موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به چین و غذاهای عجیب و غریب چینی

مهاجرت به چین و غذاهای عجیب و غریب چینی | آمار مصرف در فروشگاه های غذایی کشور چین نشان می دهد که یک خانواده ی چینی به طور متوسط حدود 3900 دلار در سال از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرید می کنند. اگرچه این مبلغ، مقدار زیادی است اما با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که چرا این مقدار هزینه در فروشگاه های زنجیره ای چین صرف می شود. یکی از این فروشگاه های زنجیره‌ای که بیشترین خرید سالانه را به خود اختصاص می دهد فروشگاه والمارت است. اگرچه شاید از بیرون کلیه ی محتویات فروشگاه های زنجیره ای با هم مشابه باشند اما هنگامی که وارد فروشگاه والمارت می شوید، متوجه خواهید شد که چرا هزینه ی مصرفی در این فروشگاه بسیار زیاد است.

مهاجرت به چین و غذاهای عجیب و غریب چینی
مهاجرت به چین و غذاهای عجیب و غریب چینی

با نگاهی سطحی به محتویات فروشی فروشگاه وال مارت خیلی سریع متوجه خواهید شد که اقلامی که در این فروشگاه به فروش میرسند، غیر معمول بوده و چیزی نیست که در دیگر فروشگاه‌های زنجیره‌ای یافت شود. البته این اقلام معمولا برای طبخ انواع غذاهای عجیب و غریب چینی استفاده می‌شود که می‌خواهیم در این مقاله به بررسی آنها بپردازیم.

این مقاله را عمدا در سایت پارسی کانادا گنجانده ایم که اگر روزی قصد مهاجرت به چین و یا اخذ ویزای کار چین و یا ویزای تحصیلی چین را داشتید و خواستید که مدت زمانی از عمرتان را در این کشور بگذرانید، قبل از هر چیز آمادگی ذهنی برای دیدن چیز های عجیب و غریب و همچنین غذاهای چندش آور چینی را داشته باشید.

شاید دیدن یک قورباغه ی سبز تپل برای ما ایرانی ها چندش آور باشد، اما همین قورباغه می‌تواند به عنوان غذایی لذیذ در میز چینی ها گنجانده شود. پس با ما در ادامه ی مقاله همراه باشید تا اگر روزی خواستید در کشور چین غذا سفارش دهید، مواظب محتویات آن نیز باشید. هیچ وقت در این کشور غذایی را بدون این که شناخت کافی از آن داشته باشید، سفارش ندهید چرا که قطعا بعد از خوردن غذا متوجه خواهید شد که پای سوسک سوخاری و یا کرمهای خشک نمک سود شده خورده اید. فروشگاه‌های والمارت چین یکی از زشت‌ترین و چندش آور ترین فروشگاه‌ها در تاریخ والمارت هستند. در ادامه برخی از صحنه هایی را که هنگام ورود به این فروشگاه ها با آن مواجه می شوید را برایتان شرح می دهیم با ما همراه باشید.

گوشت های خام دستمالی شده روی پیشخوان

در این قسمت از فروشگاه، مشتریان گوشت خام مورد نیاز شان را خودشان با دست های خالی از قسمت مورد نظر لاشه ی حیوان (سگ، خوک، گوسفند و ….) جدا می کنند. تصور کنید که گوشتی را که می خواهید بخرید قبل از شما یک میلیارد نفر آن را لمس کرده باشد، این سرگذشت گوشتی است که در فروشگاههای والمارت به فروش میرسد. هزاران مشتری در طی شبانه روز اجازه دارند که این گوشت ها را لمس کرده و از هر قسمتی که میخواهند برای خود جدا کنند از همه بدتر اینکه این گوشت ها در کنار قسمت هایی از لاشه ی حیوان قرار داده می شوند که شاید شما هیچ گونه تمایلی به دیدن و یا خرید آنها نداشته باشید. قطعا دیدن چنین صحنه ای برای یک ایرانی کاملاً منزجر کننده است.

قورباغه های زنده و لاک پشت های درشت در کنار هم

در کشور چین برکه ها و ساحل تنها جاهایی نیستند که می توانید در آن قورباغه های سبز تپل و یا لاکپشت پیدا کنید، با یک توک پا و مراجعه به فروشگاه های والمارت چین میتوانید قورباغه ها و لاکپشت های زنده را ببینید. چینی ها به خوردن غذاهای نامانوس و عجیب و غریب معروف هستند. سیاست فروش مدیران فروشگاههای والمارت این است که تمامی محتویات این غذا های عجیب و غریب را در اختیار چینی ها قرار دهند. شاید برای ما دیدن لاک پشت زنده و قورباغه در سبد خرید چیز بسیار عجیبی باشد، اما این یکی از پیشخوانهای فروش است که مجبورید از آن دیدن کرده و عبور کنید.

مهاجرت به چین و غذاهای عجیب و غریب چینی
مهاجرت به چین و غذاهای عجیب و غریب چینی

یک ماهیگیری تمام عیار در فروشگاه های چین

دیدن قلابهای ماهیگیری آویزان شده در کنار یکی از پیشخوانهای فروشگاه والمارت شاید کمی عجیب به نظر برسد اما یکی از قسمت هایی است که مردم چینی بسیار از آن استقبال می کنند. مشتریان اجازه دارند که غذای دریایی خود را با توجه به سلیقه خود از آکواریوم بزرگ موجود در فروشگاه انتخاب کرده و صید کنند. تمامی تجهیزات لازم برای این کار در اختیار مشتریان قرار دارد. حیوانات دریایی در این آکواریوم ها به خوبی تغذیه و مراقبت می شوند. این موضوع به همان اندازه که عجیب است، جالب توجه و خنده دار نیز هم هست.

کروکدیل‌های مرده روی میز گوشت‌های منجمد

طعم غذاهای چینی بسیار متفاوت از چیزی است که ما در ذهن خود داریم تا به حال گوشت کروکودیل نخورده اید و حتی نمی توانید تصور کنید که چه مزه زیر دندان های شما دارد. در فروشگاههای والمارت چین با صحنه ی جسد های بزرگ کروکودیل با پرتقالی درشت در دهانشان روبرو می شوید، صحنه ای کریه و کاملاً چندش آور. اگر از جمله آدم هایی هستید که دوست دارید غذاهای جدید و طعم های متفاوت را تجربه کنید، قطعاً از خوردن گوشت کروکودیل نیز استقبال خواهید کرد اما قطعاً از دیدن لاشه ی بزرگ کروکودیل های چندش آور روی میز های گوشت های منجمد با یخ های چیده شده در اطراف آن لذت نخواهید برد.

مهاجرت به چین و غذاهای عجیب و غریب چینی
مهاجرت به چین و غذاهای عجیب و غریب چینی

فروش برنج در ظرف‌های بزرگ سرباز

در این فروشگاه ها، برنج در ظرف‌های بزرگ سربازی فروخته می‌شود. به نظر می‌رسد که هیچ سیاستی مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در فروشگاه های والمارت وجود ندارد. علاوه بر اینکه دست زدن به گوشت برای عموم آزاد است، هر کسی می‌تواند برنج‌ها را نیز لمس کرده و آنها را بو کند. حال تصور کنید که این روزها با وجود همه گیری بیماری کرونا قطعاً چه سرنوشت شومی در انتظار افرادی است که از این فروشگاه ها خرید می کنند.

حال که با چند صحنه ی عجیب و غریب در فروشگاه های زنجیره ای والمارت چین آشنا شدید، اگر روزی قصد داشتید به منظور تحصیل در چین و اخذ ویزای تحصیلی چین وارد این کشور شوید و یا اینکه دوست داشتید کاری در کشور چین برای خود دست و پا کرده و ویزای کار چین را دریافت کنید، مراقب صحنه ها و همچنین غذاهای عجیب و غریب چینی باشید.

البته لازم به ذکر است که تیم متخصص موسسه مهاجرتی پارسی کانادا قبل از اخذ هرگونه اقدام و اخذ ویزایی از کشور چین، شما را در جریان این امور قرار می‌دهند تا بعد از رفتن به کشور چین از مهاجرت خود پشیمان نشوید!!!!

آگوست 23, 2020

نویسنده : مرجان زرقام
هزینه های زندگی در چین

هزینه های زندگی در چین سرزمین اژدهای سرخ

هزینه های زندگی در چین سرزمین اژدهای سرخ هزینه های زندگی در چین سرزمین اژدهای سرخ | چین یکی از جذاب ترین کشورهای آسیایی می باشد که هر ساله افراد زیادی با مقاصد مختلف به آن سفر می کنند. این کشور پر هیاهو با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی خود که دارد افراد […]

بیشتر بخوانید...
با مهاجرت به چین، چشم بادومی ها را بیشتر بشناسید!

با مهاجرت به چین، چشم بادومی ها را بیشتر بشناسید!

هزینه های مهاجرت به چین با مهاجرت به چین، چشم بادومی ها را بیشتر بشناسید! | کشور چین امروزه به عنوان یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان شناخته شده است. با توجه به موقعیت جغرافیایی که کشور چین دارد در تمامی فصول سال بارندگی شدیدی در این کشور وجود دارد. این کشور هم اکنون به […]

بیشتر بخوانید...
پاسپورت چین

با پاسپورت چین به 28 کشور در سطح جهان سفر کنید

پاسپورت چین با پاسپورت چین به 28 کشور در سطح جهان سفر کنید | کشور چین امروزه به عنوان یکی از وسیع ترین کشورهای جهان به حساب می آید که حدود میلیاردها نفر در حال حاضر در این کشور در حال زندگی هستند. چین بعد از روسیه، کانادا و آمریکا چهارمین کشور وسیع دنیا از […]

بیشتر بخوانید...
شرایط زندگی در چین

شرایط زندگی در چین

زندگی در چین شرایط زندگی در چین | شرایط زندگی در کشور چین رو به بهبود می باشد و وضعیت اقتصادی این کشور در حال توسعه است. از جمله دلایل مهاجرت به چین، تحصیل و یا کار در این کشور است. بهبود شرایط در این کشور منجر به جذب میلیون ها نفر برای زندگی در […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات