موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

نکات طلایی پیش از مهاجرت به یونان

نکات طلایی پیش از مهاجرت به یونان | برای کسانی که آرزوی پیشرفت را در سر دارند، مهاجرت به یونان می تواند راه مناسبی برای رسیدن به هدف شان باشد، کشوری زیبا و ساحلی که در قاره اروپا قرار دارد. امکاناتی که این کشور برای مهاجران فراهم آورده و هم چنین شرایط مناسب مهاجرت را می توان دلایل محبوبیت یونان در بین دیگر کشور های اروپایی حوزه شینگن دانست. با توجه به آمار های به دست آمده نزدیک به 1.2 میلیون از جمعیت یونان را مهاجران تشکیل می دهند.

حال، همان گونه که قبل از رفتن به مکانی باید برنامه ریزی داشت و بعضی نکات را لحاظ کرد، برای مهاجرت به یونان نیز باید نکاتی را پیش از سفر در نظر گرفت. در ادامه این مقاله از پارسی کانادا با ما همراه باشید تا با این نکات آشنا شوید.

مهاجرت به یونان
مهاجرت به یونان

هر آنچه که باید قبل از مهاجرت به یونان بدانید

برای ورود به هر کشوری، هر مهاجر باید از تمامی مسائل قبل از سفر و حتی اداب و رسوم آن کشور با خبر باشد. داشتن آگاهی و اطلاعات کافی باعث می شود تا ورود و اقامت به آن مکان راحت تر و دلنشین تر باشد. چه بسا که این امر سبب می گردد، مهاجر با مردم کشور جدید ارتباط خوبی برقرار کند و به نوعی مورد قبول مردمان آنجا باشد. حال برای مهاجرت به کشوری هم چون یونان، این موارد باید کاملا رعایت شود. موارد مانند:

مشاوره از موسسه مهاجرتی برای مهاجرت به یونان

اولین و مهم ترین کار قبل از مهاجرت به کشور یونان، مشورت گرفتن از مشاوران با تجربه و وکلای باسابقه مهاجرتی است. این افراد می توانند به هر متقاضی برای برنامه ریزی بهتر و آگاهی از شرایط پیش رو در یونان، کمک کنند. حال، نکته مهم در این جا، استفاده از یک موسسه معتبر است. برای این کار، موسسه مهاجرتی پارسی کانادا می تواند گزینه مناسبی باشد. چرا که در این موسسه پرونده های مهاجرتی زیادی به واسطه مشاوران و وکلای توانا ثبت شده است.

مهاجرت به یونان
مهاجرت به یونان

آماده سازی مدارک

هر روش مهاجرتی مستلزم یک سری شرایط و مدارک است. هر شخص باید قبل بستن بار سفر، این مدارک را مهیا و به کارشناسان مطمئن برای طی شدن امور مهاجرتی خود بسپارد.

تهیه هزینه های مهاجرت

مهاجرت به هر کشوری نیازمند سرمایه است. حال که مهاجرت به یونان نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزینه های مربوط به اخذ ویزا، اقامت، حمل و نقل و حتی مایحتاج زندگی در این کشور باید در نظر گرفته شود.

استفاده از گلدن ویزا

یکی از نکاتی که می تواند به مهاجرت بهتر کمک کند، اطلاع از شرایط گلدن ویزای یونان است. این ویزا برای مهاجرانی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات یونان را دارند. این ویزا می تواند بهترین روش برای کسانی باشد که از منابع مالی کافی برخودارند و تمایل دارند به سرعت تابعیت این کشور را از آن خود کنند.

تحصیل ارزان

تحصیل در یونان بر خلاف دیگر کشور های اروپایی، بسیار پایین است. به همین دلیل این مسئله می تواند نکته مهمی برای کسانی باشد که به عنوان دانشجو می خواهند به قاره سبز وارد شوند.

یادگیری زبان یونانی

برای بهره مندی از زندگی راحت و ارتباطات بهتر در یونان، یادگیری زبان می تواند بهترین پیشنهاد باشد. علی رغم اینکه در بعضی از شرایط روش های مهاجرت به یونان داشتن مدرک زبان این کشور لحاظ نشده است، ولی هر متقاضی می تواند با یادگیری آن زندگی آسانی برای خود به ارمغان بیاورد.

مهاجرت به یونان
مهاجرت به یونان

تهیه بیمه

بیمه خدمات درمانی کشور یونان برای بیماری های جزئی رایگان است. از این رو، هر شخص عاقلی پیش از مهاجرت، کار های مربوط به بیمه درمانی را برای خود و یا خانواده اش انجام می دهد. چرا که بیماری خبر نمی دهد و هزینه های درمان در هر کشوری گران است. بیمه های خصوصی خدمات درمانی می تواند راهی مناسب برای کم کردن هزینه های احتمالی در زمان زندگی در این کشور باشد.

آگاهی از ساعت کاری

در این کشور، ساعت کاری در هر شهر و شهرستان متفاوت است. اما بر طبق یک قانون کلی، ساعت کاری از 9 صبح تا 21می باشد. در روز های سه شنبه، پنج شنبه و جمعه این ساعت به دو بخش 9 الی 14:30 و 17:30 الی 21 تقسیم می شود. در روز دوشنبه، چهارشنبه و شنبه این زمان به 9 الی 15:00 تغییر می کند و روز یک شنبه نیز تمام فروشگاه ها به جز مکان های گردشگری تعطیل می باشند.

اطلاع از حمل و نقل

هر شخص می تواند برای عبور و مرور از وسایل نقلیه عمومی استفاده کند. برای استفاده از این وسایل هر شهروند باید از کارت مخصوصی بهره ببرد که بسته به حجم مصرف باید آن را شارژ نماید. حال، اگر کسی قصد رانندگی و داشتن ماشین شخصی داشته باشد باید به شدت مواظب دست فرمان رانندگان یونانی باشد. چرا که این افراد بر طبق قوانین خود می رانند تا مقررات راهنمایی و رانندگی .

آگاهی از روز های مهم

برای مردم یونان روزها و تاریخ های مهم کشوری بسیار اهمیت دارد . آن ها برای هر کدام از این روز ها جشن می گیرند، هدیه می دهند، غذا پخش می کنند و یا اگر تاریخ به واقعه ای تلخ اشاره داشته باشد، به احترام آن مراسم های خاصی برگزار می کنند. از مهم ترین این جشن ها می توان به عید پاک اشاره داشت. از این رو، برای یونانی ها احترام به این روز ها و تاریخ از جانب مهاجران مهم می باشد.

آمادگی برگزاری مراسم تولد به روشی متفاوت

در یونان، دختران و پسران جوان برای برپایی جشن تولد همانند همه مردم دنیا جشن می گیرند و در کنار هم اوقات خوشی را سپری می کنند. تفاوت اصلی در این میان، نوع هزینه های جشن است. اصولا یونانی ها اگر تولد خود را در کافه یا رستوران برگزار کنند باید صورت حساب تمامی افرادی که در جشن شرکت کرده اند را بپردازند. در حالی که در بیشتر کشور ها این هزینه به صورت جدا گانه توسط هر فرد پرداخت می شود.

نوشیدن قهوه به سبک یونانی ها

از لحاظ مصرف قهوه، آمار ها نشان می دهند که یونان در رتبه 20 جهان قرار دارد. نوشیدن قهوه در این کشور از سبک های متفاوتی برخوردار است که محبوب ترین آن قهوه تلخ یا بدون شکر است. به همین دلیل، مردم یونان از اینکه مهاجران همانند ایشان قهوه بنوشند، حس خوبی پیدا می کنند.

داشتن پول نقد

یکی از فرهنگ های عجیب در یونان، پرداخت صورت حساب ها به صورت نقدی است. چرا که در عصر تکنولوژی و با وجود دستگاه های پوز، کارت های بانکی و حتی پرداخت های آنلاین، حمل کردن پول نقد کاری عجیب به نظر می رسد. به هر حال، بیشتر فروشگاه در این کشور تنها پول نقد از مشتریان دریافت می کنند.


 

احترام به خرافات

یونانی ها، مردمانی خرافاتی هستند. آن ها معتقدند که بعضی از اتفاقات، ممکن است باعث به وجود آمدن رخ داد های خوب و بد شود. برای مثال، اگر دو نفر همزمان یک عبارت را بگویند، باعث می شود که با یکدیگر درگیر شوند، از این رو، برای جلوگیری از همچین رویدادی باید یک وسیله قرمز را لمس کنند، یا در شب سال نو تمام چراغ ها را خاموش و اناری را به زمین می کوبند و بعد از روشن کردن چراغ، اگر تعداد دانه های ریخته شده زیاد باشد، یعنی سال خوبی در راه است.

حتی برای جلوگیری از چشم زخم و حسودی دیگران، از آویز های مخصوص و نمک استفاده می کنند. احترام به این باورها برای مردم یونان بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل، اگر شخصی قبل از سفر این موارد را بداند، بهتر می تواند فرهنگ آن ها را درک کند.

مصرف ضد آفتاب

از آن جایی که کشور یونان، آب و هوایی ساحلی و مدیترانه ای دارد، برای داشتن پوستی زیبا و شفاف باید حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کرد. در واقع، یونانی ها در سال 250 روز آفتابی را تجربه می کنند. درجه حرارت در ماه های تیر و مرداد بین 30 تا 35 است و این دما می تواند به 40 درجه نیز برسد.

طرز صحیح دست تکان دادن

در این کشور حتی طرز دست تکان دادن افراد برای یکدیگر بسیار مهم است. به عنوان نمونه اگر کف دست باز و کشیده باشد، این امر به عنوان بی احترامی به شخص مقابل در نظر گرفته می شود.

توجه به یک عادت بد

مردم یونان را می توان افراد معتاد به سیگار دانست. نرخ استعمال دخانیت در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار بالا است. حتی با وجود اینکه فضا های مخصوصی برای استعمال آن ها در نظر گرفته شده است، افراد به آن بی توجه بوده و در هر مکانی شروع به دود کردن سیگار می کنند.

مهاجرت به یونان با پارسی کانادا

همان گونه که پیش تر ذکر شد، اولین اقدام پیش از مهاجرت به یونان مشورت با یک موسسه مهاجرتی معتبر است. مشورت پیچیدگی ها و ابهام فرآیند مهاجرت را برای افراد ساده می کند. حال، اگر با خواندن این مطالب برای امور مهاجرتی خود به مشورت نیاز دارید، می توانید از مشاوران و وکلای باتجربه پارسی کانادا کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاوراناین موسسه کافی است تا کلمه ویزا را 30006016 ارسال و یا فرم درخواست مشاوره را در وب سایت پارسی کانادا تکمیل کنید.

نوامبر 14, 2020

نویسنده : زهرا شاهی
از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان
از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان | سفر به یونان برای من آرزویی دیرینه بود و همیشه آن را به همراه داشتم. از زمان نوجوانی، به یونان، افسانه های این کشور و اساطیر آن علاقه داشتم. زئوس یکی از دوستانم بود که با من از خواب […]

بیشتر بخوانید...
اخذ اقامت یونان
اخذ اقامت یونان، میراث دار امپراطوری بیزانس

اخذ اقامت یونان اخذ اقامت یونان، میراث دار امپراطوری بیزانس | این روزها همه به دنبال راهی برای تغییر زندگی هستند تا بتوانند از این طریق به آرزو های دیرینه خود برسند و اهداف خود را محقق سازند. یکی از این روش ها مهاجرت به یکی از کشور های اروپایی نظیر یونان می باشد که […]

بیشتر بخوانید...
تحصیل در یونان
آیا تحصیل در یونان ارزان است؟

آیا تحصیل در یونان ارزان است؟ آیا تحصیل در یونان ارزان است؟ | این روزها بحث مهاجرت در سرتاسر دنیا خصوصا ایران بسیار داغ است. مردم در جستجوی زندگی آرام و بدون دغدغه، کشورهای مختلف را بررسی می کنند تا از میان آن ها بهترین را انتخاب کنند و تنها یا همراه با خانواده، کشورشان […]

بیشتر بخوانید...
شروع مهاجرت به یونان
نقطه شروع مهاجرت به یونان

شروع مهاجرت به یونان نقطه شروع مهاجرت به یونان | یونان با پایتخت خود آتن، جزو محبوب ترین کشورهای اروپایی بوده و برای مهاجرت به آن باید ابتدا روش مهاجرتی خود را برگزینید، پاسپورت و مدارک لازم همچون عکس، کپی شناسنامه و کارت ملی، تمکن مالی و … را برای سفارت این کشور و دریافت […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات