موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

شغل مهندسی نفت در کانادا

شغل مهندسی نفت در کانادا | مهندسی نفت و گاز یکی از رشته های تحصیلی می باشد که علاقه مندان بسیاری دارد و این زمینه دانش و اطلاعات تخصصی در ارتباط با نفت و گاز، انرژی و پترولیوم ارائه می دهد. اگر علاقه مند به کار در کانادا هستید و در دانشگاه به تحصیل در رشته مهندسی نفت پرداخته اید، به شما توصیه می شود خواندن این مقاله را از دست ندهید. در حالت کلی، عده ای هستند که به دنبال شروع کسب و کار در صنعت نفت و گاز هستند و از نظر مالی در کشور خود پیشرفتی نمی کنند، از این رو تصمیم می گیرند که برای به دست آوردن درآمد بیشتر، به یکی از کشور های صنعتی و مهم در حوزه خود، مهاجرت کنند. همان طور که می دانید، کانادا یکی از پیشرفته ترین کشور های جهانی در صنعت نفت و پترولیوم می باشد و سالانه متقاضیان زیادی برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند.

جالب است بدانید که در هر کشور، صنعت نفت نقش مهمی را در توسعه اقتصادی ایفا می کند و آینده شغلی بسیار خوبی دارد. علاوه بر این، توسعه اقتصادی پیوسته و محکم در جهان نیازمند به وجود صنایع و منابع کارآمد و خلاق است و اگر کسی با دانش خوب و علمی نوآورانه وارد میدان شود، بیشتر از همه می تواند به درآمد برسد زیرا نفت و گاز جزو سرمایه های مهم کشور ها است و اگر قادر باشند آن ها را به مرحله سود دهی برسانند، به یکی از برجسته ترین کشور های جهان در امر نفت و پترولیوم تبدیل خواهند شد.

شغل مهندسی نفت در کانادا
شغل مهندسی نفت در کانادا

وظایف کاری مهندسان نفت در کانادا

مهندسان نفت کسانی هستند که برخی از مطالعات را برای اکتشاف، توسعه و استخراج ذخایر نفت و گاز انجام می دهند. علاوه بر آن به برنامه ریزی، طراحی، توسعه و نظارت بر پروژه های حفاری، تکمیل، آزمایش و کار مجدد در چاه های نفت و گاز می پردازند. همان طور که گفتیم، کشور کانادا یکی از مهم ترین مکان ها برای کار در صنعت نفت و گاز است، از این رو، مهندسان نفت می توانند در شرکتهای تولید کننده نفت، شرکت های مشاوره، شرکت های آزمایش های مربوط به فراورده های نفتی، دولت و مؤسسات تحقیقاتی و آموزشی در کانادا مشغول به فعالیت شوند. آن ها باید در انجام همه وظایف خود، دقت بسیاری داشته باشند که در این قسمت به بیان آن ها می پردازیم:

 • انجام مطالعات ارزیابی مکان سنجی برای توسعه میدان های جدید نفت و گاز
 • نظارت مستقیم بر عملیات حفاری نفت و گاز
 • توسعه برنامه های حفاری و مشخص کردن روش ها و تجهیزات برای آزمایش های مهم
 • داشتن نظارت مستقیم بر تکمیل و ارزیابی چاه ها، آزمایش چاه ها و بررسی آن ها
 • طراحی و انتخاب دستگاه های بالابر مصنوعی، تجهیزات و سیستم های تولید چاه و سطح و تعیین برنامه هایی برای کنترل و تصفیه روغن یا گاز
 • ایجاد کردن مشخصات لازم به منظور نظارت بر برنامه های اصلاح و تحریک چاه را برای به حداکثر رساندن بازیابی نفت و گاز
 • تجزیه و تحلیل کردن داده های سنگ و سیال مخزن را برای طراحی روش های بهینه بازیابی و پیش بینی عملکرد و ذخایر مخزن
 • زیر نظر گرفتن عمل کرد مخزن نفت و گاز و پیش بینی کردن روش های بازیابی روغن را که عمر اقتصادی چاهها را طولانی می کند
 • طراحی، توسعه و هماهنگی نصب، نگهداری و بهره برداری از تجهیزات فرعی و تولیدی زیرساختی

علاوه بر این وظایف، مهندسان نفت برای کار در کانادا ممکن است در حفاری، تولید، تجزیه و تحلیل مخزن یا عملیات زیر دریا نیز، تخصص داشته باشند.

مهارت های مورد نیاز مهندسی نفت در کانادا

کشور کانادا به دلیل داشتن امکاناتی خوب, به مقصدی مناسب برای مهاجران تبدیل شده است. از این رو برخی مشتاق می شوند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. فارغ التحصیلان رشته مهندسی نفت می توانند در چند شاخه تخصصی مشغول به کار و تحصیل شوند. همچنین یک مهندس نفت با داشتن مهارت های ارتباطی استثنایی و قدرت استدلال منطقی باید در زمینه های ریاضیات و علوم متخصص باشد. او همیشه باید برای مقابله با چالش های مرتبط با این زمینه آماده باشد و مهارت های پژوهشی عالی را در خود تقویت کند. برخی از عناوین شغلی بسیار مورد توجه متقاضیان کار در کانادا هستند و بهتر است مهندسان نفت برای اخذ ویزای کار کانادا نیز اقدام کنند. این عنوان ها شامل مهندس حفاری، نفت و گاز، مهندس نفت، مهندس تولید و مهندس مخزن نفت می باشند و علاقه مندان نیز باید در این شغل معمولاً مهارت های خاصی را در خود بهبود ببخشند تا بتوانند موفق به دریافت ویزای کار کانادا شوند. برای مثال قادر باشند عملیات حفاری نفت و گاز را به صورت کاملا مستقیم نظارت کنند، باید بتوانند بر تکمیل، ارزیابی و آزمایش چاه های موجود کنترل داشته باشند. علاوه بر این مسائل، طراحی و انتخاب ماشین آلات آسانسور و تجهیزات و سیستم های تولید چاه بر عهده مهندسان نفت می باشد. یکی دیگر از مهارت های که باید آن ها در آن مسلط باشند، پیدا کردن روش های مناسب جهت طراحی و بهینه سازی داده های سنگ و سیال مخزن ها می باشد.

فرصت های شغلی برای مهندسان نفت در کانادا

فرصت های شغلی مختلفی در کانادا برای مهندسان پترولیوم وجود دارد. در این کشور، بیشتر مشاغل مرتبط با مهندسی نفت در منطقه آلبرتا متمرکز می باشد اما فرصت های شغلی دیگری نیز در بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوفاند لند، ساسکاچوان و نوا اسکوشیا نشان داده شده است. مهندسی نفت از دو بخش تشکیل شده است که قسمت اول یعنی بخش ابتدایی که به کشف، تولید و استفاده از ذخایر نفت خام، گاز طبیعی و ذخایر گاز در جهان می پردازد، در حالی که بخش دوم با بهبود کیفیت محصولات و پس از آن بازاریابی و فروش آن ها به مصرف کنندگان مختلف این محصولات سرو کار دارد.

بیشتر مهندسان نفت در صنایع خصوصی با هماهنگی و نظارت بر فعالیت های مربوط به بهره برداری از امکانات مختلف در بخش ها فعالیت می کنند. آن ها همچنین می توانند به عنوان مهندسین حفاری با تمرکز روی تکنیک های حفاری چاه و تجهیزات مربوط به حفاری و ساخت چاه به کار بپردازند. جالب است بدانید که یکی دیگر از فرصت های شغلی پیش روی مهندسان نفت این است که می توانند اکتشاف های مهم نیز، شرکت کنند. همچنین، مهندسان تولید با کارهایی که مربوط به توسعه و نظارت بر فرآیندهای تولیدی و فناوری های ایمنی سر و کار دارند و به فعالیت در این زمینه می پردازند. با افزایش مصرف نفت، فرصت های شغلی هم در بخش خصوصی و هم در دولت افزایش می یابد. با این حال، چشم اندازهای کار در کانادا نیز به عوامل مختلفی از جمله تغییر در تقاضای نفت و گاز طبیعی به همراه هزینه آن ها و استخدام در سمت های جدید بستگی دارد.

شغل مهندسی نفت در کانادا
شغل مهندسی نفت در کانادا

مزایای شغل مهندسی نفت در کانادا

جالب است بدانید که مهندسی نفت شاخه ای پرماجراست که به دلیل وجود الزامات جهانی در هر حالتی، در حال تغییر می باشد. علاوه بر این، همه روزه به دلیل وجود چالش های جدید، امری غیر منتظره است. کانادا با داشتن تعداد زیادی از صنایع نفت و معدن، فرصت های فوق العاده ای را در این زمینه برای علاقه مندان فراهم می کند و در نتیجه تعداد زیادی از مهندسان نفت نیز می توانند به این منظور برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنند و از امکانات ویژه ای برخوردار شوند. در این قسسمت به بیان مزایای شغل مهندسی نفت در کانادا می پردازیم.

 • این شغل از مزایا و حقوق خوبی برخوردار است
 • متقاضیان در جهان می توانند فرصت های شغلی بسیاری را کسب کنند
 • سفر به دور دنیا در بخشی از کار امکان پذیر است و آن ها می تواند فرصتی مناسب برای تجربه جهان را به دست آورند.

همان طور که در مقاله گفته شد، مهندسان نفت برای مهاجرت و اقامت در کانادا باید از مواردی آگاه باشند. بدین ترتیب علاقه مندان باید برای اخذ ویزای کار کانادا و اقامت کانادا اقدام کنند. موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت، یکی از مجموعه های معتبر در سطح کشور است که سالانه متقاضیان بسیاری را برای اخذ ویزای کار در کانادا هدایت می کند. برای اینکه با این موسسه آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که نگاهی به این سایت بیندازید و فرم ارزیابی مهاجرت را کامل کنید و منتظر تماس ما باشید.

مارس 12, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا | اگر به کانادا مهاجرت کنید ممکن است در آن جا با نکات مثبت یا منفی احتمالی مواجه شوید، همراه بودن با خانواده در کشوری بیگانه و شروع زندگی نوپا و جدید و به دور از هر گونه مشکلی بدون شک با دشواری هایی رو به رو است. همه افرادی که به […]

بیشتر بخوانید...
انتقال دارو با پهباد در کانادا

انتقال دارو با پهباد در کانادا

انتقال دارو با پهباد در کانادا | به زودی می توان دسترسی به دارو به آسانی از پشت پنجره توسط یک پهباد امکان پذیر باشد. در روزهای گذشته اولین پهباد حامل دارو توسط یک داروخانه در بریتیش کلمبیا مورد آزمایش قرار گرفت. در هفته گذشته چند قلم دارو بر روی پهباد قرار داده شد و […]

بیشتر بخوانید...
کانادا سرزمین رویایی برای توریست ها

کانادا سرزمین رویایی برای توریست ها

کانادا سرزمین رویایی برای توریست ها | کانادا کشوری بسیار جذاب و دیدنی است. این کشور دومین کشور بزرگ از نظر وسعت در سراسر دنیا است، با این حال بسیار کم جمعیت است. شهر های معروف کانادا طیف وسیعی از انواع مقاصد توریستی را که انعکاس دهنده تنوع ساکنین است و از نواحی مدرن و […]

بیشتر بخوانید...
شغل تحلیلگر سیستم در کانادا

شغل تحلیلگر سیستم در کانادا

شغل تحلیلگر سیستم در کانادا شغل تحلیلگر سیستم در کانادا | اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان تحلیلگر سیستم هستید، شانس زیادی برای اخذ ویزای کار کانادا خواهید داشت. شغل تحلیلگر سیستم در کانادا تقاضای بسیار زیادی است و ممکن است شما بتوانید ویزای اقامت دائم کانادا را با یا بدون پیشنهاد شغلی […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات