موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به ترکیه با سه روش ساده

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به دنبال مهاجرتید و می خواهید کشوری را انتخاب کنید که به اهداف و آرزوهای شما نزدیک تر باشد، در این مقاله همراه کارشناسان مهاجرتی پارسی کانادا باشید. امروز می خواهیم درباره ترکیه، روش های مهاجرت به ترکیه و مزایای اخذ ویزای این کشور صحبت کنیم. به هر حال همه شما مقصودی از مهاجرت دارید، که همین قصد و نیت می تواند در انتخاب کشور مقصد شما تاثیر گذار باشد. به همین دلیل باید به فکر ارزیابی دقیق کشور های مختلف باشید.

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه

ترکیه سرزمینی مهاجر پذیر

با شنیدن نام ترکیه یاد و خاطره امپراتوری عثمانی در ذهن ما تداعی می شود. رهبر این امپراتوری که آتاتورک نام داشت، اقدامات تاثیر گذار زیادی برای کشور خود انجام داد. که در این میان می توان به مبارزه با روحانیون، ملی گرای، تصویب قوانین برابری زن و مرد و تغییر خط زبان ترکی از عربی به لاتین، اشاره کرد.

این کشور در نقطه تلاقی دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است، از موقعیت استراتژیکی برخوردار است. کشور های زیادی از ترکیه برای انتقال کالاها و انرژی استفاده می کنند که ایران هم جزء آن ها است. اگر بخواهیم با آن را ایران مقایسه کنیم، از لحاظ مساحت، نصف ایران است و بالغ بر هفتاد میلیون نفر جمعیت دارد.

کشور ترکیه دین رسمی ندارد، اما حدود 98 درصد آن ها پیرو دین اسلام هستند. زبان این کشور نیز ترکی استانبولی است که کمی با ترکی آذری تفاوت دارد. نکته جالب در خصوص ترکیه این است که از یک طرف دین اسلام و از طرفی نزدیکی به فرهنگ مدرن اروپایی، باعث شده است این کشور دارای فرهنگ خاص و جالبی باشد. البته از لحاظ فرهنگ های سنتی شباهت های زیادی میان ما ایرانی ها و ترک ها وجود دارد.

گردشگری در ترکیه بسیار اهمیت دارد و به دلیل نقاط دیدنی و آثار تاریخی بی نظیر و البته آب و هوای ایده آل و طبیعت زیبا، همیشه مورد توجه گردشگران بوده است و تقریبا در هیچ موقع از سال خالی از گردشگر نیست. این درحالی است که مهاجرت در این کشور نیز، تب و تابی تازه دارد. اما چرا؟

 

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه

مزایای مهاجرت به ترکیه

شما با مهاجرت به ترکیه می توانید از مزایای زیادی بهره مند شوید. برای مثال اگر بازرگان هستید باید بدانید با ورود به کشور ترکیه دیگر با مشکلات تحریم ها مواجه نخواهید بود و می توانید آزادانه دست به داد و ستد بزنید و به فکر رونق کسب و کارتان باشید. بعد از گذشت مدتی از اقامت شما در ترکیه، می توانید شهروند ترکیه شوید و از مزایای بیشتری بهره مند شوید.

در کشور ترکیه شما به راحتی می توانید در کمتر از یک هفته، مجوز کسب و کار خود را دریافت کنید و در واقع در ترکیه خیلی کم پیش آید که شما مشکل اشتغال داشته باشید. علاوه بر این می توانید برای رونق کار خود، حساب بانکی بین المللی داشته باشید. در ضمن حقوق شما در این کشور دست کم دو برابر کشور ایران است.

اگر اقامت دائم کشور ترکیه را بگیرید، به راحتی می توانید ویزای کشور انگلیس را هم دریافت کنید. البته این امکان محدود به کشور انگلیس نمی شود و می توانید برای ویزای امریکا، کانادا و کشور های حوزه شینگن هم اقدام کنید. نسبت به درآمدی که در کشور ترکیه دارید، هزینه های شما خیلی پایین تر است. خصوصا هزینه تهیه پوشاک در این کشور خیلی کم است، این درحالی است که می توانید مرغب ترین اجناس ترک را خریداری کنید.

علاوه بر این همانطور که گفتیم، کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به اروپا، رنگ و بوی اروپایی دارد و شما می توانید تجربه زندگی در یک کشور اروپایی را خارج از این قاره به دست آورید. خدمات بیمه درمانی و امکان تحصیل در مدارس بین المللی نیز از دیگر مزایای اخذ اقامت ترکیه می باشد. حتی اگر تمایل داشته باشید می توانید فرزندان خود را در ترکیه به مدارس ایرانی بفرستید. این مدارس معمولا مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ایران نیز می باشند.

ایرانی ها در ترکیه می توانند به روز ترین خودرو ها را به صورت اقساطی خریداری کنند و این شامل معافیت مالیاتی برای ایرانی ها نیز می شود. حتی اگر بخواهید کسب و کاری جدید در این کشور راه اندازی کنید، به راحتی می توانید از بانک های ترکیه، وام هایی با سود خیلی کم دریافت کنید و کار خود را شروع کنید.


 

راه های رسیدن به ترکیه

کشور ترکیه روش های مختلفی را برای مهاجرین ارائه کرده است که هر کسی با توجه به شرایط خاص خود بتواند به این کشور مهاجرت کند. کارشناسان پارسی کانادا در ادامه به توضیح چند روش متداول برای مهاجرت به ترکیه پرداخته اند.

مهاجرت به ترکیه با تماشای زیبایی های این کشور

ویزای توریستی اولین و ساده ترین راه مهاجرت به کشور ترکیه است. همانطور که ذکر کردیم، کشور ترکیه هر ساله گردشگران زیادی را جذب خود می کند. شما هم می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. هم از زیبایی های کشور ترکیه دیدن کنید و هم به فکر اقامت این کشور باشید.

حتما می دانید که ما ایرانی ها تنها با داشتن پاسپورت معتبر می توانیم به مدت نود روز در کشور ترکیه اقامت داشته باشیم. البته این نود روز را می توانید در مدت زمان شش ماه در این کشور سپری کنید. بنابراین بعد از اتمام این نود روز، لازم است که شهروندان ایرانی از کشور ترکیه خارج شوند. در غیر این صورت مشمول جریمه می شوند و باید پاسخگوی بازپرس های ترک هم باشند. اما می توانید با اجاره منزل در ترکیه اقامت قانونی خود را در این کشور دریافت کنید.

شما با ورود به کشور ترکیه به قصد گردشگری می توانید با اجاره یک منزلی و ارائه پاسپورت، بیمه سلامت، عکس جدید و اجاره نامه معتبر اقامت موقت کشور ترکیه را دریافت کنید. این روش می تواند یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های رسیدن به اقامت ترکیه باشد.

درس بخوانید و اقامت ترکیه را بگیرید

با تحصیل در ترکیه می توانید از کیفیت آموزشی استاندارد و سطح بالایی بهره مند شوید و البته در پایان هم مدرکی با اعتبار بین المللی خواهید داشت. اما این ها تنها مزایای تحصیل در ترکیه نمی باشند. شما با تحصیل در ترکیه می توانید از کار دانشجویی هم استفاده کنید و در طول این دوران به فکر کسب درآمد و پس انداز هم باشید. علاوه بر این شرایطی نیز برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی در این کشور وجود دارد که می تواند بسیار کمک کننده باشد.

مهمتر از آن شما برای تحصیل در ترکیه هم نیازی به ویزا ندارید و نمره زبان انگلیسی هم ملاک نیست. حتی محدودیت سنی برای شرکت در دانشگاه های ترکیه هم وجود ندارد. همه این ها باعث شده است، جوانان ایرانی زیادی به فکر تحصیل در ترکیه باشند. امکان تحصیل در ترکیه برای شما شرایط اقامت یک ساله این کشور را فراهم می کند. در این مدت می توانید از خدمات درمانی و بیمه نیز استفاده کنید.

بعد از پایان دوران تحصیل تان، دولت ترکیه به شما این اجازه را می دهد که تا یک سال در این کشور به دنبال کار باشید. اما یادتان باشد برای استفاده از این روش لازم است که مجوز کار از وزارت کار ترکیه دریافت کنید و بر زبان ترکی نیز تسلط کامل داشته باشید. بعد از پیدا کردن کار مناسب در ترکیه و گذشت 5 سال امکان اخذ اقامت دائم برای شما فراهم می شود.

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه

در ترکیه مالک خانه شوید و اقامت بگیرید

اگر بتوانید در کشور ترکیه ملکی برابر با 250 هزار دلار خریداری کنید، می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. البته این اقامت در ابتدا یک ساله است و بعد از تمدید و گذشت هشت سال می توانید به اقامت دائم و بی قید و شرط این کشور دست پیدا کنید. قبلا این گونه بود که مهاجرین باید سرمایه گذاری یک میلیون دلاری انجام می دانند اما با تصویب این قانون، تنها با 250 هزار دلار امریکا افراد توانستند به اقامت ترکیه دست پیدا کنند.

در این روش بعد از خرید ملک در ترکیه، نمی توانید آن را تا مدت سه سال به فروش برسانید. اما می توانید ملک خود را اجاره دهید و درآمد ارزی برای خود ایجاد کنید. به هر حال این روش برای رسیدن به پاسپورت ارزشمند ترکیه، اقامت دائم آن و استفاده از مزیت دو تابعیتی و همچنین دست یابی خدمات درمانی گزینه ایده آلی می باشد.

همچنین با این روش شما مجبور نیستید همیشه در ترکیه اقامت داشته باشید و در ضمن می توانید به راحتی و بدون ویزا به هفتاد کشور دنیا سفر کنید. در این روش لازم است که هشت سال در ترکیه اقامت داشته باشید و در این مدت مالک ملکی باشید و یا در حال تحصیل و کار بوده باشید. در این صورت می توانید به پاسپورت ارزشمند ترکیه دست پیدا کنید.

در انتها لازم به ذکر است که روش های مهاجرت به کشور ترکیه، محدود به این موارد نمی شود و شما می توانید با برقراری ارتباط با مشاورین و کارشناسان مهاجرتی پارسی کانادا، درباره دیگر روش ها و شرایط مختلف اخذ اقامت ترکیه، صحبت کرده و اطلاعات کافی دریافت کنید. از طریق همین صفحه می توانید چت آنلاین رایگان با مشاورین را آغاز کنید…

اکتبر 22, 2020

ارسال نظرات