مهاجرت به چین

وقتی صحبت از مهاجرت می شود نام تعدادی از کشور ها بیشتر از برخی دیگر به گوش می رسد. یکی از مکان های زیبا و سرسبزی که در قاره آسیا واقع شده و هر ساله مهاجران بسیاری را به خود جذب می کند، کشور چین است. همان طور که می دانید درصد مهاجرت به چین نسبت به کانادا و استرالیا بسیار کمتر است، اما امکاناتی که دولت چین برای مهاجران فراهم آورده، دست کمی از کشور های صنعتی و پیشرفته ندارد.

شاید برای تان عجیب باشد اما بهتر است بدانید که مهاجرت در این سرزمین نسبت به سال 2016 با رشد 8 درصدی مواجه شده و دولت چین در تلاش است تا این رشد را هر ساله افزایش دهد. نکته جالب این است که میزان مهاجرت در بخش های مختلف هر کشور، متفاوت بوده و به همین نسبت، بخش‌ های شمالی کشور چین بیشتر از سایر قسمت ها، مهاجر پذیر تر می باشد.

مهاجرت به چین

بهتر است برای مهاجرت به این مناطق، زبان چینی را فراگیرید، زیرا بدون شک در مراودات و ارتباطات اجتماعی به مشکل خواهید خورد. علاوه بر این بستر مهاجرت و زندگی در چین برای سنین 20 تا 32 سال بسیار فراهم شده است. چین کشوری پهناور در آسیا است که میراث غنی و آثار تاریخی بسیاری را در آن باشکوه می باشد که به دلیل تنوع بالا در جاذبه های تاریخی و طبیعی که دارد سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

در این میان نیز افرادی هستند که چین را نه تنها برای تفریح، بلکه برای زندگی انتخاب می کنند. البته آمدن آن ها به این کشور می تواند بر اساس دلایل و اهدافی خاص باشد. جدای از این موارد، بهره گیری از تجربیات یک وکیل مهاجرتی همچون وکلای پارسی کانادا الزامی خواهد بود.

زیرا زمانی که حرف از چین و زندگی به این کشور می شود، سخنان دیگری همچون کار، تحصیل و سرمایه گذاری نیز در نظر گرفته شده است.برای بهره وری از هر کدام می بایست، ویزای آن لحاظ و شرایط آن نیز مورد بررسی قرار گرفته شود.

معرفی کوتاهی از کشور چین

کشور چین یکی از صنعتی ترین کشور های خاورمیانه و قاره آسیا است که همه مردم جهان آن را با طبیعت زیبایی که دارد، می شناسند. چین به عنوان کشوری با 9600000 کیلومتر مربع در میان کل جهان شناخته شده است و بسیاری از تنوع گسترده ی گیاهان، حیوانات، مواد معدنی و منابع زمینی در آن یافت می شود.

زبان رسمی مردم، ماندارین است، اما بیشتر مردم بومی به زبان انگلیسی آشنایی دارند و برای مسافرت ها به کشور های اروپایی، و برقراری ارتباط، از زبان انگلیسی استفاده می کنند. پایتخت سیاسی جمهوری چین، بیجینگ و نوع نظام حکومتی آن، کمونیستی می باشد. جمعیت این کشور، 1367485388 نفر بوده و این کشور نیز در شرقی ترین قسمت آسیا واقع شده است. کشور چین شامل 5 دین، بودیسم، تائیسم، اسلام، کاتولیک و پروتستان می شود. بدین منظور، افرادی که با این ادیان عبادت می کنند، می توانند در صورت اخذ ویزای چین به این کشور سفر کنند.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

شهرهای مهاجر پذیر کشور چین

کشور چین نیز مانند دیگر کشور ها، شهرهای بسیاری دارد که برای مهاجرت مناسب هستند. یکی از آن ها شهر پکن است که گزینه مناسبی برای تحصیل می باشد. این شهر دارای شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل است و همچنین امتیازات بی شماری را برای تحصیل فراهم می آورد. در این شهر بیش از 50 دانشگاه و مرکز آموزش عالی موجود بوده و دوره های تحصیلی فراوانی در این راستا برای علاقه مندان، ارائه شده است.

پکن پایتخت اصلی کشور چین به شمار می رود. همان طور که گفته شد، روش های مهاجرتی بسیاری موجود است که یکی از آن ها، سرمایه گذاری است و از همه لحاظ، شهر پکن بهترین گزینه برای انجام این فرصت خواهد بود. اما این شهر از نظر هزینه در وضعیت بالاتری به نسبت سایر شهرها قرار دارد. پس از پکن، شهر شانگهای از جمله مناطقی است که در اقتصاد چین حرف اول را می زند، زیرا شانگهای از نظر تجاری جزو پول ساز ترین و ثروت مند ترین شهرهای دنیا طبقه بندی می شود.

این شهر، در دلتای رود یانگ قرار گرفته است و از نظر بندر، از شلوغ‌ ترین بنادر دنیا است که دارای کانتینر می باشد. شاید تا به حال اسم گوآنجو را در سریال های چینی شنیده باشید، این شهر یکی دیگر از شهر‌های مرکزی کشور چین به شمار می رود که از نظر اطلاعات مالی و تجارتی در وضعیتی نرمال قرار گرفته است. اگر در صنعت کشاورزی صاحب نام هستید، آوازه این شهر زبانزد مردم جهان است و این شهر در زمینه کشاورزی و صنعت به رتبه خوبی رسیده است.

یکی دیگر از شهر های چین که دارای ارزش دریافت ویزای چین است، شهر دونگ گوآن نامیده شده که در بخش جنوب شرقی چین قرار گرفته است. اما از نظر مهاجرپذیر بودن رتبه بالایی ندارد و تعداد کمی از علاقه مندان نسبت به زندگی و مهاجرت به آن اقدام می کنند.

مهاجرت به چین

راه های مهاجرت به کشور چین

در حالت کلی راه های بسیاری برای مهاجرت به چین وجود دارد و در سال های اخیر، دریافت ویزای چین، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به این دلیل، افراد می توانند با پرداخت هزینه های پایین، در این کشور زندگی کنند و با تهیه مدارک مورد نیاز، در یکی از دانشگاه های آن، پذیرش بگیرند.

شاید برای تان عجیب باشد، اما بهتر است بدانید که تعداد بسیاری از جوانان برای تحصیل در دانشگاه های معتبر و مناسب این کشور اقدام می کنند و آینده ای روشن را برای خود رقم می زنند. روش های بسیاری برای مهاجرت موجود است که شامل دریافت ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری می باشند. نکته ای دیگر در این خصوص، دریافت ویزای کاری برای متخصصین هر رشته است که هر ساله این مقدار افزایش می یابد.

نکته دیگر در مورد تحصیل این است که دانشجویان خارجی نمی توانند در حین تحصیل به فعالیت های شغلی مشغول شوند. پس از آنکه موفق به پایان رساندن مطالعات علمی خود شدند، قدر هستند از فرصت های شغلی به وجود آمده، استفاده نمایند.

 

روش های بسیاری برای مهاجرت چین موجود است که شامل دریافت ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری می باشند.

کشور چین محیط بسیار مناسبی برای تجارت و کار در میان عموم به شمار می رود و جالب است بدانید که بیشترین درآمد ها برای بخش های بازرگانی در شرکت و سازمان های مهم، در نظر گرفته می شوند. درست است که هنوز انگلیسی جایگاه مناسبی در این میان مردم چین پیدا نکرده، اما در دانشگاه ها و مراکز آموزشی این زبان، بسیار مورد استفاده قرار گرفته می شود.

جدای از آن، مردم کوچه بازار هنوز به همان زبان چینی و ماندرین صحبت می کنند و گویش ها و لهجه های خاص خود را دارند. این گویش ها منطقه به منطقه و شهر به شهر بسیار متفاوت عمل می کنند، به گونه ای که منطقه دیگر سخنان دیگری را متوجه نخواهد شد. اما در کل همه یک لهجه مشترک دارند که آن، Pu tong hua نامیده می شود.

تنها یک گام تا مهاجرت به چین فاصله دارید. با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت پارسی کانادا این گام را به سرعت بردارید.

فرم ارزیابی مهاجرت

مهاجرت سرمایه گذاری به چین

یکی از روش های مهم مهاجرتی به چین، سرمایه گذاری است که شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. ابتدا برای دریافت این ویزا، می بایست فرد هیچ نوع سوء سابقه ای نداشته باشد. در نظر بگیرید که داشتن سوء سابقه در این مسیر برای شما مشکل دار خواهد شد و نه تنها شما را از اهداف خود دور می کند بلکه به دلیل دروغ گویی عواقب سنگینی به همراه می آورد.

علاوه بر این، تجربه کاری و داشتن سرمایه خوب در صورتی که ثبت شرکت داشته باشید، الزامی می باشد. بهتر است بدانید در صورتی که از ثبت شرکت استفاده می کنید، می‌بایست نوع شرکت مورد نظر را انتخاب نمایید و سعی کنید در زمینه تجربی و تخصصی و بر اساس دامنه اطلاعاتی خود پیش بروید.

مهاجرت تحصیلی‌ به کشور چین

مهاجرت به چین امروزه در بین برخی از انسان ها باب شده است و عده ای برای به وجود آوردن زندگی جدید و فرصت های شغلی برتر، دست به مهاجرت می زنند. کشور چین یکی از مناطقی می باشد که به دلیل داشتن هزینه های تحصیلی کم، مورد علاقه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.

آن ها می دانند که در کشورهای دیگر برای تحصیل باید هزینه ‌های زیادی پرداخت کنند، به گونه ای که آمار نشان می ‌دهد تحصیل در چین به قدری مناسب است که در مقابل هزینه‌ ها و شهریه های مراکز آموزشی سایر کشورها کمتر در نظر گرفته می شود. برای مهاجرت به کشور چین از طریق تحصیل نیاز است که دانشگاه مبدا از اعتبار بالایی برخوردار باشد، در غیر این صورت نمی توانید در دانشگاه مقصد، تحصیل کنید.

مهاجرت کاری به چین

کی از روش‌های مهاجرت به کشور چین، به وجود آوردن کسب و کار و یا استخدام شدن در یکی از سازمان های معتبر است. شاید تا به حال به این موصوع فکر نکرده باشید اما بهتر است بدانید که برای مهاجرت به چین از طریق دریافت ویزای کار، باید دعوت نامه شغلی از سوی یک کارفرما و شرکت چینی ارسال شده باشد.

دومین گزینه به این صورت است که فرد در ابتدا از طریق ویزای تحصیلی وارد خاک این کشور شده و پس از تمام کردن تحصیل و فارغ التحصیلی، می تواند ویزای سرمایه‌گذاری چین را اخذ کند و در نهایت نیز این تلاش ها به اخذ اقامت دائم بسیار سریع و البته بسیار عالی خواهد انجامید. گزینه های بسیاری برای دریافت ویزای کار در چین وجود دارد که با همراهی یک وکیل مهاجرتی میسر خواهد شد.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

بهداشت و درمان در چین

سیستم مراقبت های بهداشتی در چین طبق برنامه ای که دولت این کشور برای هر استان در نظر گرفته، فعالیت های خود را آغاز می کند. بنابراین، شهروندان چینی و مهاجران می توانند از امکانات طرح پوشش بیمه استفاده کنند. ممکن است خدمات بیمه در هر استان به صورتی متفاوت ارائه شود. از این به کسانی که قصد مهاجرت به سرزمین سرسبز چین را دارند، توصیه می شود تا قبل از انجام این کار، تمامی اطلاعات لازم را کسب نمایند.

شاید برای تان عجیب باشد اما بهتر است بدانید که سیستم های خدمات درمانی این کشور به اندازه آمریکا و کانادا توسعه نیافته است زیرا آن ها در صدر کشور های صنعتی و قدرت مند در جهان به شمار می روند و به منظور دریافت مهاجر بیشتر، روز به روز به امکانات رفاهی خود می افزایند.

مهاجرت به چین

خالی از لطف نیست که دولت چین برای بهبود وضعیت درمانی و سیستم مراقبت های بهداشتی خود، تلاش بسیاری می کند تا مردم بتوانند با سلامتی به زندگی خود ادامه دهند. همچنین سیستم بهداشتی توانسته است بسیاری از خدمات درمانی را برای مناطق روستایی نیز، به ارمغان بیاورد. شاید هم شیوع برخی از بیماری ها مانند کرونا در چین به دلیل عدم آگاهی از درمان های مدرن باشد، زیرا اکثر مردم چین به طب سنتی علاقه ویژه ای دارند و علاوه بر در نظر گرفتن سلامت فردی، از این نوع درمان استفاده می کنند.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. یونس

  دعا کنید کرونا تموم شه تا راه برای تجارت و کسب درآمد از طریق چین هم باز شه

 2. حسین کرمی زاده

  درود
  خسته نباشید دوستان
  سوالی داشتم در خصوص وضعیت بهداشتی در چین. آیا هنوز هم با وجود بیماری کرونا هنوز هم کسی به این کشور سفر ویا مهاجرت میکند. ممنون میشم درباره بهداشت این کشور اطلاعاتی را به این مقاله اضافه کنید

  • Moderator

   درود بر شما
   مسلما کسانی که به کشور چین و آداب و رسوم آنها علاقه داشته باشند در هر شرایطی به این کشور سفر می کنند.

   حتما در خصوص بهداشت کشور چین هم مقاله ای آماده خواهیم کرد

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید