور زیبا و پرطرفدار لذت ببرید. با پارسی کانادا در کمترین زمان و به شکل مطمئن ویزای توریستی فرانسه را در اختیار خواهید داشت و به طور کلی برای مهاجرت به هر کشور و اخذ ویزا و موارد مربوط به مهاجرت و روش های آن، می توانید روی آن حساب کنید.

جولای 23, 2020

نویسنده : مینا نجفی
جاذبه های گردشگری فرانسه

در جاذبه های گردشگری فرانسه ایفل جذابیت نداشته است

در جاذبه های گردشگری فرانسه ایفل جذابیت نداشته است در جاذبه های گردشگری فرانسه ایفل جذابیت نداشته است | از بلوارهای پاریس گرفته تا استراحت گاه های شیک ساحل عاج، فرانسه نام ارائه دهنده تعداد بی شماری از زیباترین مناظر جهان را به خود اختصاص داده است. قلعه های پری، کلیساهای سنتی و تاریخی، و […]

بیشتر بخوانید...
هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه

هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه

هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه | فرانسه یکی از کشورهای زیبای اروپایی می باشد که از دیرباز یکی از مقاصد مهم برای مسافرت و مهاجرت بوده است. افراد بسیاری سالانه با اهداف مختلف کاری و تحصیلی به این کشور مهاجرت کرده و ادامه زندگی خود را در این کشور می گذرانند. این […]

بیشتر بخوانید...
اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال

اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال

اخذ تابعیت فرانسه اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال | فرانسه به عنوان یکی از قطب های اقتصادی قاره اروپا به حساب می آید که فعالیت های بسیار زیادی انجام میدهد و از مهم ترین و پررنگ ترین فعالیت های اقتصادی این کشور می توان به صنعت خودرو سازی آن اشاره کرد. این کشور […]

بیشتر بخوانید...
برترین دانشگاه های کشور فرانسه

برترین دانشگاه های کشور فرانسه

برترین دانشگاه های کشور فرانسه برترین دانشگاه های کشور فرانسه | اگر به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستید و می خواهید دست تان در انتخاب دانشگاه و شهر باز باشد، قطعا کشور فرانسه گزینه مناسبی برای شما است. کشور فرانسه همیشه یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرینی بوده است که به دنبال تحصیل […]

بیشتر بخوانید...
‫2 دیدگاه در “یک ماجراجویی هیجان انگیز در سفر به فرانسه با ویزای توریستی
 1. صبحانگفته

  3 ماه پیش

  راسته که میگن فرانسه یکی از بهترین کشورهای حوزه شینگن برای مسافرت و تفریحه؟ من عکس های مکان های دیدنیش رو که می بینم واقعا هیجان زده میشم.

  1. پریسا انصاری پورگفته

   3 ماه پیش

   درود بر شما قطعا هر چقدر از زیبایی های این کشور بگن کمه امیدوارم بتونید از این کشور دیدن کنید و تجربه هاتونوبا ما به اشتراک بگذارید :)

ارسال نظرات