جایگاه شغلی جراحان در استرالیا چگونه است؟

جایگاه اجتماعی جراحان و پزشکان در استرالیا نسب به سایر شغل ها و رشته ها بالاتر است. آمارهایی که توسط وزارت بهداشت و سلامت این کشور منتشر می شود، نشان می دهد که استرالیا در زمینه مشاغل مربوط به حوزه پزشکی در شهرهای بزرگ مانند ملبورن و سیدنی و همچنین نواحی کوچک، با تراکم جمعیتی پایین و حومه ای به طور شدیدی احساس کمبود می کند. به همین علت هم میزان مهاجرت جراحان و پزشکان اعم از عمومی یا خصوصی به این کشور بیشتر است.

براساس گزارش هایی که توسط دولت استرالیا منتشر می شود، در طول سال های اخیر، آمار مربوط به مهاجرت جراحان به استرالیا بسیار بالا رفته است و همان طور که گفتیم دلیل اصلی آن سطح تقاضای زیاد این کشور به نیروی کار ماهر پزشکی و از طرفی درآمد و شرایط خوب زندگی پزشکان در استرالیا است. در بسیاری از کشورها مانند کانادا، ایالت متحده و نیوزلند قوانین مهاجرت پزشکان بسیار دشوار است اما در استرالیا به دلایل مختلف مانند سن بالای جمعیت و علاوه بر این تعداد پایین پزشکان و جراحان در مقایسه با شهروندان استرالیایی، شرایط پذیرش جراحان ساده تر می باشد و همین موضوع سبب شده که پزشکان و جراحان بسیاری این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند و نسبت به اخذ ویزای کاری استرالیا اقدام کنند.

اما از بین تمام این دلایل نباید از میزان حقوق درآمد بالای جراحان در استرالیا غافل شد. همیشه یکی از علت های مهاجرت افراد و ترک وطن، داشتن درآمدی بهتر و بالاتر بوده و هست. خوشبختانه استرالیا در برابر کشورهای اروپایی میزان حقوق بالایی را برای جراحان و پزشکان در نظر می گیرد و این خود عاملی است که این افراد استرالیا را در صدر فهرست خود برای مهاجرت قرار دهند.

شاید مهاجرت جراحان یا پزشکان به استرالیا نسبت به مهندسان و سایر مشاغل دیگر کمی سخت تر باشد اما افرادی که می توانند به عنوان یک جراح به این کشور مهاجرت کنند می توانند با درآمد بالایی که دارند زندگی شاد و مرفهی داشته باشند. اگر شما هم یکی از طرفداران کار در استرالیا هستید، مشاوران و وکلای بین المللی و حرفه ای پارسی کانادا آماده اند که شما را برای دریافت ویزای کار استرالیا همراهی کنند.

همان طور تا به این جا متوجه شدید میزان تقاضای جراحان و پزشکان برای مهاجرت کاری به استرالیا بسیار زیاد است و این بدین معناست که راهی که پیش روی شماست کمی سخت است. شما باید از میان تعداد زیادی از این افراد، دولت استرالیا را راضی کنید و به آن ها نشان دهید که لایق دریافت ویزا هستید، پس حضور یک وکیل مهاجرتی درجه یک مانند وکلای پارسی کانادا در کنار شما الزامیست.

تقاضای بالا برای جراحان و پزشکان در استرالیا

با توجه به نیاز استرالیا به نیروی پزشکی، مهاجرت جراحان و پزشکان به این کشور نیز درحال افزایش است. بسیاری از فارغ التحصیلان پزشکی و جراحان می توانند با توجه به تسهیلاتی که شورای نظام پزشکی استرالیا در نظر گرفته، با صلاحیت لازم وارد حوزه پزشکی این کشور شوند. اگر کمی درباره ی این اصل و هدف مهارجت تامل کنید، به این نکته پی خواهید برد که بعضی از متخصصان، علاقمند هستند همواره برای ارتقای شغلی و تکمیل دانسته های خود به دیگر کشورهایی که از سطح علمی بالاتر هستند، مهاجرت کنند.

جایگاه شغلی جراحان در استرالیا

جایگاه شغلی جراحان در استرالیا

با افزایش نرخ میانسالی در استرالیا تا حدود 3 درصد، این کشور نیز تمهیداتی فراهم کرده تا نیروی بیشتری در حوزه پزشکی و پرستاری جذب کند و به کم آن ها با این معضل اجتماعی مقابله کند. حتی براساس اطلاعات و آمارهای منتشر شده، استرالیا سیاست ‌هایی برای جذب هرچه بیشتر متخصصان پزشکی مانند جراحان، پرستاران، فیزیتوراپ ها از سایر کشورها خصوصا کشورهای در حال توسعه، وضع کرده است.

در حال حاضر هم دپارتمان مهاجرت استرالیا موقعیت‌ های خوبی برای جذب متخصصان بهداشتی قرار داده‌است که از این آمار حدود 13.872 موقعیت برای پرستاران، 6000 موقعیت برای متخصصان پزشکی وجراحان و 3.558 موقعیت مخصوص پزشکان عمومی می باشد.

مشاوران پارسی کانادا به شما توصیه می کنند که اگر در حوزه پزشکی فعالیت داشته و قصد دارید که شانس خود را برای داشتن زندگی و کار بهتر در کشوری پیشرفته مانند استرالیا امتحان کنید. اما به خاطر داشته باشید که جراحان، پزشکان یا پرستارانی که برای کار به استرالیا مهاجرت می ‌کنند، توسط سازمان ‌هایی از جمله سازمان ارزیابی مهارت‌ های پزشکی استرالیا و یا شورای اعتبار سنجی پرستاری یا مامایی مورد ارزیابی قرار می ‌گیرند. آن ها پس از بررسی مدارک و صلاحیت ‌های پزشکان بررسی می ‌کنند که مهارت‌ های متقاضیان در چه سطحی از نیاز‌های حرفه ‌ای این کشور می باشد.

البته این نوع بررسی ها در سطح های مختلفی انجام می شود که مهم ترین آن ‌ها، سنجش از طریق امتحانات خاصی است که این سازمان‌ ها برگزار می ‌کنند. لازم به ذکر است که در اغلب اوقات این فرایند برای متقاضیان مهاجرت ماه ‌ها به طول می انجامد. که البته طولانی شدن این روند نشان می دهد که تعداد متخصصان خارجی که قصد ورود به استرالیا را دارند بسیار زیاد است.

دپارتمان مهاجران استرالیا طی بررسی ‌های انجام شده، به این نتیجه رسیده است که مراکز بهداشتی داخل این کشور بیشتر تمایل به متخصصان مهاجری دارند که برای کار به این کشور مهاجرت می ‌کنند ونه ادامه تحصیل. آن ‌ها دلیل این تصمیم را استعداد و پویایی بیشتر مهاجران برای کسب موفقیت در این کشور اعلام کرده ‌اند.

ویزاهای مربوط به ورود جراحان و پزشکان به استرالیا

 • ویزای کاری برای تعطیلات

به عنوان یک پزشک متخصص یا جراح اگر کم تر از 30 سال سن دارید استرالیا ممکن است بهترین کشور برای مهاجرت شما باشد.  می توانید ابتدا نسبت به اخذ ویزای کاری موقت اقدام نمایید. البته در اول راه شما باید ویزای کشور‌هایی که در این طرح شرکت دارند را داشته باشید. این بدین معناست که کشور‌هایی که شامل این برنامه هستند؛ می ‌توانند به شهروندان خود این ویزا را ارائه دهند.

ویزای کاری برای تعطیلات به شما این اختیار را می ‌دهد که پیش از ورود به این کشور و ارسال مدارک به سازمان‌ های مربوطه، مدتی به عنوان دستیار در یکی از مراکز بهداشتی و درمانی استرالیا کار کنید و تجربه لازم را برای دوره‌ های پزشکی کسب کنید. این ویزا برای آن دسته از پزشکانی مناسب است که علاوه بر شرکت در این دوره ‌ها یک کار مطمئن برای خود دارند. به طور معمول مدت زمان اخذ این ویزا دو هفته زمان می ‌برد.

 • ویزای کار موقت یا ویزای 457

یکی از ویزاهایی که می توانید برای اخذ آن اقدام کنید، ویزای 457 استرالیاست. این نوع ویزا برای آن دسته از پزشکان و جراحانی مناسب است که تمایل به کار موقت در استرالیا دارند. ویزای کار موقت استرالیا یکی از رایج ترین نوع ویزای کاری این کشور است که به دارندگان آن اجازه می دهد به مدت ۴ سال در استرالیا اقامت داشته باشند و ممکن است که این اقامت استرالیای موقت به اقامت دائم هم تبدیل شود.

با این ویزای مهاجرت پزشکان، افراد ضمن گذراندن دوره‌ های پزشکی، مهارت های کافی و تجربه ‌های لازم را در این مسیر کسب می ‌کنند. مدت زمان اخذ این ویزا نیز حدود 3 ماه می باشد، یعنی شما می توانید در طول 3 ماه ویزای کار موقت استرالیا را دریافت کنید.

 • ویزای مهاجرت شغلی یا ویزای 187 و 186

ویزای مهاجرت شغلی خود به دو دسته ویزای انتخابی کارفرما یعنی ویزای 189 و ویزای مهاجرت منطقه ‌ای یا همان ویزای 187 تقسیم می شود. هر دوی این ویزاها این امکان را به شما می ‌دهند تا برای اقامت در کشور استرالیا اقدام کنید. اما هرکدام از آن ها شرایط خاص خودشان را دارند. البته وجه مشترک هر یک از این ویزاها گذراندن حداقل 12 ماه کارآموزی در مراکز بهداشتی این کشور است.

 • ویزای مهاجرت عمومی

این ویزا به تنهایی شامل ویزای مستقل مهاجرت (189)، مهارت‌های خاص و انتخاب شده (190)‌ و مهارت‌های موردی و منطقه ای (489) است. ویزای 189 و 190 ویزای دائمی این کشور به شمار می آید، اما ویزای 489 ویزای موقت هستند. می ‌توان با کار در مناطق دور افتاده، ویزای دائم این کشور را دریافت کرد. هر سه ویزا با بررسی صلاحیت شما و مدارک ارسالی تان به شما اعطا می ‌شوند. مدت زمان بررسی مدارک شما و ارائه ی این ویزا حداقل یک هفته طول خواهد کشید. شرایطی از جمله سن و میزان تجربیات کاری در دریافت این ویزا تاثیرگذار خواهد بود.

 • ویزای توریستی و مهمان

ممکن است برخی از پزشکان متخصص یا عمومی و یا جراحان صلاحیت لازم جهت کار در استرالیا به عنوان پزشک را نداشته باشند. این‌ افراد می‌ توانند با اخذ این ویزا و شرکت در برخی دوره ‌های مورد نیاز، برای دریافت ویزای مناسب و دائمی اقدام کنند. به عبارتی اخذ این ویزای این فرصت را به این دسته از افراد می دهد که مهارت های شان در حوزه پزشکی را بیشتر نشان دهند و خود را به جامعه پزشکی استرالیا ثابت کنند. در حقیقت این ویزا همانند یک پل برای ورود این دسته از پزشکان به استرالیا عمل می ‌کند.

جایگاه شغلی جراحان در استرالیا

جایگاه شغلی جراحان در استرالیا

ساعات کاری جراحان در استرالیا

شاید یکی از سوالاتی که ذهن تان را به خود مشغول کرده، ساعت کاری جراحان و پزشکان در استرالیا باشد. همان طور که تا به این جا متوجه شدید این افراد درآمد بالایی در این کشور دارند، اما سوال اصلی این جاست، به ازای چه مقدار کار چنین حقوقی دریافت می کنند؟!؟

احتمالا سریال های مختلف پزشکی را دیده اید. تقریبا در تمام این سریال ها می بینید که پزشکان عملا در بیمارستان زندگی می کنند و داستان هایی درباره روزهای کاری سراسر خسته کننده کارکنان حرفه پزشکی می شنویم. اما حقیقت این است که اگر چه ساعات کاری برای جراحان و پزشکان به زیادی ساعت ‌های کاری که شما فکرش را می کنید نیست، اما ساعات کاری در استرالیا می تواند بسیار طولانی باشد؛ پزشکان و کادر بیمارستان ها و مراکز درمانی شدیدا برای حفاظت از بیماران خود تلاش می کنند.

افزایش متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا

همان طور که گفته شد، استرالیا جزو کشورهایی به شمار می آید که جراحان از حقوق ماهانه بالایی برخوردار هستند و در کنار آن آموزش پزشکی با کیفیت بسیار بالایی به دانشجویان ارائه می شود، به این دلیل بسیاری از علاقه مندان به این رشته استرالای را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در استرالیا این است که چنان چه شما تحصیلات آکادمیک خود را در استرالیا گذرانده باشید از شرایط به مراتب بهتری برای کار و فعالیت در این کشور برخوردار خواهید بود. هشت دانشگاه پزشکی استرالیا در رتبه بندی دانشگاه های جهان دارای رتبه بندی بسیار بالایی هستند.

شرایط لازم جهت مهاجرت جراحان به استرالیا

برای مهاجرت به عنوان جراح یا پزشک دقیقا مانند رشته ها و شغل های دیگر باید از شرایط لازم برخوردار باشید. برای دریافت ویزاهای کار مرتبط با این حوزه نیز می بایست تسبت به جمع آوری امتیازهای لازم اقدام کنید. مشواران پارسی کانادا قصد دارند در ادامه شما را با تعدادی از شرایط و امتیازهای لازم برای دریافت ویزای کار و مهاجرت به عنوان جراح یا پزشک، آشنا کنند:

 •  سن
  •  سن متقاضی بين 18 تا 29 سال: 30 امتياز
  •  سن متقاضی بين 30 تا 34 سال 25 امتياز
  •  سن متقاضی بين 35 تا 39 سال 20 امتياز
  •  سن متقاضی بين 40 تا 44 سال15 امتياز

سن متقاضی بايد از 45 سال کم تر باشد وگذنه واجد شرایط دریافت ویزای کار استرالیا نمی باشد.

 •  زبان
  داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 7 الزامی است.
 •  ارزیابی مدارک تحصیلی
  تمامی جراحان و پزشکانی که در خارج از استرالیا تحصیل کرده اند، باید از سازمان نظام پزشکی این کشور، تأییدیه مدارک خود را دریافت کرده باشند.
 •  سابقه کاری
  همه متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا در حوزه پزشکی باید مدارک کاری مبتنی بر سوابق کاری در طی یک سال اخیر را ارائه نمایند؛ این سابقه کاری باید حداقل نشان دهنده سابقه کاری 20 ساعت در هفته باشد.
 •  سلامت جسمی و روانی
  برای دریافت ویزای کاری باید متقاضیان از سلامت کامل جسمی و روانی برخوردار باشند.
 •  سوابق تحصیلی و یا کاری در استرالیا
  درصورتی که متقاضی حداقل يک سال در چهار سال گذشته سابقه کار در استراليا داشته و يا در دو سال گذشته مدرک تحصيلی دانشگاهی در دانشگاه های استراليا دريافت کرده و يا در نواحی دورافتاده استراليا مشغول کار يا تحصيل بوده باشد برای هر یک از اين موارد امتيازات اضافه به وی تعلق می گیرد.

برای اطلاع بیشتر از شرایط مهاجرت به استرالیا به عنوان جراح یا پزشک می توانید با یکی از مشاوران یا وکلای پارسی کانادا ارباط برقرار کنید. فراموش نکنید که برای اخذ ویزای کاری استرالیا راه اسانی در پیش ندارید، به همین علت باید از راهنمایی ها و مشاوره یک وکیل مهاجرتی استفاده کنید امور مربوطه را به وی بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید