مهاجرت پرستاران به کانادا

کانادا، کشور رسیدن به آرزوها و بهشت فرصت ها در تمام جهان شناخته می شود. جایی که افراد با مهارت و استعداد می توانند به آنچه که لایق آن هستند برسند و زندگی جدیدی را بر طبق استاندارد های روز دنیا داشته باشند.

همین دلایل باعث شده تا سالانه مهاجران زیادی برای کار به کانادا نقل مکان کنند. جالب است بدانید کهو در میان تمام این مشاغل، پرستاری را می توان یکی از بهترین گزینه های کاری به حساب آورد. طبق آمار بدست آمده در سال 2020، پرستاری یکی از مشاغل پر تقاضا در کانادا در نظر گرفته شد و تا همین لحظه نیاز به افراد در این جایگاه رو به افزایش است.

حال، اگر شما هم پرستار با تجربه ای هستند یا درحال خواندن رشته پرستاری در دانشگاه هستید می توانید، کانادا را برای کار و شروع زندگی جدید انتخاب کنید. خواندن این مقاله از پارسی کانادا به شما کمک می کند تا با دید بهتری برای آینده شغلی خود تصمیم بگیرید، پس مطالعه آن را از دست ندهید.

شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان درباره مهاجرت به کانادا از طریق پرستاری با شماره 02191300008 تماس بگیرید تا از بهترین و راحترین راه مهاجرتی باخبر شوید.

 

پرستاری در کانادا

 

شرایط پرستاری در کانادا

کسانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق شغل پرستاری را دارند. باید در ابتدا مدارک خود را در سیستمی به نام سرویس ارزیابی پرستاری بین المللی (NNAS) ارسال نمایند. با ثبت نام در این سیستم، متقاضی پرونده ای را بر پایه اطلاعات شخصی، تحصیلات و تجربه کاری طی 5 سال گذشته ایجاد می کند. ثبت نام در سیستم NNAS مشمول هزینه است و باعث می شود تا متقاضی مدرک پرستاری مورد تایید کانادا را دریافت کند. برای مهاجرت به کانادا، این افراد باید آزمون دمو پرستاری بدهند.

 

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

نکته مهم برای شغل پرستاری در کانادا، مهارت زبانی است. از این رو، هر متقاضی باید در زبان انگلیسی یا فرانسه نمره قابل قبولی کسب کند. از طرف دیگر، در صورت نداشتن نمره، فرد می تواند در آزمون زبان NCLEX شرکت کند.

قبول شدن و گرفتن نمره بالا در این آزمون، تبدیل مدرک به گواهینامه مورد کانادا و همچین داشتن شرایط اولیه مهاجرت این امکان را برای متقاضی فراهم می آورد تا ویزای کار پرستاری در کانادا برای متقاضی صادر و در هر ایالتی در آمریکای شمالی مشغول به کار و زندگی شود.

 

انواع پرستاری در کانادا

به طور کلی، مهاجرت پرستاران به کانادا به سه دسته تقسیم می شود. لازم به ذکر است که هر پرستاری باید برنامه های تحصیلی شامل برنامه ی تئوری و بالینی در حوزه ی مراقبت های پزشکی و جراحی را گذرانده باشد.

پرستار ثبت شده Registered Nurse

این پرستاران در طی 4 سال تحصیلات مربوط به این رشته را در دانشگاه گذرانده و به عنوان پرستار عمومی شناخته می شوند. این افراد باید دروسی مانند علوم انسانی، نظریه پرستاری، علوم فیزیک و بیولوژیکی، بهداشت اولیه، اخلاق حرفه ای، علوم اجتماعی و رفتاری، روابط درمانی و … را خوانده باشند

پرستار دارای مجوز کارLicensed Practical Nurse

بر طبق قانون کانادا، این پرستاران تحصیلات خود را طی 2 سال گذارنده و مباحث عمومی و دروس جراحی را طی کرده اند. پرستاران این شاخه نیز باید بر علوم فیزیکی و بیولوژیکی، اخلاق حرفه ای، روانشناسی و روابط درمانی تسلط داشته باشند.

پرستار ثبت شده روانشناسی Registered Psychiatric Nurse

این برنامه برای افرادی است که پرستاری روانپزشکی را به مدت 2 تا 4 سال در دانشگاه گذرانده باشند. علوم رفتاری و اجتماعی، علوم زیستی و فیزیکی، پرستاری عمومی، علوم انسانی، اخلاق حرفه ای، نظریه و مداخلات پرستاری روانپزشکی، تئوری نظریه های بالینی و روابط درمانی از مبحث هایی است که باید این دسته از پرستاران آن را بدانند.

 

درآمد پرستاری در کانادا

افرادی که کانادا را به عنوان مقصد خود برای انجام شغل پرستاری در نظر می گیرند، می دانند که چه زندگی ایده آل و دستمزدی در انتظار آن ها است. به طور معمول می توان گفت که حقوق سالیانه یک پرستار در شهری مانند اونتاریو مبلغی در دحدود 59.000 دلار کانادا در سال است. البته، برای هر ایالت بسته به نوع پرستار حقوق می تواند بیشتر و یا کم تر باشد.

عموما، مهاجران هنگامی که به کانادا مهاجرت می کنند از مزایای درمانی رایگان و یا کم هزینه برخودار می شوند. اما در خصوص پرستاران، برای کسانی که در مراکز خصوصی مشغول به کار می شوند این مزایا ویژه می شود.

شرایط و صلاحیت لازم برای شغل پرستاری را دارید؟ می خواهید به کانادا مهاجرت و در این کشور کار کنید؟ تنها با ارسال کلمه ” ویزا ” به 30006016 مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا برای شغل پرستاری را از آن خود کنید.

 

پرستاری در کانادا

 

روش های مهاجرتی برای پرستاری در کانادا

برای مهاجرت و اخذ ویزای کار کانادا روش های متعددی وجود دارد که پرستاران می توانند از یکی از آن ها برای شروع کار جدید خود در ان کشور استفاده کنند. لازم به ذکر است که امتیازی که از روش های جاب آفر و اسکیلد ترید به دست می آید بر روی رتبه اکسپرس اینتری تاثیر مستقیم گذاشته و مهاجرت به کانادا را 100 درصد قطعی می کند. با پذیرش در هر کدام از روش های زیر ویزای کار پرستاری در کانادا برای فرد صادر می شود.

 

اکسپرس اینتری و پرستاری در کانادا:

یکی روش های سریع برای مهاجرت کاری به کانادا، سیستم اکسپرس انتری کانادا است. برای مهاجرت به کانادا از این روش، متقاضی باید ابتدا پرونده یا پروفایل شخصی در express entry ایجاد و اطلاعات خود را در آن وارد کند.

سپس، بر طبق این اطلاعات داده شده، فرد رتبه بندی شده و نسبت به امتیاز خود می تواند برای مهاجرت و اقامت کانادا اقدام کند. با خواندن صفحه اکسپرس انتری تمام اطلاعات این روش مهاجرتی را بدانید. امتیازات این سیستم مهاجرتی را هم می توانید در مطلب امتیاز بندی مهاجرت به کانادا مطالعه کنید.

 

برنامه استانی و پرستاری در کانادا:

در کانادا، به جز قانون فدرال، هر استان و ایالت برای خود برنامه و قوانین خاص مهاجرتی دارد. برنامه استانی راهی است برای مهاجران که در آن کارفرمایان هر استان مشاغلی که در آن به نیروی متخصص نیاز دارند را اعلام می کنند. از این رو، اگر به فکر شغل پرستاری در کانادا هستید، بهترین گزینه می تواند به دست آوردن یکی از فرصت های کاری برنامه استانی باشد. اطلاعات بیشتر را در صفحه مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه استانی مطالعه کنید.

 

اسکیل ترید و پرستاری در کانادا :

اسکیلد ترید یکی از گزینه های برنامه کاری فدرال است. در این برنامه افراد متخصص بستگی به مهارت و نیازی که کانادا به آن ها دارد، می توانند در این کشور استخدام و از اقامت کانادا بهرمند شوند. خواندن اسکیل ترید کانادا را از دست ندهید.

 

جاب آفر و پرستاری در کانادا:

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی، راهی است که به متقاضی این امکان را می دهد که از یک کارفرمای کانادایی، قراداد کاری تمام وقت داشته باشد. این قرارداد سبب می شود تا امتیاز فرد در اکسپرس اینتری و برنامه استانی افزایش یافته و شانس او برای مهاجرت کاری و اقامت کانادا قطعی شود. اطلاعات بیشتر را در صفحه جاب آفر کانادا بخوانید.

 

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

بهترین شهر کانادا برای پرستاران

از آن جایی که کانادا همیشه به دنبال نیروی متخصص به ویژه در حیطه بهداشت و درمان است، همیشه فرصت کاری برای پرستاران و پزشکان وجود دارد. چه بسا که در برنامه های استانی همیشه تقاضا برای شغل پرستاری به چشم می خورد.

در میان تمام استان های کانادا، بریتیش کلمیبا را می توان بهترین شهر کانادا برای پرستاران محسوب کرد. البته نمی توان از استان ساسکاچوان، آلبرتا، اونتاریو و یوکان نیز چشم پوشی کرد.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

 

سوالات متداول

پرستاران در کانادا با توجه به نوع گواهی و تخصصی که دارند میزان درآمد متفاوتی دارند. همچنین شهر محل زندگی و مراکزی که پرستاران در کانادا کار می کنند از دیگر عوامل تعیین کننده میزان حقوق و درآمد پرستاران در کانادا می باشد. میزان حقوق پرستار در کانادا به صورت میانگین 59000 دلار کانادا در سال است.
بریتیش کلمبیا بهترین شهر کانادا برای پرستاران است. البته استان های ساسکاچوان، آلبرتا، اونتاریو و یوکان نیز گزینه های خوبی هستند.
این هزینه با توجه به نوع دوره ای که پرستاران می گذرانند متفاوت است. هزینه مهاجرت پرستاران به کانادا شامل هزینه های مثل دوره تحصیلی، زندگی و در نهایت هزینه دولتی برنامه اقامت کانادا است.
خیر. پرستاران باید در دوره های مخصوص این حرفه شرکت کنند تا بتوانند گواهی لازم برای فعالیت در این شغل را دریافت کنند. شرکت در این دوره های نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد. همچنین با توجه به شرایط برنامه های اقامتی پرستاران در کانادا، نیاز به ارائه مدرک زبان خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه ها

 1. مریم

  سلام من پرستار با 7سال سابقه پرستاری با 34 سال سنو متاهل ویه فرزند دارم
  قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار. پرستاری رادارم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. Moderator

   درود بر شما
   برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.
   فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.