موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

برترین دانشگاه های استرالیا

مرداد 13, 1398

برترین دانشگاه های استرالیا | اگر به دنبال تحصیل در استرالیا هستید، دانشگاه های Australia’s top universities خوبی در استرالیا وجود دارند که می توانید در آنها مشغول به تحصیل شوید. بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاهی در سال 2019، 35 دانشگاه برتر در این کشور وجود دارد و شش عدد از این دانشگاه ها جزو برترین و عالی ترین دانشگاه ها در استرالیا هستند. این دانشگاه های برتر در سراسر استرالیا هستند و در هر مکانی از استرالیا می توانید مشغول به تحصیل شوید. از این رو محدودیت مکانی برای تحصیل در استرالیا نخواهید داشت. بهترین دانشگاه در استرالیا بر اساس رتبه بندی دانشگاهی، دانشگاه ملبورن بوده که پس از آن به ترتیب دانشگاه های ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه کوئینزلند و دانشگاه موناش، دانشگاه استرالیای غربی، دانشگاه آدلاید و دانشگاه مک ‌کواری است. استرالیا پس از بریتانیا و آمریکا، از لحاظ جمعیت دانشجو بین المللی ، در رتبه سوم قرار دارد که در مقایسه با جمعیت 25 میلیونی استرالیا بسیار چشمگیر است. در بخش های زیر می خواهیم به بررسی این دانشگاه های برتر استرالیا بپردازیم.

برترین دانشگاه های استرالیا

دانشگاه ملبورن: دانشگاه ملبورن در سال 1853 بنیان گذاری شد که دومین دانشگاه در استرالیا است که از لحاظ تاریخی قدمت بسیاری دارد. این دانشگاه دارای 45000 دانشجو و 6500 کارمند از قبیل اساتید، امور اداری، مدیران، غیره است که حدود 280000 فارغ التحصیلی در سراسر جهان دارد (حدود 15 درصد از افرادی که در استرالیا زندگی می کنند). هم چنین بیش از12000 دانشجو بین الملل در دانشگاه ملبورن ثبت نام کرده اند و اگر می خواهید در آنجا اقامت داشته باشید، با دانشجویان 130 کشور مختلف آشنا می شوید. هم چنین در این دانشگاه ها اساتید معروف و مجرب از سراسر دنیا حضور دارند و می توانید از تدریس و حضور در کلاس آنها بهره مند شوید. برترین دانشگاه های استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا: این دانشگاه در سال 1946 تأسیس شد و اساسا به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی-پژوهشی برای تحصیلات تکمیلی، توسط مجلس استرالیا بنا نهاده شد. این دانشگاه در کانبرا واقع شده است که پایتخت کشور استرالیا است. یکی از افتخارات این دانشگاه اینست که این دانشگاه دارای شش برنده جایزه نوبل است که از دانشکده ها و فارغ االتحصیلان مختلفی است. به عنوان مثال، بریان اشمیت برنده جایزه نوبل فیزیک سال 2011 بوده است که هم اکنون نایب رئیس دانشگاه ملی استرالیا است. هم چنین این دانشگاه روابط نزدیکی با دانشگاه های بین المللی همچون دانشگاه ییل آمریکا، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه ETH زوریخ و دانشگاه ملی سنگاپور دارد.

دانشگاه سیدنی: دانشگاه سیدنی قدیمی ترین دانشگاه در استرالیا است که درسال 1851 تأسیس شد. در حال حاضر، این دانشگاه حدود 43000 دانشجو دارد که هر کدام از 134 کشور مختلف هستند. حدود 280 برنامه تبادل دانشجو در این دانشگاه وجود دارد که متشکل از 30 کشور است. اشخاص مهمی در این دانشگاه از قبیل ادموند بارتون (نخست وزیر استرالیا) تحصیل کرده اند. هم چنین دانشگاه سیدنی یکی از بهترین دانشگاه های شهر سیدنی به حساب می آید.

دانشگاه کوئیزلند: این دانشگاه یکی از دانشگاه برتر استرالیا می باشد که شعار آن ” دانش و سخت کوشی” است. دانشگاه کوئیزلند حدود 38000 دانشجو دارد که شامل 12000 دانشجو از 141 کشور هستند. هم چنین این دانشگاه یکی از دانشگاه هایی است که بیشترین دانشجو را در مقطع دکتری با 13800 دانشجو دارد. یکی از افتخارات این دانشگاه ، دو برنده جایزه نوبل یعنی “جفری راش” (بازیگر معروف سینما، تئاتر و تلویزیون) و برانوین لی (نویسنده ، شاعر و منتقد) است.

دانشگاه موناش: دانشگاه موناش در ملبورن واقع شده است و نام آن به افتخار رهبر و مهندس نظامی ” سرجان موناش” نام گذاری شده است. این دانشگاه اولین دانشگاهی در استرالیا بود که به نام شخصی نام گذاری شده بود. این دانشگاه حدود 44000 دانشجو در مقطع کارشناسی و 20000 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دارد و دارای پنچ مرکز در شهر ویکتوریا استرالیا و کشور مالزی است. هم چنین این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی و تدریس در شهر پراتو ایتالیا، یک مدرسه تحقیقاتی در بمبئی هند و یک مدرسه عالی در استان جیانگسو چین دارد.

دانشگاه استرالیای غربی: این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر استرالیا است که قدمت آن بیش از یک قرن است. این دانشگاه در سال 1911 تأسیس شده است و اولین دانشگاه ایالت استرالیای غربی است و در زمینه پژوهش و تحقیق یکی از دانشگاه های برتر استرالیا است که رشته های تحصیلی آن در زمینه های درسی همچون علوم کشاورزی، روانشناسی، آموزش، علوم زمین شناسی و دریایی از رشته های معروف آن است. این دانشگاه دارای 9 بخش است: معماری، معماری منظر، هنرهای تجسمی، کسب و کار، آموزش، مهندسی، علوم رایانه و ریاضیات، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشت و سلامت و مطالعات بومی است. مرکز کسب و کار این دانشگاه هم حدود 10 دقیقه با این دانشگاه فاصله دارد. در این دانشگاه، دانشجویان نیازی ندارند که برای انجام اموری مانند خرید، تفریحی یا کارهای بانکی به مکان های دیگر برود و کلیه امکانات رفاهی – تسهیلاتی مانند سینما، مراکز خرید، بانک در این دانشگاه نیز وجود دارد. این دانشگاه 26 درصد دانشجوی بین المللی و 18510 دانشجو دارد.

برترین دانشگاه های استرالیا
برترین دانشگاه های استرالیا

دانشگاه آدلاید: دانشگاه آدلاید یک مؤسسه آموزش عالی تحقیقاتی در سطح بالا است که در قلب شهر آدلاید استرالیا واقع شده است . این دانشگاه در سال 1874 تأسیس شده است و سومین دانشگاه از لحاظ قدمت است. این دانشگاه 5 برنده جایزه نوبل دارد و بیش از 120 دانشور دارد. هم چنین اولین نخست وزیر زن و اولین قاضی زن دیوان عالی، دانش آموخته دانشگاه آدلاید بوده اند که از افتخارات این دانشگاه به حساب می آیند. این دانشگاه دررشته های مختلف تحصیلی دانشجو می پذیرد، ولی زمینه های تحصیلی این دانشگاه که بیشتر روی آنها تمرکز دارد و نقاط قوت این دانشگاه به حساب می آید عبارتند از صنایع غذایی، دفاع و امنیت، بهداشت و پزشکی، مهندسی و فناوری، علوم زیستی، معدن و انرژی و محیط زیست. شهر آدلاید همیشه یکی از شهرهایی بوده است که از امکانات رفاهی-اقتصادی و تفریحی خوبی برخوردار بوده است. هم چنین آب و هوای شهر آدلاید مدیترانه ای است که این به این معنی است که آسمانی آبی، تمیز و آفتاب ملایمی دارد. این باعث می شود تا از تحصیلات خود در دانشگاه آدلاید لذت بسیار زیادی ببرید.

دانشگاه مک ‌کواری: این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر استرالیا است که فارغ التحصیلان بسیار زیادی در سرتاسر دنیا دارد. این دانشگاه سهم زیادی در تولید دانش و پژوهش در سطح جهان داشته است. این دانشگاه در قلب شهر سیدنی واقع شده است که حدود 40000 دانشجو دارد. هم چنین این دانشگاه اخیرا حدود 1 میلیارد دلار استرالیا روی تسهیلات و زیرساخت های خود کرده است تا فضایی آسوده و آرام را برای دانشجویان فراهم کند. دانشگاه مک ‌کواری یکی از دانشگاه هایی است که بهترین برنامه های بورسیه را در استرالیا دارد و هر ساله دانشجوهای بین المللی زیادی را می پذیرد. هم چنین نکته قابل ذکر درباره این دانشگاه اینست که حدود 300 شرکت اطراف این دانشگاه واقع شده اند که افراد پس از فارغ التحصیلی می توانند فرصت های شغلی خوبی داشته باشند. دانشجویان از 120کشور مختلف جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و از امکانات رفاهی، آموزشی و حمایت های مالی دانشگاه هم برخوردار می شوید. این دانشگاه فرصت های خوبی را برای دانشجویان فراهم می کند و پلی بین دانشگاه و مدرسه را فراهم می کند. هم چنین علاوه بر زمینه های تخصصی که این دانشگاه ارائه می دهد، مرکز زبان این دانشگاه یکی از مراکزی است که آموزش IELTS را ارائه می دهد. برترین دانشگاه های استرالیا

ارسال نظرات