موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مزایای زندگی در کانادا

جنبه های مثبت زندگی در کانادا | مزایای زندگی در کانادا می تواند نظر شما را به زندگی در این کشور جلب کند مهاجرت و زندگی در کانادا به دلایل مختلف برای بسیاری از افراد جالب است; کار، تحصیل، دیدن افراد جدید یا صرفا یک شروع تازه در مکانی جدید از جمله آنها است. اما مهاجرت کار بزرگی است به خصوص اگر قصد داشته باشید که به کشوری کاملا جدید بروید که هرگز آنجا نبوده اید.

همه کشورها جنبه های مثبت و منفی خود را دارند، اما کانادا انتخاب محبوبی به ویژه برای ایرانیان است. مناظر طبیعی، خدمات بهداشتی و درمانی درسطح استاندارهای بین المللی و سیاست های پیشرو، ساکنان جدیدی را به سمت این منطقه بزرگ شمالی جذب می کند. با خواندن این مقاله با مزایای زندگی در کانادا آشنا خواهید شد.

اقتصاد در حال شکوفایی

کانادا دهمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد و کشوری است که به کشور با اقتصاد آزاد شناخته می شود. راه اندازی یک کسب و کار در کانادا فرایند ساده ای دارد، و با این اقتصاد قوی فرصت زیادی برای موفقیت و شروع کسب و کار جدید وجود دارد. اگر هنوز کسب و کار خود را شروع نکردید، نگران نباشید! بازار اشتغال در کانادا بسیار قوی است و بیکاری در کانادا پایین تر از بسیاری از مناطق دیگر در جهان است. سیستم بانکی کانادا پایه و اساس اقتصاد قوی و ایمن آن است و به مدت هفت سال متوالی توسط مجمع جهانی اقتصاد، پایدارترین اقتصاد معرفی شده است. این امنیت مالی به کانادا اجازه می دهد کیفیت زندگی خوبی را برای اکثریت قریب به اتفاق ساکنان فراهم کند و به همین دلیل دومین کشور از لحاظ استاندارد زندگی سطح بالا به حساب می آید.

جنبه های مثبت زندگی در کانادا
جنبه های مثبت زندگی در کانادا

مراقبت های بهداشتی

سیستم بهداشت جهانی رایگان معروف است. البته رایگان به معنای کاملا رایگان نیست. این پول از مالیاتی که سالانه افراد می پردازند تامین می شود. با این وجود با پرداخت این مالیات می توانید به پزشک مراجعه و از خدمات بهداشتی بدون پرداخت هزینه استفاده کنید. سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا یکی از بهترین سیستم ها در جهان است. به هر استان بودجه بهداشتی داده می شود تا بصورت محلی اداره شود و کارت های بهداشتی را برای همه ساکنان واجد شرایط صادر کند. در نتیجه اجازه دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای همه افراد فراهم می شود. بسته به نوع ویزای شما، کارت بیمه مراقبت های بهداشتی که به شما داده می شود متفاوت است.

نرخ پایین جرم

از سال 1991 تا کنون نرخ جرم در کشور کانادا به طور دائم در حال کاهش است. جنایات خشونت آمیز در کانادا نادر است و همین موضوع کانادا را به یکی از امن ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.

کیفیت بالا و هزینه بسیار کم مدارس و دانشگاهها

سیستم مدارس دولتی کشور کانادا از کیفیت بالایی برخوردار است و تا پایان دبیرستان تحصیلات برای همه ساکنین این کشور رایگان است. هزینه های دانشگاه ها نسبت به اروپا کمی بالاتر است، اما نسبت به بسیاری از کالج های آمریکایی مقرون به صرفه تر است.

طبیعت متنوع و مناظر بی نظیر

کشور کانادا مدعی برخی از زیباترین و خوش منظره ترین مکان های دنیا است. مکان های تفریحی در فضای باز فراوان است از پیاده روی و دوچرخه سواری گرفته تا اسکی و ماهیگیری و قایقرانی. تقریبا هر نوع فعالیت در فضای باز که فکرش را بکنید در کانادا و در یک محیط زیبا قابل انجام است. کانادا با حدود 10 میلیون کیلومتر مربع فضای حیرت انگیز دومین کشور بزرگ جهان و بدون شک یکی از زیباترین هاست.این کشور مملو از قله های پراکنده برفی و دریاچه های درخشان و جنگل های وسیع است. هرگز به دیدن یک خرس قطبی یا خوابیدن در هتل یخی فکر کرده اید؟

اخیرا تورنتو به عنوان چهارمین شهر جذاب دنیا برگزیده شد و حتی از دیگر شهرهای کانادا نیز زیباتر است. جمعیت نسبتا کم این کشور پهناور باعث شده که این کشور مهاجران را به خوبی بپذیرد.

سطح بالای اعتبار جهانی

مردم کانادا به داشتن رفتار دوستانه، خوش خلقی و مهمان نوازی معروف اند. کانادا در صحنه جهانی از احترام و اعتبار زیادی برخوردار است که بخشی از آن به دلیل پیشرفت سیاسی این کشور است.

علاوه بر موارد فوق موضوعی که این کشور را به مکانی جذاب برای مهاجرت تبدیل کرده، احترام به تفاوت ها است. فرقی نمی کند از چه نژاد، مذهب یا گرایش سیاسی باشید. کانادا با آغوش باز از شما استقبال می کند. در این کشور با تمام افراد به شکل مساوی برخورد می شود و همه از آزادی کامل برخوردارند. بنابراین این کشور برای کسانی که به دنبال برابری حقوق هستند و دوست دارند آزادانه زندگی کنند کشور بسیار ایده الی است.

جنبه های مثبت زندگی در کانادا
جنبه های مثبت زندگی در کانادا

کانادا کشور چند فرهنگی

فرهنگ انگلیسی-فرانسوی کانادا هویت ملی این کشور را تشکیل می دهد. بنابراین جای تعجب نیست که امروز این کشور یکی از متنوع ترین فرهنگ های ملل جهان را دارد. از 338 نماینده پارلمان کانادا 41 نفر در خارج از این کشور متولد شده اند که نشان دهنده سطح بالای فرهنگ پذیرش در این کشور است.

امکان ندارد که در خیابان های تورنتو یا ونکوور قدم بزنید بدون اینکه صدای یک زبان خارجی را نشنوید یا بوی وسوسه انگیز غذاهای کشورهای مختلف به مشام تان نخورد. موج مهاجرت از اروپا، آسیا و آمریکای جنوبی تنوع رستوران های کانادا را تقویت و غنی تر کرده است. در بیشتر شهرهای بزرگ غذاهای بین المللی متنوعی وجود دارد، از ویتنامی و تایلندی گرفته تا ایرانی و لبنانی.

زندگی در کانادا نسبت به بسیاری از کشورها راحت تر است زیرا پذیرش و احترام به مهاجران فرهنگ ملی این کشور است. مردم کانادا با کسانی که به کشور آنها مهاجرت می کنند بسیار گرم برخورد می کنند.

روحیه چند فرهنگی در رویکرد سیاست پذیرش مهاجرت به خوبی پیدا است. سوء استفاده نژادی در این کشور جایی ندارد تا جایی که کشور کانادا به عنوان بهترین کشور جهان برای پذیرش و تحمل اقلیت ها انتخاب شده است. کانادا مدتهاست که به مزیتی که مهاجران ماهر می توانند با  خود در این کشور و به ویژه اقتصاد این کشور همراه داشته باشد توجه خاصی دارد. سیاست مهاجرتی معقول و منصفانه این کشور برای تمام افرادی که واقعا تمایل دارند زندگی موفق در کانادا را برای دستیابی به اهداف خود رقم بزنند در دسترس است.

کانادا سرزمینی با پتانسیل  طبیعی بالا

اقتصاد پایدار کانادا بر پایه های ثروت طبیعی این کشور ساخته شده است. علاوه بر آن درآمد زیادی از صنعت نفت و گاز، طلا، مس، سنگ آهن و اورانیوم در تولید ناخالص داخلی چشمگیر این کشور نقش دارد. دشت های مرکزی غنی برای کشاورزی ایده آل است و به کانادا اجازه می دهد مقدار قابل توجهی گندم و سایر غلات و همچنین محصولات چوبی صادر کند. طبیعت دیدنی این کشور سرمایه بالقوه گردشگری است که باعث شده کشور کانادا از صنعت پر رونق گردشگری نیز بهره ببرد.

با بیش از 250 هزار مهاجر که هر سال برای زندگی وارد این کشور می شوند، کانادا از جمله کشورهایی است که مقصد بسیاری برای هر مهاجران بالقوه به حساب می آید. دلایل بسیار زیادی برای مهاجرت و زندگی در کانادا وجود دارد، اما اگر دلیل اصلی ذکر شده در بالا انگیزه کافی برای مهاجرت به این کشور را در شما ایجاد نکرده و هنوز در تصمیم گیری دچار شک و تردید هستید، مشاوران مهاجرتی ما در موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت به سوالات شما پاسخ داده و شما را در امر مهاجرت همراهی می کند.

ژانویه 27, 2020

سرمایه گذاری در تورنتو کانادا
سرمایه گذاری در تورنتو کانادا

سرمایه گذاری در تورنتو کانادا سرمایه گذاری در تورنتو کانادا | کانادا به عنوان دومین کشور پهناور جهان از جمعیت کمی برخوردار است و به همین دلیل برنامه های مهاجرتی متنوعی برای افرادی که تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند، ارائه کرده است. کانادا با ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی در سطح عالی و […]

بیشتر بخوانید...
رشته هنر در کانادا
تحصیل در رشته هنر در کانادا

رشته هنر در کانادا تحصیل در رشته هنر در کانادا | آیا فردی دارای قوه تخیل قوی هستید؟ یا فردی خلاق؟ اگر پاسخ تان به پرسش ها مثبت است پس می توانیم بگوییم که دریافت یک مدرک هنرهای تجسمی، بکار شما می آید و آن چیزی است که موجب خوشحالی تان می شود. شاید برخی […]

بیشتر بخوانید...
تسهیلات درمانی دانشجویان در کانادا
تسهیلات درمانی دانشجویان در کانادا

تسهیلات درمانی دانشجویان در کانادا تسهیلات درمانی دانشجویان در کانادا | امکان تحصیل در کشور کانادا، فرصتی است که برای هر کسی پیش نمی آید. اما در سال های اخیر با تغییر برنامه های مهاجرتی دولت کانادا، دانشجویان زیادی توانسته اند آرزوی تحصیل در کانادا را برآورده سازند. یکی از دلایل مهمی که دانشجو ها […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات