موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

همه چیز درباره استرالیا

قاره اقیانوسیه با مساحتی حدود 6/7 میلیون کیلومتر مربع در مقایسه با سایر قاره ها به عنوان کوچک ترین قاره شناخته شده است. کشور استزالیا نیز در این قاره واقع شده است. استرالیا زمینی هموار است که از سمت شرق به رشته کوه های جداکننده می رسد. رشته کوه بزرگ جدا کننده که با نام انگلیسی Great Dividing Range نیز شناخته می شود را سرزمین کوهستان های شرقی / ارتفعات شرقی نیز می نامند. این رشته کوه به صورت کلی در شرق و جنوب شرقی استرالیا قرار گرفته است. این رشته کوه از شمال شرقی کوئیزلند شروع و تا جنوب نیو ساوت ولز کشیده شده است و بعد از این قسمت به سمت غربی جنوب ایالت ویکتوریا پیش رفته است. در قسمت شرقی این رشته کوه، جلگه هایی وجود دارد که به اقیانوس آرام می رسد. این قسمت بسیار حاصل خیز است و از این رو جمعیت زیادی را در خود جای داده است. شهرهای معروف و بزرگی همچون سیدنی، گلدکست و بریزبین در این قسمت قرار گرفته اند.

از جمله کشورهایی که به استرالیا نزدیک است می توان از سمت شمال غرب به اندونزی، جنوب شرق به نیوزلند و از شمال شرق به گینه نو اشاره کرد. کشور استرالیا به همراه کشورهای نام برده و چند جزیره پراکنده دیگر که در اقیانوس آرام قرار گرفته اند قاره اقیانوسیه را تشکیل می دهند. این قاره کم جمعیت ترین قاره در کل دنیا است.

استرالیا از سمت غرب نیز به فلات غربی استرالیا می رسد. البته این فلات تا قلمرو شمالی و استرالیای جنوبی کشیده شده است و وسعتی حدود دو میلیون و هفتصد هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. این فلات منطقه ای خشک است که سطح بارندگی در آن بسیار کم است و از این رو در این ناحیه کسی ساکن نشده است.

از جمله کوه هایی که در این سرزمین موجود است می توان به رشته کوه های آلپ و کوه های برفی اشاره کرد. رشته کوه آلپ در قسمت جنوبی ایالت نیو ساوت ولز و همچنین در شرق ایالت ویکتوریا قرار گرفته است. کوه های آلپ بلندترین کوهستان در این کشور است. استرالیا به طور کلی به شش منطقه جغرافیایی تقسیم می شود:

مناطق مرتفع شرقی که رشته کوه بزرگ جدا کننده ( Great Dividing Range ) ، ناحیه بریگالو ( Brigalow ) و سرزمین شرقی را در بر می گیرد. زمین های پست و دشت های آبرفتی شرقی که شامل رودخانه مورای دارلینگ که در قسمت جنوبی قرار دارد و بخش هایی از آن که شامل دریاچه ایره تا خلیج کارپنتاریا است.

سرزمین های مرتفع استرالیای جنوبی نیز شامل رشت کوه فلیندرز و شبه جزیره ایره و یورکه می شود. فلات غربی نیز شامل فلات نولاربور می باشد. بیابان مرکزی ( Central Deserts ) و آبگیرهای شمالی نیز از دیگر مناطق این سرزمین هستند.

 

همه چیز درباره استرالیا

همه چیز درباره استرالیا

 

موقعیت جغرافیایی استرالیا

موقعیت جغرافیایی این کشور در قسمت نیم کره جنوبی قاره اقیانوسیه و میان اقیانوس آرام و هند است. کشور استرالیا 7 برابر ایران و به عنوان ششمین کشور بزرگ دنیا شناخته می شود.

رودخانه‌های استرالیا

اغلب رودخانه هایی که در استرالیا هستند فصلی بوده و در حاشیه این کشور واقع شده اند. در ادامه سعی کرده ایم شما را با معروف ترین رودخانه هایی که در این کشور واقع شده اند آشنا کنیم:

رودخانه مورای که به عنوان طولانی ترین رودخانه در کشور استرالیا است و در واقع 2375 کیلومتر طول دارد. این رودخانه از رشته کوه های آلپ سرچشمه می گیرد و از شرق به غرب جریان دارد.

رودخانه مورام بیج نیز از جمله اصلی ترین شاخه های رودخانه مورای محسوب می شود که در ایالت نیو ساوت ولز قرار گرفته است. این رودخانه نیز از کوه آلپ سرچشمه می گیرد.

رودخانه دارلینگ نیز به عنوان دومین رودخانه طولانی استرالیا محسوب می شود که از ایالت نیوساوت ولز آغاز و به رودخانه مورای ختم می شود.

بیابان های استرالیا

مناطق بیابانی در استرالیا به دو دسته تقسیم می شوند: بیابان های استرالیای غربی و جنوبی.

 •  بیابان سیمپسون که در استرالیای جنوبی و مرکزی قرار گرفته است به عنوان وسیع ترین صحرای شن روان در جهان شناخته می شود.
 •  بیابان‌های گریت ویکتوریا، لیتل سندی و گیبسون نیز در استرالیای غربی قرار گرفته اند. از این میان بیابان گیبسون تقریبا بکر و دست‌نخورده است.
 •  بیابان تانامی هم در قسمت شمالی استرالیا واقع شده است که زمین آن به صورت سنگلاخی بوده است و تپه‌های کوچکی در آن موجود است. این بیابان جز مناطق حفاظت‌شده استرالیا محسوب می شود.
 • شنزار بزرگ استرالیا نیز بعد از بیابان گریت ویکتوریا بزرگ ترین بیابان استرالیا است. در قسمت جنوبی این شنزار بیابان گیبسون و در قسمت شرقی آن بیابان تانامی قرار گرفته است.

در استرالیا تنوع گونه های جانوری بسیار زیاد است و متنوع ترین زیست بوم را در کل دنیا به خود اختصاص می دهد. اغلب حیواناتی که در این منظقه زندگی می کنند در هیچ جای دنیا دیده نمی شوند و کاملا منحصر به فرد هستند. از جمله حیواناتی که بسیار معروف هستند می توان به کوالاهای دوست داشتنی، کانگوروها، شترمرغ های استرالیایی و پلاتیپوس اشاره کرد.

 

موقعیت جغرافیایی استرالیا
موقعیت جغرافیایی استرالیا

 

آب و هوای استرالیا

شاید هنگامی که اسم کشور استرالیا به گوش تان می خورد تصویری از جنگل های استوایی و همیشه بارانی و کلا آب و هوایی معتدل برای تان تداعی شود. اما واقعیت چیست؟

در مجموع درست است که این کشور را با آب و هوایی معتدل به خاطر آورد. در قسمت های شمالی این کشور اغلب آب و هوایی گرم غالب است و در قسمت های جنوبی آب و هوا بیشتر سرد است. بنابراین آب و هوا بنابر نواحی مختلف می تواند متفاوت باشد. در نواحی کوهستانی نیز آب و هوا به زیر صفر می رسد و در قسمت هایی گرم نیز تا بالای 50 درجه افزایش دما وجود دارد.

استرالیا به دلیل دور بودن از دیگر مناطق جهان، تا 60 هزار سال پیش خالی از سکنه بوده است. گمان ها بر این است که در آن زمان، مردمی از اندونزی با گسترش صنعت کشتی سازی خود توانستند در دریای تیمور (Timor) حرکت کنند و به استرالیا برسند. اروپایی ها تا سال 1770 استرالیا را کشف نکرده بودند. بسیاری از اولین ساکنان استرالیا مجرمانی بودند که از انگلیس به آن جا تبعید می شدند. در سال 1868 انتقال زندانی ها به استرالیا ممنوع شد اما تنها کمی قبل از آن و یعنی در سال 1851 ، طلا در این کشور کشف شد و همین امر باعث افزایش جمعیت و رشد اقتصادی آن شد.

آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند به خوبی می دانند که این کشور با نام فدرال نیز شناخته می شود. استرالیا توان اقتصادی بسیار بالایی دارد که ریشه در منابع طبیعی ارزشمند آن و البته گردشگری دارد. اصلی ترین فعالیت های اقتصادی در استرالیا معدن (مانند ذغال سنگ و گاز های طبیعی) تجهیزات صنعتی و حمل و نقل، کشاورزی و تولید مواد غذایی، مواد شیمیایی و ساخت و تولید فولاد، می باشد. کشاورزی نقش بزرگی در اقتصاد این کشور دارد و محصولات اصلی آن گندم، جو، نیشکر، میوه ها و دام هایی مانند گاو، گوسفند و ماکیان می باشد. استرالیا در اقیانوسیه و میان اقیانوس هند و اقیانوس جنوبی قرار دارد. اگرچه کشوری بزرگ می باشد اما توپوگرافی چندان متنوعی ندارد و بیشتر مکان های آن را فلات های بیابانی احاطه کرده است. اگرچه قسمت جنوبی آن سر سبز و پر بار می باشد. اقلیم استرالیا نسبتا کم آب می باشد اما باز هم در قسمت جنوبی و شرقی و در بخش های از شمال، آب و هوایی گرمسیری دارد.

 

همه چیز درباره استرالیاهمه چیز درباره استرالیا

 

پوشش گیاهی استرالیا

تپه مرجانی گریت بریر ریف که بزرگ ترین تپه مرجانی دنیا محسوب می شود در ساحل شمال شرقی قاره استرالیا قرار گرفته است. پوشش گیاهی موجود در این قسمت بسیار متنوع است. جنگل های بارانی استوایی در قسمت شمال شرقی استرالیا قرار گرفته است.

در این کشور به علت بارندگی های بسیار زیاد انواع مختلف گونه های سرخس، درخت خرما، مو، سرو، بلوط و زبان گنجشک به وفور دیده می شود.

گیاه اکالیپتوس در مناطق گرم رشد می کند. گل های معطر گیاه اکالیپتوس و بعضی از گونه های اکالیپتوس همچون کاری و جارا به علت دوام بالا و سختی چوب شان بسیار معروف هستند. برای مثال کاری و جارا در صنعت چوب کارایی بالایی دارند.

گیاه آکاسیاس نیز از گونه گیاهان دانه دار است که چیزی حدود 1200 نوع آن بومی استرالیا و آفریقا هستند و تقریبا 500 گونه از آن در کشور استرالیا وجود دارد. نکته جالبی که در مورد این گیاه وجود دارد این است که گل های این گیاه با نام گل های ملی استرالیا شناخته می شوند. چنانچه دقت کنید بر روی لباس های نیروهای ارتش استرالیا طرح گل های این گیاه دوخته می شود. اهمیت این گیاه نیز به چوب و صمغ این گیاه و دانه های این گیاه است.
در قسمت های شمالی استرالیا نیز شاهد درخت بطری هستیم. این درخت در قسمت های خشک رویش دارند که تنه آن به صورت بطری بوده و باعث می شود آب زیادی در تنه آن جمع شود و نکته جالب این است که رمه داران با شکستن تنه این درخت می توانند گله خود را سیراب کنند.

 

همه چیز درباره استرالیاهمه چیز درباره استرالیا

 

معروف ترین جاذبه های جغرافیایی استرالیا

استرالیا را می توان سرزمین عجایب نامید. عجایب این کشور هم طبیعی هستند، و هم بخشی از آن به دست انسان ساخته شده است. این کشور را کوه ها، جنگل ها، بیابان ها، سواحل و بسیاری از گنجینه های طبیعی دیگر احاطه کرده است. این کشور مشخصه های جغرافیایی متعددی دارد که در میان تمام مردم جهان از شهرت خاصی بر خوردار شده اند. در ادامه به معرفی ده تا از مهمترین و معروف ترین آن ها می پردازیم:

 1. اولورو: اولورو نام صخره معروفی است که در استرالیا بسیار شناخته شده می باشد و بخشی از میراث مورد حمایت یونسکو است. این صخره ۳۴۸ متر ارتفاع دارد و به خاطر تلون رنگ سرخ آن شهرت جهانی یافته‌است. به تعبیری این صخره در ساعات مختلف روز به رنگ های مختلفی در می آید. بومیان این منطقه، اولورو را به دلیل ارتباطی که با روزگار رؤیا دارد، مقدس می‌شمارند. منطقه اطراف این صخره سرشار از چشمه‌ها، گودال‌های آب، غارهای سنگی و نقاشی‌های مربوط به دوران کهن است.
 2. قله های نوک تیز آهکی: قله های نوک تیز مجموعه ای بزرگ از ستون های سنگ آهکی می باشند که از دل کویر سر درآورده اند و منظره چشم نوازی را خلق کرده اند. جالب ترین نکته درباره این مکان، نزدیکی آن به اقیانوس می باشد، گویا که در جایی غیر از کره زمین می باشید.
 3. خلیج کوسه: خلیج کوسه در غرب استرالیا قرار دارد. این منطقه جمعیتی کمتر از هزار نفر دارد و البته خط ساحلی آن بیش از 1500 کیلومتر می باشد. عمق متوسط آب های آن تا 10 متر تخمین زده شده است. این خلیج در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. دلیل اهمیت این خلیج گونه های جانوری متنوع و خاص آن می باشد. در این منطقه حدود 26 گونه از پستانداران در خطر انقراض وجود دارند. همچنین گونه های متنوع پرندگان، ماهی ها و خزندگان هم در این منطقه خاص می باشند. از دیگر حیوانات جالب آن می توان به لاک پشت سبز، لاک پشت دریایی، کوسه و نهنگ هم اشاره کرد.
 4. دوازده حواری: دوازده حواری در جاده معروف گریت اوشن قرار دارد. این جاذبه گردشگری در واقع یک سری سازه های سنگ آهکی می باشند که ارتفاعی بیش از 45 متر از سطح دریا دارند و قدمت آن ها به 20 میلیون سال پیش بر می گردد! متاسفانه از این سازه ها تنها 7 مورد باقی مانده است که جلوه بی نظیری به دریا داده است. بهترین زمان برای تماشای آن ها هنگام غروب خورشید می باشد.

 

آب و هوای استرالیا
همه چیز درباره استرالیا
 1. آبشار مکنزی: این آبشار بزرگترین آبشار پارک ملی گرامپینز می باشد که در رشته کوه های صحرایی به طول 235 کیلومتر در غرب شهر ملبورن قرار دارد. آنچه باعث زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر این آبشار شده است، این است که به دلیل ارتفاع 30 متری آن در زمان تابش نور خورشید ، رنگین کمانی زیبا را خلق می کند.
 2. پارک ملی کاکادو: پارک ملی کاکادو دارای آبشار های طبقه ای و پلکانی، حوضچه ها، صخره تراشی های مردم بومی و البته بزرگترین کروکدیل ها می باشد که تنوع پرندگان در آن بسیار زیاد می باشد.
 3. جزیره فریزر: جزیره فریزر یک جزیره شنی می باشد که حدود هشتصد هزار پیش از مناطق بسیار دور در قطب جنوب به استرالیا رسیده است و هنوز هم در حال حرکت و تکامل می باشد و به خاطر همین ویژگی به ثبت جهانی رسیده است.
 4. بانگل بانگلز: بانگل بانگلز ها را می توان توده های سنگی نامید که بیش از 350 میلیون است در کشور استرالیا حضور دارند. شکل ظاهری آن ها مانند گنبد می باشد. گنبد هایی که رنگ خاکستری تیره می باشند نشان از وجود رطوبت بیشتر دارد و گنبد های نارنجی رنگ یعنی در آن ها مواد معدنی مانند آهن می باشد.
 5. کوه های دریایی تاس: این کوه ها صخره های بسیار بزرگی می باشند که در شبه جزیره تاس قرار دارند. این صخره ها همیشه مورد توجه کوهنوردان بوده است.
 6. دیواره بزرگ مرجانی: دیواره بزرگ مرجانی استرالیا جزء عجایب هفتگانه جهان می باشند، آن هم به این دلیل که این مکان به عنوان تنها موجود زنده ای شناخته شده است که از فضا می توان آن را دید. پس هرگز استرالیا را بدون تماشای این منظره زیبا ترک نکنید. البته حتما می دانید که این گونه جانواری در خطر انقراض می باشند که حدود 400 نوع مرجان های جهان در این منطقه قرار دارند، به همین دلیل این مکان از اهمیت ویژه ای برای گردشگران و محققان بر خوردار شده است.

 

کوالای استرالیاکوالای استرالیا

 

فرهنگ مردم استرالیا

باور کنید یا نه ، فرهنگ مردم استرالیا چیزی نیست که توسط تبلیغات قدیمی فاستر و سلبریتی های هالیوود سال 1980 به صورت بسیار ترسناکی به تصویر در آمده است.مردم استرالیا افراد بسیار راحت ، با آرامش و خرسندی هستند که خصوصیات خوب خاص خودشان را دارند ، مردمی که از گذشته تا کنون فراز و نشیب های فرهنگی بسیاری را پشت سر گذاشته اند و در حال حاضر در کشوری زندگی می کنند که جز یکی از کشورهای پیشرفته جهان محسوب می شود.

 

سوغات استرالیا

از سوغاتی های معروف این کشور می توان به سنگ اوپال، بومرنگ، کلاه اکوبرا و تابلوی نقاشی بومیان اشاره کرد.

دین رایج در استرالیا

اگرچه استرالیا کشوری است که شهروندان آن را عمدتاً افراد مسیحی تشکیل می دهند و حدودا 52 % افراد مسیحی هستند اما هیچ آیین رسمی در این کشور وجود ندارد. مردم استرالیا تا زمانی که قانون را نقض نکنند ، می توانند هر مذهبی را انتخاب کرده و به آن عمل کنند.مذاهب مختلفی از سر تاسر جهان در این کشور وجود دارد که نشان از تنوع فرهنگ موجود در این کشور دارد.پ

تاریخ دین و مذهب در استرالیا را می توان این چنین بیان کرد که تا قبل از ورود اروپایی ها به این کشور،بومیان استرالیایی دین سنتی خود را داشتند.اما در حال حاضر اکثریت مردم به دین مسیحیت گرویده اند.با شروع مهاجرت اروپاییان به این سرزمین ، فرقه های مختلف مسیحیت در این کشور شروع به فعالیت کردند و نتیجتا افراد بیشتری به دین مسیحیت روی آوردند.در اوایل قرن بیستم با مهاجرت بیشمار مردم آسیای جنوب شرقی،(هند،خاورمیانه و چین) آیین های دیگری همچون بودایی، یهودی، اسلام و بهایی در این کشور رواج پیدا کرد.

استرالیا کشوری کاملا غیر مذهبی بوده و مذهب رسمی مشخصی ندارد.به طور کلی شهروندان استرالیایی در زمینه ی دین و مذهب تعصب زیادی ندارند. در این کشور دین از سیاست جداست.درصد بسیار کمی از مردم استرالیا مسلمان هستند و از کشورهای دیگر به این کشور مهاجرت کرده اند.دیگر اقلیت های دینی مانند بهاییت و یهودیت در این کشور با وجود پایین بودن تعداد پیروانشان، از قدرت و نفوذ بسیار بالایی برخوردار هستند.

اقلیت های مسیحی در این کشور حدود 80% ، بوداییان حدود 2% مسلمانان 1/5% و دیگر ادیان حدود 26 % کل جمعیت این کشور را به خود اختصاص داده اند.بر خلاف قسمت های غربی اروپا، مسیحیت ارتودکس به خصوص در سیدنی و ملبورن طرفداران زیادی دارد.کلیساها ، خصوصا کلیساهای کاتولیک ،نقش بسیار مهمی در آموزش و پرورش این کشور دارند و بودجه ی تحصیلی بعضی از مدارس در این کشور توسط کلیساها تامین می شود.استرالیایی ها زیاد اهل کلیسا رفتن و برگزاری مراسم مذهبی نیستند و در واقع حدود بیست درصد آنها هیچ مذهبی ندارند و تابع هیچ قانون و آداب دینی نیستند.

 

همه چیز در مورد استرالیا

همه چیز درباره استرالیا

 

زبان رایج استرالیا

استرالیا زبان رسمی ندارد ، اما اکثر مردم زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول خود انتخاب کرده اند.براساس سرشماری سال 2016 ، 73٪ از مردم استرالیا فقط در خانه انگلیسی صحبت می کنند. انگلیسی استرالیایی، لهجه و واژگان متمایز دارد. از آنجا که مردم از حدود 200 کشور در سراسر جهان به استرالیا مهاجرت کرده اند ، مجموعه گسترده ای از زبان ها در این کشور وجود دارد.
زبان های دیگر که در استرالیا صحبت می شود شامل ماندارین ، ایتالیایی ، عربی ، کانتونی و یونانی است. گفته می شود که در یک زمان در این کشور بیش از 400 زبان بومی وجود داشته است اما در حال حاضر فقط 30 مورد از این زبان ها وجود داشته و بقیه در مرز نابودی به سر می برند.یک زبان بومی هنوز هم زبان اصلی حدود 50،000 بومی در استرالیا است.

پرچم استرالیا

پرچم هر کشوری نشان از تاریخ و فرهنگ آن کشور دارد.رنگ ها و اشکال استفاده شده در پرچم هر کشور دارای معانی و مفاهیم خاص خود هستند و در واقع به ویژگی خاصی از آن کشورها اشاره دارند.در این میان پرچم استرالیا هم از این قاعده مستثنی نیست و تاریخچه جالبی دارد.
پرچم استرالیا رامی توان جز قدیمی ترین پرچم های دنیا به حساب آورد که در شروع قرن بیستم (در سال 1901) به رسمیت شناخته شد.
پرچم این کشور دارای رنگ زمینه ی آبی بوده که ستاره هایی در اطراف خود دارد.البته نقش پادشاهی بریتانیا نیز در سمت چپ پرچم و بالای آن نیز وجود دارد که نشان دهنده ی این است که این پرچم علاوه بر مقامات استرالیایی مورد تایید ملکه الیزابت نیز بوده است چرا که این کشور زمانی مستعمره ی بریتانیا بوده است.

کانگرو استرالیاییکانگورو استرالیایی

 

ارزش ها و باورهای مردم استرالیا

استرالیا ،کشوری با مردمی بسیار با زکاوت و فعال است.قانونمندی و احترام زیاد به قانون ،یکی از خصیصه های چشمگیر استرالیایی ها است.اگرچه درست مانند سایر کشورها ، افرای وجود دارند که قانون را زیر پا می گذارند اما به طور کلی این کشور، کشوری امن ، با فرهنگ، شاد و دوست داشتنی است که هر کسی دوست دارد ،زندگی و مهاجرت به استرالیا را تجربه کند.

در ادامه شما را با برخی از عقاید و باورهای مردم این کشور آشنا می کنیم.

 • در این کشور افراد در دیدار اول خود همدیگر را به اسم کوچک صدا نمی کنند.
 • در محیط های اداری از در آغوش گرفتن و بوسیدن همدیگر خودداری می کنند و به دست دادن بسنده می کنند.
 • تعارف در بین آن ها مفهومی ندارد و همه صریح و واضح نظر خود را عنوان می کنند و از “نه” گفتن ابایی ندارند.
 • از تظاهر کردن و مبالغه پرهیز می کنند.
 • چنانچه از آن ها برای حضور در جایی دعوت به عمل آمد، بایستی میزبان را از تصمیم خود دال بر پذیرش یا عدم پذیرش دعوت، مطلع کنند.
 • استعمال دخانیات در مکان های عمومی و ادارات ممنوع می باشد.
 • پوشیدن لباس های سنتی در محیط کار ممنوع است.
 • بعد از عطسه در حضور دیگران بایستی از حاضرین معذرت خواهی کرد.
 • برابری زن و مرد در قوانین این کشور به چشم می خورد و هر شهروندی حقوق شهروندی خاص خود را دارد.

 

همه چیز در مورد استرالیا

 

فرهنگ غذا خوردن در استرالیا

آداب غذا خوردن در این کشور همانند دیگر کشورهای اروپایی است و باید برای غذا خوردن چنگال را در دست چپ و چاقو را در دست راست گرفت ، هر زمان که غذا تمام شد بایستی چاقو و چنگال غذا خوری را به صورت موازی در بشقاب گذاشته و بدین صورت اعلام کنید که غذای تان را خورده اید.کاملا مراقب باشید که هنگام صرف غذا ، دست هایتان روی میز بوده اما آرنج تان را روی میز نگذارید.معمولا زمانی که استرالیایی ها فردی را برای نهار یا شام دعوت می کنند ، برایش ترتیب باربیکیو را می دهند ، اما بسیار حساس هستند که مهمان به موقع در منزل میزبان حضور پیدا کند و بیشتر از 15 دقیقه تاخیر نداشته باشد.فراموش نکنید که همیشه قبل از میهمانی با میزبان تماس گرفته و بپرسید که آیا لازم است غذایی همراه خود ببرید یا خیر و نهایتا هنگام اتمام غذا به میزبان پیشنهاد کمک دهید.

غذاهای محبوب مردم استرالیا

 • لامینگتون (Lamingtons)
 • پاولولا (Pavlova)
 • همبرگر استرالیایی
 • چیکو رول
 • گوشت کانگورو
 • بیسکوییت آزناک (Anzac)

حال که کمی با فرهنگ مردم استرالیا آشنا شدید، اگر دوست دارید به این کشور پهناور و توریستی سفر کرده و ویزای توریستی استرالیا را دریافت کنید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی دادگستران حق و عدالت تماس گرفته و از روند اخذ ویزای توریستی استرالیا ، ویزای کار استرالیا و ویزای تحصیلی استرالیا مطلع شوید.اگر خواهان مهاجرت به استرالیا و اقامت دایم آن هستید نیز می توانید با تیم مشاورین زبده و با سابقه موسسه دادگران حق و عدالت تماس بگیرید.

 

وسعت و جمعیت استرالیا

استرالیا دارای 6 ایالت و دو قلمرو است. هر یک از ایالات پایتخت خود را دارند. سیدنی، قدیمی ترین و بزرگ‌ترین شهر استرالیا و پایتخت ایالت نیوساث‌ولز می باشد. ملبورن نیز به عنوان دومین شهر بزرگ استرالیا،‌ و همچنین پایتخت ایالت ویکتوریا است. بریزبین نیز پایتخت ایالت کویینزلند، پرت پایتخت ایالت‌های استرالیای غربی و ادلاید به پایتخت استرالیای جنوبی می باشند. داروین پایتخت قلمرو شمالی و کانبرا پایتخت کشور استرالیا است.

در سال ۲۰۱۴ کشور استرالیا ۲۳ میلیون نفر جمعیت داشت و با این آمار بیشترین جمعیت در ایالت‌های نیوساث‌ولز و ویکتوریا حضور داشتند. امروز جمعیت استرالیا 24.99 میلیون نفر است. استرالیا دارای تنوع فرهنگی فراوانی است که این تنوع در سبک زندگی مردم به وضوح مشهود است.

 

شهرهای مهم استرالیا

 • سیدنی

سیدنی به عنوان بزرگ‌ترین و البته قدیمی ‌ترین شهر استرالیا بوده و پایتخت ایالت ویلز جنوبی نو می باشد. تعداد ایرانیانی که به این کشور مهاجرت کرده اند به ۹٬۳۲۳ نفر رسیده است. سیدنی به عنوان نماد کشور استرالیا شناخته می شود. این شهر جذابیت‌های بسیار زیادی داشته و دویست و هجده سال از تاسیس آن می‌گذرد. این شهر در جنوب شرقی کشور استرالیا قرار گرفته و به عنوان اولین مکانی شناخته می شود که بیشترین تعداد بازدیدکننده را در ابتدای ورود به این کشور دارد.

 

همه چیز درباره استرالیا
درباره استرالیا

 

 • ملبورن

ملبورن با حدود ۴ میلیون نفر جمعیت، پایتخت ایالت ویکتوریا، اولین پایتخت کشور استرالیا قبل از شهر کانبرا و مهمترین شهر فرهنگی این کشور است . ملبورن به لحاظ جمعیت دومین شهر کشور پهناور استرالیا است .امروزه این شهر به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقات، هنر و فرهنگ و مد، ورزش و تفریح و جهانگردی و نیز فعالیتهای تجاری و صنعتی استرالیا شناخته می‌شود؛ تا جایی که از آن به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر و مد و ورزش این کشور یاد می گردد.

 • کانبرا

کانبرا پایتخت کشور استرالیا می باشد. جمعیت این شهر چیزی حدود ۳۲۵ هزار نفر می باشد و به عنوان بزرگ‌ ترین شهر غیر بندری استرالیا به حساب می‌آید. کانبـِرا در فاصله ۳۰۰ کیلومتری جنوب غربی سیدنی و ۶۵۰ کیلومتری شمال شرقی ملبورن واقع شده است. در سال ۱۹۰۸ در توافقی که بین سیدنی و ملبورن شکل گرفت، کانبرا به عنوان پایتخت استرالیا انتخاب شد.

 • ادلاید

آدلاید مرکز شهر ایالت استرالیای جنوبی بوده و به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت استرالیا شناخته می شود. ادلاید حدود ۱٫۲۸ میلیون نفر جمعیت دارد. به ساکنان این شهر «آدلایدین» می گویند.

 • پرت

پرت مرکز ایالت استرالیای غربی می باشد. این شهر با ۱،۶۵۰،۰۰۰ جمعیت به بزرگترین شهر استرالیای غربی تبدیل شده ‌است. علاوه بر این، پرت چهارمین شهر بزرگ استرالیا محسوب می‌شود.

 • داروین

بندر داروین درواقع مرکز ایالت سرزمین شمالی در کشور استرالیا می باشد. داروین در کناره خلیج بیگل و دریای تیمور بنا شده است و ۱۶۶۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. این شهر از نظر نظامی اهمیت زیادی دارد و پایگاه های نظامی زیادی در آن مستقر است. علاوه بر این پرورش گاه های آبزیانی همچون کروکدیل و انواع ماهیان از صنایع مهم این بندر به حساب می آید.

 • هوبارت

هوبارت پایتخت ایالت جزیره ای تاسمانیا و همچنین پرجمعیت ترین شهر این ایالت است.هوبارت بعد از سیدنی به عنوان قدیمی ترین شهر استرالیا می باشد. این شهر در جنوب شرقی ایالت جزیره ای تاسمانیا و درحاشیه رودخانه Derwent واقع شده است.هوبارت قلب مالی و اداری تاسمانیا می باشد، علاوه بر این به عنوان یک بندر اصلی در کشور استرالیا به شمار می آید.

 • بریزبین

بریزبین پایتخت ایالت کوینیزلند است و به عنوان محبوب ترین شهر این ایالت به حساب می آید. به علاوه بریزبین بعد از سیدنی و ملبورن، سومین شهر محبوب استرالیا است.این شهر در جنوب شرقی ایالت کویینزلند واقع شده و حدود 2 میلیون نفر جمعیت دارد. رودخانه بزرگ بریزبین از شهر می گذرد.

 

پرچم استرالیا

پرچم استرالیا

 

سیستم آموزشی و تحصیل در استرالیا

برای تحصیل در استرالیا باید بدانید که مدارس به دو گروه دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و نام نویسی افراد بنابر مدارس نزدیک به محل سکونت شان شکل می گیرد. با این وجود سیستم آموزشی در هر ایالت قوانین خود را دارد. استرالیا دارای ۳۸ دانشگاه دولتی بوده و همچنین ۲ دانشگاه خصوصی دارد. هر ایالت دراین کشور تعداد زیادی دانشگاه و همچنین مرکز آموزشی دارد و دانشگاه‌های برتر استرالیا در تمامی ایالت ها وجود دارند. این دانشگاه‌ها از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردار بوده، ۳۳ دانشگاه استرالیا در رده بندی QS وارد شده و تعداد ۳۱ دانشگاه در رده بندی تایمز.

برترین دانشگاه های استرالیا در بین ۲۰ دانشگاه جهان قرار گرفته و بقیه آن ها در بین۴۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. در واقع تمام مراکز و موسسات آموزشی کشور استرالیا پذیرای دانشجویان خارجی هستند. به خاطر بسپارید تحصیل در کشور استرالیا مستلزم پرداخت شهریه می باشد.

 

با توجه به مقاله ای که خوانده اید شاید ترغیب به بازدید و یا مهاجرت به استرالیا را در سر داشته باشید. کارشناسان ما در موسسه حقوقی دادگران حق و عدالت در تلاش هستند که به شما کمک کرده تا به رویاهای تان جامه عمل بپوشانید. اخد ویزای توریستی استرالیا به شما این شانس را می دهد که از زیبایی های تمام نشدنی و مناطق بکری که در این کشور وجود دارد دیدن نمایید. تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرت ما را پر کرده و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

مارس 26, 2020

ارسال نظرات