موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

دریافت اقامت ترکیه با پارسی کانادا

همان طور که می دانید برای مهاجرت کردن به کشوری و تغییر سبک زندگی بایستی در ابتدا نسبت به آن مکان اطلاعاتی به دست آورد. ترکیه سرزمینی است که در همسایگی ایران قرار دارد و تعداد بی شماری از کشور های هم جوار نظیر ایران سعی دارند به دلیل عالی بودن شرایط اقامت ترکیه به این منطقه بیایند و زندگی خود را از نو بسازند. استفاده از امکانات ارزان در این منطقه بین اروپا و آسیا، شرایط اقتصادی بی نظیر، تسهیلات عالی برای تحصیل و موقعیت استراتژیکی موجب شده، علاقه مندان بی شماری از سوی قاره های آفریقا و آسیا متمایل شوند تا نسبت به مهاجرت به ترکیه اقدام نمایند.

جدای از زندگی، سفر و استفاده از برنامه های گردشگری نیز در ترکیه بسیار بکار گرفته می شود. زیرا این مکان سرشار از جاذبه های دیدنی می باشد و همین امر سبب شده تا سالانه هزاران نفر برای مشاهده مناظر جذاب مشتاق شوند. لازم به ذکر است که دولت این کشور همه روزه در تلاش است تا امکانات ویژه ای را در اختیار همسایگان قرار دهد. یکی از این کشور ها ایران است که شهروندان آن برای سفر توریستی به ترکیه به ویزا نیازمند نیستند.

دریافت اقامت ترکیه
دریافت اقامت ترکیه

بهتر است بدانید که انجام اقداماتی دال بر رفتن از کشور خود، به تنهایی امکان پذیر نمی باشد و وکلا و مشاوران حرفه ای می توانند به شیوه ای صحیح و بدون هیچ مشکلی، شما را راهنمایی کنند تا به راحتی عازم ترکیه شوید. موسسه پارسی کانادا بر آن است تا با امکانات ویژه ای در خدمت عزیزان علاقه مند به اخذ اقامت ترکیه باشد.

اطلاعات عمومی درباره ترکیه

ترکیه یکی از کشور های توریستی است که در آسیای غربی و شبه جزیره بالکان در جنوب شرق اروپا قرار داده شده است. این منطقه زیبا دارای دو بخش اروپایی و آسیایی می باشد و همچنین با سایر سرزمین های یونان، قبرس، بلغارستان، گرجستان، ارمنستان، نخجوان آذربایجان، عراق و سوریه دارای مرزی مشترک است. همان طور که می دانید پایتخت ترکیه، شهر آنکارا و زبان رسمی آن ترکی است و علاقه مندان اخذ ویزای ترکیه موظف هستند تا نسبت به آموزش زبان ترکی اقدام نمایند.

نکته ای دیگر که در مهاجرت قابل توجه همگان قرار می گیرد، دین می باشد که اسلام در راس ترکیه قرار گرفته است. یکی دیگر از مزیت های ترکیه این است که دولت سال هاست که در تلاش می باشد تا عضو اتحادیه اروپا گردد. لازم به ذکر است که اخذ اقامت ترکیه توسط موسسه پارسی کانادا، مزیت های بی شماری دارد که بایستی به آن ها توجه شود.

 1.  در بین قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است
 2.  اقتصاد و صنعت در حال توسعه در مراحل بالا در نظر گرفته شده است
 3. دارای دین و فرهنگ بسیار مشترک با مردم ایران هستند
 4. به کشور ایران نزدیک است
 5. شهروندان ایرانی برای ورود به ترکیه نیازی به اخذ ویزای ندارند

زیبایی های چشم نواز کشور ترکیه

همان طور که عده ای در جست و جوی راهی برای دریافت اقامت دائم در ترکیه هستند، عده ای نیز هر ساله نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام می کنند زیرا سفر به کشور‌های مختلف یکی از لذت ‌بخش‌ترین و هیجان ‌انگیزترین کارهای دنیا محسوب می شود و سفر کردن یکی از بهترین اقداماتی است که موجب شده فرد به اقصی نقاط جهان رفته و با تاریخ، جغرافیا، فرهنگ ‌های گوناگون، انواع آثار هنری و تاریخی، معماری و غیره آشنا گردد.

همان طور که در مقاله گفته شد، ترکیه به‌دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود که در میان قاره اروپا و آسیا واقع شده، توانسته گردشگران بی شماری را از سرزمین های اروپایی و همچنین آسیایی به سمت خود بکشاند.
جالب است بدانید که سفر به ترکیه، اخیرا مورد علاقه تعداد زیادی از کشور های همسایه نظیر ایران قرار گرفته است و دولت آن نیز امکانات مناسب و ایده آلی را برای گردش گران و همچنین مهاجران در نظر گرفته است.

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف در ترکیه

همان طور که قابل مشاهده است ترکیه به دلیل زیبایی های حیرت آورش علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده و همین منطقه رویایی آسیا و اروپا را تحت پوشش خود قرار داده است. شاید در فیلم های ترکی از فرهنگ پر جنب ‌و‌ جوش این کشور با خبر شده و برای بازدید از این کشور نیز نقشه هایی کشیده باشید. همچنین بهتر است بدانید که غذاهای معروف تمام شهر های ترکیه زبان زد عام و خاص است و آن ها را نمی توان با هیچ مکان دیگری مقایسه نمود.
شاید برای تان سوال پیش آمده باشد که آب و هوای ترکیه چگونه است و آیا می توان چهار فصل را در آن مشاهده کرد؟ بدین منظور آگاهی از این شرایط نیز مستلزم وجود منابعی است که توسط مشاورین موسسه پارسی کانادا به دست می آید. جالب است بدانید که طیف وسیع و گسترده آب و هوایی ترکیه از نواحی آفتابی با تابش نور خورشید آغاز شده و تا نواحی مرطوب مدیترانه‌ای و کوه‌های قدرتمند تا مناطق خشک پایان می یابد.

چگونه با ویزای تحصیلی، ساکن ترکیه شوید؟

جالب است بدانید که از جمله مناسب ترین و بهترین راه های اخذ اقامت دائم ترکیه، تحصیل در دانشگاه های این سرزمین زیبا می باشد. شاید عجیب پنداشته شود، اما سیستم آموزشی ترکیه همواره بر آن است تا از روش فرآیند بولونیا پیروی کند و آن را مورد استفاده معلمانش قرار دهد. اگر قصد تحصیل در ترکیه را داشته باشید، باید بدانید که در حالت کلی تحصیل در منطقه اوراسیا، تحت نظارت و کنترل نظام آموزش و پرورش ملی بوده و غالباً دولت هزینه های آن را به طور کامل پرداخت می کند.

انجام اقدامات مطالعاتی در دوره پیش دبستانی تا شش سالگی، دبستان از شش تا چهارده سال به صورت اجباری و رایگان در نظر گرفته می شود، همچنین از سنین چهارده تا هجده سال تا 18 سالگی در دبیرستان و هنرستان و در نهایت همه از سن هجده سالگی می توانند وارد دانشگاه شوند. به علاوه مانند سایر کشور ها مقاطع فوق دیپلم در دو سال، لیسانس چهار سال، فوق لیسانس در دو سال و دکترا نیز بین 3 الی 5 سال ادامه می یابد و تمام این مقاطع زیر نظر اداره آموزش عالی ترکیه (YOK) برگزار می گردد.

دریافت اقامت ترکیه
دریافت اقامت ترکیه

آیا می توان با دریافت اقامت ترکیه، صاحب شغل شد؟

علاقه مندان بی شماری هستند که تمام تلاش خود را برای اخذ ویزای کاری در ترکیه به انجام می رسانند. اما مهاجرت کاری در این منطقه نیز مانند سایر کشور ها، الزامات و شرایط خاصی دارد که متقاضیان تنها با کمک مشاوران موسسه پارسی کانادا می توانند موفق به دریافت این ویزا گردند.

لازم به ذکر است که به منظور اخذ اقامت ترکیه از طریق کار و می بایست فرد از کارفرمایی دارای پیشنهاد کاری باشد. همان طور که می دانید ایران همسایه ترکیه است و به همین دلیل شهروندان آن قادر هستند بدون‌ ویزا به ترکیه تا مدت نود روز سفر کرده و به صورت حضوری در کاریابی های بین المللی ترکیه حاضر شده و شغل مورد نظر را جست و جو نمایند.

همچنین وب سایت های کاریابی بین المللی بسیاری موجود است که علاقه مندان می توانند با استفاده از تجارب و رهنمود های وکلا و مشاوران موسسه پارسی کانادا اقدام به پیدا کردن فرصت های شغلی بین المللی کند. پس از موفقیت در انجام آن، لازم است تا از موافقت کارفرمای ترک اطمینان حاصل شود. یکی از مهم ترین وظایف کارفرما این است که درخواست جذب نیروی خارجی را به مدت 10 روز در وبسایت اصلی وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه به ثبت برساند و آن را اعلام نماید. پس از فرد متقاضی می تواند در زمان مشخص شده که 90 روز است درخواست خود را با تمام مدارک و اسناد مورد نیاز به سفارت یا کنسول گری ترکیه تحویل دهند و در اسرع وقت، کارت اقامت را دریافت نماید.

اگر قصد اخذ ویزای کاری در ترکیه را داشته باشید، بدون شک بایستی یادگیری زبان ترکی را در اولویت قرار دهید، زیرا فرصت های شغلی زبان انگلیسی در ترکیه محدود بوده است. جالب است بدانید که ویزاهای کاری دیگری به نام های ویزای کار هنرمندان، ورزشکاران، خبرنگاران، تعمیرکاران فنی و اساتید دانشگاه نیز موجود می باشد که علاقه مندان می توانند برای استفاده از آن ها اقدامات لازم را با کمک مشاوران برتر، با تجربه و خبره موسسه پارسی کانادا به انجام رسانند.

چگونه میتوان با اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری کرد؟

یکی از پر طرفدار ترین روش ها برای اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری می باشد که از چند طریق می توان آن را انجام داد. این راه ها شامل ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری در واحد ها و سازمان های اقتصادی می باشد. در این بخش قصد داریم به بیان سرمایه گذاری بپردازیم. این کار از طریق طریق خرید سهام و اوراق بهادار، سرمایه گذاری در یکی از بانک های معتبر ترکیه و سرمایه گذاری بدون حق کار به شمار می رود. لازم به ذکر است که این سرمایه گذاری ها براساس قوانین کشور ترکیه به اخذ شهروندی نائل خواهد گشت. باید در نظر داشته باشید که یکی از سود آورترین صنایع در کشور کشاورزی، اتومبیل، پوشاک، معدن، املاک و گردشگری است که می توان از این زمینه ها برای گردشگری بسیار استفاده کرد. نکته ای که برای همه آگاهی از آن در اولویت قرار می گیرد، حداقل شرایط مورد نیاز برای سرمایه گذاری در ترکیه می باشد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 1.  برخورداری از حداقل 18 سال تمام
 2. ارائه طرح توجیه اقتصادی به دولت اقتصادی برای پذیرفته شدن
 3.  نیاز به حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت از مسیر های متنوع که در مقدار بیشتر از یک میلیون
 4.  برای خرید ملک حداقل 250 هزار دلار نیاز می باشد
 5.  برای سرمایه گذاری از مسیر های دیگر حداقل 500 هزار دلار نیاز است
 6. نوع دیگر اخذ اقامت از طریق اجاره خانه در ترکیه می باشد که با استفاده از ویزای توریستی در نظر گرفته می شود.
دریافت اقامت ترکیه
دریافت اقامت ترکیه

آیا هنوز زمان آن نرسیده که صاحب خانه شوید؟

یکی از انواع سرمایه گذاری در ترکیه، خرید ملک است که به بهترین و سریع ترین راه اخذ شهروندی، شهرت دارد. جالب است بدانید که به منظور دریافت پاسپورت ترکیه باید فرد از قبل زمینی به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا خریده باشد تا با ارائه آن بتواند در مدتی کوتاه پاسپورت این کشور که دارای مزایایی زیادی است را، دریافت گرداند. لازم به ذکر است که با دریافت پاسپورت ترکیه، فرد متقاضی قادر می باشد تا از کلیه امکانات حقوق شهروندی در ترکیه بهره مند شود. همچنین ملک خریداری شده را نباید به مدت سه سال فروخت و بایستی تا زمان مقرر شده صبر کرد.

جالب است بدانید که متقاضیان با ارائه مبالغ و هزینه های خیلی کم تر از این مقدار نیز می توانند در ترکیه ملک بخرند و صاحب اقامت دائم شوند. این مبالغ نظیر 60 هزار دلار آمریکا می باشد، اما به محلی که فرد متقاضی انتخاب می کند بسیار مرتبط می باشد. نکته ای که ممکن است از خواند آن متعجب شوید، بهره مندی از ویزای توریستی به مدت سه سال است، فراموش نکنید که در این فرآیند، اجازه کار به هیچ وجه داده نمی شود، اما امکان تمدید اقامت وجود دارد. البته اگر فردی پس از خرید ملک و کسب اجازه سه سال اقامت در ترکیه، پیشنهاد کاری مناسب دریافت کرد، قادر خواهد بود تا مجوز کار را به راحتی دریافت نماید.

با پارسی کانادا به آسانی صاحب اقامت ترکیه شوید

موسسه پارسی کانادا بر آن است تا با ارائه خدمات عالی و حرفه ای با استفاده از مشاوران و وکلای خبره و با تجربه به کمک شما متقاضیان اخذ اقامت ترکیه آید. از این رو به علاقه مندان توصیه می شود تا با وارد شدن به وب سایت این موسسه، از مقالات آن خواندن و برای راهنمایی بیشتر با مشاوران آن به صورت آنلاین و تلفنی گفت و گو نمایید.

آگوست 25, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
ارسال نظرات