جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا | احتمالا تا کنون نام آنتالیا به گوش شما خورده باشد. به احتمال زیاد نام آن را از روی آگهی های تبلیغاتی سفر به ترکیه در روزنامه ها یا صفحات اینترنتی دیده اید و یا دوست یا آشنایی دارید که تجربیات سفر خود به آنتالیا را برای شما بازگو کرده است! آنتالیا یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه است که هر ساله میلیون ها گردشگر را از سرتاسر دنیا به خود جذب می کند. آنتالیا به داشتن سواحل زیبا و جاذبه های طبیعی مشهور است. هر ساله ایرانیان بسیاری نیز به دنبال سفر به آنتالیا هستند، از این رو بخش وسیعی از بازدید کنندگان و گردشگران استان آنتالیا در ترکیه ایرانی هستند. اگر مشتاقید با جاذبه های گردشگری آنتالیا آشنا شوید و درباره این شهر بیشتر بدانید، با پارسی کانادا همراه باشید.

از آنتالیا چه می دانید؟!

استان آنتالیا در جنوب غربی ترکیه واقع شده که مرکز آن نیز شهر آنتالیا می باشد. این استان در حدود 2.5 میلیون نفر جمعیت دارد که از این رقم، در حدود 1.4 میلیون نفر آن ها در شهر آنتالیا، مرکز استان آنتالیا زندگی می کنند. این استان بین رشته کوه توروس و دریای مدیترانه قرار گرفته است و مرکز توریستی کشور ترکیه به حساب می آید. در حدود 30 درصد کل گردشگران ورودی به کشور ترکیه به این استان وارد می شوند. استان آنتالیا با توجه به در اختیار داشتن طبیعتی زیبا و سواحلی دلنشین، وجود بناها و آثار تاریخی و باستانی بسیار و مراکز خرید و هتل های زیبا و بزرگ، به عنوان اصلی ترین مقصد گردشگری در ترکیه به حساب می آید. در حدود 100 رود در این استان وجود دارد که پس از طی کردن مسافت های طولانی و پدید آوردن مناظر زیبایی همچون آبشارها و پارک های طبیعی، به دریای مدیترانه می ریزند.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

شهر آنتالیا از سمت شمال و شمال شرق به ترتیب به شهرهای بوردور، اسپارتا و قونیه منتهی می شود. این شهر همچنین از سمت جنوب به دریای مدیترانه و از سمت شرق به شهر کارامان و مرسین منتهی می شود. آب و هوای شهر آنتالیا مدیترانه ای می باشد که دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان هایی متعدل است. زیبایی های این استان در کنار وجود مکان های تفریحی و گردشگری بسیار، آن را به مشهورترین شهرهای توریستی ترکیه بدل کرده است، به گونه ای که در سال 2019 در حدود 13.6 میلیون نفر از این شهر بازدید کرده اند. آنتالیا منطقه ای است که به هیچ عنوان در سفر به ترکیه نباید آن را از دست بدهید. در ادامه با مهم ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا آشنا خواهیم شد.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

افراد بسیاری گمان می کنند جاذبه های گردشگری آنتالیا به سواحل آن ختم می شوند. در حالی که این منطقه از قدیمی ترین شهرهای ترکیه بوده و دارای آثار باستانی و تاریخی بسیاری است. علاوه بر این ها مراکز تفریحی متنوعی که در این شهر ساخته شده است، جاذبه های گردشگری آن را تکمیل کرده اند.

  • پیست اسکی ساکلیکنت

شاید برای شما هم تعجب آور باشد! منطقه ای که به سواحل گرم و شن های داغ اش معروف است، دارای پیست اسکی نیز باشد! آنتالیا از معدود مناطقی است که در آن می توانید هم از لمس شن های داغ سواحل لذت ببرید هم در ارتفاعات سرد به اسکی مشغول شوید! پیست اسکی ساکلیکنت Saklikent در قسمت غربی شهر آنتالیا در منطقه گوزل و در جوار رشته کوه توروس قرار گرفته است و در حدود 150 روز از هر سال پوشیده از برف است. این منطقه یکی منطقه گردشگری زمستانی است که می توانید به انواع ورزش های زمستانی همچون اسکی پرداخته، در هتل ها و اقامتگاه های زمستانی اقامت کرده و در تله کابین های مرتفع از مناظر و زیبایی های این منطقه دیدن کنید. در فصول گرم سال نیز از این منطقه برای پیاده روی، کوه نوردی، گردش های طبیعی و اسب سواری استفاده می شود. اگر شما نیز از طرفداران ورزش های زمستانی خصوصا اسکی هستید، در سفر خود به آنتالیا، علاوه بر لباس های خنک تابستانی، دستکش ها و لباس های گرم نیز برای خود بردارید!

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

 

سواحل آنتالیا

از اصلی ترین دلایل سفر به آنتالیا، سواحل زیبای آن است. سواحل نیلگون و زیبای این منطقه همه را شیفته خود می کند. استان آنتالیا از سمت جنوب به دریای مدیترانه منتهی می شود، از این رو در قسمت جنوبی استان و شهر آنتالیا می توانید از امتداد ساحلی و متنوع و جذاب این منطقه استفاده کرده و لذت ببرید. از معروف ترین سواحل آنتالیا می توان به لارا، پارا، کمر، بلک، چیرالی و کنی آلتی اشاره کرد.

  • ساحل کنی آلتی آنتالیا

ساحل کنی آلتی از زیباترین و پر طرفدارترین سواحل آنتالیا است که در قسمت شرقی این منطقه واقع شده است. چیزی که این ساحل را از مابقی سواحل آنتالیا متمایز کرده است، وجود پارک جنگلی و کوه های سرسبز در اطراف ساحل است. ساحل جنگلی چیزی نیست که راحتی بتوان آن را از دست داد! پلاژ ها، رستوران، کافه و پارکی آبی نیز در این ساحل وجود دارد که در بازدید می توانید از آن ها استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

  • ساحل چیرالی آنتالیا

ساحل چیرالی در فاصله تقریبا 70 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا و در منطقه تاریخی الیمپیوس واقع شده است. چیرالی از تاریخی ترین سواحل آنتالیا است که در کنار باقیمانده های شهر تاریخی لیسیان قرار دارد. این ساحل در احاطه کوه ها و تپه های سرسبز و تاریخی است که زیبایی خاصی به آن داده اند. در این ساحل امکانات تفریحات آبی فراهم نیست اما می توانید با اقامت در پلاژ ها و اتاقک های ساحلی کوچک از آب شفاف و زیبای این ساحل لذت برده و با سوار شدن بر قایق و کشتی های تفریحی، جشن ها و تفریحات روی آب را نیز تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

  • ساحل بلک آنتالیا

بلک از مجلل ترین مناطق ساحلی آنتالیا است که در فاصله 36 کیلومتری آنتالیا واقع شده است. هتل های این منطقه 4 یا 5 ستاره بوده و از مناطق پر طرفدار ثروتنمدان است. در این منطقه تعداد بسیار زیادی زمین های گلف و تنیس و مراکز خرید مجلل وجود دارد. جنگل ها و طبیعت زیبای این منطقه نیز به خودی خود از جاذبه های مهم گردشگری آن می باشد که از آن جمله می توان به آبشار کورسوناف اشاره کرد. لازم به ذکر است تاسیسات مدرن و مجلل دیگری همچون سالن های کنفرانس و کاخ ها در این منطقه ساخته شده است که هر سال میزبان همایش ها و جلسات مهم است.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

  • منطقه سیده آنتالیا

منطقه سیده آنتالیا از مناطق تاریخی و باستانی آنتالیا می باشد که در آن می تواند آثار به جا مانده از تمدن های قدیمی قبل از میلاد مسیح را مشاهده کنید. معبدها، آرامگاه ها و آمفی تئاتر از جمله این آثار باستانی است. در این منطقه همچنین می توانید از رستوران ها، کافه ها، اقامتگاه ها نیز استفاده کرده و در سواحل زیبای آن به قدم زدن و آفتاب گرفتن مشغول شوید.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

  • موزه باستان شناسی آنتالیا

موزه آنتالیا یکی از بزرگ ترین و مهم ترین موزه های ترکیه می باشد که آثار باستانی و تاریخی بسیاری را در دل خود جای داده و آن ها را در معرض نمایش گذاشته است. این موزه دارای 13 تالار می باشد که در آن ها می توانید آثار به جای مانده از تمدن های پیشین منطقه را از نزدیک ببینید.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

  • آکواریوم آنتالیا

در شهر آنتالیا می توانید از یکی از جذاب ترین و بزرگ ترین آکواریوم های جهان دیدن کنید! آکواریم آنتالیا با 131 متر طول و 3 متر عرض، بزرگترین آکواریوم تونلی دنیا می باشد که گونه های بسیار متنوع و کمیاب دریایی را دل خود جای داده است. در آکواریوم آنتالیا می توانید از امکانات متنوع همچون واقعیت مجازی، دنیای برفی و رستوران های متنوع بهره مند شده و تجربه دریایی لذت بخشی داشته باشید.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

  • کاله ایجی آنتالیا

کاله ایجی در قلب آنتالیا قرار داشته و به عنوان مرکز باستانی آنتالیا شناخته می شود. از جاذبه های دیدنی این شهر می توان به خیابان های کم عرض و معماری جالب خانه ها و ساختار تو در تو و جالب ساختمان ها اشاره کرد. در این منطقه زیبا می توانید در خیابان های جذاب به گشت و گذار پرداخته و از برج ساعت و منار شکسته دیدن کنید. همچنین می توانید سواحل زیبای لارا و کنی آلتی را نیز در این منطقه تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

سخن پایانی

آنتالیا را می توان مهم ترین منطقه گردشگری ترکیه نامید. سواحل ترکیه، با آنتالیا شناخته می شوند! اعتبار این سخن را می توان این موضوع دانست که آنتالیا از پر بازدید ترین مناطق ترکیه و شلوغ ترین مناطق ساحلی آن است. سالانه میلیون ها گردشگر از سرتاسر دنیا به آنتالیا سفر کرده و در سواحل زیبا و جذاب آن به تفریحات و استراحت می پردازند. آنتالیا منطقه ای است که تمام نیازهای شما را برطرف خواهد کرد! همان طور که دیدیم، جاذبه های گردشگری این منطقه به سواحل ختم نشده و شما می توانید از طبیعت زیبا، جنگل ها، آبشار ها، پیست اسکی، بناهای تاریخی و موزه ها و آکواریوم ها نیز در سفر خود از آن ها دیدن کرده و لذت سفر خود را دو چندان کنید. اگر شما نیز به دنبال اخذ ویزای ترکیه و سفر به آنتالیا هستید، پارسی کانادا مفتخر است در این مسیر شما را همراهی می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *