موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین سرزمین رنگها | چین یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین کشور های قاره آسیا می باشد. به دلیل طبیعت قرار داده شده و همچنین تاریخی قدیمی، می توان آن را یکی از کهن ترین و اصیل ترین کشور ها دانست. لازم به ذکر است که چین از جمله پر جمعیت ترین مناطق جهان بر شمرده شده و در سال های اخیر نیز از نظر اقتصادی با آمریکا در حال رقابت است.

اگر کمی تاریخ را به عقب بر گردانید، خواهید فهمید که رشد اقتصادی کشور چین از سال 1978 آغاز گشت و موجب شد تا مهاجرت به چین به آرزوی عده ای تبدیل گردد. جالب است بدانید که این کشور نیز تحت سلطه حکومت کمونیستی قرار گرفته و مردم نیز از آن بر اساس قوانین موجود تبعیت می کنند. به علاوه جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بسیاری در سراسر ایالات چین موجود می باشد که یکی از دلایل عمده سفر به چین در نظر گرفته شده است.

مهاجرت به چین
مهاجرت به چین

در این مقاله علاوه بر بیان روش های مهاجرت به چین، به تعدادی از جاذبه های گردشگری آن نیز پرداخته خواهد شد. نکته ی دیگری که دانستن آن خالی از لطف نیست، توجه به تنوع اقلیمی است که موجب شده این سرزمین از کوه های پر ارتفاع آن در شمال تا سرزمین های کویری و خشک واقع در مرکز، تبدیل شود.

اطلاعات کلی در مورد کشور چین

همان طور که گفته شد کشور چین در قسمت شرق قاره زیبای آسیا واقع شده و آن را می توان یک سرزمین پهناور، باستانی و توریستی با میراث غنی در نظر گرفت. شاید باورش سخت باشد اما چین سومین کشور پهناور در دنیا است که مساحتی در حدود 9600000 آن را پوشش داده است. زیبایی ک این سرزمین سر سبز دارد را نمی توان با هیچ منطقه دیگری مقایسه کرد. یکی دیگر از دلایلی که زندگی در چین را پر طرفدار کرده، تنوع گسترده ی گیاهان، حیوانات و مواد معدنی و منابع زمینی است.

زبان رسمی مردم کشور چین ماندارین می باشد. این در حالی است که تعداد بی شماری با انگلیسی آشنایی دارند و تنها افراد مسن و میان سال هستند که هیچ گونه آشنایی با زبان انگلیسی ندارند. نکته ای که توصیه می شود آن را بدانید، اطلاعاتی در مورد پایتخت سیاسی جمهوری چین است که، بیجینگ نامیده می شود. و اما ادیان رسمی در چین به 5 عدد می رسد که شامل بودیسم، تائیسم، اسلام، کاتولیک و پروتستان می باشند.

آشنایی با جاذبه های گردشگری کشور چین

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، چین یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین سرزمین های جهان است که می توان گفت یکی از بهترین و منحصر بفرد ترین بناهای تاریخی دنیا را درون خود جای داده است.

  •  دیوار چین

بدون شک تا به حال بارها نام دیوار چین را در فیلم ها و سریال های این کشور شنیده اید و می توان آن را اصلی ترین و طولانی ترین شاهکار معماری دنیا نامید. جالب است بدانید که در گذشته این بنا به عنوان دژی مستحکم برای دفاع از مرزهای چین ساخته شده بود اما در دنیای امروزی به محلی تبدیل شده که نظر گردشگران و توریستان بسیاری را به خود جذب کرده است.

  • شهر ممنوعه

شاید شنیدن اسم شهر ممنوعه کمی ترسناک به نظر برسد اما این منطقه یکی از مشهور ترین های کشور چین است. جالب است بدانید که قدمت این شهر به قرن 15 بر می گردد و محل زندگی امپراطوران سلسله مینگ و ژینگ می باشد. لازم به ذکر است که این شهر از دیوارهای حفاظت کننده پوشیده شده است.

  • غار یونگ جانگ

لازم به ذکر است که این مکان یکی از مهم ترین و اصیل ترین نمونه های صومعه و پرستش گاه در دنیا می باشد که معمولا بودایی ها برای دعا کردن به آن مکان می رفته اند. جالب است بدانید که در این مجموعه تاریخی حدود 51000 مجسمه وجود دارد که طول هر کدام از آن ها به بیش از صد می رسد.

  • صومعه معلق

یکی از اصلی ترین و جالب ترین بناهای چین، صومعه معلق می باشد که از عبادتگاهی در بین کوه و با ارتفاع 75 متر از سطح زمین تشکیل شده است. لازم به ذکر است که این صومعه از 40 اتاق تشکیل شده که زیبایی آن همانند کاردستی های زیبا و منحصر به فرد است.

روش های مهاجرت به چین

سرزمین اژدهای سرخ یکی از مناطقی است که به دلیل اقتصاد خوب در لیست کشور های مهاجر پذیر دنیا قرار گرفته است. همچنین مهاجرت به چین به دلیل هزینه های پایین زندگی و دانشگاه های معتبر و مناسب و اقتصاد رو به رشد این کشور نیز در اولویت قرار گرفته است. لازم به ذکر است که هر کدام از افراد بر اساس شرایط خود تصمیم به مهاجرت می گیرند.

برخی برای تحصیل، عده ای برای پیدا کردن شغل و عده ای دیگر برای سرمایه گذاری، مدارک و اسناد خود را جمع آوری کرده و با یک وکیل مهاجرتی خبره نظیر وکلای موسسه پارسی کانادا مشورت می کنند تا برای رسیدن به اهداف خود با برنامه ریزی های دقیق پیش بروند.

شرایط تحصیل در چین

همان طور که گفته شد هر یک بر اساس نیاز و هدف خود برای ساختن آینده در مسیری قدم می گذارد که او را در رسیدن به آنچه که می خواهد یاری کند. تحصیل نیز می تواند یکی از دلایل عمده مهاجرت باشد. بهتر است بدانید که دانشگاه های چین به دلیل سطح بالایی که در علم و آموزش دارند و همچنین هزینه های تحصیلی در آن ها نسبت به سایر مناطق کمتر می باشد، داوطلبان بسیاری را برای تحصیل به خود جذب کرده است. توجه داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های چین بایستی با زبان چینی مسلط باشید تا بتوانید از امکانات رایگان آن بهره مند شوید. بدین منظور نیز دولت چین تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات تحصیلی می کند و مشاوران پارسی کانادا نیز از این فرصت استفاده کرده و اخذ ویزای مهاجرتی را برای عزیزان آسان می گردانند.

مهاجرت به چین
مهاجرت به چین

شرایط مهاجرت کار در چین

یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور، اخذ ویزای کار در چین است که با توجه به حجم بالای درخواست کار و پیدا کردن شغل، دولت قوانینی را وضع کرده تا متقاضیان کار را از این شرایط بهره مند گردانند. یکی از شرط ها این است که فرد بتواند به صورت متوالی و پیوسته چهار سال کار کند و سالانه بیش از 6 ماه در این شهر اقامت را به دست آورد و درآمدش را به عدد 600 هزار یوآن برساند. در نتیجه این فرد به اقامت دائم دست پیدا خواهد کرد. یکی دیگر از شرایط مخصوص دانشجویانی است که پس از پایان تحصیلات در دانشگاه های چین، قصد سرمایه گذاری هم نیز داشته باشند.

شرایط مهاجرت از طریق خرید ملک

شاید برای تان عجبب باشد اما دانستن آن خالی از لطف نمی باشد. از این جهت می توان مهاجرت به چین از طریق خرید ملک را یکی از راه های مهاجرتی در نظر گرفت. البته بهتر است بدانید که تنها خرید ملک کافی نمی باشد و فرد متقاضی باید بتواند در کنار آن سایر شرایط لازم را برای دریافت اقامت چین را انجام دهد تا بتواند در این کشور ساکن شوند.

شرایط مهاجرت از طریق نسب فامیلی

آیا تا به حال به ازدواج با یک شهروند یا بومی چینی فکر کرده اید؟ البته بهتر است بدانید که برخی از افراد هستند که برای اخذ ویزای دائم حتی حاضر به ازدواج می شوند. یکی دیگر از این اقدامات نیز، در راستای تولد فرزند شکل می گیرد. فرد متقاضی بدون این که بخواهد محل تولد کودک را بررسی کند می تواند او را با تابعیت چین در نظر بگیرد.

شرایط سرمایه گذاری در چین

جالب است بدانید که به منظور سرمایه گذاری در چین، روش های گوناگونی موجود می باشد که از جمله می توان به خرید ملک، خرید سهام و ثبت شرکت در چین اشاره نمود. اما قبل اینکه وارد بحث مهاجرت از طریق سرمایه گذاری شوید، بایستی، اطلاعات اولیه در ارتباط با رشد اقتصادی چین و در کل اقتصاد این کشور در جهان را به دست آورید.

مهاجرت به چین
مهاجرت به چین

لازم به ذکر است که در حال حاضر، بازار اقتصادی سرزمین چشم بادومی ها، یکی از پویا ترین و شکوفا ترین بازارهای در حال رشد و ظهور به شمار می رود و انتظار می رود که در طی چند سال آینده عنوان بزرگترین اقتصاد جهان را به خود اختصاص دهد و حتی از کشور آمریکا پیشی بگیرد. سرمایه گذاری در چین نیز شرایط و ضوابط خاص خود را دارد و هر کسی قادر به انجام آن نمی باشد. بدین منظور توصیه می شود تا بدون داشتن اطلاعات در این مسیر قدم نگذارید.

مزیت های دریافت کارت سبز چین

افرادی که علاقه مند به اخذ ویزای چین هستند نیز قادر خواهند بود تا با دریافت کارت سبز از مزایای آن بهره مند گردند. این کارت مزیت های بسیاری دارد که در این بخش به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • اقامت در چین برای مدت زمان نامحدود
  •  ترک کشور چین و بازگشت دوباره به آن
  • کارت سبز یک سند معتبر برای دریافت اقامت چین
  • دریافت اقامت در چین در کمتر مدت زمان تعیین شده

سپتامبر 15, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
مهاجرت به چین

کشف میراث کهن با مهاجرت به چین

مهاجرت به چین کشف میراث کهن با مهاجرت به چین | آیا تا کنون از خود پرسیده اید که برای زندگی در چین باید چه شرایطی را در نظر گرفت؟ برخی از بچگی علاقه مند به مهاجرت به این کشور بوده اند و در سال های جوانانی قصد دارند تا این تصمیم را عملی کنند. […]

بیشتر بخوانید...
سفر به چین

سفر به چین، سرزمین چشم بادومی ها

سفر به چین سفر به چین، سرزمین چشم بادومی ها | چین یکی از کشور های آسیای شرقی است که پایتخت آن پکن نام دارد. به دلیل مزیت های بی شماری نظیر جاذبه های گردشگری فوق العاده، شرایط اقتصادی عالی، دانشگاه های متعدد با سطح و کیفیت علمی بالا و هزینه های زندگی قابل پرداخت، […]

بیشتر بخوانید...
پاسپورت چین

با پاسپورت چین به 28 کشور در سطح جهان سفر کنید

پاسپورت چین با پاسپورت چین به 28 کشور در سطح جهان سفر کنید | کشور چین امروزه به عنوان یکی از وسیع ترین کشورهای جهان به حساب می آید که حدود میلیاردها نفر در حال حاضر در این کشور در حال زندگی هستند. چین بعد از روسیه، کانادا و آمریکا چهارمین کشور وسیع دنیا از […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به چین

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین مهاجرت به چین | وقتی صحبت از مهاجرت می شود نام تعدادی از کشور ها بیشتر از برخی دیگر به گوش می رسد. یکی از مکان های زیبا و سرسبزی که در قاره آسیا واقع شده و هر ساله مهاجران بسیاری را به خود جذب می کند، کشور چین است. همان طور […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات