موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

راحت ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه

مهاجرت فرآیندی بسیار پیچیده می باشد که بایستی قبل از آن اطلاعات کافی را در این زمینه کسب کرده و با افراد صاحب نظر مشورت کنید. اگر این مقاله را برای مطالعه کردن انتخاب کردهاید می توان گفت تصمیم تان تا حدودی برای مهاجرت قطعی شده و احتمالاً ترکیه به عنوان یکی از گزینه های پیش روی تان برای مهاجرت می باشد. اما اگر به دنبال این هستید که در خصوص بهترین روش مهاجرتی به این کشور اطلاعاتی را کسب کنید بهتر است که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.


 

آنچه باید به خاطر بسپارید این است که نمی توان به طور قطعی راهی را به عنوان بهترین روش برای مهاجرت به ترکیه معرفی کرد در واقع روش های مهاجرت به این کشور بسیار زیاد می باشد و آنچه میتوان به عنوان یک روش برای اقامت ترکیه در نظر گرفته شود بنا بر شرایط شما می تواند متفاوت باشد و بنابراین آنچه در این امر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد شرایط فعلی شما می باشد.

اگر به دنبال این هستید که برای ادامه تحصیل اقامت کشور ترکیه را از آن خود کنیم بنابراین تنها روشی که به شما پیشنهاد می شود اخذ اقامت تحصیلی این کشور می باشد و اما اگر سرمایه کلانی در اختیار دارید می توانید به راحتی با سرمایه گذاری در این کشور اقامت ترکیه را از آن خود کنید. روش های دیگری نیز وجود دارد که همان طور که گفته شد بسته به شرایط شما میتواند انتخاب شود برای مثال: اخذ اقامت کاری، اخذ اقامت از طریق ازدواج و… .

از جمله مسائلی که نباید از آن غافل شوید این است که به منظور انتخاب روش مناسب، مشورت با وکلای مهاجرتی و افرادی است که در این زمینه تجربه دارند. وکلای مهاجرتی با توجه به تجربه ای که در این زمینه کسب کردند چه بسا از میانبرهایی با خبر باشند که بتوانید با دنبال کردن آن ها مسیر مهاجرتی خود را کوتاه کرده و زودتر از چیزی که فکرش را کنید به هدف خودتان برسید.

اما غافل نشوید در این زمانه افراد بسیاری تنها به فکر منفعت خودشان بوده و اگر آگاه نباشید چه بسا طعمه آنها شده و زمان و البته هزینه زیادی از دست تان برود. بنابراین دقت کنید هر کسی که ادعا می کند می تواند در زمینه مهاجرت به شما مشورت دهد حقیقت را به شما نمی گوید و شما در این باره بایستی بسیار محتاطانه عمل کنید.

راحت ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه
راحت ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا با سال ها تجربه در امر مهاجرت و صدها پرونده موفق مهاجرتی و برخورداری از وکلای مجرب مهاجرتی آماده است که در این مسیر شما را همراهی کرده و از پیچ و خم راه آگاه تان کنند تا بتوانید قدم در مسیری درست گذاشته و زودتر از آنچه فکرش را کنید به هدف تان برسید.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

جالب است بدانید که یکی از روش های پر طرفدار برای دریافت اقامت ترکیه، کار در این کشور می باشد. متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق کار بایستی بدانند با در نظر گرفتن این مسئله که زبان رسمی مردم ترکیه، استانبولی می باشد تسلط به این زبان از جمله قدم های ابتدایی برای استخدام توسط کارفرمایان ترکیه می باشد. تمامی متقاضیان کار دردر این کشور نیاز به دریافت مجوز کاری از سمت وزارت کار و رفاه اجتماعی دارند.

در قدم اول متقاضی باید مراحل جستجوی شغل و مصاحبه را پشت سر گذاشته و با یک کارفرمای ترک به توافق برسند. توام با اخذ مجوز کاری متقاضی، مدارک نیز از سوی کارفرما می بایست به اداره کار تحویل گردد. در چنین حالتی در ابتدا به فرد اقامتی یک ساله اهدا می شود که در صورت تمدید قرارداد کاری توسط کارفرما، مدت اقامت نیز تمدید می گردد.

تمامی دانشجویانی که در حال تحصیل می باشند نیز می توانند با ارائه مجوز کاری اجازه کار پاره وقت در این کشور را کسب کنند. از جمله نکاتی که نباید از آن غافل شوید این است که نرخ بیکاری در این کشورحدود ۱۱ درصد می باشد. البته مدنظر داشته باشید که به دانشجویان در مقطع لیسانس در این کشور مجوز کاری داده نمی شود و این فرصت تنها در اختیار دانشجویانی قرار می گیرد که در مقطع فوق لیسانس و دکتری هستند.

از سایر نکاتی که برای متقاضیان کار در ترکیه از اهمیت برخوردار می باشد این است که شرایط ویزای همراهان این افراد بایستی مورد بررسی قرار گیرد. متقاضی بعد از یک سال کار و همچنین پرداخت بیمه و مالیات به دولت این کشور می تواند برای همراهان خود درخواست ویزا کند.

راحت ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه
راحت ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

امکان تحصیل در کشور ترکیه نیز از سطح مدارس ابتدایی شروع شده و تا مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری موجود است. زبان آموزشی مورد استفاده در مدارس این کشور ترکی استانبولی می باشد. جالب است بدانید که در کلیه مدارس دولتی این کشور تحصیل به صورت رایگان امکان پذیر است. و اما زبان مورد استفاده در دانشگاه های ترکیه نیز زبان های ترکی و انگلیسی می باشد. چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور را دارید بایستی به زبان ترکی تحصیل کنید اما این فرصت را دارید که در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی صحبت کنید.

چنانچه به دنبال اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشید در ابتدا بایستی در خصوص اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. اما اگر می خواهید که در دانشگاه هایی که برنامه های آموزشی آن به زبان ترکی ارائه می شود شرکت کنید، بایستی نسبت به دریافت مدرک که Yos اقدام کنید. نکته قابل توجه این است که امکان دریافت بورس تحصیلی نیز در کشور ترکیه موجود می باشد و با توجه به رزومه تحصیلی فرد قابل ارائه می باشد. آنچه در این بین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد میانگین تمامی نمرات مقاطع تحصیلی قبلی و البته تسلط داشتن به زبان ترکی است.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راه های اخذ اقامت این کشور سرمایه گذاری در ترکیه می باشد. دولت این کشور سیاست هایی را برای جذب سرمایه گذاران خارجی بنا کرده است. از مزایای این روش این است که سرمایه گذاران علاوه بر اخذ اقامت ترکیه به سود قابل توجهی دست می یابند. از جمله روش هایی که می توانید از طریق آن به ترکیه مهاجرت کنید سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت می باشد. در این راه متقاضی بایستی ۵ نفر نیروی ترک را استخدام کرده، آن ها را بیمه و مالیاتش را به دولت بپردازد. از این روش بعد از ۵ سال متقاضی می تواند اقامت دائم کشور ترکیه را از آن خود کند.

خرید ملک نیز از دیگر راه هایی می باشد که به اخذ اقامت و البته تابعیت ترکیه ختم می شود. به منظور خرید ملک و اخذ پاسپورت ترکیه، باید ارزش ملک خریداری شده معادل با۲۵۰ هزار دلار آمریکا باشد. بعد از انجام معامله می توانید با گذشت 70 روز پاسپورت این کشور را از آن خود کنید. به خاطر داشته باشید ملک خریداری شده برای مدت 3 سال نباید فروخته شود.

راحت ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه
راحت ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه

چنانچه ارزش ملک خریداری شده کمتر از 50 هزار دلار باشد اقامت 3 ساله این کشور به شما داده می شود و البته قابل تمدید می باشد. گفتنی است که حداقل مبلغ برای خرید یک دستگاه آپارتمان در کشور ترکیه به منظور اخذ اقامت این کشور برابر با 60 هزار دلار آمریکا است. به خاطر بسپارید که با این اقامت اجازه کار در ترکیه به شما داده نمی شود مگر اینکه بتوانید پیشنهاد کاری مناسب دریافت کنید، در این حالت امکان دریافت مجوز کار برای شما وجود خواهد داشت.
گفتنی است که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک از جمله روش هایی می باشد که خیلی سریع منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور ترکیه برای شما می شود. البته همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم خرید ملک تنها با ارزش 250 هزار دلار منتهی به اخذ تابعیت خواهد شد.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

برای مهاجرت ترکیه و اخذ اقامت و تابعیت این کشور با ازدواج، بهتر است به خاطر بسپارید که باید از یک سری قوانین تبعیت کنید. در ابتدا به خاطر داشته باشید که یکی از طرفین باید اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه را داشته باشد تا بعد از ازدواج همسر وی بتواند اقامت دائم را اخذ کند. این اقامت در ابتدا ۳ تا ۵ سال می باشد و در صورت تداوم ازدواج منتهی به اقامت دائم می شود.

نکته مهم برای اخذ اقامت این کشور این است که زوجین بایستی ثابت کنند که ازدواج شان حقیقی بوده و هدف چیز دیگری نبوده است. نکته قابل توجه این است که ازدواج های صوری با هدف اخذ اقامت ترکیه، جرم بوده و با این افراد برخوردهای قانونی می شود و حتی متحمل جریمه های مالی و زندان نیز می شوند.

مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت از طریق تولد

شاید مطلع باشید که قوانین تولد در کشورها از دو سیستم پیروی می کند، سیستم خاک و سیستم خون. تولد در خاک آن دسته از کشورهایی که از سیستم خاک تابعیت می دهند برای اخذ پاسپورت کشور کافی می باشد. اما در آن کشورهایی که به سیستم خون توجه می شود، لازم است پدر یا مادر فرد تابعیت کشور مذکور را داشته باشند.
در این کشور نیز برای اهدای تابعیت از سیستم خون پیروی می شود. بنابراین افرادی که کشور ترکیه را برای مهاجرت انتخاب کرده اند در قدم اول می بایست از روش سرمایه گذاری، خرید ملک و کار در ترکیه پاسپورت این کشور را از آن خود کنند تا فرزند شان نیز تابعیت این کشور را دریافت کند. چنانچه والدین اقامت موقت و یا اقامت دائم ترکیه را داشته باشند با تولد فرزندشان در ترکیه نیز همان نوع اقامت را در ترکیه خواهد داشت.

 

اکتبر 14, 2020

ارسال نظرات