موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به کشور ترکیه

کشور ترکیه از جمله کشور هایی است که بسیاری از ایرانی ها به دنبال اخذ اقامت و مهاجرت به آن می باشند. این کشور برای سرمایه گذاران مکان خوبی در جهت سرمایه گذاری می باشد چرا که گذرگاه میان آسیا و اروپا است و از رونق اقتصادی خوبی نیز برخوردار است. از طرفی برخی از افراد نیز تحصیل در این کشور را انتخاب می کنند به این روش اقامت آن را دریافت می کنند. در این میان برخی از ایرانی ها نیز به دنبال کار در این کشور هستند. پس می بینید که روش های مختلفی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد. آنچه اهمیت دارد این است که شما آگاهی کاملی نسبت به این روش ها داشته باشید. در ادامه به بررسی چند روش مهاجرت به کشور ترکیه پرداخته ایم:

مهاجرت به ترکیه از طریق کار و اشتغال

یکی از بهترین روش هایی که می توانید از طریق آن اقامت این کشور را به دست آورید، کار در ترکیه است. اما قبل از اینکه به فکر مهاجرت به این کشور باشید، باید زبان ترکی استانبولی خود را تقویت کنید تا بتوانید رابطه معنا دار و تاثیر گذاری با مشتری ها و کارفرما و البته دیگر همکاران تان داشته باشید، تا در نهایت به موفقیت های حرفه ای بیشتری دست پیدا کنید. برای اینکه بتوانید در این کشور کاری پیدا کنید لازم است که کارفرمای مورد نظر خود را پیدا کنید و با او به توافق برسید و در مصاحبه حضوری شرکت کنید. بعد از آن مدارک شما در صورت تایید توسط کارفرما به اداره کار تحویل داده می شود و می توانید ویزای کاری این کشور را اخذ کنید.

حتی دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل می باشند می توانند با دریافت مجوز کار، برای خود شغل پاره وقتی پیدا کنند و از این طریق بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. اما نکته ای که وجود دارد این است که دانشجو های مقطع کارشناسی اجازه کار در حین تحصیل را ندارند و تنها دانشجو های کارشناسی ارشد می توانند از این فرصت استفاده کنند. اگر به فکر این هستید که خانواده خود را در این کشور همراه تان ببرید، باید بدانید که لازم است یک سال در این کشور کار کنید و بیمه پرداخت کنید تا در نهایت برای همسر و فرزندان زیر هجده سال تان درخواست ویزا بدهید.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

برخی از افراد این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند و ترجیح می دهند تحصیلات دانشگاهی و عالیه خود را در این کشور بگذرانند تا راهی باشد برای ورود به فرصت های شغلی برتر در ترکیه و حتی کشور های اروپایی. تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در این کشور رایگان است. دانشگاه های ترکیه هم تمامی آموزش های خود را یا به زبان ترکی و یا به زبان انگلیسی ارائه می دهند. زبان ترکی بیشتر در دانشگاه های دولتی این کشور رواج دارد و اگر می خواهید به زبان انگلیسی درس بخوانید لازم است که در دانشگاه های خصوصی مشغول به تحصیل شوید.

برای مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل باید ابتدا برای پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور اقدام کنید و اپلای و پذیرش آن ها را دریافت کنید. لازم به ذکر است اگر دانشگاه مورد نظر شما آموزش هایش را به زبان ترکی ارائه می دهد، باید مدرکی دال بر گذراندن آزمون Yos به آن ها ارائه دهید. در مقابل برای دانشگاه های انگلیسی زبان مدرک زبانی که باید ارائه دهید Sat می باشد. برخورداری از بورس تحصیلی هم یکی دیگر از گزینه های تحصیل در این کشور است.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

دولت ترکیه اهمیت زیادی به جذب سرمایه های خارجی می دهد و به همین دلیل برنامه های مهاجرتی زیادی را برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است. به عنوان مثال برای سرمایه گذاری در ترکیه می توانید اقدام به ثبت شرکت کنید و در این روش هم به اقامت ترکیه دست پیدا کنید و هم سرمایه گذاری امن و سودآوری داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های مهاجرت به ترکیه می توانید با مشاورین و کارشناسان پارسی کانادا در ارتباط باشید…

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه