موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت کاری به چین

کشور چین همیشه یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت کاری بوده است. این کشور که پر جمعیت ترین کشور جهان هم می باشد، دارای یکی از برترین اقتصاد های جهانی است که اگر به تاریخچه اقتصادی بیست سال گذشته آن دقت کنید، رشد چشم گیری را شاهد خواهید بود. شاید به همین دلیل است که بسیاری از تولید کننده های بزرگ و به نام جهان، نمایندگی هایی نیز در کشور چین دارند.

در چین هیچ وقت کمبود نیروی کار احساس نمی شود. اما در یک سری مشاغل که نیازمند تخصص و مهارت بالایی است نیاز به نیروهای کار حرفه ای و بین المللی بیشتر به چشم می خورد.

مهاجرت کاری به چین

چرا کشور چین را باید برای کار کردن انتخاب کرد؟

در کل یکی از بهترین روش های مهاجرت به چین، اقدام از طریق کار در این کشور است. اما اگر به فکر کار در چین هستید، باید موارد زیادی را ارزیابی کنید. در نهایت اگر بتوانید از این طریق وارد کشور چین شوید، اقامت دائم و بهره مندی از مزایای حقوق شهروندی چین، مزیتی است که می تواند عایدتان شود.

کشور چین با جمعیت بالغ بر یک میلیارد، دارای نرخ بیکاری 4% است که همین موضوع می تواند دلیل قاطعی برای کار در این کشور باشد. از طرفی چین بعد از کشور امریکا دومین اقتصاد برتر جهان را دارد. به همین دلیل چشم انداز کاری در چین را به طور کلی می توان خوب ارزیابی کرد. چینی ها دارای فرهنگ بسیار متفاوتی می باشند و اگر دوست دارید، موقعیت های جدیدی را تجربه کنید، حضور در چین و کار در این کشور، می تواند یک موقعیت عالی باشد.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

بازار کار چه مشاغلی در چین بهتر است؟

از جمله مشاغلی که در کشور چین خواهان زیاد دارد و می توانید روی یافتن شغلی مناسب در آن ها حساب باز کنید، موارد زیر می باشند:

  • مشاغل فنی (مانند فناوری اطلاعات، تولیدات و ... )
  • مشاغل مالی (مانند اعتبار نامه های CPA، حسابداری تخصصی و ...)
  • مشاغل مرتبط با بازاریابی و فروش بین المللی
  • مشاغل مرتبط با تجارت جهانی
  • وکلای حرفه ای که آشنایی کاملی با تجارت بین الملل داشته باشند
  • آموزش زبان انگلیسی
  • مترجم زبان انگلیسی
  • مشاغل مربوط به تاسیسات (خصوصا رشته های برق)

کشور چین، با تمام دنیا در ارتباط است و با همین ارتباطات توانسته است اقتصاد خود را روز به روز توسعه دهد. بنابراین به دنبال نیروهای کار حرفه ای در همین حوزه نیز می باشند. پس اگر فکر می کنید در این حوزه ها از دانش و مهارت بالایی برخوردار هستید و البته دانش زبان انگلیسی خوبی هم دارید، کار در چین، فرصت خوبی برای موفقیت شما است.

از طرفی از آنجایی که مردم چین تسلط خوبی روی زبان انگلیسی ندارند، برای روابط بین المللی شان به افرادی که با این زبان آشنایی کاملی داشته باشند، نیاز دارند. اما در کنار آن آشنایی با زبان چینی نیز بسیار حائز اهمیت است. چون به هر حال کارفرمایان شما چینی خواهند بود. از علم خود درباره زبان انگلیسی می توانید در این کشور برای آموزش به مهاجرین و نیرو های کار و محصلین بین المللی استفاده کنید و از این طریق منبع درآمدی داشته باشید.

برای کار در چین از کجا باید شروع کرد؟

کار در چین با دریافت ویزای Z امکان پذیر است. با ویزای Z این امکان برای شما وجود دارد که به مدت یک ماه در چین اقامت داشته باشید. پس شرط اولیه برای کار در چین، داشتن مجوز حضور در این کشور می باشد که از طریق این ویزا برای شما فراهم می شود. در مرحله بعدی باید به دنبال کارفرمای چینی باشید که به مهارت و تخصص شما نیاز دارد. او با ارسال پیشنهاد شغلی برای شما به دولت چین متذکر می شود که برای این سمت شغلی نیازمند نیروی متخصص با ویژگی های شما است، در صورت تایید اداره مهاجرت چین، ویزای شما تبدیل به ویزای کاری چین می شود.

با دریافت ویزای کاری چین، بسته به نوع شغل تان می توانید اقامت سه ماهه الی پنج ساله را دریافت کنید. فراموش نکنید برای اینکه نظر کارفرمایی را به خود جلب کنید و بتوانید سریع تر به ویزای پیشنهاد شغلی چین (Job Offer) دست پیدا کنید، باید از روزمه قوی هم برخوردار باشید. روزمه شما باید شامل سوابق تحصیلی و کاری تان باشد و به دقت و با جزئیات مهارت های خود را در زمینه ای که برای آن به دنبال کار هستید، توضیح داده باشید.

مهاجرت کاری به چین

به جز این روش شما می توانید قبل از ورود به کشور چین با ویزای Z از طریق موسسات کاریابی و صدها وب سایتی که وجود دارد، برای یافتن کاری مناسب در چین اقدام کنید. البته قبل از آن بهتر است شهری را که می خواهید در آن کار کنید انتخاب کنید. چرا که هزینه ها و حقوق و مزایا در شهرهای مختلف کشور چین متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط متفاوت شهر های چین برای کار، می توانید از طریق همین صفحه به صورت رایگان با کارشناسان و مشاورین مهاجرتی موسسه پارسی کانادا در ارتباط باشید و اطلاعات بیشتری دریافت کنی

کشور چین برای جذب نیروهای کار حرفه ای محدودیت سنی گذاشته است. بر همین اساس بانوانی که به دنبال کار در چین می باشند، باید حداقل 24 و حداکثر 55 سال و مردان نیز باید حداقل 24 و حداکثر 65 سال سن داشته باشند تا بتوانند برای مهاجرت کاری به چین اقدام کنند.

شرکت های خارجی در چین هم راهی برای مهاجرت شما به این کشور است. از آنجایی که اقتصاد چین یکی از قدرتمندترین ها در سطح جهان است، شرکت های خارجی زیادی این کشور را برای توسعه بازار کارشان انتخاب کرده اند. این شرکت ها معمولا نیرو های کار خود را از میان متقاضیان بین المللی انتخاب می کنند.

بنابراین می توانید با یک جست و جو در میان این شرکت ها و ارزیابی کسب و کارشان فرصت شغلی ایده آلی در آن ها پیدا کنید. مزیتی که این شرکت های بین المللی دارند این است که شاید نیاز شما به زبان چینی در آن ها کمتر باشد، اما آنچه ضروری است دانش و مهارت کافی در زبان انگلیسی است.

بررسی میزان حقوق و درآمد در کشور چین

کارفرماهای چینی بر اساس قوانین کار در این کشور می توانند نیروهای خود را به مدت هشت ساعت در روز ملزم به کار کنند. اما اگر کار آن ها بیشتر از هشت ساعت زمان نیاز داشته باشد، کارفرما موظف است امتیاز ها و مزایای این اضافه کاری را نیز برای کارگران و کارمندان خود مطابق با قوانین در نظر گیرد. همانطور که گفتیم میزان درآمد در شهر های مختلف چین، متفاوت است. هر استانی در چین با توجه به پتانسیل های اقتصادی که دارد، درآمد متفاوتی هم به دست می آورد.

اما ما با یک ارزیابی کلی از مشاغل مختلف در کشور چین به یک عدد میانگین رسیده ایم. برای مثال یکی از پردرآمد ترین شغل ها در هر جای کشور چین، مشاغل مربوط به حوزه IT یا همان فناوری اطلاعات می باشد. دستمزد کارمندان فعال در این حوزه در چین، برابر با بیش از شانزده هزار دلار در سال است. اما قبل از آن شغل مدیریت منابع انسانی با حقوقی برابر با هجده هزار دلار در سال قرار دارد.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

برای کار در کشور چین این نکته را در نظر داشته باشید که حتما باید با کارفرمای خود قرارداد مکتوب ببندید. در این قرارداد تمامی موارد نظیر وظایف شغلی تان، محل کار، ساعات کاری، میزان و شرایط مرخصی ها، حقوق تان، ایمنی کار و … را حتما تعریف کنید.

جالب است بدانید چینی ها پنج روز در هفته کار می کنند و باید حداقل چهل ساعت را در یک هفته کاری پر کنند. کارمندان در چین در صورتی که اضافه کاری انجام می دهند، باید بر اساس قانون اداره کار چین، دستمزد آن را دریافت کنند. کارفرماهای چینی علاوه بر این باید حقوق روز های تعطیل و یا مرخصی های اجباری مانند مرخصی برای ازدواج و یا مراسم ترحیم را پرداخت کنند.

برای کار در چین چه مدارکی لازم است؟

تا اینجا درباره مزایای کار در چین، مشاغل مورد نیاز و البته حقوق و دستمزد در چین صحبت کردیم. اما بعد از دریافت اجازه کار در چین، باید چه مدارک دیگری را تهیه کنید و به اداره مهاجرت چین ارائه دهید؟ قبل از هر چیزی به دنبال تهیه گذرنامه معتبر باشید. در مرحله بعدی باید نوع مجوز کاری خود را مشخص کنید و با مراجعه به سفارت چین، فرم درخواست مربوطه را پر کنید. ارائه چند قطعه عکس که مطابق با پاسپورت تان باشد نیز ضرروی است. نامه پیشنهاد کاری یا همان Job Offer شما نیزباید به تایید ارگان های دولتی برسد.

مهاجرت کاری به چین

پروسه مهاجرت می تواند استرس ساز و پر چالش باشد. اینکه آیا تمامی مراحل را درست رفته اید و یا مدارک تان کامل است، ممکن است تمام مدت ذهن شما را درگیر کند. به همین دلیل است که دفاتر مهاجرتی راه اندازی شده اند. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا نیز با تجربه و تخصصی که در زمینه مهاجرت پیدا کرده است و البته با به سرانجام رسانی موفق پرونده های مهاجرتی بی شمار، نقطه شروع امنی برای مهاجرت می باشد.

بنابراین اگر می خواهید دغدغه تهیه مدارک، ترجمه مدارک، اخذ ویزا، اخذ پیشنهاد شغلی و بسیاری از موارد دیگر نداشته باشید، به راحتی می توانید با اخذ مشاوره رایگان از کارشناسان پارسی کانادا و بیان شرایط خاص خود، بهترین روش برای مهاجرت به چین را در پیش گیرید. تنها کافیست کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

ارسال نظرات