همه چیز درباره اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

کشور ترکیه یکی از کشورهای اورسیایی بوده و از سمت شمال غرب با ایران همسایه است. با توجه به موقعیت جغرافیایی ترکیه، این کشور یکی از مقاصد مهم مهاجرتی و مسافرتی برای بسیاری از مردم خصوصا ایرانیان است. با توجه به جاذبه های طبیعی و گردشگری، وضعیت اقتصادی مناسب و شرایط اجتماعی و رفاهی ایده آل، هر ساله ایرانیان بسیاری نیز با اهداف مختلف به این کشور مهاجرت کرده و ادامه زندگی خود را در این کشور می گذرانند.

از اصلی ترین دلایل مهاجرت ایرانیان به ترکیه، نزدیکی آن به ایران و همسایه بودن با کشور ما است که از این رو مشکلات و معضلاتی همچون غربت و دوری از خانواده یا دوستان و اختلافات فرهنگی بسیاری در آن وجود ندارد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

همان طور که می دانید، روش های مختلفی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد که در این میان روش اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک یکی از ساده ترین و محبوب ترین روش های مهاجرت به این کشور است. با پارسی کانادا همراه باشید تا در ادامه اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را بررسی کرده و با آن آشنا شویم.

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، افسانه یا واقعیت؟

اخیرا دولت ترکیه اعلام کرده است که شهروندان سایر کشورها می توانند با سرمایه گذاری در این کشور، اقامت آن را دریافت کنند. خرید ملک نیز در این کشور جز همان سرمایه گذاری به حساب آمده و می توان با استفاده از آن به راحتی به این کشور مهاجرت کرده و اقامت آن را دریافت کرد. اما اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک ملزوماتی داشته و نکاتی در آن وجود دارد. در ادامه با مهم ترین این نکات آشنا خواهیم شد.

 • اولین و مهترین مورد در این زمینه این است که ارزش ملک خریداری شده توسط شما در این کشور می بایست بیش از 250 هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشد.
 • همچنین این لازم نیست این املاک به طور کامل تکمیل شده باشند اما می بایست عنوان مالکیت مشترک را دارا باشند.
 • این دارایی ها و املاک می توانند بیش از یک مورد و متعدد باشند و لزومی هم به قرار گرفتن آن ها در یک منطقه یا مجموعه نیست. در واقع این به آن معناست که شما می توانید چندین ملک در مناطق مختلف این کشور خریداری کنید و با استفاده از آن اقامت ترکیه را اخذ نمایید.
 • ارزش این املاک می بایست توسط یک نقشه بردار یا متخصص رسمی تایید شود. از این رو پیشنهاد می شود ملک یا املاک خریداری شده توسط شما حداقل 265 هزار تا 275 هزار دلار ارزش داشته باشند.
 • این ملک یا املاک را به مدت 3 سال نمی توان فروخت و صاحب آن ها نمی تواند هیچ گونه فرآیند خرید و فروشی بر روی آن ها در این مدت انجام دهد.


 

برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و مستغلات چه مدارکی مورد نیاز است؟

جواب به این سوال کمی سخت است و نمی توان به طور دقیق تمامی موارد درخواستی و مدارک مورد نیاز دولت ترکیه برای تایید خرید و اخذ اقامت را پیش بینی کرد. اما معمولا در این روش مدارک خاصی مورد نیاز است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • پاسپورت معتبر و مدت دار
 • شماره مالیاتی
 • گزارش ارزیابی ملک از سازمان های مربوطه
 • رسید بانکی مورد تایید به منظور تایید پرداخت حداقل 250 هزار دلار
 • و برخی مدارک دیگر که توسط وکیل شما پر شده و ضمیمه پرونده می شود.

معمولا در اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک 3 مرحله کلی وجود دارد که از این قرارند:

مرحله اول: خرید ملک در ترکیه و دریافت گزارش ارزیابی
مرحله دوم: اخذ اقامت سرمایه گذار
مرحله سوم: درخواست شهروندی ترکیه

انجام هر یک از این مراحل و و اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک نیازمند آشنایی با مراحل و روند انجام کارها می باشد. وکلای پارسی کانادا با تکیه بر تجربه خود در این زمینه مفتخر است شما را در تمامی مراحل اخذ اقامت ترکیه یاری رسانده و در این مسیر در کنار شما است.

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت این کشور همچنین دارای شرایط دیگری نیز می باشد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

 • فروشنده ملک می تواند یک فرد خارجی و یا شهروند ترکیه باشد که نبایستی با خریدار نسبت فامیلی داشته باشد.
 • فروشنده ملک نمی تواند یک شرکت ترکیه ای باشد.
 • قیمت درج شده در گزارش ارزیابی نباید بالاتر از قیمت واقعی فروش باشد. همچنین قیمت فروش باید برابر با قیمت گزارش مربوطه بدون مالیات بر ارزش افزوده باشد.
 • سرمایه گذار یا خریدار ملک می بایست سند مالکیت مورد تایید و ثبت شده را در دفاتر اسناد رسمی و دفتر ثبت اسناد و املاک به شرط پرداخت کامل قیمت دریافت کرده باشد.
 • انتقال وجه بانکی نیز می بایست مستقیما از حساب شخصی خریدار به حساب شخصی فروشنده انجام شود و هیچگونه واسطه گری یا انتقال های متعدد در این زمینه مورد قبول واقع نشده و روند تایید صحت و سلامت خرید ملک را خدشه دار می کند. همچنین نام صاحب حساب فروشنده و صاحب ملک در این زمینه می بایست یکسان باشد.
 • در توضیحات عملیات بانکی می بایست حتما علت انتقال و دلیل آن مبنی بر خرید ملک ذکر شده تا از اعتبار برخوردار بوده و برای اخذ ویزا بتواند مورد استفاده قرار گیرد.
 • درخواست شهروندی ترکیه را می تواند حین خرید ملک و یا پس از خرید آن انجام داد. با ذکر این توضیح که خرید این املاک و مستغلات با هدف اخذ اقامت ترکیه خریداری شده است و تعهد می شود که این این املاک و مستغلات تا سه سال خرید و فروش نخواهد شد.
 • در صورتی ملک را به صورت قسطی خریداری کرده اید، می بایست قبل از ارسال درخواست اخذ اقامت ترکیه تمامی اقساط را تسویه کرده باشید و در صورت وجود رهن در املاک و مستغلات، می بایست آن ها را ظرف 5 روز از تاریخ خرید تسویه نمایید.
 • همچنین چارچوب زمانی مشخصی برای خرید ملک در این کشور وجود ندارد و می توانید در فواصل زمانی مختلف خریداری کرده و گزارش های هر کدام را دریافت کرده و سپس برای اخذ اقامت ترکیه اقدام کنید.

مزایای خرید ملک در ترکیه چیست؟

همان طور که گفته شد ترکیه یکی از کشورها پرطرفدار برای مهاجرت و ادامه زندگی در میان ایرانیان است. خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور مزایای بسیاری به همراه دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها می پردازیم:

 • وجود اقتصاد پویا و مناسب در این کشور و فرصت های بی شمار سرمایه گذاری و برخورداری از منفعت اقتصادی
 • عدم وجود محدودیت در انتخاب یا خرید املاک و مستغلات در ترکیه. به این معنا که شما می توانید املاک و مستغلات تجاری، اداری و مسکونی را در این کشور خریداری کرده و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
 • امکان خرید قسطی املاک در ترکیه که یک پیشنهاد وسوسه انگیز است. البته همان طور که گفته شد لازم است قبل از ارسال درخواست اخذ اقامت ترکیه می بایست اقساط آن را پرداخت کنید.
 • گستردگی از نظر وسعت، فرهنگ، سیاست و عوامل اجتماعی و در اختیار داشتن جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار که این کشور را به مکانی جذاب و مناسب برای سرمایه گذاری و زندگی تبدیل کرده است.
 • سهولت در اجاره، رهن، خرید و فروش ملک به دلیل وجود تقاضای زیاد در این کشور.

مزایای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه

 • گذرنامه ترکیه رتبه مناسبی در میان کشورها داشته و با در دست داشتن این پاسپورت می توان به 77 کشور بدون ویزا و 44 کشور با ویزا هنگام ورود به آن ها سفر کرد.
 • سرمایه گذاری و زندگی در ترکیه فرصت های اقتصادی بسیاری را در اختیار شما قرار داده و می توانید آینده مالی خوبی را در این کشور تجربه کنید.
 • برخورداری از حق آموزش، خدمات درمانی، بیمه و بسیاری از خدمات مناسب و با کیفیت اجتماعی و فرهنگی دیگر که در مقایسه با کشورهای دیگر از هزینه کمتری برخوردارند.
 • زندگی در یک کشور زیبا، جذاب و نزدیک به ایران که مشکلات مسافرت های دور، دلتنگی ها و موارد این چنینی را نداشته و به دلیل نزدیکی با ایران از بهترین مقاصد مهاجرتی و زندگی می باشد.

 

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک را می توان از بهترین و راحت ترین راه های اخذ اقامت این کشور دانست. این روش مزایای بسیاری دارد که مهم ترین آن ها در وجود آن نهفته است! شما با خرید ملک نه تنها در یک کشور خارجی صاحب خانه می شوید، بلکه به راحتی اقامت آن را نیز اخذ کرده و شهروندی خود را دریافت می کنید. یعنی هم مهاجرت و هم خرید خانه! و دیگر لازم نیست پس از مهاجرت در آپارتمان های کرایه ای، خانه دوستان یا آشنایان و خوابگاه ها اقامت کنید. و پس از آن نیز به راحتی اقامت ترکیه را اخذ کرده و در این کشور به زندگی ادامه دهید. پارسی کانادا، با توجه به در اختیار داشتن مجرب ترین وکلا و مشاوران مهاجرتی، با تکیه بر سابقه درخشان خود در این زمینه، آماده است شما را در مسیر اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت به این کشور یاری رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *