ویزای کاری کانادا

کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است. به‌همین دلیل بخش زیادی از نیاز خود به نیروی کار را از طریق مهاجران تامین می‌کند. سیستم اکسپرس انتری هم در سال 2015 با هدف جذب سریع نیروی کار برای اقتصاد روبه‌رشد کانادا راه‌اندازی شد.

در همین راستا، آمار مهاجرت کاری به کانادا در سال‌ها اخیر به‌شدت افزایش یافته و این کشور درصد بالایی از مهاجران را از روش‌های کاری جذب می‌کند. طبق برنامه 3 ساله کانادا برای پذیرش مهاجران، این کشور در سال‌های 2021 تا 2023، تعداد 1 میلیون و 233 هزار مهاجر می‌پذیرد.

حدود 60% از این تعداد مهاجر، از طریق Economic Class یعنی برنامه‌های کاری اکسپرس اینتری و برنامه کاری استانی کبک وارد کانادا می‌شوند.

توییت وزیر اداره مهاجرت کانادا برای جذب مهاجران

در این توییت، آقای مندچینو از از ارائه برنامه 3 ساله پذیرش مهاجران در کانادا صحبت می‌کند. همچنین در ادامه توییت گفته است: پذیرش مهاجران برای رشد اقتصادی کانادا برنامه‌ای بلندپروازانه بود که با شیوع ویروس کرونا به یک ضرورت تبدیل شد.

طبق این برنامه 3 ساله: امسال، کانادا 401 هزار مهاجر می‌پذیرد. خلاصه این برنامه 3 ساله از این قرار است:

میزان پذیرش مهاجران در کانادا طبق آمار IRCC
سال 2021 401 هزار مهاجر
سال 2022411 هزار مهاجر
سال 2023421 هزار مهاجر

این مطلب راهنمای کامل ویزای کاری کانادا است. در این مطلب قصد داریم شرایط کار در کانادا و مهاجرت کاری به این کشور را زیر ذره‌بین ببریم.

در ابتدا نگاهی به بازار کار کانادا می‌اندازیم و مشاغل مورد نیاز این کشور را بررسی می‌کنیم. پس از آن با انواع ویزای کار کانادا و شرایط اخذ آن‌ها آشنا شده و در ادامه هم امتیازبندی و هزینه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

در پایان هم نگاهی به وضعیت کار و حقوق و دستمزد در کانادا می‌اندازیم.

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

بازار کار کانادا و مشاغل مورد نیاز

قبل از بررسی شرایط مهاجرت کاری به کانادا، بهتر است نگاهی به وضعیت کار در کانادا و مشاغل مورد نیاز این کشور بیندازیم. کانادا تقریبا 18.5 میلیون نیروی کار فعال دارد که حدود 26% آن‌ را مهاجران تشکیل می‌دهند.

هر شغل و تخصصی که داشته باشید، کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری است. با توجه به نیاز گسترده این کشور به نیروی کار، احتمال پیدا کردن کار در این کشور بسیار بالاست.

افرادی که قصد اخذ ویزای کاری کانادا دارند، باید مطمئن شوند شغل آن‌ها در طبقه‌بندی مشاغل کانادا یا لیست ناک کانادا وجود دارد یا خیر؟!


کانادا مشاغل موجود در بازار کار را تحت عنوان طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupational Classification یا به اختصار ناک NOC منتشر می‌کند.
این شغل ها بر اساس وظایف کاری، ماهیت کار و اهدافی مانند مهاجرت و … در 5 رده دسته‌بندی می‌شوند.

با فروکش کردن تب ویروس کرونا و واکسیناسیون گسترده در کانادا، پیش‌بینی می‌شود بازار کار این کشور هم کم‌کم به دوران سابق خود برگردد. به‌همین دلیل سال 2022 سال پررونقی برای بسیاری از مشاغل در کاناداست.

حوزه‌های کاری زیر از حوزه‌های پررونق کاری در کانادا در سال 2022 هستند:

حوزه های شغلی پر رونق در بازار کار کانادا در 2022
فناوری اطلاعاتمشاغل مهندسی
مشاغل پزشکی و سلامتمشاغل فنی و تدارکاتی
مشاغل مالی و حسابداریمشاغل اداری
مشاغل فروش و بازاریابیحقوق و وکالت
مشاغل تولیدیمشاغل ارتباط با مشتری

این لیست تنها بخشی از حوزه‌های نیازمند کار در کاناداست. بسیاری از تخصص‌ها و مشاغل در این حوزه‌ها می‌توانند با اخذ ویزای کاری کانادا به این کشور مهاجرت و به‌کار مشغول شوند. اگر شغل و تخصصی در این حوزه‌ها دارید، شانس اخذ ویزا کار کانادا برای شما بالاست.

لیست کامل مشاغل مورد نیاز کانادا و طبقه‌بندی آن‌ها را می‌توانید در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021 را در این مطلب مطالعه کنید.

در ادامه نگاهی به شرایط کار در کانادا برای ایرانیان می‌اندازیم:

 

شرایط ویزای کار کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار با توجه به نوع ویزا و روش مهاجرتی متفاوت است. اما گرفتن ویزای کاری کانادا یک‌سری شرایط عمومی دارد که مهم‌ترین آن‌ها در زیر آمده است:

مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای کار کانادا
سنزیر 40 سال (بجز روش ICT)
مدرک تحصیلیحداقل لیسانس
سابقه کارحداقل 1 سال
مدرک زبانآیلتس 6.5 معادل CLB 8
حداقل امتیاز67 در مرحله اول
نامشخص در مرحله دوم

جزئیات بیشتر درباره هر کدام از شرایط بالا را در قالب سوال و جواب در زیر بررسی می‌کنیم:

در سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا، افراد بین 25-35 سال بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند. هر چند متقاضی تا سن 44 هم امتیاز می‌گیرد.
افرادی که سنشان بیشتر از 44 سال است، باید امتیاز خود را در سایر بخش‌ها بالا ببرند تا ویزا بگیرند. (برنامه‌های اکسپرس اینتری و مهاجرت استانی PNP تابع این سیستم هستند).
برای اخذ ویزای جاب آفر و روش کار پس از تحصیل PGWP محدودیت سنی اشاره نشده است. شرایط سنی ویزای کار کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی هم محدودیت ندارد ولی طبق جدول امتیازبندی این ویزا افراد بین 21-49 سال بیشترین امتیاز را می‌گیرند.
برنامه انتقال درون شرکتی کانادا ICT هم محدودیت سنی ندارد. در ادامه با این روش‌ها و ویزاها بیشتر آشنا می‎شوید.

محدودیتی در این زمینه برای شرکت در سیستم امتیازبندی کانادا وجود ندارد. اما داشتن حداقل مدرک لیسانس، امتیاز خوبی در این بخش به شما می‌دهد.
اخذ جاب آفر هم در برخی شرایط نیازمند حداقل مدرک لیسانس است. روش ICT کانادا هم نیازی به مدرک تحصیلی ندارد.

در سیستم امیتازبندی حداقل 1 سال سابقه‌کار ذکر شده است. اما طبیعی است که هر‌چقدر سابقه کار بیشتری داشته باشید، امتیاز شما بالاتر و شانس اخذ ویزا بیشتر است.

برای اخذ اقامت کاری کانادا باید دانش زبان خود را اثبات کنید. به‌جز روش ICT، مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان تقریبا ممکن نیست.
مدارک زبان مورد تایید: آیلتس IELTS و سلپیپ CELPIP برای انگلیسی و تف TEF برای زبان فرانسه.

در مرحله اول باید 67 از 100 امتیاز کسب کنید تا به مرحله دوم (POOL) وارد شوید. حداقل امتیاز در مرحله دوم مشخص نیست و در هر دوره قرعه کشی متفاوت است.

در ادامه انواع ویزای کار کانادا را معرفی می‌کنیم:

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

انواع ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار، 6 روش اصلی و مهم وجود دارد:

مهم‌ترین روش‌های مهاجرت کاری به کانادا
برنامه مهاجرت فدرال Federalبرنامه مهاجرت استانی PNP
جاب آفر کانادا Job Offerویزای کار بعد از تحصیلPGWP
ویزای خود اشتغالیبرنامه انتقال درون شرکتی ICT

با استفاده از این روش‌ها می‌توانید اقامت کانادا از طریق کار را بگیرید. در بین این روش‌ها، روش فدرال (شامل اسکیل ورکر و اسکیل ترید) و روش استانی تنوع بیشتری داشته و شرایط بهتری برای کار در کانادا برای ایرانیان در اختیار دارند.

در ادامه به طور مختصر با هر کدام از این روش‌ها آشنا می‌شوید:

 

مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه فدرال

این برنامه متداول‌ترین روش اخذ اقامت کاری کاناداست. متقاضیان خارجی باید در دو روش اسکیل ورکر (Skilled Worker) و اسکیل ترید (Skilled Trade) از طریق سیستم اکسپرس انتری برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنند.

 

اکسپرس اینتری، بهترین روش برای مهاجرت کاری به کانادا

اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker)

کارگران و نیروهای متخصص می توانند با استفاده از برنامه اسکیل ورکر کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری و سیستم امتیازبندی، اقامت دائم کانادا از طریق کار را دریافت کنند.

از جمله شرایط مهاجرت کاری به کانادا در این روش؛ وجود شغل متقاضی در مشاغل سطح A، B یا 0 لیست ناک کانادا، حداقل 1 سال سابقه کار و داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره CLB 7 به بالاست.
حتما بخوانید: اسکیل ورکر کانادا چیست و چگونه می‌توان با آن اقامت کاری کانادا را گرفت؟

اسکیل ترید کانادا (Skilled Trade)

نیروهای متخصص و فنی گروه شغلی B می‌توانند از طریق برنامه اسکیل ترید و شرکت در سیستم امتیازبندی، ویزای شغلی کانادا را دریافت کنند. از جمله شرایط اقامت کاری در کانادا از طریق برنامه اسکیل ترید؛ داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره CLB 5/CLB 4 و سابقه کاری است.

اطلاعات بیشتر درباره اسکیل ترید کانادا را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: اسکیل ترید کانادا چیست و چگونه می‌توان با آن اقامت کاری کانادا را گرفت؟

جاب آفر کانادا (Job Offer)

جاب آفر کانادا همان پیشنهاد شغلی است که از سمت یک کارفرمای مورد تایید برای کار در کانادا به متقاضی داده می‌شود. با داشن شرایط مورد نیاز و پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی در کانادا می‌توانید ویزای جاب آفر کانادا یا ویزای کاری کوتاه مدت کانادا بگیرید.

البته یک راه بهتر هم هست! می‌توانید این دعوت نامه کاری کانادا را در سیستم اکسپرس اینتری وارد کرده و امتیاز خود را برای اخذ اقامت کانادا از طریق کار افزایش دهید.

برای پیدا کردن جاب آفر در کانادا می‌توانید از کاریابی‌های کانادایی یا ایرانی کمک گرفته و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را هم به‌صورت مداوم زیرنظر بگیرید.

اطلاعات بیشتر درباره جاب آفر کانادا را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: شرایط ویزای جاب آفر کانادا و نحوه اخذ آن در سال 2021 را اینجا بخوانید.

ویزای کار استانی کانادا

ویزای کار استانی کانادا (PNP)

دولت کانادا این اختیار را به استان‌ها داده است تا با توجه به نیازهای خود در زمینه کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل و … مهاجر جذب کنند.

معمولاً در برنامه‌های استانی کانادا یک سیستم امتیازدهی وجود دارد که فرد بر اساس آن ارزیابی ‌شده و در نهایت می‌تواند ویزای کار کانادا را اخذ کند.

اخذ جاب آفر استانی کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری هم در این روش ممکن است.

استان‌های بریتیش کلمبیا British Columbia، ساسکاچوان Saskatchewan و نیوبرانزویک New Brunswick با توجه به شرایط زندگی مناسب و بازار کار پررونق، از مهم‌ترین مقاصد کار در کانادا برای ایرانیان هستند.

برای مطالعه بیشتر، دو مطلب مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر بریتیش کلمبیا را از دست ندهید.

اطلاعات بیشتر درباره برنامه استانی کانادا را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: شرایط مهاجرت کاری کانادا از طریق برنامه استانی چیست؟

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

ویزای خود اشتغالی کانادا

اگر در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت می‌کنید و به‌دنبال اخذ ویزای کاری کانادا هستید، برنامه خوداشتغالی کانادا گزینه خوبی برای شماست. مهم‌ترین تخصص‌های مورد تایید برای اخذ این ویزا این موارد هستند:

تخصص‌های ورزشیتخصص‌های فرهنگی-هنری
ورزشکارطراح
مربی ورزشینویسنده
داور ورزشینقاش
راهنما و مربی برنامه‌های ورزشینوازنده
---عکاس

از جمله مهم‌ترین شرایط ویزای کار کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی: داشتن حداقل 2 سال سابقه کار حرفه‌ای، کسب حداقل 35 نمره از 100 در سیستم امتیازبندی و تمکن مالی است.

البته کانادا درمورد این ویزا سخت‌گیری‌های زیادی دارد و تنها به افراد شاخص و حرفه‌ای در سطح جهانی ویزا می‌دهد.

اطلاعات بیشتر درباره ویزای هنرمندان و ورزشکاران کانادا را در مطب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: شرایط مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی چیست؟

ویزای کار بعد از تحصیل کانادا (PGWP)

دانشجویانی که مقطع بالاتر از دیپلم را در کانادا گذرانده‌اند، پس از فارغ التحصیلی می‌توانند به‌مدت 6 ماه دنبال کار بگردند و در صورت پیدا کردن کار، درخواست ویزای کار پس از تحصیل کانادا PGWP یا (Post Graduate Work Permit) بدهند.

ویزای شغلی کانادا برای دانشجویان تا سقف 3 سال صادر می‌شود و این افراد می‌توانند در این مدت سابقه کار در کانادا را به رزومه خود اضافه کنند. دانشجویان با این سابقه کاری می‌توانند از طریق برنامه تجربه کار کانادایی (Canadian Work Experience) یا روش‌هایی دیگر اقامت کاری دائم کانادا را اخذ کنند.

 

برنامه انتقال درون شرکتی ICT کانادا

برنامه ICT یکی از روش‌های مهاجرت شغلی به کانادا به‌صورت موقت است که می‌توان آن را به اقامت دائم هم تبدیل کرد.

این برنامه به مدیران اجازه می‌دهد بدون نیاز به مدرک زبان و مدرک تحصیلی و بدون محدودیت سنی از طریق انتقال کسب و کار به کانادا، به این کشور مهاجرت کنند.

امکان اخذ ویزای همراه کاری کانادا برای اعضای خانواده و حتی تبدیل آن به اقامت دائم هم در این روش وجود دارد.

اطلاعات بیشتر درباره این روش را در مطلب زیر بخوانید:
حتما بخوانید: ICT کانادا چیست و شرایط مهاجرت کاری به کانادا از طریق این برنامه چگونه است؟

خب در بالا با انواع ویزای کاری کانادا و مهم‌ترین روش‌های مهاجرت کاری به این کشور آشنا شدید. در ادامه هزینه مهاجرت کاری به کانادا را بررسی می‌کنیم:

 

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار با توجه به نوع ویزا و شرایط شما می‌تواند متفاوت باشد. جدای از هزینه وکیل و پیگیری پرونده، اخذ ورک پرمیت کانادا و کار در این کشور یک‌سری هزینه‌های دولتی هم دارد. مهم‌ترین موارد این هزینه‌ها در زیر آمده است:

هزینه ویزای کار کانادا
ورک پرمیت 155 دلار برای هر نفر
ویزای خوداشتغالی و برنامه کاری کبک2075 دلار (متقاضی اصلی)
اکسپرس اینتری1325 دلار (متقاضی اصلی)
هزینه بیومتریک (انگشت‌نگاری)85 دلار (برای هر نفر)

این موارد مهم‌ترین هزینه‌های دولتی اخذ ویزای کار بود. طبیعی است در روند اخذ ویزا هزینه‌هایی از شما دریافت کنند که در این لیست نباشد.

در ادامه امتیاز بندی مهاجرت کاری به کانادا را بررسی می‌کنیم.

 

امتیازبندی ویزای کار کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

همان‌طور که احتمالا تا الان متوجه شده‌اید، بسیاری از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا تابع سیستم امتیازبندی هستند.

به‌غیر از روش خود اشتغالی، مابقی ویزاهایی که سیستم امتیازبندی دارند، منظور همان سیستم امتیازبندی اکسپرس انتری است.

در این سیستم طبق 6 معیار و در 2 مرحله به شما امتیاز داده می‌شود:

معیارهای امتیازبندی اکسپرس انتری کانادا
سنمیزان تحصیلاتسابقه کار
مهارت‌های زبان انگلیسی/فرانسویمیزان انطباق پذیریداشتن پیشنهاد شغلی

هر چه امتیاز بالاتری کسب کنید، شانس اخذ ITA و اقامت کاری کانادا برای شما بیشتر است.

امتیاز ویزای کار کانادا را به تفکیک شاخص‌های نمره‌دهی و مراحل در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: امتیازبندی مهاجرت به کانادا چگونه محاسبه می‌شود؟

در ادامه نگاهی به وضعیت کار در کانادا و قوانین کاری این کشور می‌اندازیم:

 

وضعیت کار در کانادا

ساعات کاری در کانادا 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است. برای کسانی که قصد کار کردن در ساعت بیشتر را دارند، حداکثر زمان کار هفتگی 48 ساعت در نظر گرفته‌شده است.

وضعیت و قوانین کار در کانادا
ساعات کاری استاندارد در روز8 ساعت
ساعت کاری استاندارد در هفته40 ساعت
حداکثر ساعات کاری در هفته48 ساعت
دستمزد اضافه کاری 1.5 برابر دستمزد ساعات کاری عادی
روزهای کاری در کانادادوشنبه - جمعه
روزهای تعطیل هفتهشنبه و یکشنبه

 

حداقل حقوق در کانادا

حداقل حقوق ساعتی در استان‌های مختلف کانادا در زیر آمده است:

حداقل حقوق و دستمزد در کانادا

این ارقام به دلار کانادا بوده و همان‌طور که خواندید، حداقل دستمزد ساعتی در کانادا هستند! یعنی ممکن است دستمزد ساعتی شما در کانادا حتی تا 2 برابر رقم بالا باشد.

این اطلاعات طبق آخرین آپدیت دستمزد کار در کانادا از وبسایت Retail Council of Canada آورده شده است. با هر آپدیت منبع، این بخش هم برای شما کاربران عزیز آپدیت خواهد شد.

این اطلاعات را به‌صورت جدول هم در زیر می‌توانید مطالعه کنید.

حداقل حقوق در کانادا
استانحداقل دستمزد ساعتی
(دلار کانادا)
آلبرتا Alberta15.00 دلار
بریتیش کلمبیا British Columbia15.20 دلار
مانیتوبا Manitoba11.90 دلار
نیو برانزویک New Brunswick11.75 دلار
نیوفاندلند و لابرادور
Newfoundland and Labrador
12.50 دلار
نورث وست تریتوریز Northwest Territories13.46 دلار
نوا اسکوشیا Nova Scotia
12.95 دلار
نوناووت Nunavut16.00 دلار
اونتاریو Ontario
14.25 دلار
جزیره پرنس ادوارد Prince Edward Island
13.00 دلار
کبک Quebec13.50 دلار
ساسکاچوان Saskatchewan11.45 دلار
یوکان Yukon13.85 دلار

ساعت کاری معقول، ثبات اقتصادی و درآمد بالا، شرایط کار در کانادا را برای ایرانیان و مردم سایر کشورهای دیگر ایده آل کرده است.

 

مدارک لازم برای ویزای کار کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا با توجه به نوع روش مهاجرتی و شرایط شما میتواند متفاوت باشد. اما معمولا برای مهاجرت به کانادا از طریق کار این مدارک را باید آماده کنید:

 • مدارک شخصی: پاسپورت معتبر و مدت‌دار، شناسنامه، عکس، کارت ملی، سند ازدواج، کارت پایان خدمت یا معافیت (برای آقایان) و … . در صورت لزوم کپی یا ترجمه این مدارک
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی  (CELPIP, IELTS, TEF)
 • مدارک سوابق کاری
 • مدرک دوره‌های گذرانده شده و مهارت‌ها
 • مدارک تحصیلی معتبر و معادل سازی شده
 • مدارک تمکن مالی
 • مدارک نداشتن سو سابقه کیفری
 • ارائه نامه جاب آفر (در صورت وجود)
 • مدارک آزمایشات پزشکی و سلامت
 • ارائه رسید پرداخت هزینه‌های مربوطه

شرایط گرفتن ویزای کار کانادا و مدارک مورد نیاز برای اقدام را می‌توانید با اخذ مشاوره جویا شوید.

روش‌های مهاجرت کاری به کانادا متنوع است. در نتیجه هر فردی مطابق با شرایط خود می‌تواند با استفاده از یکی از روش‌های موجود برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کند.

کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای کار و زندگی است و برنامه 3 ساله پذیرش مهاجران این کشور هم با تمرکز بر جذب حداکثری نیروی کار تنظیم شده است. اگر از تخصص و مهارت لازم برخوردار هستید، این گزینه‌ای است جذاب و فرصتی است مناسب برای اخذ اقامت کانادا از طریق کار.

سوالات متداول:

طبق برنامه 3 ساله دولت کانادا برای جذب مهاجران، در سال‌های 2021-2023 کانادا جمعاً 1.2 میلیون مهاجر می‌پذیرد که 60% آن‌ها نیروی کار هستند و برای کار در کانادا جذب می‌شوند.
بازار کار پر رونقی برای بسیاری از حوزه‌های شغلی در سال جاری و آینده در کانادا پیش‌بینی می‌شود. در این میان؛ فناوری اطلاعات، مهندسی، مشاغل فنی و تدارکاتی، پزشکی و سلامت، وکالت و فروش از پر رونق‌ترین مشاغل هستند.
خیر. ایرانیان می‌توانند به کمک موسسات کاریابی خارجی در ایران یا موسسات کاریابی در کانادا به‌دنبال شغل مد نظر خود گشته و جاب آفر کانادا را اخذ کنند.
مهم‌ترین شرایط کار در کانادا: سن زیر 40 سال، حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، مدرک آیلتس حداقل 6.5 یا CLB 8، حداقل 1 سال سابقه کار و حداقل کسب نمره 67 در مرحله اول سیستم امتیازبندی.
مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا برای کار: برنامه مهاجرت فدرال (برنامه‌های اکسپرس اینتری)، جاب آفر کانادا، برنامه مهاجرت استانی (PNP)، ویزای کار پس از تحصیل (PGWP)، ویزای خود اشتغالی و برنامه ICT.
امتیازبندی در 2 مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول باید 67 امتیاز از 100 کسب کنید تا وارد مرحله دوم شوید.
در مرحله دوم هر‌چقدر امتیاز بالاتری کسب کنید شانس اخذ اقامت کاری کانادا برای شما بالاتر است.
میزان تمکن مالی با توجه به نوع روش مهاجرتی، شرایط شما و تعداد افراد خانواده متفاوت است. در این خصوص با وکیل مهاجرت کاری به کانادا مشورت کنید.

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه ها

 1. سعید

  سلام من یبار دیگه ام کامنت گذاشتم حالا یا ثبت نشد یا پاک کردین.
  من 24 سالمه لیسانس عمران اجرایی از دانشگاه فنی دارم هفت سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصلیم تو شرکتای معتبر دارم که حدود 3 ساله ش بیمه س
  زبانمم نهایتا تا چند ماه دیگه اوکی میشه
  خواستم شرایطمو برای مهاجرت کاری به کانادا بدونم که آیا امکان پذیر هست یا خیر/

  1. سعید عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون میتوانید از طریق پروسه های تحصیلی اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی توسط کارشناسان ارشد و هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید

 2. فریده

  من‌ خانمی ۶۱ ساله ،استادیار بازنشسته . .میتوانم‌ ویزای توریستی بگیرم‌؟

  1. فریده عزیز سلام، بله میتونید اقدام کنید با توجه به شرایتتون اما الان به خاطر شرایط کرونا امکان پذیر نیست.

 3. مهدی احمدوند

  راننده پایه تریلی و کامیون و اتوبوس هستم یک هستم نصاب حرفه ای آسانسور و تراشکاری و جوشکاری درو پنجره سازی هستم مجردم چهل سالمه با این سن فقط رانندگی فکر میکنم بکارم بیاد

  1. دوست عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون میتوانید از طریق پروسه های بیزنسی اقدام کنید.جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 4. سعید

  سلام بنده 24 ساله هستم مدرک عمران اجرایی از دانشگاه فنی حرفه ای رو دارم،حدود 7 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلیم رو دارم که حدود 2 سالش بیمه تمام وقته.
  تا چند ماه دیگه مدرک آیلتسم میگیرم
  خواستم ببینم برای مهاجرت کاری شرایطشو دارم؟

 5. آرمینا

  سلام
  من ۲۵ سالمه لیسانس معماری دارم ۳ سال سابقه کار در این رشته دارم
  دوره های فنی حرفه‌ای آرایشگری گذروندم و کار کردم
  چطوری میتونم اقدام کنم؟

  1. آرمینا عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون میتونید از طریق پروسه های تحصیلی اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 6. سعید

  سلام وقت شما بخیر نظری هستم ۵۱سالمه فوق لیسانس مدیریت مالی دارم با بیست سال سابقه کار می تونم برای ویزای کار اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سعید عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون میتوانید از طریق پروسه های کارآفرینی و سرمایه گذاری اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص میتوانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 7. زهرا دشت بزرگی

  سلام من زهرا هستم ۴۰ ساله دکترای شیمی دارم با ۸ سال سابقه کار همسرم هم ۴۲ ساله فوق لیسانس شیمی هست با ۱۵ سال سابقه کار. من در زمینه آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی و استانداردهای بین المللی مرتبط با اون تخصص دارم. یه دختر ۸ ساله هم داریم. مدرک زبان نداریم ولی سطح زبانمون خوبه هنوز امتحان آیلتس ندادیم. آیا با شرایط ما امکان مهاجرت وجود داره؟

  1. زهرا عزیز سلام، بله از طریق پروسه های نیروی کار متخصص و بیزینسی میتونید اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص میتوانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 8. مصطفی

  مصطفی ۳۶ ساله هستم متاهل دارای فرزند دوساله
  درودگر هستم تولیدی درب های چوبی و ضدسرقت دارمبا پروانه کسب و کارت درودگری یا همون نجاری از اتاق اصناف و مدرک فنی حرفه ای،مدرک زبان هم دارم.راهنمایی کنید کلا اگه شرایط مهاجرت دارم نمیخوام دیگه ایران بمونم چیکار باید بکنم

  1. مصطفی عززی سلام،با توجه به شرایطتون میتونید از طریق پروسههای بیزینسی و کارآفرینی اقدام کنید، جهت هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

  2. علی

   سلام.من ۵۳ ساله لیسانس مکانیک فارق التحصیل دانشگاه پلی تکنیک شاغل در فولاد مبارکه و همسرم فوق لیسانس کامپیوتر ۳۹ ساله و معلم.
   دوتا فرزند محصل پایه دهم و هفتم داریم.بهترین روشی که میشه از طریق اون مهاجرت کرد چیه؟
   ممنون

  3. سلام علی عزیز، شما فقط از طریق پروسه های بیزنسی و سرمایه گذاری میتونید اقدام کنید. داخل واتساپ برای هماهنگی مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید 09935215234

 9. شهرام بیرقی

  باسلام من راننده پایه یک هستم و 15سال سابقه کاردارم ومتولد 1357ام ایا سن من برای اخذ اقامت کاری کانادا قابل قبوله یا نه؟ممنون از راهنمائی شما

  1. شهرام عزیز سلام، شما میتوانید از طریق پروسه های حوزه های مناطق آتلانتیک اقدام کنید، جهت هماهنگی تایم مشاوره رایگان و بررسی فرم ارزیابی می توانید از طریق شماره 0993521234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 10. حسین

  سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون. حسین هستم من دیپلم تجربی دارم و ۲۳سالمه و ترم سه مهندسی صنایع ام و هم چنین پایان خدمت هم دارم ،بند چطور میتونم برای مهاجرت اقدام کنم؟ البته برنامه نویسی هم خوب بلدم اما مدرکی براش ندارم اما توش عالی ام

  1. سلام حسین عزیز، با توجه به شرایطی که دارید فقط واجد شرایط برای پروسه های تحصیلی هستید. برای دریافت مشاوره و هماهنگی داخل واستاپ با بنده در ارتباط باشید 09935215234

 11. مهرداد

  سلام مهرداد هستم ۳۳ ساله ،لیسانس کامپیوتر . ۴ ساله خود اشتغال در تعمیر اتومبیل هستم و همینطور تدوین ویدئو رو واردم . و سطح زبانم ضعیفه . چطور میتونم اقدام کنم؟

  1. سلام مهرداد عزیز، با توجه به شرایطتون باید از طریق پروسه های بیزنسی اقدام کنید. برای دریافت مشاوره و هماهنگی داخل واستاپ با بنده در ارتباط باشید 09935215234

 12. رضا محسنی

  سلام خسته نباشید. من محسنی هستم از اراک. 30 ساله هستم ارشد برق. و در شرکت برق کار میکنم 7 سال هم سابقه کار دارم. متاهل هستم همسرم 28 ساله. ایشون پزشک هستند. ما قصد داریم برای کانادا اقدام کنیم به چ صورت هست. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. رضا عزیز سلام، شما میتوانید از طریق پروسه های نیروی کار متخصص اقدام کنید، جهت دریافت تایم مشاوره رایگان از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 13. پويا

  سلام وقت بخير
  من پرستار هستم ٢٥ سالمه ٤ سال سابقه خدمت ٢ سال تو بيمارستان نيرودريايي ارتش و ٢ سال تو بيمارستان رازي اهواز دارم بهترين راه واسه مهاجرت به كانادا از طريق كدوم برنامه هست؟

  1. پویا عزیز سلام، رزومه شما باید به صورت کامل توسط تیم کارشناسان ما بررسی شود، جهت هماهنگی تایم مشاوره رایگان و بررسی فرم ارزیابی می توانید از طریق شماره 0993521234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 14. میلاد

  سلام خسته نباشید
  من متولد ۸۳ هستم ۷ سال صابقه کار تو تولیدی مانتو دارم و یه تولیدی هم واس خودم داشتم
  درس هم میخونم رشته ی تجربی متاسفانه امثال افت درسی داشتم بخاطر کرونا و مجازی بودن کلاس ها
  تا ۲ یا ۳ سال دیگه میخوام برم کانادا میتونین راهنمایی کنین

  1. سلام میلاد عزیز، شما تنها از طریق پروسه های تحصیلی میتونید اقدام کنید.

 15. معینی

  سلام وقتتون بخیر بنده 22 سال هستم در رشته نرم افزار دانشگاه ازاد ترم اخر – دو سال سابقه کار دارم در قسمت برنامه نویسی بیمه رد شده برام -زبان دارم می خونم هنوز ازمون ندادم من بهترین راه برای مهاجرت به کدام روش هست کاری یا تحصیلی ؟
  لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید با تشکر
  بعد خواهرم مدال اسیایی دارد در رشته تکواندو می تونه از طریق ویزای ورزشی اقدام کند یا خیر 14 سال دارد

  1. سلام دوست عزیز وقت شما بخیر، تنها راه اقدام شما از پروسه های تحصیلی هست و شرایط خواهر شما باید کامل بررسی بشه برای دریافت مشاوره و هماهنگی داخل واستاپ با بنده در ارتباط باشید 09935215234

 16. امین پیروز

  سلام وقت بخیر من شاغل در شرکت ملی حفاری هستم و نزدیک ۱۰ سال سابقه کار دارم . رشته من مهندسی نفت گرایش حفاری و استخراج هست الان هم دارم پایان نامه ارشدم رو در رشته مخازن هیدروکربوری می‌نویسم .میخواستم ببینم میتونم برای کار در کانادا اقدام کنم . و چه نمره آیلتسی نیاز دارم

  1. امین عزیز سلام ، بستگی به شرایط سنیتون داره میانگین نمره ایلتسی که شما باید داشته باشید بین 6.5 تا 7.5 جنرال است. لطفا داخل واتساپ برای بنده یک پیام ارسال کنید تا هماهنگی های لازم جهت مشاوره رایگان شما را انجام بدم. 09935215234

 17. شیوا جمشیدی

  سلام خسته نباشید من دانشجوی پرستاری هستم میخواستم بدونم بعد از گرفتن مدرک دانشگاهیم باید چه مدارک دیگه ای داشته باشم؟و اینکه آیا برای منی که سابقه ندارم و بلافاصله میخوام برم رفتن سخت تره؟

  1. دوست عزیز سلام، رزومه شما باید به صورت کامل توسط تیم کارشناسان ما بررسی شود، جهت هماهنگی تایم مشاوره رایگان و بررسی فرم ارزیابی می توانید از طریق شماره 0993521234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 18. آرمان

  سلام،وقت بخیر،رضایی هستم.از یزد 19 سالمه دیپلوم تجربی:(4 ساله حلوا ارده کار میکنم همه چی شم بلدم).
  مجردم و زبانمم ایلیس 6.5جنرال رو دارم کل پولمم
  $《500》$میلیونه ایا میتونم ویزای کار بگیرم؟

  1. آرمان عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون فقط میتوانید از طریق تحصیلی اقدام کنید. لطفا داخل واتساپ برای بنده یک پیام ارسال کنید تا هماهنگی های لازم جهت مشاوره رایگان شما را انجام بدم. 09935215234

 19. غزل مهدی پناه

  سلام وقت بخیر. من 27 سالمه. لیسانس عمران دارم و دانشجوی ترم اخر فوق لیسانس راه و ترابری هستم و هر دو رو دانشگاه دولتی خوندم. دارای پروانه نظام مهندسی نظارت و اجرا هستم.(نمیدونم تاثیر داره یا نه). دارای 3 سال سابقه کار با بیمه و مرتبط رشته ام هستم. تا آخر 1400 هم میتونم دفاع کنم هم آیلتس رو بگیرم. پیشنهاد شما برای نوع مهاجرت به کانادا چیه. فقط هم به تورنتو فکر میکنم.اگه بشه میخوام تابستون آینده واقعا قطعی بشه همه چی فقط دنبال درست ترین راه هستم با توجه به بودجه ی حدودا 300 تومنی که دارم. پیشاپیش ممنونم

  1. سلام غزل عزیز، شرایط سنی و تحصیلی شما برای پروسه های نیروی کار متخصص مناسب هست، برای دریافت مشاوره و هماهنگی داخل واستاپ با بنده در ارتباط باشید 09935215234

 20. علی تیموری

  سلام وقت بخیر. تیموری هستم از اهواز. 32 ساله. لیسانس برق. 10 سال سابقه کار با بیمه دارم. متاهل . یک فرزند 5 ساله هم دارم. زبانم هم ایلیس 6.5 جنرال دارم. ایا با یان روزمه میتونم برای ویزای کار اقدام کنم. ممنونم میشم منو راهنمایی کنید. و میخوام جوری باشه که بتونم خانواده رو هم با خودم ببرم

  1. علی عزیز سلام ، شما می توانید از طریق پروسه های استانی و فدرال اقدام کنید. جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.