موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

سفر به چین

سفر به چین | هرچیزی که در مورد کشورهای شرق دور در ذهن تان نقش بسته است کنار بگذارید و فقط به طبیعت زیبا و بکر کشور چین فکر کنید. زیبایی های تاریخی، طبیعت و شهری در این کشور پیشرفته و بزرگ به قدری زیاد و جذاب هستند که حتی اگر برای دهم بار هم به این کشور سفر کنید باز هم دیدن جاذبه های توریستی این کشور شما را شگفت زده خواهد کرد.

 

مهاجرت به چین

در چند سال اخیر با توجه به رشد اقتصادی و سیاسی این کشور نسبت به ده های قبل، فرصت های شغلی موجود، رفاه پایدار اقتصادی و همچنین احداث و راه اندازی دانشگاه های معتبر، تعداد توریست ها و همچنین علاقمندان به مهاجرت به این کشور افزایش پیدا کرده و سال به سال بر تعدادشان افزوده شده است.
با توجه به اوضاع نابسامان اقتصادی امروز و همچنین ناپایداری آن افراد زیادی علاقمند به مهاجرت به کشورهای دیگر هستند که بسیاری از آنها با توجه به شرایط زندگی در چین، تحصیل در چین و کار در چین، این کشور را برای مهاجرت و همچنین سفر برمیگزیند.

آب و هوای کشور چین

چین تنوع آب و هوایی بسیار مختلفی دارد چرا که این کشور از لحاظ وسعت جغرافیایی چهارمین کشور بزرگ در سطح بین‌الملل محسوب شده و همین موضوع باعث شده که در کشور چین با شرایط آب و هوایی مختلف روبرو شویم. تنوع در اکوسیستم این کشور باعث شده که در فصلی از سال شاهد آب و هوای مختلفی در یک منطقه باشیم.

برای اینکه بتوانیم این موضوع را راحت تر درک کنیم به این مساله اشاره می‌کنیم که امکان دارد که در فصل تابستان در قسمتی از ناحیه چین هوا خشک و خنک بوده و در قسمت دیگر بسیار گرم و شرجی باشد.
در واقع آب و هوای کشور چین در ناحیه های مختلف شمال جنوب غرب و مرکزی بسیار متفاوت است و شرایط جوی و جغرافیایی هر کدام از این سه منطقه با یکدیگر اختلاف فاحشی دارد.

سفر به چین
سفر به چین

در ادامه ی مقاله به توضیح وضعیت و شرایط آب و هوایی کشور خواهیم کشور چین خواهیم پرداخت. پس اگر قصد سفر به چین، مهاجرت به چین، تحصیل در چین، کار در چین و یا اقامت در چین را دارید قبل از هر چیز از شرایط آب و هوایی این کشور آگاه شوید.

شرایط آب و هوای چین در فصول و مناطق مختلف

در تابستان ها، در قسمت شمال و شمال غربی کشور چین آب و هوا کاملا بارانی و معتدل است اما در قسمت مرکزی آن بارش کم تر و هوا گرم تر است. در قسمت‌های جنوبی و شرقی نیز باران زیادی می بارد اما رطوبت و گرمای بسیار شدیدی در این مناطق حاکم است که باعث شده آب و هوای این مناطق شرجی کامل بوده و تحمل آن بسیار سخت باشد.

بنابر این اگر می‌خواهید که در فصل تابستان به کشور چین سفر یا مهاجرت کنید به طور کلی زندگی در جنوب این کشور را فراموش کنید، چرا که قطعا نمی توانید شرایط آب و هوایی در قسمت جنوب کشور چین را تحمل کنید. زندگی در مناطق غربی و شمالی کشور چین به مراتب بسیار راحت تر از جنوب آن است. در واقع بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های توریستی و مناطق کوهستانی غرب و شمال چین فصل تابستان است چراکه در این فصل آب و هوای سرد مناطق کوهستانی تعدیل شده و بدون هیچ زحمت و تحمل سرمایی می توانید از زیبایی و شگفتی این مناطق لذت ببرید.

اگر در شرایط تصمیم گیری مهاجرت به کشور دیگری هستید اگر می خواهید کشوری را انتخاب کنید که در تمامی فصول سال بتوانید به راحتی در آن زندگی کرده ومشکل خاصی پیدا نکنید، قطعاً کشور چین یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان است چراکه این کشور مدرن و توسعه یافته امکانات و شرایط بسیار خوبی را در اختیار مهاجران قرار داده و تمامی مهاجران می توانند از شرایط مناسب رفاهی و اجتماعی این کشور بیشترین بهره را ببرند.

 

 

زمان مناسب سفر به چین

یکی از زمان‌هایی که می تواند فرصت جذاب و عالی برای سفر به چین به شمار می رود، زمانی است که جشنواره های رنگارنگ چینی در این کشور برگزار می‌شود. چین به دلیل قدمت باستانی تاریخی اش از تمدن و فرهنگ شگفت انگیزی برخوردار بوده و به همین دلیل است که سالانه برگزارکننده جشنواره های مختلفی در سراسر کشور است.

در واقع این فستیوال ها می تواند به تنهایی یکی از انگیزه‌های اصلی سفر به چین باشد. اما اگر می خواهید که بتوانید از تمامی جاذبه های مختلف چین سفر کنید و از تمامی جاذبه‌های این کشور زیبا را دیدن کنید حتما در فصلی از سال به این کشور سفر کنید که بتوانید شرایط آب و هواییش را تحمل کنید. قطعاً با یک بار سفر نمی توان از جاذبه‌های توریستی و تاریخی این کشور بازدید کرد.

اما سفر به این کشور در فصل تابستان قطعاً گزینه ی بسیار مناسبی خواهد بود چرا که آب و هوای کشور چین در فصل تابستان بسیار مناسب بوده و توریست ها می توانند با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب به هر کدام از جاذبه های تاریخی، توریستی، طبیعی، فرهنگی و …. سر بزنند.

انجام تفریحات آبی در کشور چین از جمله مواردی است که در فصل تابستان طرفداران بسیاری دارد. البته اگر می‌خواهید که در فصل تابستان به کشور چین سفر کنید قطعاً باید برای بارش های طولانی و سنگین و همچنین طوفانهای گاه به گاه کشور چین آمادگی داشته باشید. این طوفان ها و بارش ها در بعضی مواقع آنچنان شدید است که تمامی برنامه ها و بازدید های شما را کنسل کرده و مجبورتان می کند که برای سلامت و حفظ جان خود به مکان دیگری بروید.

سفر به چین
سفر به چین

اگر فصل تابستان را برای سفر به چین انتخاب کرده اید بهتر است که قبل از سفر وضعیت و شرایط آب و هوایی این کشور در هفته ی پیش روی تان را بررسی کنید. یکی از مناسب ترین زمان ها برای سفر به چین قطعاً فصل پاییز است چرا که هوا در این فصل معتدل بوده و بارش بسیار اندکی در مناطق مختلف وجود دارد که باعث می شود آب و هوای کاملاً دلچسب و متبوع پیدا کند به همین دلیل یکی از پربازدیدترین فصل های کشور چین فصل پاییز است.
به همین دلیل است که در فصل پاییز کشور چین میزبان جمعیت وسیعی از توریستها از سرتاسر جهان خواهد بود.

اما در این فصل سفر به قسمتهای شمالی این کشور ممکن است دردسر زا باشد چرا که این مناطق آب و هوای بسیار خشک و سردی دارد که گاها دمای منطقه را به ۴۰ درجه زیر صفر می رساند.
با وجود این که در کشور چین تابستان ها بسیار گرم و معتدل هستند و در فصل زمستان آب و هوای بسیار سردی در این کشور حاکم است، اگر قصد بازدید از مناطق کوهستانی و شمال غربی چین را دارید به طور کلی فصل زمستان را فراموش کنید.

در پاراگراف قبل عنوان کردیم که فصل پاییز یکی از مناسب ترین زمان ها برای سفر به چین و بازدید از این کشور زیبا می باشد اما بهار نیز یکی از فصل های دوست داشتنی و بسیار مطبوع کشور چین است. اگر با سرما یا گرمای زیاد در فصول سال مشکلی ندارید می توانید در هر فصلی که می خواهید به چین سفر کنید اما اگر مشتاق دیدن کشور چین در بهترین فصل سال هستید، قطعا انتخاب فصل بهار یکی از بهترین گزینه ها برای شما خواهد بود، چراکه در فصل بهار مناطق کشور چین کاملا سرسبز بوده و تمامی طبیعت با گیاهان رنگارنگ و گلهای زیبا پوشانیده شده است.

بهترین زمان برای سفر ارزان قیمت به چین

در بحث قبلی عنوان کردیم که فصل بهار زمان بسیار مناسبی برای بازدید از کشور چین محسوب می‌شود و همین موضوع باعث شده که فصل بهار سیل عظیمی از گردشگران به این کشور زیبا سرازیر شوند که به نوبه خود باعث افزایش قیمتها در این فصل می شود، اما اگر می خواهید به این کشور زیبا سفر کنید قطعاً ارزانترین زمان سفر به کشور چین، اوایل هفته می است چرا که این هفته، هفته ی کارگر بوده و حدودا سه روز تعطیل رسمی است و تمامی فروشگاه، مکان های تاریخی، رستوران ها و … در این هفته تخفیفات خوبی دارند و بازدید از جاذبه های گردشگری نیز هزینه های بسیار کمتری دارد.

سفر به چین
سفر به چین

اما اگر می خواهید که سفری بسیار ارزان قیمت به کشور چین را تجربه کند، قطعاً بایستی در فصل زمستان به این کشور سفر کنید، چرا که به علت عدم وجود گردشگران در این فصب کلیه ی قیمتها کاهش پیدا کرده و حتی بلیط هواپیما نیز به با قیمتی بسیار پایین فروش می رسد.

یکی دیگر از امتیازات سفر به کشور چین در فصل زمستان این است که هزینه های بازدید از جادبه های توریستی و گردشگری در این فصل بسیار کاهش پیدا کرده و در واقع بسیار ارزان می شود چرا که مسافر زیادی وجود ندارد .

حال اگر قصد سفر به کشور چین و یا مهاجرت به این کشور زیبا را دارید، قبل از هر چییز تمامی جوانب آن را بررسی کنید، چرا که سفر یا مهاجرت بدون فکر قطعا مشکلات زیادی برای تان به وجود خواهد آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی مهاجرت به چین ، سفر به چین، تحصیل در چین، کار در چین و … می توانید با موسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس حاصل فرمایید.

 

سپتامبر 21, 2020

نویسنده : مرجان زرقام
مهاجرت به چین

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین مهاجرت به چین | وقتی صحبت از مهاجرت می شود نام تعدادی از کشور ها بیشتر از برخی دیگر به گوش می رسد. یکی از مکان های زیبا و سرسبزی که در قاره آسیا واقع شده و هر ساله مهاجران بسیاری را به خود جذب می کند، کشور چین است. همان طور […]

بیشتر بخوانید...
پاسپورت چین

با پاسپورت چین به 28 کشور در سطح جهان سفر کنید

پاسپورت چین با پاسپورت چین به 28 کشور در سطح جهان سفر کنید | کشور چین امروزه به عنوان یکی از وسیع ترین کشورهای جهان به حساب می آید که حدود میلیاردها نفر در حال حاضر در این کشور در حال زندگی هستند. چین بعد از روسیه، کانادا و آمریکا چهارمین کشور وسیع دنیا از […]

بیشتر بخوانید...
سفر به چین

سفر به چین، سرزمین چشم بادومی ها

سفر به چین سفر به چین، سرزمین چشم بادومی ها | چین یکی از کشور های آسیای شرقی است که پایتخت آن پکن نام دارد. به دلیل مزیت های بی شماری نظیر جاذبه های گردشگری فوق العاده، شرایط اقتصادی عالی، دانشگاه های متعدد با سطح و کیفیت علمی بالا و هزینه های زندگی قابل پرداخت، […]

بیشتر بخوانید...
شرایط زندگی در چین

شرایط زندگی در چین

زندگی در چین شرایط زندگی در چین | شرایط زندگی در کشور چین رو به بهبود می باشد و وضعیت اقتصادی این کشور در حال توسعه است. از جمله دلایل مهاجرت به چین، تحصیل و یا کار در این کشور است. بهبود شرایط در این کشور منجر به جذب میلیون ها نفر برای زندگی در […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات