موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

اولین جایزه ی ملی نظام بهداشت و ایمنی کانادا

مرداد 13, 1398

اولین جایزه ی ملی نظام بهداشت و ایمنی کانادا | مهندس ابراهیم نوروزی اولین جایزه ی ملی نظام بهداشت و ایمنی کانادا را دریافت کرد. این جایزه از بین بیش از 5300 عضو قسم خورده و رسمی در مراسم سالانه ی بهداشت و ایمنی کانادا در شهر تورنتو به ایشان اهدا شد.
این مراسم در روز دوشنبه 24 ژوئن در کانادا برگزار شد. در این مراسم از خدمات تخصصی، حرفه ای و کاری مهندس ابراهیم نوروزی تقدیر به عمل آمده و به پاس فعالیت‌ های داوطلبانه در جهت پیشبرد و ارتقای این نظام جایزه ملی نظام بهداشت و ایمنی کانادا به ایشان اهدا گردید. لازم به ذکر است که اکثر فعالیت نظام بهداشت و ایمنی کانادا در جهت ترویج ایمنی محافظت و از انسان ها و محیط زیست می ‌باشد.

در چهل سال گذشته نظام بهداشت و ایمنی کانادا موفق شده است که تعداد اعضای رسمی خود را به بیش از ده برابر برساند که یکی از استان های پیشرو در این حوزه استان کبک است که در این سال ها شاهد افزایش چشمگیر اعضای رسمی خود را در این سازمان بوده است. مهندس ابراهیم نوروزی که مدیریت و ریاست این سازمان را در طی 25 سال گذشته برعهده داشته از چهره های پر اهمیت و شاخص در نظام بهداشت و ایمنی کانادا به شمار می‌ رود. شایان ذکر است که مراحل این نظام جهت پذیرش تقاضای اولیه و پر کردن فرم های مربوطه می ‌باشد که بعد از آن بررسی توسط کمیته ‌های فنی و استانی توسط دو نفر از اعضای رسمی نظام انجام می شود و پس از آن امتحانات کتبی و اعطای حق امضا و عضویت در این نظام می ‌باشد.

اهدای جایزه ملی نظام بهداشت
اهدای جایزه ملی نظام بهداشت

چه کسانی اعضای نظام بهداشت و ایمنی کانادا هستند؟

کسانی که در این نظام عضو هستند و یا قصد عضویت در این نظام را دارند، می توانند از تمامی رشته های مهندسی، علوم، پیراپزشکی، حقوق و علوم انسانی باشند. هم چنین این افراد می بایست دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و گواهینامه های تخصصی مختلف پس از پایان تحصیلات و سابقه کاری مرتبط باشند. البته سابقه کار باید حداقل 4 سال و به صورت تخصصی باشد که محتوای آن بیشتر از 50 درصد در زمینه بهداشت و ایمنی باشد.

اعضای این نظام باید هر پنج سال 25 واحد تحصیلی را گذرانده و یا معادل آن در امور تخصصی شاغل باشند. دروس امتحانات کتبی و مصاحبه شامل علوم مدیریت ایمنی، جلوگیری از خطرات شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیک و نیز روانی در محیط کار، ، مقررات حقوقی و محیط زیست و کار می‌ باشد. از دیگر موارد نیز می ‌توان به مبارزه با آتش سوزی و مهار کردن آن و جلوگیری از آن، بهداشت صنعتی، ارگونومیک اشاره کرد.

گفتنی است که حضور مهندس ابراهیم نوروزی فرصتی شد که انجمن علوم تغذیه و صنایع غذایی ایرانیان کانادا که در شهر تورنتو مستقر است برای برگزاری یک کارگاه آموزشی از ایشان دعوت رسمی به عمل آورند که این کارگاه در روز یکشنبه 23 ژوئن در سالن North York Civic Centre با استقبال فراوانی از متخصصین این رشته برگزار شد.

ارسال نظرات