موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای 476 استرالیا

همواره افراد زیادی در سراسر دنیا رویای مهاجرت در سر دارند، اما باید گفت از رویا تا واقعیت مهاجرت فاصله ی زیادی است. عده ای برای تحصیل یا زندگی بهتر و عده ای هم برای کار به خارج از کشور خود سفر می کنند تا در شرایط مورد نظر خود بتوانند زندگی کنند. در بین ایرانیان هم بیشتر مهاجرت به منظور کار انجام می شود.

مهاجرت کاری یک گام و یک انتخاب بزرگ است و نیازمند برنامه ‌ریزی دقیق و حساب شده است. اما درباره مهاجرت کاری همواره دو سوال همیشه باقی است، این که به کدام کشور مهاجرت کنیم و چه شرایطی برای مهاجرت باید فراهم باشد؟ ما اینجاییم تا به سوالات شما پاسخ دهیم با ما همراه باشید.

اکسپرس اینتری

چرا استرالیا؟

استرالیا یک کشور وسیع است که کمی از ایالت متحده کوچکتر می باشد در حالی که جمعیت آن با ایالت نیویورک برابری می کند و دارای فرصت های شغلی بی شماری برای مهاجرت می باشد. استرالیا می تواند بهترین کشور برای مهاجرت باشد. در این کشور میزان درآمد افراد بالا است، علاوه بر این، در این کشور می توان از سطح بسیار بالای استاندارد زندگی لذت ‌برد. با توجه به این موضوع که میزان رشد جمعیت بسیار کمی دارد، به منظور تامین نیروی انسانی حرفه ای و متخصص خود، تمایل زیادی به جذب افراد متخصص دارد.

اما چرا استرالیا برای مهاجران مقصدی جذاب است؟ بیایید با هم برخی از دلایل مهاجرت ویزای کاری استرالیا را بررسی کنیم:

 • اقتصاد با ثبات و رو به رشد استرالیا در ۱۷ سال اخیر هیچ رکودی نداشته است.
 • نرخ بیکاری در استرالیا بسیار پایین است و فرصت ‌های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد.
 • هزینه ‌های زندگی متناسب با درآمد افراد است و سطح رفاه و میزان رضایت از زندگی بسیار بالا است.
مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

شرایط اخذ ویزای 476 استرالیا

این ویزا ویژه ی فارغ التحصیلان رشته مهندسی از موسسات مورد تایید استرالیا می باشد و به متقاضیان اجازه می دهد حداکثر تا 18 ماه در این کشور در زمینه ی رشته ی تخصصی خود کار کنند. با در دست داشتن ویزای 476 استرالیا هر زمانی که امتیاز های لازم برای اقامت استرالیا را به دست آورید، می توانید برای اقامت و ویزای دائم خود در این کشور اقدام نمایید. این ویزای کاری نیز شرایط خاص خود را دارد که به اختصار به توضیح برخی از شرایط آن می پردازیم.

سن

فاکتور اولیه برای هر ویزای کاری میزان سن افراد است، برای اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا باید کمتر از ۳۱ سال، سن داشته باشید.

مدرک تحصیلی

دو سال قبل از این که هر گونه درخواست برای ویزای 476 داشته باشید، باید یکی از مدارک زیر را گرفته باشید:

 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد
 • دکتری
 • postgraduate diploma

مدرک اخذ شده ی شما باید در یکی از رشته ‌های مهندسی زیر باشد:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی سازه
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی مکانیک، تولید و ماشین‌ آلات
 • مهندسی معدن و مواد

مؤسسات مورد تأیید استرالیا

شما باید مدرک مهندسی خود را از یک مؤسسه ‌ی آموزشی مورد تأیید گرفته باشید. درس خواندن در مؤسسه یا دانشگاهی که وابسته به یک مؤسسه‌ ی مورد تأیید باشد، مورد قبول نیست. در حال حاضر دانشگاه‌ های ایرانی مورد تأیید استرالیا برای این ویزا دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر و دانشگاه تهران هستند.

میزان تسلط به زبان انگلیسی

زبان رسمی استرالیا، زبان انگلیسی است و برای مهاجرت به استرالیا شما باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. شما باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد امتیاز لازم را در یکی از آزمون‌ های مشخص زبان انگلیسی کسب کرده ‌اید. همچنین قبل از درخواست ویزای ۴۷۶ استرالیا باید آزمون زبان را داده باشید. میزان تسلط شما با آزمون سنجیده می شود.

وضعیت سلامت

شما باید از سلامت کامل برخوردار باشید. آزمایش ‌های سلامتی مورد نیازتان بستگی به شرایط فردی شما ازجمله کشوری که شهروندش هستید، زمانی که در ۵ سال گذشته در کشور دیگری گذرانده ‌اید و فعالیت‌ های مورد نظرتان در استرالیا دارد. نتایج آزمایش سلامت شما معمولا برای ۱۲ ماه معتبر است. می ‌توانید قبل از درخواست ویزا، آزمایش‌ هایتان را انجام بدهید.

شخصیت

شما باید از نظر شخصیت نیز واجد شرایط باشید. باید آماده باشید تا گواهی سوءِ پیشینه ‌تان را برای هر کشوری که در طول ۱۰ سال بعد از ۱۶ سالگی گذرانده ‌اید، برای ۱۲ ماه یا بیشتر ارائه دهید. تا زمانی که به شما اعلام نشده، دنبال آماده کردن سوابق ‌تان نباشید. این موضوع برای هر عضوی از خانواده ‌تان که نامش در درخواست ویزا باشد، صادق است.

خانواده

شما می ‌توانید نام افراد زیر را هنگام ارائه‌ ی درخواست ویزای ۴۷۶ استرالیا ذکر کنید:

 • همسر
 • فرزندان یا فرزند خوانده ‌های خود یا همسرتان

البته در درخواست شما باید شواهدی وجود داشته باشد که نشان دهنده ی ارتباط این افراد با شما باشد. اعضای خانواده نمی‌توانند از فرم آنلاین برای درخواست استفاده کنند. آن ها می ‌توانند هنگام درخواست برای این ویزا داخل استرالیا یا خارج از آن باشند.

اعضای خانواده شما که بعد از صدور ویزا به درخواست اضافه می ‌شوند، باید ابتدا مدارک مورد نیاز را ارائه دهند و ضمنا هزینه ی کامل برای درخواست ویزا را بپردازند. همچنین خانواده ‌شما می ‌توانند پس از صدور ویزایتان، به شما در استرالیا بپیوندد.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

حقوق کار در استرالیا

افرادی که در استرالیا کار می‌کنند، ازجمله دارندگان ویزایی که اجازه ‌ی کار دارند، حقوقی تحت قانون کار استرالیا دارند و قابل ذکر است که استرالیا از جمله کشور هایی است که حقوق و مزایای نیروی انسانی بسیار مطلوبی دارد.

تعهدات

شما و خانواده ‌تان ملزم به رعایت تمام قوانین استرالیا هستید. هنگامی که برای این ویزا درخواست ارسال می کنید، می‌ توانید داخل استرالیا یا خارج از آن باشید، با این حال هنگامی که برای صدور ویزا تصمیم‌ گیری می‌شود باید خارج از استرالیا باشید. متقاضیان این نوع ویزا احتیاجی به پر‌کردن فرم امتیاز بندی ندارند اما باقی مدارک باید طبق درخواست تحویل داده شود.

با توجه به مواردی که در این مقاله ذکر شد، در صورتی که نیازمند تخمین رتبه خود برای مهاجرت کاری از طریق ویزای 476 استرالیا هستید، به وب سایت ما مراجعه نمایید و همچنین جهت هر گونه مشاوره با وکلای حرفه ای موسسه ی حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت در ارتباط باشید.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت
ارسال نظرات