مهاجرت تحصیلی به چین

شاید شنیدن نام چین آن هم برای تحصیل چندان برای تان جذاب نباشد اما اگر از شرایط تحصیل، سطح اعتبار دانشگاه ها و هزینه های زندگی در این کشور بشنوید نظرتان عوض شود و چین را نیز در لیست کشورهایی که برای تحصیل انتخاب کردید قراردهید.

کشور چین یا جمهوری خلق چین با جمعیتی بالغ بر ۱٫۴ میلیارد نفری، یکی از مقاصد جذاب برای تحصیل به شمار می آید و مهاجرت به آن به قصد کسب علم و دانش می تواند تجربه ای شگفت انگیز برای شما علاقه مندان به این کشور باشد. مردمان این سرزمین همه روزه در تلاش هستند تا و همین تلاش ها سبب شده تا چین به مقصد اصلی تمامی حوزه ها از جمله تحصیلی مبدل شده است. حتی از دیگر نتیجه این تلاش ها می توان به وجود به روزترین برنامه های آموزشی در سیستم دانشگاهی این کشور اشاره کرد.

تمام این مزایا دلیلی شده تا مردم از سراسر دنیا ترغیب شوند تا تحصیل خود را در دانشگاه های معتبر چین ادامه دهند. البته این میزان استقبال کمک بزرگی به افزایش اعتبار دانشگاه ها می کند. چنانچه شما هم به دنبال مقصدی جذاب و ایده آل برای ادامه تحصیل هستید، ما کشور چین را به دلیل فرصت های بزرگی پیش روی تان قرار می دهد به شما توصیه می کنیم.

مهاجرت تحصیلی به چین

بررسی تحصیل در چین

غیرممکن است دانشجویی قصد تحصیل در کشورهای خارجی مثل چین را داشته باشد و به فکر زبان، پول و هزینه های تحصیل و زندگی و … در آن مقصد نباشد. تمامی افرادی که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی چین هستند با دغدغه های متعددی مثل زبان تحصیل مواجه هستند که البته می توان این خبر خوش را به متقاضیان داد که سرزمین چین برای آسودگی هرچه بیشتر دانشجویان خارجی امکانی فراهم کرده تا بتوانند به کمک زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند. دولت این کشور این زبان پرکاربرد و پرطرفدار را را به صورت گسترده در سیستم آموزشی خود بکار گرفته، حتی فرصت انتخاب میان دو زبان چینی و انگلیسی را به افراد داده است.

از چنین امکانی این طور می توان نتیجه گرفت که دولت چین در تلاش است تا فاصله ی ایجاد شده بین نخبگان تحصیل کرده و دانشجویان با استعداد را کاهش دهد و بسیاری از دانشگاه های خود را بر توسعه فناوری های متعدد متمرکز نماید تا رقابت با غرب افزایش یابد. همچنین بد نیست بدانید دانشجویانی که چین را برای تحصیل انتخاب می کنند به دلیل قوی بودن چرخه اقتصادی این کشور از همان ابتدا مهارت های بازار کار و تجارت را فرا گرفته و پس از پایان دوره تحصیل شان به آسانی می توانند در کار مناسبی مشغول شوند و درآمد کسب کنند.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

چنان چه شما هم به دنبال تغییر آینده تان و ساخت زندگی جدیدی برای خود هستید می توانید با یکی از مشاوران مهاجرتی پارسی کانادا ارتباط برقرار کرده و شانس خود را برای دریافت ویزای چین و تحصیل در آن امتحان کنید. در نظر داشته باشید که اگر همین حالا برای اجرای این تصمیم قدم بردارید چندین پله از سایر هم سن و سال های خود جلوتر هستید.

سیستم آموزشی کشور چین

سیستم آموزشی کشور چین دقیقا همچون سیستم آموزشی آمریکا می باشد، بدین صورت که دانشجویان می توانند ۲ تا ۶ سال در دوره های کارشناسی مشغول به تحصیل باشند. جالب است بدانید که زبان مورد استفاده در دانشگاه های معتبر در چین انگلیسی می باشد و حتی در برخی از دانشگاه‌ های شانگهای شما می توانید بدون اینکه مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید تنها مشغول به تحصیل شوید ولی بایستی بتوانید در حد آیلتس 5.5 آکادمیک به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. این عامل باعث شده است که بسیاری از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل چین را به عنوان کشور مقصد انتخاب کنند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های چین تقریبا ۷۰ درصد ارزان تر از تحصیل در رشته‌ های مشابه در کشورهایی همچون آمریکا می ‌باشد.

لازم به ذکر است که برای تحصیل در دوره دکترا در کشور چین دانشجویان به ۳ تا ۴ سال زمان نیاز خواهند داشت. افرادی که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند به صورت پاره وقت می توانند در پروژه های تحقیقاتی شرکت کنند. سال تحصیلی این دانشجویان در دو ترم بهار و پاییز شروع می شود.

همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم آن چه منجر به جذب هر چه بیشتر دانشجویان به این کشور می شود چشم انداز کاری کشور چین می باشد. بدون شک تمامی فارغ التحصیلان در پایان تحصیل خود، از شانس بالایی برای اشتغال در این کشور برخوردار خواهند بود.

مهاجرت تحصیلی به چین

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

یکی از شرایط پذیرش دانشگاه ها در چین که سبب شده افراد زیادی ترغیب شوند تا برای دریافت این ویزا تلاش کنند این است که متقاضی هنگام ثبت نام به مدرک و نمره‌ ی زبان آزمون ‌هایی مانند تافل و آیلتس نیازی ندارد و دانشگاه این فرصت را در اختیار دانشجو می گذارد تا پیش از هرچیز و در ابتدا دوره زبان انتخابی خود را در کالج های سپری نموده و با تسلط کامل و مناسب به دانشگاه وارد شوند.

اما آن دسته از افرادی که به تحصیل به زبان چینی تمایل زیادی دارند می بایست علاوه بر گذراندن دوره پیش نیاز در آزمون HSK شرکتکرده و نمره قبولی را کسب کنند. آزمون زبان چینی HSK هر سال سه بار در کشور چین برگزار می ‌شود. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی قصد تحصیل در چین را دارند به مدرک HSK با نمره حداقل 4 و متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد به حداقل نمره 6 از این آزمون نیاز دارند . افراد علاقه مند به زبان انگلیسی هم باید یکی از مدارک آیلتس و یا تافل را ارائه دهند.

لازم به ذکر است که اغلب دانشگاه های دولتی چین به زبان چینی و دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی تحصیلات خود را ارائه می دهند، البته باید به این مورد توجه داشته باشید که در بعضی از دانشگاه ها امکان پذیرش بدون مدرک زبان وجود دارد و برخی دیگر از همان ابتدا و برای ثبت نام از دانشجو مدرک زبان درخواست می کنند.

محدودیت سنی برای تحصیل در چین

یکی از سوالات مهمی که شاید ذهن شما علاقه مندان تحصیل در چین را به خود درگیر کند این است که آیا تحصیل در چین محدودیت سنی دارد یا با هر سنی می ‌توان برای گرفتن پذیرش دوره‌ های مختلف تحصیلی دانشگاه های چین اقدام کرد؟

متاسفانه برای تحصیل در دانشگاه های چین می بایست ابتدا نگاهی به سن خود بیاندازید، چرا که این کشور نیز مانند بسیاری از کشورهای خارجی دیگر برای پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی محدودیت سنی تعیین کرده ‌است. این محدودیت نیز به شرح ذیل است:

  • دانشجویان دوره کارشناسی زیر رده سنی ۲۵ سال با تحصیلات کامل متوسطه
  • دانشجویان زیر رده سنی ۳۵ سال که حداقل دو سال از دوره کارشناسی را گذرانده باشند
  • دانشجویان زیر رده سنی ۳۵ سال برای مقطع کارشناسی ارشد
  • دانشجویان زیر رده سنی ۴۵ سال و دارای مدرک کارشناسی ارشد
  • دانشجویان مقطع دکتری زیر رده سنی ۴۰ سال که از مدرک کارشناسی ارشد برخوردار می باشند

البته در نظر داشته باشید که این محدودیت ‌ها در برخی دانشگاه ها و دوره‌ های تحصیلی متفاوت است.

اگر محدودیتی برای تحصیل در چین ندارید پس همین حالا فرم ارزیابی ما را پر کنید تا مشاوران پارسی کانادا در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

فرم ارزیابی مهاجرت

تحصیل در چین با مدرک دیپلم

آن افرادی که توانسته اند از سیستم آموزشی کشور چین مدرک دیپلم خود را دریافت کنند به آسانی می توانند برای ورود به یکی از دانشگاه های این کشور اقدام کنند اما این روند برای متقاضیان دارای مدرک دیپلم که از سایر کشورهای خارجی قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های چین را دارند کمی متفاوت می باشد، زیرا شرایط ثبت نام در برخی از دانشگاه های این کشور برای این افراد این گونه است که باید مدت مشخصی را به تحصیل در کالج سپری نموده و سپس به دانشگاه وارد شوند.

این کالج ها که بیشتر برای رشته های پزشکی تعریف شده اند در دانشگاه هایی مانند هاست (HUST) ارائه می شوند تا دانشجو با مفاهیم اولیه دانش رشته های پزشکی و همچنین زبان چینی آشنا شود. درضمن بهتر است بدانید که برای متقاضی هیچ اجباری جهت گذراندن این دوره ها وجود ندارد و وی می تواند باتوجه به شرایط خاص خود آن ها را انتخاب کند.

مهاجرت تحصیلی به چین

رشته های غیر پزشکی در دانشگاه های چین دوره ی تحصیل شان با چهار سال کارشناسی آغاز شده و باید این را در نظر داشت که اغلب رشته ها در این مقطع در دانشگاه های کشور چین به زبان بومی چینی تدریس می شوند، البته دانشجویانی که توانایی بیشتری دارند و در این راه تلاش بیشتری می کنند و با توجه به برنامه های آموزشی شان ممکن است دوره چهار ساله کارشناسی را یک یا دو ترم کم تر به پایان برسانند؛ البته برعکس این موضوع هم هست و ممکن است دوره آموزشی به همین اندازه یعنی یک یا دو ترم بیشتر شود.

ممکن است دوره های اختیاری در این مدت کاهش یابند یا حتی دوره هایی مجزا برای پاسخگویی به نیازهای مختلف دانشجو اضافه شوند. در هر صورت پس از گذراندن امتحانات و پایان نامه فارغ التحصیلی، دانشجویان مدرک لیسانس را از دانشگاه های چین دریافت می کنند.

همچنین جهت رسیدن به پذیرش دردوره کارشناسی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

  • گذرنامه ی معتبر با اعتبار چهارساله
  • سن از 18 تا 30 سالگی ( شانس افرادی که در سن زیر 25 سالگی برای پذیرش اقدام می کنند ، بیشتر است )
  • اصل مدرک دیپلم 12 ساله همراه با ریز نمرات
  • میانگین نمرات بالای 14 قابل قبول است.
  • ارائه ی مدرک زبان چینی برای افرادی که زبان تحصیل چینی را انتخاب کرده اند.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید