موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا | از آنجا که کشور آمریکا، صاحب یکی از قدرتمند ترین اقتصادهای دنیا در سطح جهان بوده و بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است، همواره مهاجرت به آمریکا و زندگی در آن، آرزوی دیرینه ی بسیاری از افراد است که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند.
آمریکا و یا سرزمین فرصت ها، کشوری است که بر مبنای ایده های توسعه طلبانه و ایده های ترقی خواهانه ی آنان تاسیس شده و به سرعت رشد کرده است.
تا آنجا که می توان به راحتی اذعان داشت که در قرن حاضر، قدرتمند ترین و پیشرفته ترین کشور جهان به حساب می آید.
ایالات متحده ی آمریکا، مقصد اول تمامی مهاجران از چهار سمت دنیا محسوب می شود و یا اگر نتوانند به این کشور مهاجرت کنند، لااقل آرزوی مهاجرت به این کشور و زندگی در این کشور قدرتمند را در سر می پرورانند.
در این مقاله قصد داریم که راه های مهاجرت به آمریکا را با هم مرور کرده و ببینیم که چگونه می توان به راحتی به این کشور قدرتمند مهاجرت کرد. در واقع آسان ترین راه مهاجرت به آمریکا را با هم مرور کنیم.

کشور آمریکا، چگونه کشوری است؟

آمریکا، کشوری بسیار وسیع در آمریکای شمالی است. این کشور بیش از پنجاه ایالت مختلف دارد. از آن جایی که کشور آمریکا به صورت فدرال اداره می شود، تمامی قوانین این کشور به صورت ایالتی با هم تفاوت دارند. از ادیان مختلف گرفته تا تمامی نژاد ها و ملیت های مختلف در این کشور وسیع وجود دارد. کشور آمریکا، چهارمین کشور جهان از لحاظ وسعت محسوب شده و از نظر جمعیتی رتبه سومین کشور جهان را به خود اختصاص داده است. سیستم آموزشی حاکم بر کشور آمریکا، معمولا معیار استاندارد آموزشی جهانی دنیا است. دانشگاه ها و کالج های موجود در این کشور همواره برترین بوده و علاوه بر کیفیت تحصیلی از نظر تعداد نیز در جهان حرف اول را می زند.
در آمریکا بیش از 5100 دانشکده و دانشگاه وجود دارد که در تمامی رشته های تحصیلی به آموزش مشغول هستند. ایالات متحده، علاوه بر آموزش در زمینه ی پژوهش نیز پرچمدار است. بیشترین مراکز تحقیقات و آموزشی در سطح جهان در این کشور وجود داشته و محققان و دانشمندان بی نظیر آمریکایی با اکثر محققان در سطح بین الملل همکاری دارند. زندگی در این کشور سرمایه داری، ترقی و پیشرفت را برای تمامی شهروندانش به ارمغان می آورد. آمریکا به کشور فرصت ها نیز معروف است و همانطور که از نامش پیداست، تمامی امکانات رفاهی و اجتماعی را برای شهروندانش در بر دارد.

کشور آمریکا همواره یکی از انتخاب های افراد برای زندگی بهتر به شمار می رود. البته این کشور نیز مانند تمامی کشورهای دنیا، دارای نقاط ضعف و قوت خود می باشد. اما با توجه به استانداردهای زندگی، شاید بتوان گفت که این کشور در سال 2020، یکی از کشورهای مناسب و در جه یک جهت زندگی است. یکی دیگر از علل انتخاب کشور آمریکا برای مهاجرت، این است که این کشور، کشور فرصت ها تلقی شده و در جای جای آن شغل مناسب و رفاه اقتصادی وجود دارد.
کشور آمریکا، به علت انگلیسی زبان بودن و همچنین مهاجر پذیر بودنش و با توجه به شرایط گفته شده، همچنان در صدر انتخاب های مهاجرتی افراد می باشد. این کشور همیشه از ایده های نو و جدید استقبال کرده و به افرادی که استعداد خاص دارند، امکانات خاصی ارایه می دهد. یکی از این امکانات که صرفا به افراد خاص ارایه می شود، ویزای eb1 است.

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گزاری

کشور آمریکا، یکی از کشورهای سرمایه گزاری محسوب شده و مهد کاپیتالیسم است. سرمایه گزاری در آمریکا و مهاجرت به آن، رویای بسیاری از سرمایه داران بین المللی است که البته آمریکا هم نیز از سرمایه گزار ها استقبال می کند. ویزایی که به سرمایه گزاران اعطا می شود، ویزای ebs بوده که مطابق با شرایط خاصی صادر می شود.
انواع ویزاهای سرمایه گزاری که کشور آمریکا صادر می کند، عبارتند از :

 • ویزای سرمایه گزاری مستقیم با 500 هزار دلار
 • ویزای سرمایه گزاری منطقه ای با 500 هزار دلار
 • ویزای سرمایه گزاری (کاری)

متقاضیان مهاجرت به آمریکا و دریافت ویزا، هیچ نیازی به سوابق مدیریتی و یا مدرک زبان ندارند. فقط کافیست که یک میلیون دلار آمریکا را هر زمینه ی دلخواه سرمایه گزاری کرده و یا 500 هزار دلارآمریکا را صرفا در یکی از مواردی که کشور آمریکا مشخص کرده است، سرمایه گزاری کنند. البته ویزای دیگری نیز وجود دارد که متقاضی می تواند با آن وارد خاک آمریکا شده و ظرف مدت دو سال کسب و کار خود را راه اندازی کند. البته در صورت موفقیت در کسب و کارش ویزای مهاجر تمدید شده و نهایتا ویزای اقامت به گرین کارت و یا اقامت دائم آمریکا تبدیل می شود.

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

ایالت متحده آمریکا صاحب بزرگترین و قوی ترین اقتصاد جهان است. ضمنا کشوری بسیار صنعتی بوده، به شکلی که تولید ناخالص داخلی ایالت متحده آمریکا، بیش از یک پنجم تولید ناخالص بین المللی است. این کشور بازار جهانی بزرگ و نیروی کار گسترده ای دارد. از نیرو های ساده در صنایع مختلف گرفته تا متخصصین تکنولوژی های محرمانه و مدرن. آمریکا چه در بخش های تولیدی و چه در بخش های خدماتی، صاحب برترین برند های معروف دنیا می باشد.
این کشور ویزای مختلف بیشماری را برای گروه های متنوع مهاجران در نظر گرفته و هر کدام را تحت شرایطی ویژه برای مهاجرین صادر می کند.
مثلا ویزای H1-B برای نیروهای متخصص و ماهر، H2-B برای کارهای موقت، EB3 برای نیرو های کار غیر ماهر و ….

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی

آمریکا با دارا بودن تعداد زیادی دانشگاه و مراکز آموزش عالی و همچنین اتخاذ بالاترین رتبه ی کیفی آموزش، هر ساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان در سطح بین المللی است. افرادی که در رشته های مناسب و به روز و مورد نیاز تحصیل کرده اند، به راحتی جذب بازار کار شده و نهایتا می توانند خیلی سریع و راحت اقامت این کشور را دریافت کنند.
البته برای ایرانیان نیز ویزای تحصیلی با شرایط زیر اعطا می گردد:

 • دارا بودن مدرک زبان مناسب و مورد تایید
 • اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های عالی رتبه
 • پرداخت قسمت عمده ی شهریه ی دانشگاه
 • دارا بودن سابقه ی مناسب سفر به کشور های اروپایی دیگر
 • اخذ پذیرش تحصیلی در شرایط سنی مطلوب و خوب

مهاجرت به آمریکا به واسطه ی ازدواج و تولد

ازدواج با شهروندان آمریکایی فارغ از جنسیت آنها، به شرط رعایت کلیه ی الزامات قانونی، منجر به تابعیت آمریکا و دریافت حق اقامت دائم آمریکا خواهد شد.
پروسه ی دریافت گرین کارت آمریکا، از طریق ازدواج چیزی حدود 4 سال زمان می برد و البته بعد از آن نیز پروسه ی اخذ تابعیت و دریافت پاسپورت آمریکایی، 16 ماه طول می کشد.
مطابق قانون حقوق بین الملل خصوصی، دریافت تابعیت آمریکا بر اساس سیستم خاک می باشد. یعنی افرادی که در خاک آمریکا به دنیا بیایند، می توانند به راحتی تبعیت آمریکا را دریافت کنند. یعنی بعد از رسیدن کودک متولد شده در خاک آمریکا به سن 21 سالگی، والدین آن کودک نیز می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند. لازم به ذکر است که ازدواج های صوری و غیر واقعی با افراد آمریکایی به اخذ گرین کارت و تبعیت آمریکا منتهی نخواهد شد.

ویزای پناهندگی آمریکا

آمریکا کشوری است که سالانه، پناه جویان بسیاری از کشور های مختلف را به خود جذب می کند. تعداد زیاد مهاجر به این کشور، تاثیر به سزایی بر اقتصاد این کشور بر جای می گذارد، اما دولت این کشور بنا بر سیاست های حمایتی از حقوق بشر، تا به حال با این تعداد مهاجر و پناه جو مدارا کرده است. اما دولت فعلی این کشور و خصوصا رئیس جمهور آن، در دوران رئیس جمهوری خویش سیاستی کاملا متفاوت را در پیش گرفته و در حال حاضر موضعی بسیار سخت و پیچیده در مقابل پناه جویان اتخاذ کرده است. پناهندگی روندی کاملا غیرقانونی است که به خاطر احتمال ریسک و خطرات مختلف هرگز به کسی توصیه نمی شود.

مهاجرت به آمریکا

هزینه ی زندگی در آمریکا

آمریکا یکی از پر هزینه ترین و گرانترین کشورهای دنیا است. در سال 2020 مهم ترین شهر آمریکا، نیویورک، به عنوان گرانترین شهر دنیا شناخته شد که اجاره مسکن در آن 184% از ایران بیشتر است. هزینه ی زندگی معمولی در این کشور گران، ماهانه چیزی حدود 1000 تا 1400 دلار آمریکا تخمین زده می شود.
آمریکا پر طرفدارترین مقصد مهاجرتی به شمار می رود چرا که در تمامی زمینه های رفاهی و زندگی، دارای رتبه ی بالایی است.
شرایط مهاجرت به آمریکا برای دانشجویان در سال 2020، خصوصا برای افرادی که از دانشگاه های برتر آمریکایی پذیرش گرفته اند، بسیار ساده و آسان است.

آسان ترین راه مهاجرت به آمریکا

و اما آسانترین راه مهاجرت به آمریکا چیزی نیست جز شرکت در لاتاری آمریکا.
لاتاری گرین کارت آمریکا، که به اختصار لاتاری نیز نامیده می شود، برنامه ای است که به منظور حفظ تنوع نژادی آمریکا، هر ساله تعداد 55000 ویزای مهاجرت به آمریکا، را به صورت تصادفی، از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا توزیع می کند. این نوع قرعه کشی در سال 1990 در قانون مهاجرت به آمریکا و ملیت این کشور درج شد و بعد از آن سال تا به حال هر ساله 55000 ویزای مهاجرتی را بین متقاضیان مهاجرت به این کشور توزیع می کند.

ثبت نام لاتاری آمریکا

سالانه تعداد بسیاری از افراد، شانس خود را برای مهاجرت به آمریکا از طریق ثبت نام در لاتاری و قرعه کشی در آن امتحان می کنند. هر ساله از اواخر ماه مهر تا اواسط آبان ماه فرصت دارید که در پروسه ی ثبت نام لاتاری آمریکا شرکت کرده و مدارک خود را ارسال فرمایید. در واقع آسان ترین راه مهاجرت به آمریکا از طریق ثبت نام در لاتاری آمریکا است.

شرایط شرکت در لاتاری ( الزامات ثبت نام لاتاری )

برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، کافیست که فقط شرایط زیر را دارا باشید:

 • در گروه کشور های مجاز به ثبت نام باشید، یعنی اینکه در این کشور به دنیا آمده باشید. بعضی از کشورها به دلیل میزان مهاجرت بالایی که به این کشور داشته اند دیگر مجاز به مهاجرت نیستند. مثلا بریتانیا و چین، مجاز به شرکت در ثبت نام لاتاری آمریکا نیستند. اما همیشه استثناهایی وجود دارد. مثلا اگر متولد چین باشید و پدر و یا مادرتان متولد یکی از کشورهای مجاز باشد می توانید در ثبت نام لاتاری آمریکا شرکت کنید.
 • برای شرکت در پروسه ی لاتاری آمریکا، بایستی حداقل مدرک تحصیلات دیپلم آکادمیک را داشته باشید. دیپلم در آمریکا بعد از گذراندن 12 سال تحصیلی دریافت می شود اما در ایران دیپلم نظام جدید، 11 ساله است. پس لازم به ذکر است که تحصیلات فنی حرفه ای مورد قبول کشور آمریکا نیست و فقط در صورت ورود به دانشگاه و تحصیلات آکادمیک می توانید حداقل شرایط شرکت در ثبت نام لاتاری آمریکا را احراز کنید.
 • اما اگر مدرک زیر دیپلم دارید با وجود داشتن دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته می توانید در این برنامه شرکت کنید.

حال که با آسان ترین راه مهاجرت به آمریکا آشنا شدید، از طریق موسسه مهاجرتی پارسی کانادا می توانید در این پروسه شرکت کرده و شانس اخذ ویزای مهاجرت خود را افزایش دهید.
موسسه پارسی کانادا، ثبت نام لاتاری آمریکا و تمامی امور مربوط به آن را برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا و ثبت نام لاتاری آمریکا انجام خواهد داد.

آوریل 14, 2020

نویسنده : زینب رضایی
درباره لاتاری آمریکا

درباره لاتاری آمریکا

درباره لاتاری آمریکا درباره لاتاری آمریکا | شاید تا به حال به لاتاری فکر کرده باشید و بخواهید اطلاعاتی درباره آن به دست آورید و شاید اصلا ندانید لاتاری چیست و چه شرایطی دارد. همان طور که می دانید، سالانه تعداد زیادی از مردم برای مهاجرت به ایالت متحده آمریکا اقدام می کنند و برای […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات