از بین راه‌های مهاجرت به کانادا کدام راه آسان‌تر است؟

زمانی که به مهاجرت به کانادا فکر می‌کنید چه سؤال‌هایی بیشتر از همه ذهنتان را مشغول می‌کند؟ اول از همه از خودتان می‌پرسید کدام شهر زندگی کنید یا هزینه‌های زندگی در کانادا چقدر است؟

یا بیشتر به این فکر می‌کنید که سریع‌ترین و آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا چه راهی است؟

اصلاً برای مهاجرت مگر راه سریع و ساده‌ای هم وجود دارد؟

واقعیت این است که راه ساده راهی است که برای شما مناسب‌ترین مسیر باشد.

اما اگر سریع را یک بازه زمانی 6 ماهه تعریف کنیم، بله راه سریعی به اسم سیستم اکسپرس انتری وجود دارد که البته برای همه مناسب نیست.

خوشبختانه با تغییراتی که کانادا در سیاست‌های پذیرش مهاجر به وجود آورده، تقریباً برای بیشتر کسانی که رویای زندگی در کانادا را داشته باشند راهی وجود دارد.

از مهاجرت تحصیلی به کانادا گرفته تا سرمایه گذاری، جاب آفر و … هر یک از این روش‌ها باعث شده تا امکان مهاجرت برای کانادا برای افراد زیادی به وجود بیاید.

شاید تنها ایرادی که بشود به روش‌های فعلی مهاجرت به کانادا گرفت این ایراد باشد که کانادا پذیرش افراد ماهر و حرفه‌ای یا کسانی که سرمایه مناسبی دارند را در اولویت قرار داده است.

البته این ایراد نیست، کانادا کشور پیشرفته‌ای است که هر روز بیشتر از قبل در جنبه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و سیاسی در حال رشد و پیشرفت است.

پس کاملاً طبیعی است که پذیرش افرادی را به عنوان مهاجر در اولویت قرار دهد که جز بهترین‌ها هستند.

آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا

راحت‌ترین راه مهاجرت به کانادا برای من چه راهی است؟

مهاجرت کردن به کشور کانادا یا هر کشور دیگر کار ساده‌ای نیست.

حتی یک مسافرت ساده هم پیچیدگی‌های خودش را دارد. مهاجرت کردن و شروع یک زندگی جدید در دنیایی کاملاً متفاوت که دیگر جای خود دارد.

اما از طرفی با توجه به شرایط هر فرد ممکن است یک یا چند روش راحت‌تر از بقیه روش‌ها باشد. برای مثال، برای کسی که هنوز 30 سالش نشده و توانسته آیلتس 7 بگیرد و چند سالی سابقه کار تخصصی هم دارد، بهترین گزینه برایش روش اکسپرس انتری است.

حتما بخوانید: اکسپرس اینتری کانادا

اما همین شخص می‌تواند از راه تحصیل هم مهاجرت کند و با توجه به شهر یا استانی که می‌خواهد در آن زندگی کند یا رشته تحصیلی مورد نظرش، مهاجرت تحصیلی به کانادا هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

باز هم همین شخص اگر سرمایه کافی دارد و یک ایده فوق العاده برای راه اندازی یک کسب و کار دارد، روش استارتاپ هم برایش گزینه مناسبی است.

شاید از همه راحت‌تر این باشد که یک کیس ازدواج در کانادا پیدا کند و از طریق ازدواج به کانادا مهاجرت کند!

در نتیجه، قبل از اینکه ببینید راحت‌ترین راه برای مهاجرت به کانادا چه راهی است، اول باید ببینید که چه شرایطی دارید و این شرایط با کدام روش تناسب بیشتری دارد.

اصلی‌ترین معیارهایی که در بیشتر روش‌های فعلی مهاجرت به کانادا وجود دارد شامل سن، تحصیلات، سطح تخصص و مهارت شغلی، داشتن سابقه کار مرتبط با تخصص، وضعیت مالی و در بیشتر موارد تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی است.

نزدیک بودن شرایط هر فرد به این معیارها باعث می‌شود تا پروسه مهاجرت کردن راحت‌تر شود.

کسی که ایده راه اندازی یک کسب و کار را دارد و می‌تواند از پس هزینه‌های لازم برای راه انداختن آن بر بیاید، بدون شک راحت‌ترین و سریع‌ترین روش برایش مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ است.

حتما بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا

در نتیجه در یک تعریف کلی راحت‌ترین روش مهاجرت به کانادا برای هر فرد روشی است که به شرایط آن فرد نزدیک‌تر باشد.

به عبارت دیگر راحت‌ترین روش مهاجرت به کانادا یعنی مناسب‌ترین روش مهاجرت برای یک فرد، چه از راه تخصص، چه تحصیل یا سرمایه گذاری باشد.

آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا

آیا شرایط مهاجرت به کانادا را دارم؟

همانطور که در بالا اشاره شد، کانادا با هدف جذب نیروی کار ماهر و جذب سرمایه روش‌های مختلفی را برای پذیرش مهاجرین در نظر گرفته است.

در نتیجه اگر در کاری تخصص دارید که کانادا به آن نیاز دارد، ایده‌ای راه اندازی یک کسب و کار جدید دارید یا سرمایه‌ای دارید و می‌خواهید کسب و کارتان را گسترش دهید، می‌توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

مواردی که به آن اشاره شد، شرایط کلی برای مهاجرت به کاناداست. در کنار این موارد هر یک از روش‌های مهاجرت به کانادا شرایط و معیارهای خاص خود را دارد.

در نتیجه، برای اینکه ببینید آیا شرایط مهاجرت به کانادا را دارید یا نه باید تمام روش‌های فعلی مهاجرت را بررسی کنید. بعد از بررسی این روش‌ها می‌توانید یک یا چند روش را انتخاب کنید.

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

پروسه مهاجرت به کانادا چقدر طول می‌کشد؟

برای مدت زمانی که پروسه مهاجرت طول می‌کشد نمی‌شود زمان مشخصی تعیین کرد. علاوه بر فرایند معمولی رسیدگی به درخواست مهاجرین موارد غیر منتظره‌ای مثل بیماری‌های همه گیر که این روزها شاهد یکی از آنها هستیم، بر روی زمان رسیدگی به پرونده درخواست ویزا تأثیر می‌گذارد.

از بین روش‌های مهاجرت در حال حاضر روش اکسپرس انتری از لحاظ سرعت بررسی و صدور ویزا سریع‌ترین روش است.

اما اگر کسی شرایط این روش را نداشته باشد چه کار کند؟ خیلی ساده است، از روش‌های دیگر اقدام می‌کند.

حتما بخوانید: مهاجرت به کانادا

مراحل رسیدگی به درخواست افرادی که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند، مراحل مشخصی است و طبق برنامه اداره مهاجرت کانادا هر مرحله یک بازه زمانی مشخص دارد.

با این حال، مشخص کردن یک زمان دقیق از زمان اقدام برای مهاجرت تا ورود به کانادا امکان پذیر نیست، اما می‌شود یک بازه زمانی حدودی را برای هر روش در نظر گرفت.

برای مثال در روش استارتاپ از شروع ارسال درخواست تا صدور ویزا ممکن است حداکثر 12 ماه زمان لازم باشد.

در مواردی که در فرایند رسیدگی به پرونده نقصی در مدارک ارائه شده وجود داشته باشد و یا به هر دلیلی اداره مهاجرت کانادا مدرک جدید یا بیشتری بخواهد زمان رسیدگی ممکن است تا چندین ماه بیشتر طول بکشد.

آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا

و در آخر…

مهاجرت مسیری است که مهمترین بخش آن تصمیم گیری برای شروع زندگی در یک دنیای جدید است.

اگر در تصمیم خود مصمم هستید روش یا مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزای کانادا بگیرید اهمیت کمتری پیدا می‌کند.

علاوه بر این، برای اینکه سریع‌ترین و آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا را انتخاب کنید باید شرایطی که دارید را با شرایط هر یک از روش‌های موجود مقایسه کنید.

بهترین و راحت‌ترین روش برای مهاجرت روشی است که برای شما مناسب‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.