موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

اخذ اقامت یونان

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک | در مورد اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک چه می دانید؟ جالب است بدانید که با اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک، خواهید توانست که ویزای طلایی یونان Golden Visa  را از آن خود کنید.

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک
اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

از دیگر دلایل اهمیت این روشِ، پایین‌بودن نسبی قیمت آن می باشد. قیمت خرید ملک در یونان به عنوان یک کشور در حوزه یورو در مقایسه با دیگر کشورهای مستقر در قاره اروپا، بسیار مناسب می باشد و خرید آن برای ایرانیان به نسبت آسان‌تر است.

برای خرید ملک در یونان، متقاضی می‌تواند یک یا چندین ملک با مجموع ارزش 250.000 یورو خریداری کرده و از مزایای اقامت یونان بهره‌مند شود که این مبلغ در مقایسه با دیگر کشورهای حوزه شنگن بسیار کمتر می باشد. برای مثال، برای خرید ملک در اسپانیا بایستی مبلغ 500 هزار یورو سرمایه‌گذاری شود و البته برای مدتی مشخصی در خاک این کشور حضور داشت.

به خاطر داشته باشید که ملک خریداری شده می‌تواند مسکونی، تجاری و یا اداری باشد. با خرید ملک، به مدت 5 سال می توانید در این کشور اقامت داشته باشید و همچنین این زمان را می توانید به صورت نامحدود تمدید کنید.

بعد از خرید ملک می‌توانید آن را اجاره داد که در این صورت، بر اساس قوانین یونان، مالیات بر درآمد از طریق اجاره دادن ملک حدود 8 تا 12 درصد بسته به نوع آن اعمال می‌شود.

روال دریافت اقامت به روش خرید ملک

برای اخذ این نمونه ویزا به یک سفر ۸ روزه توریستی نیاز خواهید داشت. بدین صورت که شما بایستی یک ویزای نوع C شینگن تهیه کنید تا در نهایت بتوانید به تمامی کارهای خود رسیدگی کنید. به خاطر بسپارید که تنها از طریق این سفر و انجام کارهای اولیه می توانید برای دریافت ویزای نوع D اقدام کنید.

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک
اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک
  • خریدار می تواند در ۲۶  کشور حوزه شینگن تردد داشته باشد
  • دریافت کارت اقامت پنج ساله، در سال اول برای خریدار وجود دارد.
  • امکان اجاره دادن ملک نیز برای خریدار موجود است.
  • خریدار می تواند اعضای خانواده‌اش ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود)  را با خود همراه کند.
  • دریافت اقامت قابل تمدید نیز برای  اعضای خانواده وجود دارد.
  • تمدید اقامت برای فرزندان زیر 18 سال
  • خریدار حق زندگی در یونان و 34 کشور اتحادیه اروپا در زمان اعتبار اقامت را خواهد
  • متقاضی امکان باز کردن حساب‌های بانکی معتبر بین‌المللی را خواهد داشت.

در نتیجه خرید ملک در یونان خواهید توانست که با یک تیر دو نشان بزنید؛ به این دلیل که با این روش علاوه‌ بر استفاده از مزایای اقامت یونان، خواهید توانست که با اجاره ملک، از سرمایه خود نیز کسب درآمد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت یونان می توانید با ارسال کلمه ویزا به عدد 30006016 منتظر تماس مشاوران ما باشید. مشاورین ما با سال ها تجربه در امر مهاجرت آماده هستند که در این مسیر شما را راهنمایی کنند.