موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به چین

کشف میراث کهن با مهاجرت به چین | آیا تا کنون از خود پرسیده اید که برای زندگی در چین باید چه شرایطی را در نظر گرفت؟ برخی از بچگی علاقه مند به مهاجرت به این کشور بوده اند و در سال های جوانانی قصد دارند تا این تصمیم را عملی کنند. زیرا این کشور دارای دانشگاه های خوبی برای تحصیل است و فرصت های شغلی بسیاری را برای متقاضیان کار در چین فراهم می کند. همچنین دولت این کشور شرایط زندگی را بهبود بخشیده و رفاه اقتصادی شهروندان را گسترش و در اولویت قرار داده است. هر چند می تواند مهاجرت به چین برای برخی عجیب به نظر برسد زیرا جمعیت این محدوده آسیایی بسیار بالا بوده و از نظر مردم جهان ممکن است دولت چین قادر نباشد تا از پس مخارج و فراهم کردن امکانات ایده آل برای زندگی بر آید. این این افکار بسی غلط بوده و چین یکی از کشور هایی است که با وجود مسائل و مشکلات مطرح شده در جهان، هنوز هم را راستای بهبود شرایط اقتصادی قدم بر می دارد و به علاوه، توانسته روی زندگی میلیون ها نفر تاثیر بگذارد و زندگی آن ها را توسعه دهد و گسترش ببخشد.

مهاجرت به چین
مهاجرت به چین

لازم به ذکر است که زندگی در چین مانند هر مکانی دارای جوانب مثبت و منفی است، اما نکته عجیب این بوده که در سال های اخیر، تعداد مهاجران ساکن در چین به شدت رو به افزایش می باشند. برخی معتقدند که زندگی در یک کشور خارجی نمی تواند مواردی شگفت انگیز را برای فردی به وجود آورد و کسانی که تصمیم گرفتند در چین به کار و زندگی بپردازند، بدون شک پس از مدتی مکانی دیگر را انتخاب نخواهند کرد. البته بهتر است بدانید که تمامی این موارد با وجود یک وکیل مهاجرتی خبره و قابل اعتماد در یک موسسه ی معتبر نظیر پارسی کانادا انجام شدنی می باشد. همچنین در این مقاله لیست برخی از جوانب مثبت و منفی برای مهاجرت به چین آورده شده است که ممکن است در تصمیم گیری مهم زندگی شما بسیار نقش موثری داشته باشد.

چین در یک نگاه

برای تحصیل و کار در کشوری مانند چین بایستی علاقه مندان اطلاعاتی را در باب مواردی نظیر دانش عمومی و فرهنگ آن را به دست آورند. بدین منظور باید بدانند که چین بزرگترین کشور واقع در آسیا می باشد و بیش از 3.7 میلیون مایل مربع مساحت را در خود جای داده است. بخش بزرگ کشور کوهستانی است و محدوده اصلی آن شامل تین شان، زنجیره كونلون و ترانس هیمالیا می شود. در جنوب غربی چین تبت وجود دارد. لازم به ذکر است که صحرای گبی در شمال قرار گرفته است.

کشور چین نیز از سه رودخانه بزرگ و وسیع تشکیل شده است که شامل رودخانه زرد (هوانگ او)، طول 2.109 مایل، رودخانه یانگ تسه (چانگ جیانگ)، سومین رودخانه بلند جهان با 24432 مایل (3300 کیلومتر) می شود. و همچنین رودخانه مروارید (زو جیانگ)، 848 مایل (2.197 کیلومتر) طول دارد. این منطقه نیز دارای ساحل وسیعی در اقیانوس آرام می باشد. بهتر است بدانید که چین با چهارده کشور همسایه مرز مشترک دارد که این کشور ها شامل مغولستان (4.630 کیلومتر)، شمال شرقی روسیه (4.133 کیلومتر)، هند (2.659 کیلومتر)، میانمار (2.129 کیلومتر)، قزاقستان (1.352 کیلومتر)، نپال ( 1389 کیلومتر)، کره شمالی (1.352 کیلومتر)، ویتنام (1.297 کیلومتر)، قرقیزستان (1.063 کیلومتر)، تاجیکستان (477 کیلومتر)، بوتان (477 کیلومتر)، لائوس (475 کیلومتر)، پاکستان (438 کیلومتر) و افغانستان (91 کیلومتر) می شوند.

و اما در ارتباط با فرهنگ چین بهتر است بدانید که یکی از قدیمی ترین فرهنگ های کره زمین به شمار می رود و همه نوع هنر، ادبیات، معماری، مهندسی و سایر موارد در آن مشاهده شده است. لازم به ذکر است که معماری چینی نیز مانند غرب با گذشت زمان و پس از تماس و ارتباط با فرهنگ های خارجی رشد و توسعه پیدا کرده است. شانگهای نیز شهری می باشد که در اوایل قرن بیستم بسیاری از ایده ها و زیبایی شناسی های غربی را با خود مورد تطبیق قرار داد تا آن را مانند یکی از خانه های معروف شیکومن به سبک منحصر به فرد خود را ایجاد کند. این کشور همچنین بسیاری از نمونه های معماری برجسته و معاصر همچون استادیوم ملی پکن را در خود جای داده است.

شرایط زندگی در کشور چین

تمامی علاقه مندان به اخذ اقامت دائم چین بایستی با تمامی ضوابط مهاجرتی و زندگی در این کشور آشنا باشند تا بتوانند در بدو ورود شرایط مناسبی را برای مستقر شدن فراهم کنند. چین از جمله مناطقی است که در سال های اخیر استانداردها و کیفیت زندگی بالا رفته است و همچنین حقوق های کارمندان افزایش یافته و دستمزدها کارگر ها نیز بالا رفته است. به علاوه مهاجران پس از گذشت مدتی قادر خواهند بود تا مانند شهروند معمولی از امکانات بهره مند شده از استانداردهای این کشور نیز تاثیر بگیرند. امنیت در چین به قدری توسعه یافته که این کشور با تعداد سرزمین هایی با سطح زندگی بالا کم کم در حال وارد شدن به یک رقابت سالم است. این موضوع موجب شده تا سطح زندگی علاقه مندان به اخذ اقامت دائم چین و گردشگران خارجی که به دلایل مختلفی وارد این کشور می شوند، هم افزایش یابد.

مزیت های زندگی در چین

همان طور که هر کشوری مزیت ها و معایب خاصی برای زندگی را در خود قرار داده است، چین نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. در این بخش به برخی از مزیت های مهاجرتی پرداخته می شود.

  • فرهنگ و زبان یکتا

زمانی که فردی تصمیم به مهاجرت می گیرد، ناخودآگاه فرهنگ و زبان آن کشور با وجود او سرشته خواهند شد. ممکن است به منظور کار یا تحصیل وارد چین شده باشید، اما بدون شک این دو عامل روی شما تاثیر خواهند گذاشت. لازم به ذکر است که درون سرزمین چشم بادومی تاریخ و میراثی کهن موجود می باشد و برای آشنایی با آن ها به علاقه مندان توصیه می شود تا سعی کنند با قدم زدن در خیابان ها و رفتن به مناطق قدیمی نظیر دیوار چین، فرهنگ این مرز و بوم را درک کرده و خود را برای زندگی در این منطقه آماده نمایند.

برای مثال تصور کنید که به اندازه کافی زبان چینی را فرا گرفته اید و تا حدودی درگیر فرهنگ این سرزمین شده اید، بنابراین می توانید به راحتی یک وعده غذایی را در یک رستوران سفارش دهید یا در بازار محلی با قیمت های کم خرید کنید.

مهاجرت به چین
مهاجرت به چین
  • کشوری ارزان برای زندگی

مناسب بودن هزینه های زندگی در چین یکی از بزرگ ترین مزیت ها برای مهاجران به شمار می رود. البته قیمت ها به مکانی که شما در زندگی می کنید، بستگی دارد و گران یا ارزان شمرده خواهد شد. این نکته نیز به میزان حقوق دریافتی تان توسط کارفرما وابسته می باشد. در این میان اگر فرد محلی را برای زندگی اجاره کرده، هزینه خوراک و پوشاک نیز به عهده خودش باشد، با پرداخت حقوق ماهیانه از پس تمام موارد بر خواهد آمد زیرا هزینه زندگی در چین مناسب می باشد.

  • دسترسی به طیف گسترده ای از خدمات

هنگامی که موفق به اخذ ویزای چین شده اید، به راحتی می توانید به خدمات دسترسی پیدا کنید. برای مثال اگر قصد اجاره یا خرید منزل را داشته باشید، بدون هیچ مشکلی می توانید مراحل آن را طی کرده و درگیر مسائل اداری نشوید. جدای از این موارد، خدماتی مانند ماساژ، استفاده از باشگاه های بدنسازی، فروشگاه های زنجیره ای نزدیک به محل زندگی و سایر، به آسانی در دسترس شهروندان می باشد.

علاوه بر این اگر قصد بیرون رفتن از خانه را نداشتید و می خواستید غذایی را سفارش دهید، می توانید به منابع اینترنتی اعتماد کرده و سفارش خود را ثبت نمایید.

  • تنوع زیادی در مواد غذایی

غذاها در کشور چین بسیار متنوع هستند و می توانید به راحتی غذاهای مختلف منطقه ای را در در هر مکان تست کنید. درست است که ذائقه هر گروهی با سایر، متفاوت می باشد اما به طور کلی طعم و مزه غذاهای چینی ارزش چشیدن را دارد. تنوع غذایی آن قدر به وفور یافت می شود که هیچکس دلش برای غذای محلی خود تنگ نمی شود.

  • محلی بسیار امن برای زندگی

چین در مقایسه با سایر کشورها از نظر امنیت کاملاً بی خطر است زیرا تنش و استرس های موجود در جهان بخاطر نژاد متفاوت، در چین مشاهده نمی شود. لازم به ذکر است که افراد بومی نیز بسیار شهروندان خارجی و مهاجر را می پذیرند، زیرا می دانند آن خارجی ها به دلیل ارائه خدمات به کشور چین مهاجرت کرده اند و از این رو به آن ها احترام می گذارند. بر اساس آمار تا به حال دیده نشده که یک فرد مسلح در خیابان ها باشد و کسی را به قتل برساند.

  • حمل و نقل عمومی عالی است

اگر قیمت بلیط هواپیما در چین برای شما جزو گران ترین هاست و یا اینکه ترس از ارتفاع دارید، توصیه می کنیم که به سراغ قطارهای پرسرعت این کشور بروید. به طور مثال، سفر با قطار میان دو شهر پکن و شانگهای تنها کمی از سفر با هواپیما طولانی تر بوده اما مزیت های آن بیشتر از این حالت است و اما نکاتی که درباره کرایه ماشین و وسیله نقلیه شخصی باید بدانید، جاده های تازه احداث شده است که دولت را وا می دارد تا به شهروندان اجازه دهد تا به راحتی در میان شهرها و نقاط مسکونی رفت و آمد کنند و از امکانات بین شهری استفاده نمایند. لازم به ذکر است که چنین سیستم حمل و نقل مناسبی به همراه کیفیت خوب جاده ها روی دیگر عوامل شرایط زندگی در چین تاثیری مثبت گذاشته و سطح زندگی مردم را در این کشور به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

معایب زندگی در چین

برای مهاجرت به چین یا هر کشور دیگری، همیشه همه چیز بر وفق مراد انسان نیست و نخواهد بود. در نتیجه علاقه مندان بایستی جوانب منفی و مثبت این زمینه را در نظر بگیرند. همچنین به منظور بهتر انجام شدن این روند توصیه می شود تا با وکیل مهاجرتی نظیر وکلا و مشاوران خبره پارسی کانادا مشورت شود. همچنین همان طور که در بخش قبلی به مزیت های زندگی در چین اشاره شد، در این قسمت قصد داریم به معایب و محدودیت های اخذ ویزای مهاجرتی در چین بپردازیم.

مهاجرت به چین
مهاجرت به چین
  • محدودیت های وصل ایترنت

چین کشوری است که قطعی و وصلی اینترنت به وفور در آن مشاهده می شود. از این رو دسترسی به اطلاعات موجود در جهان کمی سخت خواهد بود. در این میان راه حلی بیان شده که بکار گیری یک وی پی ان عالی است اما همان طور که می دانید همیشه وجود وی پی ان مناسب، توصیه نمی شود زیرا دولت چین بر آن است تا با پیشرفت تکنولوژی، نسخه های چینی مرورگر ها و سایر موارد جهانی را تبدیل نماید.

  •  افزایش آلودگی

همان طور که می دانید کشور چین دارای جمعیت بسیار زیادی است و همین امر باعث شده تا خودرو ها و وسایل نقلیه بی شماری در خیابان ها دیده شود، در نتیجه آلودگی هوا به مراتب افزایش می یابد.

  • سخت بودن یادگیری چینی

وقتی کسی موفق به اخذ ویزای چین می شود، بدون شک تا حدودی با زبان چینی آشناست زیرا تعداد کمی از مردم قادرند به زبان انگلیسی صحبت کنند. از طرفی زبان کوچه و بازار و بومی مردم نیز با زبان استاندارد چینی تا حدودی فاصله دارد و بدین صورت برقراری ارتباط برای مهاجران و بومیان را سخت می کند.

  • به دشواری با فردی دوست خواهید شد

با توجه به اختلافات فرهنگی و زبانی، نمی توان به راحتی با فردی دوست شد زیرا مردم چین با کسی که از فرهنگ و زبانشان نباشد، به سختی ارتباط دوستی بر قرار خواهند کرد.

مهاجرت به چین با پارسی کانادا راحت می شود

همان طور که در مقاله با مزیت ها و معایب زندگی در چین آشنا شدید، پس از مدتی در خواهید یافت که به منظور انجام این کار بایستی با وکیلی خبره صحبت کنید و خود را از رهنمود های آن بی بهره نگردانید تا بتوانید با تصمیم درست و به موقع جهشی محکم در زندگی داشته باشید.

آگوست 11, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
شرایط زندگی در چین

شرایط زندگی در چین

زندگی در چین شرایط زندگی در چین | شرایط زندگی در کشور چین رو به بهبود می باشد و وضعیت اقتصادی این کشور در حال توسعه است. از جمله دلایل مهاجرت به چین، تحصیل و یا کار در این کشور است. بهبود شرایط در این کشور منجر به جذب میلیون ها نفر برای زندگی در […]

بیشتر بخوانید...
بعد از مهاجرت به چین چه کار کنیم؟

بعد از مهاجرت به چین چه کار کنیم؟

بعد از مهاجرت به چین چه کار کنیم؟ بعد از مهاجرت به چین چه کار کنیم؟ | چین کشوری بسیار پهناور با آثار تاریخی و میراثی غنی و باشکوه می باشد که به دلیل تنوع آثار و جاذبه های گردشگری و همچنین وجود مناطق بکر و زیبای طبیعی، سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به چین

مهاجرت به چین سرزمین رنگها

مهاجرت به چین مهاجرت به چین سرزمین رنگها | چین یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین کشور های قاره آسیا می باشد. به دلیل طبیعت قرار داده شده و همچنین تاریخی قدیمی، می توان آن را یکی از کهن ترین و اصیل ترین کشور ها دانست. لازم به ذکر است که چین از جمله […]

بیشتر بخوانید...
کار در چین، کشور فرصت های طلایی

کار در چین، کشور فرصت های طلایی

کار در چین کار در چین، کشور فرصت های طلایی | اقتصاد شناور چین فرصت های شغلی خوبی را ارائه می دهد و تعداد مهاجران شاغل در چین از 180،000 در سال 1996 به بیش از 950،000 در پایان سال 2018 افزایش یافته است. فرصت‌ها ورای آموزش زبان به داشتن جایگاهی در IT، فروش, رسانه […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات