موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

اقامت دائم فرانسه

مهاجرت به فرانسه در چند سال اخیر از طرفداران بسیاری برخوردار است. فرانسه کشوری است اروپایی که بخش قابل توجهی از آن در اروپای غربی قرار دارد. این کشور عضو دائمی سازمان ملل متحد بوده و رتبه بسیار بالایی در انتخاب به عنوان مقاصد گردشگری دارد. فرانسه یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی است که اصالت، زیبایی و فرهنگ غنی آن هر گردشگری را به سوی خودش جذب می کند و جزو معدود کشورهایی است که در هر شهر آن شگفتی های منحصر به فرد انتظار گردشگران می باشد و شاید به همین دلیل است که فرانسه به عنوان پر بازدید ترین کشور دنیا شناخته می شود. به طور کلی زندگی در فرانسه برای افراد زیادی لذت بخش است. به همین علت سال های گذشته با افراد بسیاری برخورد می کنیم که فرانسه را برای خرید ملک، زندگی، کار یا حتی تحصیل انتخاب می کنند.

روش اقامت دائم خرید ملک فرانسه چیست؟

یکی از موارد مهم برای اقامت دائم در فرانسه، خرید ملک در این کشور است. اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید و به دنبال یک روش مناسب هستید، ما به شما خرید ملک را پیشنهاد می کنیم. اما چگونه می توان این کار را انجام داد؟ آیا خرید ملک مستقیما باعث اخذ ویزای دائم این کشور می شود؟

در سال های گذشته، تنها خرید ملک در فرانسه می توانست باعث اقامت یک ساله و سپس تبدیل آن به اقامت دائم و پاسپورت کشور فرانسه شود. اما در 2 سال اخیر خرید ملک به تنهایی در فرانسه باعث اقامت دائم متقاضی و یا اقامت اروپا نخواهد شد.

در حال حاضر هیچ محدودیتی برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک برای غیر اروپایی ها وجود ندارد. در این رابطه اگر متقاضی با یک فرد آشنا به امور املاک و مستغلات اقدام به خرید کند، این فرآیند را راحت تر و با اطمینان بیشتر می تواند انجام دهد در صورتی که اگر بخواهد به طور مستقیم از صاحب ملک خریداری کند، این امکان وجود دارد که قیمت اعلام شده توسط وی، واقعی نبوده و یا حتی قیمت ملک را تا دو برابر آن چه به یک فرانسوی می گوید به یک فرد خارجی اعلام کند. این موضوع را بخاطر داشته باشید که اخذ پاسپورت از طریق خرید ملک به طور مستقیم حاصل نمی شود ولی این کار روند اخذ پاسپورت از کشور فرانسه را سرعت می بخشد.
بهتر است بدانید که کشور فرانسه ویزای افراد را برای مدت طولانی تمدید نمی کند. بنابراین اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای اقامت طولانی تر می بایست جهت اخذ یک مجوز اقامتی درخواست دهند. همچنین این مجوزها عموما برای 1 سال اعتبار دارند و می توانند اقامت افراد را سال به سال به صورت متوالی تمدید کنند. به منظور تمدید هر نوع مجوز اقامتی، متقاضی باید نشان دهد که در جامعه فرانسه، مشغول به کار، تحصیل، مشارکت در سازمان های خیریه و باشگاه ها است و همچنین فرد می بایست سطح زبان فرانسوی خود که ماحصل تحصیل در کالج زبان در فرانسه است را ارتقا داده باشد.

مدارک مورد نیاز:

  • گذرنامه با اعتبار حداقل 2.5 سال
  • قطعه عکس رنگی پاسپورتی
  • اصل ترجمه مدارک کاری نظیر روز نامه رسمی شرکت ، معرفی نامه کاری ، جواز کسب و غیره
  • بیمه مسافرتی 90 روزه
  • اصل ترجمه شناسنامه فرد اصلی و کلیه اعضای خانواده با تایید دادگستری و وزارت امورخارجه
  • اصل ترجمه اسناد مالکیت با تایید دادگستری و وزارت امورخارجه
  • گواهی مانده حساب شخصی با مانده قابل قبول زبان انگلیسی
  • گردش 3 یا 6 ماهه به حساب بانکی شخصی قوی به زبان انگلیسی
  • شایان ذکر است بر اساس قوانین کشور فرانسه کنسولگری سفارت در ایران حق دریافت تکمیلی بیشتر را داراست.
  • پرداخت 60 یورو هزینه درخواست ویزا به سفارت فرانسه برای هر یک اعضا خانواده

توجه : دارنده این ویزا می تواند از مزایای تردد در محدوده شنگن استفاده کند.

اقامت دائم فرانسه با خرید ملک
اقامت دائم فرانسه با خرید ملک

شرایط لازم جهت خرید ملک در فرانسه

از دیگر مواردی که باید پیش از خرید ملک به آن توجه کرد، زمان خرید آن است و باید شرایط خرید ملک و روند صعودی یا نزولی آن را مورد توجه قرار داد تا در بهترین زمان مناسب که متحمل ضرر و زیان نشوید اقدام نمایید. براساس آمار منتشر شده، تاکنون در سال 2018، قیمت ها با ثبات بوده اند، هرچند میزان معامله در مقایسه با سال قبل کاهش چشمگیری داشته است. از سال 2015 روند صعودی بازار املاک در فرانسه تا حد زیادی توسط نرخ های وام مسکن کم شده است، به طوری که در فوریه 2017 بسیار پایین بود و این رقم در ماه فوریه سال 2019 به 1.61 درصد رسده بود.

اما با این حال، تورم پایدار با کمترین میزان در حدود 3 یا 4 درصد وجود داشته است. در سال 2018، تورم در سطح پایینی افزایش پیدا می کند که از ابتدای سال جاری 1.3 درصد افزایش یافته و در ماه آوریل این رقم به 1.8 درصد می رسد. به عبارت دیگر خریداران خارجی می توانند با خرید ملک، فرصت سرمایه گذاری در فرانسه را بدست آورند و در مقایسه با سال های گذشته سرمایه کمتری را هزینه کنند. بسیاری از مردم فرانسوی خانه های خود را بعد ازخرید، اجاره می دهند زیرا به طور معمول به قیمت خانه های عظیم افزوده می شود. در چند سال گذشته در پاریس قیمت ملک به حدود 8000 € در هر متر مربع رسیده است.

هزینه های خرید ملک در فرانسه جزو مواردی است که باید به آن بسیار دقت کرد. در این کشور هزینه های خرید ملک محدود به قیمت املاک نمی شود بلکه مالیات بر ارزش افزوده و مالیات سرانه ی املاک در آن را نیز باید در نظر بگیرید. جمع مالیات ها ممکن است تا 25% در سال برسد که پرداخت آن به عهده ی مالک ملک می باشد، پس لازم است قبل از هر اقدام مهاجرتی و یا خرید ملک در فرانسه حتما با مشاورین حقوقی مهاجرت و یا وکلای پایه یک دادگستری که با قوانین مدنی و قوانین مهاجرتی آشنایی دارند مشاوره کامل بفرمایید.

اطلاعات موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

همان طور که در بخش قبل ذکر شد، روند خرید ملک و سرمایه گذاری در فرانسه و به دنبال آن اخذ اقامت دائم در این کشور، نیازمند برنامه ریزی و دقت بسیار است. شما می توانید با کارشناسان و وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت ارتباط برقرار کرده و با ارائه مدارک و اطلاعات خود به آن ها، خود را تا چندین قدم به هدف خود که خرید ملک در فرانسه و مهاجرت به آن جاست، نزدیک کنید. وکلا و مشاوران مهاجرتی ما، پس از بررسی مدارک و شرایط تان و ارائه مشاوره، نسبت به اخذ تضمینی اقامت فرانسه از طریق خرید ملک اقدام می نماید.

ارسال نظرات