موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به چین

چین کشوری باستانی در شرق قاره آسیا است که این روزها به یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت تبدیل شده است. چین با وجود اینکه پرجمعیت ترین کشور دنیاست، اما طی چند سال گذشته توانسته به یکی از کشورهای برتر از لحاظ اقتصادی تبدیل شود.

پیش بینی می شود که چین به زودی به برترین اقتصاد دنیا تبدیل خواهد شد. علاوه بر برتری اقتصادی، این کشور به لحاظ فرهنگی، آب و هوای متنوع و میراث غنی تاریخی خود نیز نسبت به بسیاری از کشورها برتری دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد به فکر مهاجرت به چین افتاده اند. روش های مختلفی برای مهاجرت به چین وجود دارد و هر فرد با توجه به هدف و شرایط خود می تواند یکی از آنها را انتخاب کند. برای اطلاع دقیق از اینکه چه روشی برای شم مناسب است، با مشاورین پارسی کانادا تماس بگیرید.

مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از روش های مهاجرت به چین، سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری در این کشور از دو راه امکان پذیر است. در روش اول می توانید با یک فرد چینی برای انجام یک کار شریک شوید. در روش دوم فرد متقاضی بدون داشتن شریک و به تنهایی در چین سرمایه گذاری می کند. فردی که می خواهد با یک فرد چینی شریک شده و در این کشور سرمایه گذاری کند، باید مجوز کسب و کار، گواهی اشتغال، گذرنامه، گواهی پزشکی و ساری مدارک لازم را برای درخواست ویزا ارائه دهد. سرمایه فرد متقاضی نباید از 25 درصد کل سرمایه کمتر باشد. نوع سرمایه می تواند به صورت ملک، ماشین آلات صنعتی و یا نقدی باشد. اما در صورتی که فرد بخواهد بدون شریک در چین سرمایه گذاری کند ابتدا باید ویزای نوع Z دریافت کرده و بعد از ورود به چین و در ظرف 30 روز برای اقامت اقدام کند. فرد متقاضی می تواند خانواده درجه یک خود را نیز همراه داشته باشد و باید برای آنها نیز به طور جداگانه درخواست صدور ویزا کند. برای سرمایه گذاری مستقیم در چین، فرد متقاضی باید حداقل 500 هزار دلار در بخش هایی که توسط دولت چین مشخص شده، سرمایه گذاری کند. این مقدار از سرمایه گذاری در نواحی مختلف کشور چین متفاوت است. برای مثال برای قسمت های مرکزی این کشور باید بیش از یک میلیون سرمایه گذاری کنید. افرادی که به طور مستقیم در چین سرمایه گذاری می کنند، در صورت داشتن کلیه شرایط می توانند برای اقامت دائم چین درخواست دهند.

فرم ارزیابی مهاجرت

مهاجرت به چین از طریق کار

مهاجرت به چین از طریق کار، یکی از روش های رایج در بین افراد علاقمند به کار و زندگی در چین است. در مورد کار در چین نیز مثل بسیاری از کشورها باید ابتدا یک دعوت نامه کاری از کارفرما در چین داشته باشید. فرد متقاضی بعد از دریافت دعوت نامه برای کار می تواند برای درخواست صدور ویزا اقدام کند. در مورد پیدا کردن شغل در چین باید به این نکته توجه داشته باشید که جمعیت کشور چین بسیار زیاد است. به همین دلیل پیدا کردن شغل مناسب در این کشور کار ساده ای نیست، مگر اینکه تخصص یا مهارت ویژه ای داشته باشید. به افرادی که به کار در چین علاقه دارند، معمولا توصیه می شود تا از طریق تحصیل این کار را انجام دهند. به عبارت دیگر، بهتر است که ابتدا با ویزای تحصیلی وارد کشور چین شده و بعد از فارغ التحصیل شدن برای کار در این کشور اقدام کنید. در طی چند سال اخیر برخی از شهرهای چین قوانین خاصی برای افرادی که در این شهرها کار کرده و درخواست اقامت چین را دارند، وضع کرده اند. برای مثال در صورتی که 4 سال متوالی در شهر شانگ های کار کرده باشید، و در این مدت بیش از 600 هزار یوان درآمده داشته و مالیات نیز پرداخته کرده باشید و سایر شرایط لازم را نیز داشته باشید، می توانید برای اقامت دائم چین اقدام کنید.

ادامه مطلب مهاجرت کاری به چین را اینجا بخوانید

مهاجرت به چین از طریق ازدواج

ویزای خانوادگی در چین چهار نوع است و یکی از آنها به ازدواج مربوط می شود. در صورتی که با یک تبعه چینی و یا فردی که اقامت دائم چین را دارد ازدواج کنید، امکان درخواست برای تابعیت چین برای شما نیز وجود دارد. علاوه بر شرایطی کلی برای اخذ تابعیت کشور چین، باید پنج سال از مدت ازدواج شما با یک شهروند و یا تبعه چینی گذشته باشد. این فرد باید علاوه بر شهروند یا تابعه بودن، باید درآمد مشخص و اقامت ثابت نیز داشته باشد. سن قانونی برای ازدواج در کشور چین، برای آقایان 22 و برای خانم ها20 سال است. به طور کلی، برای اقامت در چین از طریق ازدواج باید گواهی وضعیت مورد تایید داشته باشید. در بعضی از ایالات باید اسناد محضری مورد تایید نیز ارائه دهید. به طور کلی برای اقامت در چین از طریق ازدواج باید گواهی عدم تاهل و اشتغال و داشتن درآمد را ارائه دهید. در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید می توانید برای اخذ تابعیت چین نیز اقدام کنید. برای این کار باید همسر شما حتما شهروند یا تبعه چین باشد. علاوه بر این باید حداقل پنج سال از زمان ازدواج شما گذشته باشد. مورد دیگر مدت زمان اقامت در این مدت است که باید حداقل 9 ماه از سال آن هم به مدت پنج سال متوالی را در چین زندگی کرده باشید. درآمد ثابت و قابل قبول و داشتن محل سکونت نیز از دیگر مواردی است که باید برای درخواست تابعیت چین از طریق ازدواج، داشته باشید.

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از رایج ترین روش های مهاجرت در بیشتر کشورهاست. اگر به چین و زبان چینی علاقه دارید، مهاجرت به چین از طریق تحصیل یکی از گزینه های مناسب برای شماست. بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های چینی می توانید برای کار اقدام کرده و پس از چند سال در صورت داشتن شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم و تابعیت چین نیز اقدام کنید. در صورتی که یادگیری زبان چینی برای شما در حال حاضر سخت است، اما با این حال دوست دارید که در چین به تحصیل و زندگی مشغول شوید، خبر خوب این است که دانشگاه های انگلیسی زبان نیز در کشور چین وجود دارند و شما می توانید با داشتن مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان چین اقدام کنید. در صورتی که بخواهید به زبان چینی در دانشگاه های چین تحصیل کنید، باید در یک آزمون خاص برای تعیین سطح تسلط شما به زبان چینی شرکت داشته باشید. نمره قبولی در این آزمون برای دانشگاه های مختلف، متفاوت است. حداکثر نمره قبولی از این آزمون 120 است. برای شرکت در این آزمون لازم نیست که حتما به چین سفر کنید.

ادامه مطلب مهاجرت تحصیلی به چین را در اینجا بخوانید

تحصیل در دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی 4 سال است. دانشگاه های زیادی در این کشور رشته های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و به همین دلیل دانشجویان خارجی بیشتری که به زندگی و تحصیل در چین علاقه دارند می توانند در چین تحصیل کنند.

افرادی که زیر 25 سال سن دارند، از شانس پذیرش بیشتر برخوردار هستند. چین در مقایسه با بسیاری از کشورها، یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل است. برای تحصیل در چین باید حدود 3 هزار دلار در سال هزینه کنید. روشن است که این مبلغ بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چین که بین 2 تا 3 سال است، داشتن حداقل معدل 14 ضروری است. در صورتی که سن شما زیر 35 سال باشد شانس بیشتر برای پذیرش در دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی ارشد خواهید داشت. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین، بین 3 تا 5 هزار است. این مبلغ با توجه به نوع رشته و دانشگاه متفاوت است.

تحصیل در مقطع دکتری در چین بین 3 تا 4 سال زمان می برد و هزینه آن بین 5 تا 7 هزار دلار در سال است. برای تحصیل در مقطع دکتری از بورسیه تحصیلی نیز می توانید استفاده کنید. برخی از دانشگاه های چین در رشته های مختلف به دانشجویان خارجی نیز برای تحصیل در مقطع دکتری، بورسیه تحصیلی می دهند.

کشور چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا، در حال تبدیل شدن به بزرگترین قدرت اقتصادی جهان است. طی سال های گذشته، این کشور نشان داد که نه تنها یک کشور باستانی با فرهنگی غنی است، بلکه در اقتصاد نیز حرفی برای گفتن دارد. این دلایل باعث شده تا تعداد افراد علاقمند به مهاجرت به چین روز به روز بیشتر شود.

روش های مختلفی برای مهاجرت به چین وجود دارد که به برخی از آنها اشاره شد. برای اطلاع دقیق از شیوه های مهاجرت به چین با مشاورین پارسی کانادا مشورت کنید. پارسی کانادا با سال ها تجربه در زمینه اخذ اقامت و دریافت انواع ویزا در کشورهای مختلف، در کنار شماست تا با مناسب ترین و بهترین روش به کشور دلخواه خود مهاجرت کنید.

چنانچه در هر قسمت مفاهیمی برای شما وجود دارد که ابهام آور است و یا سوالاتی برای شما مطرح می باشد تنها کافیست با ارسال کلمه ویزا به شماره 30006016 و یا با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما، منتظر تماس مشاوران ما از موسسه پارسی کانادا باشید. مشاوران ما آماده هستند که تمامی سوالات شما را پاسخ داده و در این مسیر راهنمای شما باشند.

ارسال نظرات