جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جاذبه های گردشگری کوش آداسی | کوش آداسی نامی است که ممکن است در دنیای گردشگری و توریسم زیاد به گوش شما خورده باشد. کوش آداسی یکی از جذاب ترین و زیباترین مناطق گردشگری ترکیه بوده که سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سرتاسر دنیا است. این منطقه بندری، در قسمت غربی کشور ترکیه و در مجاورت دریای مدیترانه قرار گرفته است و به دلیل دارا بودن جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار، مقصد بسیاری از مسافران است. کوش آداسی از مناطق جذاب و دیدنی ترکیه است که حتی با وجود زیبایی ها و ویژگی های منحصر به فرد اش، نسبت به سایر مناطق دیدنی و توریستی این کشور کمتر شناخته شده و به میزان کمتری مورد توجه قرار گرفته است. با پارسی کانادا همراه باشید تا با این بهشت کمتر شناخته شده آشنا شده و جاذبه های گردشگری آن را مورد بررسی قرار دهیم.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

کوش آداسی کجاست؟!

همان طور که گفته شد، کوشی آداسی از مناطق بندری غرب ترکیه است که در مجاورت دریای مدیترانه واقع شده است. کوش آداسی در فاصله تقریبی 70 کیلومتری مرکز استان آیدین و در فاصله 95 کیلومتری جنوب ازمیر قرار گرفته است. در بررسی های این منطقه مشخص شده است که تاریخ آن به حدود 3000 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. در نزدیکی کوش آداسی کنونی، شهر باستانی افسوس، یکی از شهرهای ایونیا در آناتولی قرار داشته است که هم اکنون نیز ویرانه هایی از این تمدن باستانی در این منطقه قابل مشاهده است.

این بندر پس از آن نیز در طول تاریخ در دوران امپراطوری روم شرقی، امپراطوری عثمانی و جمهوری ترکیه از مناطق بندری مهم بوده که در دهه 20 میلادی، آتاتورک نام بندر را از اسکلا نوا، به کوشی آداسی یا جزیره پرنده تغییر داد. کوش آداسی هم اکنون با جمعیتی بالغ بر 80 هزار نفر و در اختیار داشتن سواحل و جاذبه های گردشگری بسیار و در کنار میراثی عظیم از تمدن های باستانی آناتولی، به عنوان یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مناطق گردشگری ترکیه شناخته شده و هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر از سرتاسر دنیا است. با ما همراه باشید تا با مهم ترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی آشنا شویم.

  • گورجی آداسی، جزیره کبوتر (Güvercinada)

اگر در کنار ساحل کوش آداسی شروع به قدم زدن کنید، یک جزیره کوچک در فاصله نه چندان زیاد از ساحل را مشاهده می کنید. این جزیره، جزیره کبوتر یا گورجین آداسی نام داشته و در فاصله تقریبا 350 متری از ساحل قرار گرفته است. در این جزیره یک قلعه کوچک وجود دارد که در قرن 13 میلادی و در دوره بیزانس با اهداف نظامی ساخته شد. پس از آن نیز این جزیره محل اختفا و اسکان دزدان دریایی شد تا اینکه در قرن 19 میلادی نیز دیوارهایی به ارتفاع 3 متر دور جزیره و قلعه کشیده شد. هم اکنون این جزیره کوچک توسط یک پیاده رو و مسیری 350 متری به ساحل کوش آداسی متصل شده است که می توانید در آن قدم زده و از کافه ها، رستوران ها و سایر امکانات استفاده کرده و از مناظر زیبای ساحلی کوش آداسی در این منطقه لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  • کادینلار دنیزی، ساحل بانوان (Kadınlar Denizi Plajı)

کادینلار دنیزی یا ساحل بانوان، منطقه ای ساحلی در 2 کیلومتری مرکز بندر است که منطقه ای بسیار زیبا و جذاب برای پیاده روی ساحلی، ورزش های آبی، استفاده از پلاژ های ساحلی، آفتاب گیری و ثبت یک تجربه کم نظیر ساحلی می باشد. از جایی که در دوران شروع و اوج امپراطوری عثمانی، شنا کردن مردان در این منطقه ممنوع بود و تنها زن ها حق استفاده از ساحل را داشتند، نام این منطقه، ساحل بانوان گذاشته شده است. اکنون اما زن و مرد می توانند از تمامی امکانات آن استفاده کرده و این ساحل زیبا را تجربه کنند، اما نام ساحل بانوان هنوز هم بر روی آن مانده است.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  • شهر باستانی پرین (Periene)

پرین منطقه ای است که در آن می توانید ویرانه های شهر باستانی هلنیستیک پرین، بندری مربوط به صده سوم قبل از میلاد مسیح را تماشا کنید. این منطقه در آن دوران بندری مهم و قابل توجه بود که نقش بسیار مهمی در تجارت و رونق مناطق اطراف داشت. این منطقه در فاصله 45 کیلومتری جنوب بندر کوش آداسی و در منطقه ای کوهستانی قرار دارد. در قرن دوم و سوم پس از میلاد، لای گیری رودخانه مئاندر رونق این شهر باستانی را از آن گرفت و در نهایت این منطقه خالی از سکنه و به منطقه ای متروکه تبدیل شد. تئاتر 6500 نفری، معبد آتن، معبد میلتوس و معبد آتنا از باقیمانده های این شهر باستانی عظیم و مهم است که می توانید در سفر خود به کوش آداسی از آن ها دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  • شهر باستانی میلتوس (Miltos)

احتمالا نام ملط یا میلتوس را شنیده باشید. ملط شهر ایونیای باستان در غرب آناتولی، استان آیدین و در نزدیکی کوش آداسی است. بررسی های باستان شناسی نشان دهنده این موضوع است که قدمت زندگی اسنان و فعالیت های آن ها در این منطقه به عصر نوسنگی و عصر برنز باز می گردد. در حدود 1000 هزار قبل از میلاد، یونیان بسیاری در این منطقه ساکن شدند که کم کم تمدن ایونیه در این منطقه شکل گرفت. ملط یا میلتوس، خاستگاه هنر، فلسفه و حکمت بوده است و بسیاری از فیلسوفان پیش از میلاد مسیح از این منطقه برخاسته اند. تالس از جمله اولین فلاسفه ای است که در این منطقه به ترویج علم و دانش می پرداخته است. در حدود 750 پ.م. این منطقه از رونق بسیار بالایی برخوردار بوده و یکی از مهم ترین مناطق به واسطه ثروت، قدرت، حکمت، فرهنگ، آبادی و زیبایی بوده است. سکونت و فعالیت در این شهر باستانی تا قرن 14 و دوران سلجوقیان ادامه داشت و پس از آن به دلایل مختلف از رونق و اهمیت آن کاسته شد. با 64 کیلومتر مسافرت به سمت جنوب کوش آداسی در این منطقه می توانید معبد آپولو، تئاتر 15 هزار نفری یونیه و ویرانه ها و ستون های عظیم شهر باستانی ملطه را مشاهده کنید.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  • قایق های تفریحی کوش آداسی

از مهم ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی می توان به قایق های تفریحی آن اشاره کرد. دلیل اصلی بسیاری افراد از سفر به کوش آداسی، تجربه سفرهای دریایی و لذت گذراندن وقت بر روی کروزهای دریایی و کشتی های تفریحی مدرن و پیشرفته است. در کوش آداسی می توانید در فصل های بهار و تابستان با این کشتی های تفریحی بزرگ و زیبا به سفرهای دریایی رفته و لذت یک سفر به یاد ماندنی را به خود هدیه دهید.

برخی از این کشتی های تفریحی در برخی دوره ها سفرهایی مداوم به جزیره زیبای ساموس دارند. این جزیره، جزیره یونانی بوده که در دریای اژه و در نزدیکی کوش آداسی و غرب ترکیه قرار دارد. این جزیره از جذابیت بالایی برای گردگشران ترکیه برخوردار است و همواره میزبان تعداد زیادی گردشگر از کوش آداسی و سایر مناطق غربی ترکیه می باشد. همچنین اگر به بازی ها و ورزش های آبی، قایق سواری، ماهی گیری، گشت و گذار بر روی آب و تفریح و خوش گذرانی علاقه مندید، می توانید با قایق های بزرگ و کوچک بندر کوش آداسی دل خود را به دریا بزنید!

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  • روستای کیرازلی کوش آداسی (Kirazli)

اگر در سفر خود به دنبال گذراندن وقت و تفریح در منطقه ای آرام، زیبا و دوست داشتنی هستید، بدون شک روستای جذاب کیرازلی مقصد شماست. این روستا توسط باغ ها و مناظر طبیعی و زیبا احاطه شده است که می توانید با سفر به آن تجربه خود از کوش آداسی را لذت بخش تر کنید. این روستا در فاصله 10 کیلومتری شرق کوش آداسی قرار گرفته است و می توانید در این منطقه به تفریح پرداخته، از بازارهای سنتی دیدن کرده و محصولات ارگانیک خریداری کنید.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  • شبه جزیره دیلک (Dilek)

دیلک را می توان یکی از زیباترین مناطق کوش آداسی دانست. دیلک شبه جزیره ای در فاصله تقریبی 30 کیلومتری کوش آداسی است که در آن می توانید از سواحل زیبا لذت برده، با آفتاب گیری و قدم زدن بر روی شن های داغ سواحل پرداخته، در پارک ملی و جنگل های این شبه جزیره به گشت و گذار پرداخته و تجربه ای به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید. در این منطقه همچنین می توانید از غار زئوس، ساحل آیدینلیک و کاراسو کویو دیدن کرده و در آن ها به گشت و گذار و تفریح بپردازید.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

سخن پایانی

کوش آداسی بدون شک از زیبا ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری ترکیه است. در این مقاله تنها برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر را بررسی کردیم. در سفر به ترکیه، کوش آداسی را از دست نداده و از این نگین غرب ترکیه و سواحل دریای اژه دیدن کنید. لازم به ذکر است کوش آداسی دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است و بهترین زمان سفر به این منطقه نیز فصل بهار و تابستان است. البته در فصل های پاییز و زمستان نیز می توانید به کوش آداسی سفر کرده و از جاذبه های طبیعی و گردشگری آن دیدن کرده و بهره مند شوید. اگر شما نیز به دنبال سفر به ترکیه و بازدید از جاذبه های گردشگری ترکیه هستید، پارسی کانادا مفتخر است در این مسیر شما را همراهی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *