موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال

فرانسه به عنوان یکی از قطب های اقتصادی قاره اروپا به حساب می آید که فعالیت های بسیار زیادی انجام میدهد و از مهم ترین و پررنگ ترین فعالیت های اقتصادی این کشور می توان به صنعت خودرو سازی آن اشاره کرد. این کشور شامل برندهای معروفی مانند پژو ، سیتروئن و … است. همین مسئله باعث شده است که افراد فعال در زمینه صنعت خودرو سازی ترغیب به مهاجرت به این کشور شوند.

اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال
اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال

 

کشور فرانسه یا جمهوری فرانسه, در شمال غربی اروپا واقع شده است. فرانسه از نظر تاریخی و فرهنگی در میان مهم‌ترین ملل جهان غرب نقش بسیار مهمی در امور بین‌الملل ایفا کرده‌است. این کشور به اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه, آلپ و پیرنه می رسد.

فرانسه جزو قدیمی‌ترین ملل جهان می باشد. امروزه در این کشور قدرت مرکزی به دولت واگذار شده‌ است. دولت نیز برنامه سخاوتمندانه ای برای شهروندانش, از آموزش رایگان، مراقبت‌های بهداشتی و برنامه‌های بازنشستگی ارائه می‌دهد. کشور فرانسه بیش از 67 میلیون نفر جمعیت داشته و در همسایگی کشورهای بلژیک، آلمان، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا می باشد.

فرهنگ فرانسه، توانسته است که پیشرفت هنر و علوم، به ویژه انسان‌شناسی، فلسفه و جامعه‌شناسی را تحت‌تاثیر قرار دهد. این کشور همچنین در امور دولتی و مدنی تاثیرگذار بوده ‌است و به آرمان‌ های دموکراتیک جهانی در عصر روشن‌گری و انقلاب فرانسه و الهام بخشیدن به رشد جنبش‌های اصلاح‌طلب و حتی انقلابی نسل‌ها کمک کرده‌است.

پایتخت و مهم‌ترین شهر فرانسه، پاریس می باشد که یکی از برجسته مراکز فرهنگی و تجاری جهان است. پاریس در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگ ترین پایتخت های جهان شناخته می شود.

اقتصاد کشور فرانسه

کشور فرانسه در بخش خصوصی اقتصادی پررونق داشته، از این رو تعداد زیادی از شرکت ها، مجموعه ها، بانک ها و بیمه ها در این کشور در بخش خصوصی فعالیت می کنند. کشور فرانسه در بخش صنایع فعالیت عمده ای داشته و از صنایع آن می توان به فلزکاری، مواد خوراکی، ماشین آلات، منسوجات و البسه ، هواپیما سازی، کشتی سازی، پتروشیمی، الکتریکی و اتمی و نظامی اشاره کرد.

از محصولات کشاورزی معروف این کشور نیز چغندر قند، برنج، ذرت، انگور، گندم، جو و سیب زمینی می باشد. این کشور معادن گران قیمتی هم چون آهن، زغال سنگ، نیکل، نفت، سولفور، مواد خام ساختمانی، سرب و روی پتاس، فسفات و اورانیوم را در خود جای داده است.

اگر به دنبال این هستید که خود را برای مهاجرت کاری به این کشور آماده کنید از شما دعوت می کنم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر تنها کافیست که فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و یا کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید ومنتظر تماس مشاوران ما از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا باشید. نکته قابل توجه این است که مشاوران ما تمامی جزئیات را در اختیار شما قرار می دهند و این امر کاملا رایگان می باشد و هدیه ای است از جانب ما به شما.

در قدم اول و قبل از اینکه در راستای مهاجرت خود اقدامی انجام دهید تنها کافیست که هدف تان را از مهاجرت مشخص کنید. قصد شما از انتخاب فرانسه چیست؟ آیا با شرایط زندگی در این کشور، کار در آن، نرخ بیکاری و درآمد و هزینه ها آشنایی دارید؟ به منظور اینکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید پاسخ به تمامی سوالات مذکور ضروری می باشد.

نکته اولی که در حین مهاجرت کاری به فرانسه بایستی به خاطر بسپارید، این است که باید تسلط کافی به زبان فرانسوی داشته باشید. چرا که بدون دانش به این زبان کار کردن در این کشور غیر ممکن خواهد بود و شانس شما در پیدا کردن کار در این کشور تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. آنچه بهتر است در خصوص ویزاهای کاری در کشورهای اروپایی بدانید این است که به دو شکل می باشد: ویزای job offer و ویزای job seeker ، که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویزای جاب آفر

امکان اینکه بتوانید از طریق جاب آفر به کشور فرانسه مهاجرت کنید، بسیار ضعیف می باشد. چرا که یک کارفرمایی فرانسوی در قدم اول بایستی نیاز خود به نیروی کار را به مدت سه ماه در کشور خود آگهی کند و چنانچه شخص مورد نظر خود را پیدا نکرد، مجدداً این آگهی در کل اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد. اگر با  با این وجود نیز کسی پیدا نشد که بخواهد در سمت پیدا نشد که بخواهد در سمت موجود مشغول به کار شود کارفرمای خارجی می تواند از شما دعوت به همکاری عمل بیاورد. با با توجه به تمام این توضیحات ارائه شده می توان نتیجه گرفت که این امکان بسیار ضعیف خواهد بود.

ویزای جست و جوی کار

این ویزا طرفداران بسیار زیادی دارد و از جمله ویزاهای کاری اروپا محسوب می شود. محبوبیت این ویزا نزد متقاضیان این است که به متقاضیان اجازه می‌دهد که به مدت ۶ ماه در خاک اروپا حضور داشته باشند و به دنبال کار مورد نظر خود بگردند. البته مد نظر داشته باشید که در حال حاضر دو کشور آلمان و اتریش به ایرانیان اجازه کاریابی می دهد.

از جمله شرایط کاریابی در این کشور، آشنایی با زبان فرانسوی است، و اگر متقاضی نتواند سطح زبان خود را به B2 فرانسه برساند، شانس کاریابی او پایین خواهد بود.

مد نظر داشته باشید که برای مهاجرت به فرانسه و اینکه بتوانید در آن مشغول به کار شوید بایستی که در حرفه مد نظر خود سابقه کار و تجربه کافی داشته باشید، البته این سابقه بایستی که از طریق  اسناد و  مدارک اثبات شدنی باشد.

اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال
اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال

به منظور کار در این کشور داشتن مدارک زیر ضروری می باشد:

  • داشتن پاسپورت با 6 ماه اعتبار
  • تکمیل فرم های ارائه شده توسط سفارت
  • داشتن جاب آفر نیز امتیاز زیادی برای متقاضی به همراه خواهد داشت
  • حداقل داشتن آیلتس 6 جنرال و یا مدرک زبان فرانسوی
  • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
  • ترجمه ی سوابق کاری
  • ترجمه مدرک های فنی و حرفه ای و یا دوره های تخصصی مرتبط با حوزه کاری
  • در صورت متاهل بودن: ارائه مدارک هویتی و پاسپورت همسر

 

نرخ بیکاری در فرانسه

هر چقدر که بیکاری در یک کشور پایین باشد  بدین معناست که تعداد افراد کمتری در این کشور  در حال حاضر مشغول به فعالیت در حرفه ای نمی باشند. از زمانی که شما قصد دارید  برای کار به کشور مهاجرت کنیم بهتر است یا در خصوص نرخ بیکاری و البته وضعیت اقتصادی آن کشور اطلاعات کاملی داشته باشید.خوشبختانه این آمار در کشور فرانسه پایین بوده و کارفرمایان به طور مداوم در حال گسترش و توسعه فعالیت‌های اقتصادی خود و به تبع جذب نیروهای بیشتری هستند.

اما حقیقتی که بهتر است آن را بدانید این است که کشور فرانسه در سال گذشته به خوبی نتوانسته وضعیت اقتصاد این کشور را در حالت با ثباتی نگه دارد لذا آمار نرخ بیکاری در این کشور در سال گذشته به 8 درصد رسیده است.

جالب است بدانید که اداره کار کشور فرانسه هر سال لیستی از مشاغل مورد نیاز این کشور را اعلام می کند و در این لیست به مشاغلی اشاره می کند که بازار کار خوبی داشته اما نیروهای کاری متخصص کمتری دارد.

چنانچه به دنبال این هستید که در کشور فرانسه مشغول به کار شوید، تنها کافی است که به بررسی این لیست پرداخته و ببینید که آیا شغلی با توجه به مهارت ها و تخصص های شما موجود می باشد یا خیر.  البته به خاطر بسپارید که صرف داشتن مدرک دانشگاهی دال بر مهارت شما در حرفه مورد نظر نمی باشد و شما بایستی بتوانید سابقه کار و تجربه خود را در زمینه مذکور ثابت کنید.

و اما درآمد در کشور فرانسه به چه شکل است قطعاً درآمد شما در این کشور بسته به نوع تخصص مهارت و توانایی و تسلط شما در استفاده از زبان فرانسه می تواند متفاوت باشد. چنانچه شما در یک زمینه کاری تخصص بالایی داشته باشید و البته مهارت شما در استفاده از زبان فرانسوی بالا باشد شانس شما در پیدا کردن یک موقعیت شغلی مناسب افزایش پیدا خواهد کرد.  قطعا شما بتوانید حرف‌های مطابق با مهارت های خود پیدا کرده و در آن مشغول به کار شوید و البته تعامل خود را با همکاران و یا ارباب رجوعان به خوبی حفظ کنید (که این در گرو مهارت شما در استفاده از زبان فرانسه می باشد)  خواهید توانست کهدر سمت شغلی خود ماندگار شوید شانس ارتقا به جایگاه‌های بالاتر را پیدا خواهید کرد. تعیین میزان حقوق در این کشور نیز همانند تمامی کشورها بستگی زیادی به نوع کار و تعداد ساعات آن دارد.

اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال
اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال

یکی از مزایای ویزای کاری کشور فرانسه در این است که بعد از گذشت ۱۸ ماه از اقامت شما در این کشور، می توانید درخواست الحاق خانواده تان را ثبت کنید. از  این رو شما می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به عنوان همراه در این کشور داشته باشید.

چنانچه شما موفق به دریافت ویزای کاری این کشور شوید، بعد از گذشت ۵ سال، چنانچه کار خوبی در این کشور داشته باشید و مالیات خود را به دولت این کشور پرداخت کنید، می توانید اقامت دائم فرانسه را از آن خود کنید. البته یکی دو سال بعد از دریافت اقامت دائم می‌توانید تابعیت این کشور را نیز دریافت کنید. به این منظور بایستی درخواست خود را ثبت کرده و در صورت انطباق شما با فرهنگ فرانسه به شما پاسپورت این کشور اهدا خواهد شد.اگر به دنبال این هستید که در نهایت تابعیت این کشور را دریافت کنید بایستی مدرک خود را در زبان فرانسوی دریافت کرده و همچنین تمامی قوانین شهروندی این کشور را رعایت کنید.

آگوست 6, 2020

ارسال نظرات