موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین | کشور چین که در وهله اول با جمعیت زیاد در ذهن همه ما نقش می بندد، دارای یکی از کهن ترین تمدن های جهان است که در سال های گذشته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. در سراسر جهان، افرادی که به دنبال کار پردرآمد می باشند، یکی از گزینه های مهاجرتی شان، چین است. این کشور که بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد، سومین کشور بزرگ جهان از لحاظ وسعت نیز به حساب می آید. زبان رسمی آن چینی، واحد پولش یوان و پایتخت آن شهر پکن است.

اگر به دنبال مهاجرت به کشور چین هستید، باید بدانید که روش های مختلفی برای آن وجود دارد. برای مثال شما می توانید از طریق ازدواج، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره به هدف خود دست پیدا کنید. از آنجایی که در سال های اخیر شاهد رشد اقتصادی چشمگیر کشور چین بوده ایم، تقاضا برای مهاجرت به این کشور هم بیشتر شده است. اما برای اینکه بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • در کشور چین سرمایه گذاری کرده باشید
  • در یکی از شرکت ها و یا سازمان های چینی پست مهم و حساسی داشته باشید و در زمینه توسعه اقتصادی و فن آوری فعال باشید
  • یکی از والدین یا فرزندان تان در کشور چین زندگی کنند
  • یک کسب و کار نو و یا کار برجسته ای در این کشور انجام داده باشید

 

مهاجرت به چین
مهاجرت به چین

مراحل درخواست اخذ اقامت چین و روش های آن

برای اینکه به این کشور مهاجرت کنید باید درخواست خود را به اداره امنیت عمومی چین ارسال کنید و در کنار آن مدارک مورد نیاز را نیز ضمیمه کنید. سپس این سازمان به ارزیابی مدارک و شرایط شما می پردازد و در یک بازه زمانی شش ماهه به شما نتیجه را اعلام می کند. در ادامه به چند مورد از روش های مهاجرت به کشور چین اشاره کرده ایم:

مهاجرت به چین از طریق ازدواج

جالب است بدانید کشور چین برای ازدواج سن قانونی تعیین کرده است که برای پسر ها 22 سال و برای دختر ها 20 سال است. برای این کار باید مجرد باشید و سابقه هیچ گونه ازدواجی نداشته باشید و مدارک مورد تایید آن را برای وزارت امور خارجه چین ارسال کنید، سپس در این کشور با یک چینی می توانید ازدواج کنید و از این طریق اقامت این کشور را نیز به دست آورید.

مهاجرت به چین از طریق کار

بسیاری از افراد این راه را برای مهاجرت به چین انتخاب می کنند. متقاضیان کار در کشور چین قبل از ورود به این کشور، یک شغلی برای خود در چین پیدا می کنند. اما فراموش نکنید که این روش سخت و پر چالش است چرا که با وجود فرصت های کاری زیادی که در چین است، جمعیت زیاد آن و نرخ بیکاری بالا در این کشور، می تواند برای شما دردسر ساز شود. بنابراین بهترین کار این است که از قبل یک شغلی در چین برای خود دست و پا کرده باشید. برای کار در این کشور لازم است که بالای هجده سال سن داشته باشید و از تخصص و مهارت کافی در کارتان نیز برخوردار باشید.

مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در چین دو راه پیش روی شما است: هم می توانید با یک شریک چینی این کار را انجام دهید و هم می توانید خودتان به تنهایی در این کشور سرمایه گذاری کنید. اگر با یک فرد چینی مشارکت کنید مبلغ سرمایه گذاری شما نباید کمتر از بیست و پنج درصد باشد، ضمن اینکه هم می توانید ملک خریداری کنید و هم ماشین آلات صنعتی. اما اگر می خواهید به تنهایی سرمایه گذاری کنید باید ابتدا ویزای این کشور را دریافت کنید و سپس برای سرمایه گذاری در یک مدت زمان مشخصی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های مهاجرت به این کشور می توانید با مشاورین پارسی کانادا در ارتباط باشید…