مهاجرت به ترکیه

سال 2020 فرصتی ویژه و اکازیون برای اخذ اقامت و تابعیت کشور ترکیه می باشد. سالانه درصد قابل توجهی از افراد متقاضی مهاجرت به ترکیه هستند.

ازدواج، سرمایه گزاری چندین راه متداول اخذ اقامت ترکیه هستند. هر ساله متقاضیان بسیاری از کشورهای ارمنستان، گرجستان، ایران و آذربایجان برای مهاجرت به ترکیه اقدام می کنند. نرخ بیکاری در این کشور حدود 14 درصد گزارش شده است.
کسانی که تسلط کامل بر زبان ترکی استامبولی دارند، به راحتی می توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کرده و مشغول به کار شوند.

در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی در مورد مهاجرت به ترکیه در اختیارتان قرار دهیم پس با موسسه مهاجرتی پارسی کانادا همراه باشید.

کشور ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهای توریستی پر جاذبه است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا را به خود جذب می کند.
این کشور کوهستانی در جنوب غربی آسیا و جنوب شرقی اروپا واقع شده است که در واقع محل اتصال دو قاره ی اروپا و آسیا به شمار می رود.

از کشورهای همسایه ی ترکیه می توان به بلغارستان، ترکیه سوریه، گرجستان، یونان، عراق اشاره کرد. اقتصاد ترکیه بر پایه ی تجارت و روابط بین المللی از طریق دریا می باشد که از عوامل تاثیر گذار در رونق این کشور محسوب می شود.

شرایط اخذ ویزای ترکیه

داشتن گذرنامه ی معتبری که حداقل 90 روز اعتبار داشته باشد، یکی از شرایط حائز اهمیت در اخذ ویزای ترکیه و مهاجرت به ترکیه محسوب می شود. برای اقدام به اخذ ویزای کار ترکیه بایستی گذرنامه ای داشت که حدودا بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته و در غیر این صورت باید نسبت به تمدید گذرنامه اقدام کرد.

اخذ ویزای کشور ترکیه بستگی به کشور مبدا دارد، بدین صورت که کشورهایی که دارای موافقت نامه ی اخذ ویزا باشند، اجازه ی سفر به کشور ترکیه را بدون اخذ ویزا به مدت 3 ماه دارند. اتباع کشورهایی که موافقت نامه ی اخذ ویزا را نداشته باشند، باید برای ورود به کشور ترکیه و اقامت در آن هزینه ی ویزا را پرداخت کنند.

مدت زمان اعتبار ویزای ترکیه، بستگی به روش مهاجرتی به این کشور است که با توجه به نوع پذیرش کاملا متفاوت است. برای سال 2020 مدت زمان اعتبار ویزای افراد از 3 ماه تا 6 ماه و 5 سال متغیر است که بسته به نوع مهاجرت برای افراد تغییر می کند.

ویزای 6 ماهه و 3 ماهه برای مهاجرت به ترکیه

طبق موافقت بین کشورهای ایران و ترکیه در سال های گذشته، کلیه ی شهروندان ایرانی می توانند بدون گرفتن ویزا به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند.

از جمله شرایطی که باید برای ورود به کشور ترکیه در نظر داشت، اعتبار گذرنامه ی متقاضی به میزان حداقل 6 ماه است. شهروندان کشورهای دیگری که می توانند بدون اخذ ویزا وارد این کشور شوند عبارتند از:
آلمان، بلژیک، فرانسه، گرجستان، هلند، اسپانیا، ایتالیا، سوئیس، قبرس، لوکزامبورگ، مالت، اوکراین، پرتغال، یونان، لیختن اشتاین.
اخذ ویزای 3 ماهه یا 6 ماهه ی ترکیه، هیچ گونه حق تجارت و یا تحصیلی برای افراد دارای ویزا ایجاد نمی کند. تنها فرق ویزای 6 ماهه و سه ماهه در دفترچه ی اقامت است. مدت زمان رسیدن این دفترچه به دست افراد حدودا 15 روز است، که نشان می دهد فرد اجازه ی اقامت 6 ماهه توریستی در ترکیه را دارد.

در این مدت هم نمی شود هیچگونه اقدام تجاری یا تحصیلی در کشور ترکیه انجام داد. تنها کاری که افراد دارای ویزای 3 یا 6 ماهه می توانند انجام دهند این است که برای خرید ملک در کشور ترکیه اقدام کنند که در این صورت فرد می تواند به مدت 1 سال در ترکیه بماند.

تولد و ازدواج در کشور ترکیه

کشور ترکیه دارای تابعیت مضاعف می باشد بدین معنی که فرزندانی که از پدر و مادر خارجی در این کشور متولد می شوند می توانند تابعیت دائم کشور ترکیه را دریافت نمایند. ازدواج با شهروندان ترکیه یکی از روشهای اخذ اقامت ترکیه است. در این طرح بایستی که زوجین، ازدواج واقعی خود را به اثبات رسانده تا بتوانند اقامت 3 تا 5 ساله کشور ترکیه را اخذ کنند. بعد از اتمام این مدت زمان زوجین می توانند برای اقامت دائم ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه ای اقدام کنند.

مهاجرت به ترکیه از طریق ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، یکی از روشهای رایج سال های اخیر برای مهاجرت به ترکیه می باشد. مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه، مورد استقبال بسیاری از افرادی است که دوست دارند در رشته ی فنی، پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنند. در حال حاضر حدود 120000 دانشجوی ایرانی در حال تحصیل در کشور ترکیه هستند. این افراد از اجازه ی کار حین تحصیل نیز برخوردارند. تمامی دروس در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی و ترکی تدریس می شود و تمامی دانشجویان می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم ترکیه و مهاجرت تحصیلی اقدام کنند.

دانشجویان ایرانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند بعد از فارغ التحصیلی در مدت زمان کوتاهی که در اختیار دارند می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کارآفرینی، کاری و سرمایه گزاری تغییر دهند تا از این طریق موفق به اخذ اقامت دائم ترکیه شوند.

مدارک مورد لزوم به منظور اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

ایرانیان در شرایط معمولی برای ورود به ترکیه، نیاز به داشتن ویزا ندارند و می توانند تا سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند. منتهی در صورتی که قصد داشته باشند در کشور ترکیه تحصیل یا کار کنند حتما بایستی ویزای تحصیلی یا کاری بگیرند چه بیشتر از سه ماه و چه کمتر از سه ماه. البته این کشور برای صدور ویزا سختگیری زیادی ندارد و حتی برای دانشجویان ویزای همراه نیز صادر می کند.

مدارکی که باید برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه به سفارت ارائه داد، عبارتند از:
نامه ی پذیرش دانشکده، کالج و یا مدرسه ای در ترکیه، مدرک کپی برابر با اصل پاسپورت، گواهی تمکن مالی دانشجو، گواهی عدم سوء پیشینه ی کیفری، ارائه ی مدرک دال براجاره نامه منزل، رزو هتل و یا خوابگاه، داشتن اعتبار پاسپورت به مدت حداقل یک سال، ارائه ی ترجمه ی رسمی مدارک، ارائه ی نامه ی بانک به سفارت و … پس از ثبت نام قطعی در دانشگاه، کالج و یا مدرسه ایمیلی برای فرد ارسال می شود که ارائه ی آن نیز به سفارت الزامی است.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

مطابق با آمار ارائه شده در سال 2020، نرخ بیکاری در کشور ترکیه حدود 14 درصد گزارش شده است که این میزان نشان از نبود کار حتی برای شهروندان ترکیه ای دارد، اما با وجود این تفاسیر اگر پیشنهاد کاری از شرکت ها و یا کارفرماهای ترک داشته باشید به راحتی می توانید که ویزای کار ترکیه را دریافت نمایید.

اخذ ویزای کاری ترکیه و مهاجرت از طریق کار منوط به ارائه ی دعوت به کار از سوی شرکت ها و یا کارفرمایان ترکیه ای می باشد. در سال 2020 شانس پیدا کردن کار در ترکیه برای افراد ماهر و متخصصین بیشتر از سایرین است.

چگونگی رسیدگی به تقاضای ویزای کار ترکیه

در این پرونده حتما بایستی پیشنهاد کاری وجود داشته باشد، ویزای کار ترکیه از طریق وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه صادر می شود که بایستی از طریق سفارت ترکیه و اداره ی پلیس محلی پیگیری شود. اعتبار این ویزا یک ساله است و هزینه ی درخواست آن حدودا 1000 دلار است و مسئول درخواست ویزای کار در ترکیه کارفرمای ترک می باشد.

شرایط مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه در سال 2020 شرایط خاصی دارد که بعضی از آنها در این مقاله توسط موسسه مهاجرتی پارسی کانادا شرح داده شد. از جمله شرایط مهاجرت به ترکیه عبارتند از:

 1. ارائه ی گذرنامه ی فرد متقاضی با دارا بودن حداقل 60 روز اعتبار
 2. ارایه ی سه قطعه عکس
 3. تکمیل و ارسال فرم مربوط به مهاجرت به ترکیه
 4. ارائه دعوت نامه و یا پیشنهاد کاری از شرکت و یا کارفرمای ترک
 5. ارائه ی بیمه ی درمانی
 6. خرید بلیط رفت و برگشت ترکیه و ارایه ی آن به سفارت برای اینکه ثابت شود که فرد متقاضی می تواند هزینه ی خرید بلیط را پرداخت کند.
 7.  ارایه ی مدرک تمکن مالی به منظور پوشش هزینه های زندگی در ترکیه

در این مقاله موسسه مهاجرتی پارسی کانادا، توضیحات زیادی در باره ی مهاجرت به ترکیه از طرق مختلف ارائه نموده است که البته بهترین آنها نیز مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه است. در واقع بی دردسر ترین روش روش اخذ ویزای تحصیلی ترکیه است که به راحتی قابل دسترس است. حال اگر قصد مهاجرت به ترکیه و یا تحصیل در ترکیه و یا کار در ترکیه را دارید می توانید پرونده ی مهاجرتی خود را به موسسه مهاجرتی پارسی کانادا بسپارید.

امتیازات مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان

ترکیه، کشور همسایه ی ایران بوده و در واقع از لحاظ مسافتی بسیار نزدیک به ایران می باشد که باعث کاهش مشکلات رفت و آمد برای مهاجران ایرانی به ترکیه شده است. از آنجا که در ایران نیز افراد ترک تبار زیادی ساکن هستند و به زبان ترکی و فرهنگ مردمان ترک اشراف دارند، تفاوت فرهنگی بین ترک ها و ایرانیان زیاد نبوده و این دو ملیت به راحتی می توانند بدون هیچ مشکلی در کنار هم زندگی کرده و نسبت به هم انعطاف داشته باشند.

هنگام مهاجرت معمولا در سال های اولیه، مشکلات زندگی در غربت به فرد مهاجر فشار زیادی می آورد که درمهاجرت به ترکیه به علت رفت و آمد راحت به ایران این فشار کمتر می شود. یادگیری زبان ترکی استامبولی برای ایرانیان بسیار راحت تر از زبان های دیگر کشورها می باشد. فرهنگ و آداب و رسوم و خورد و خوراک مردمان ترکیه بسیار نزدیک به ایرانی ها است.

هزینه های زندگی در ترکیه

بدون شک، هزینه ی زندگی در هر کشور یکی از عوامل مهمی است که به مهاجران اجازه می دهد که آیا آنها می توانند به این کشور مهاجرت کنند یا خیر؟

کشور ترکیه بدون شک می تواند مکان شگفت انگیزی برای مهاجرت و زندگی باشد. اما قبل از تصمیم برای مهاجرت به ترکیه بایستی عوامل زیر را در نظر بگیریم:

 1. حداقل دستمزد پرداختی در ترکیه
 2. هزینه اقامت و اجاره مسکن در ترکیه
 3. هزینه ی حمل و نقل و وسایل نقلیه عمومی و خصوصی
 4. هزینه ی خرید کالا و مایحتاج ضروری
 5. هزینه ی خرید لوازم اولیه ی زندگی
 6. هزینه ی تحصیل فرزندان در ترکیه
 7. هزینه ی خرید مواد غذایی و ..
 8. هزینه ی سفر کردن و تفریح در ترکیه

حداقل دستمزد برای هزینه زندگی در ترکیه

حداقل دستمزد در ترکیه برای هر فرد مبلغی حدود ۱۷۸۰ لیر در ماه است که ابتدا کار فرما نیز تمامی هزینه های بیمه، بازنشستگی، مراقبت های بهداشتی را پرداخت می کند.

مانند تمامی کشورهای دیگر، زندگی در یک شهر و هزینه های مربوط به آن در نقاط مختلف شهر متفاوت است. در ترکیه، گرانترین شهر برای زندگی، شهراستانبول است، که مملو از مراکز خرید بزرگ، مراکز مالی، تجاری و اقتصادی است. هزینه زندگی در استانبول نسبت به شهرهای دیگر ترکیه بسیار بالا است اما زمانی که بخواهیم در سطح بین الملل در نظر بگیریم، نسبتا ارزان است. در سال ۲۰۱۸، هزینه زندگی در استانبول، رتبه164 را از ۲۰۹ شهر در سطح بین الملل دریافت کرد.

چرا پرونده ی مهاجرتی خود را به موسسه مهاجرتی پارسی کانادا بسپارم؟

این موسسه با دارا بودن سابقه ی درخشان در امور مهاجرتی به کلیه ی کشورها به راحتی می تواند پرونده ی مهاجرت به ترکیه ی شما را به جریان انداخته و نتیجه ی مثبت بگیرد. مشاورین مهاجرتی زبده و پر سابقه ی موسسه، همواره تا اخذ بهترین نتایج در کنار شما خواهند بود. این موسسه مهاجرتی، در زمینه ی اخذ ویزای کار کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، اقامت دائم کانادا، اقامت استرالیا، ویزای کار استرالیا، ویزای تحصیلی استرالیا و سایر کشورها نیز سابقه ی درخشانی دارد.

شما به راحتی می توانید با سپردن پرونده ی مهاجرتی خود به این موسسه، با در نظر گرفتن شرایط کاری، تحصیلی و مالی خود، اطمینان داشته باشید که امن ترین روش ممکن و نیز بهترین کشور برای مهاجرت به شما پیشنهاد داده خواهد شد، چرا که مشاورین مهاجرتی، اطلاعات به روز و گسترده ای در مورد شرایط مهاجرت به سایر کشور ها را دارا بوده و آنها را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید