موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای توریستی استرالیا | کشور استرالیا، خوش آب و هواترین منطقه در دنیا با سواحلی دیدنی، حیات وحش بی نظیر، فرهنگ و آداب و رسوم غنی و غذاهایی خوش طعم است و بهترین پیشنهاد برای مسافرت و لذت بردن از بهشتی بی همتا است. با این اوصاف دلایل زیادی برای اخذ ویزای توریستی استرالیا وجود دارد، از بغل کردن کوالاها و بازی با کانگوروها گرفته تا موج سواری و سقوط آزاد و غواصی در آب های نیلگون و خروشان اقیانوس آرام، همگی خبر از سفری هیجان انگیز و فراموش ناشدنی می دهند.
هر ساله میلیون‌ ها نفر از سراسر دنیا با اهداف مختلف از طریق ویزای توریستی به استرالیا سفر می‌ کنند. با ویزای توریستی و گردشگری می توان از دوستان و اقوام دیدار کرد، در سمینارها و رویدادهای تجاری شرکت نمود یا به بازدید و تفریح در استرالیا پرداخت. دریافت ویزای توریستی و گردشگری شرایط خاص خود را داراست، برای دریافت این ویزا، متقاضی می‌ بایست مدارکی نشان دهد که ثابت کند هدفش از سفر، فقط بازدید از این کشور است و هیچ گونه قصدی مبنی بر ماندن در این کشور ندارد. دولت استرالیا تمامی زیرشاخه های این ویزا را حذف کرده و تمام بازدید ‌کنندگان با هر هدفی می‌ بایست از طریق ویزای توریست و گردشگری اقدام نمایند. متقاضیان می ‌توانند از سه طریق برای دریافت ویزای توریستی و گردشگری اقدام کنند:

ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا

انواع ویزای توریستی استرالیا

  1. گردشگری و توریستی: ویژه افرادی است که برای تعطیلات، تفریح یا بازدید از خانواده و دوستان قصد سفر به استرالیا را دارند.
  2. بازدید کننده تجاری: این ویزا برای افرادی است که به منظور بازدید کوتاهی از یک کسب و کار یا انجام یک فعالیت تجاری، انجام مذاکره ی تجاری یا شرکت در کنفرانس قصد سفر به استرالیا را دارند.
  3. حمایت خانواده: برای افرادی است که به منظور بازدید از خانواده خود به استرالیا سفر می ‌کنند و اعضای خانواده یا دوستانشان در استرالیا به صورت رسمی از آن ها حمایت می کنند.

لازم به ذکر است که این نوع از ویزای استرالیا معمولا مناسب افرادی است که توسط یکی از افراد خانواده ساکن استرالیا حمایت مالی شده و با استفاده از دعوت ‌نامه برای بازدید اقوام و فامیل به کشور استرالیا سفر می کنند. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی فامیلی استرالیا عموما ۱۲ ماه بوده و ۱۴۰ دلار برای متقاضی دریافت ویزا توریستی استرالیا هزینه خواهد داشت.

البته لازم به ذکر است که پشتیبان مالی و فرد دعوت‌کننده شما از استرالیا می بایست زمانی که در کشور استرالیا برای بازدید خانواده حضور دارید، مبلغی را تحت عنوان security bond نزد دولت استرالیا به امانت بگذارد. چنان چه عضو خانواده مقیم استرالیا مایل به پشتیبانی مالی شما نباشد و تنها بخواهد به فرستادن دعوت‌نامه بسنده کند، شما ملزم به استفاده از درخواست ویزای توریستی نوع Visitor خواهید بود.

این را هم باید اضافه کنیم که مدت زمان رسیدگی به درخواست‌های ویزای توریستی استرالیا از طریق دعوت خانوادگی معمولا بین یک ‌ماه و نیم تا دو ماه زمان خواهد برد .ویزای توریستی کاری استرالیا از نوع ویزای کوتاه مدت بوده و تنها تا ۳ ماه اعتبار دارد، فرد متقاضی با دریافت این نوع از ویزای گردشگری استرالیا حق کار و یا فروش محصول و خدمات را در خاک کشور استرالیا نداشته و تنها مجاز به شرکت در مصاحبه‌های کاری، جلسات و قرارداد‌های اولیه تجاری و نمایشگاه‌ها در زمینه مربوطه خواهد بود.

برای درخواست ویزای توریستی از نوع Business می بایست از خارج از خاک استرالیا اقدام شود، هزینه آنلاین درخواست ویزای توریستی کاری استرالیا ۱۴۰ دلار بوده و معمولا بین ۳ هفته تا یک ‌‎ماه رسیدگی به آن زمان خواهد برد.