ثبت شرکت در کانادا

احتمالا عبارت‌هایی مانند ثبت شرکت در کبک، ثبت شرکت در انتاریو و در کل ثبت شرکت بازرگانی در کانادا به گوشتان به عنوان یک مدیر یا کارفرما خورده است. بعد از آمریکا که یکی از بهترین اقتصادهای دنیا را دارد و ثبت شرکت در آن بعد از تحریم ها، عملا کنسل شد، کانادا راه‌ها و روش‌های متفاوتی را برای مدیران بین‌المللی اعلام کرد.

در این مقاله جزئیات ثبت شرکت در کانادا را به عنوان یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با هم بررسی خواهیم کرد. راهنمای ثبت شرکت در کانادا، شرایط ثبت شرکت در کانادا برای هر نوع تجارت، هزینه ها و مزایای تاسیس شرکت در کانادا مواردی است که به آن خواهیم پرداخت. با پارسی کانادا همراه باشید.

ثبت شرکت در کانادا

راهنمای ثبت شرکت در کانادا

افراد در کانادا می توانند یکی از 4 نوع شرکت زیر را برای ثبت انتخاب کنند. هر کدام از موارد ذکر شده راه و روش مخصوص خود را برای ثبت کردن دارند. نوع تجارتی که انتخاب می کنید راه و روش ثبت شرکت شما را نشان می دهد. در ادامه راهنمای ثبت شرکت در کانادا خواهید خواند.

شرکت خصوصی (Sole Proprietorship): این شرکت توسط یک نفر اداره می شود و ساده ترین نوع مدیریت تجارت به حساب می آید.

شرکت مشارکتی (Partnership): در تجارت مشارکتی، دو یا چند شریک سرمایه های خود را برای راه اندازی یک کسب وکار وارد کار می کنند. این سرمایه می تواند شامل مهارت، پول، نیروی کار و… باشد. شرکت های مشارکتی در کانادا به سه صورت ثبت می شود.

 • اول، مشارکت عمومی که افراد سرمایه گذار به یک اندازه در سود، زیان و مسولیت شریک هستند.
 • دوم، مشارکت محدود که یک یا دو نفر مسولیت نامحدود و بقیه افراد مسولیت محدود دارند و تنها می توانند نظرات و ایده های خود را بیان کنند.
 • سوم، مشارکت با مسولیت محدود(LLP) که فرد می تواند یا یکی از شرکا شرکت قرارداد ببندد. در صورت بروز هر مشکلی تنها دارایی های آن فرد به خطر می افتد نه کل هیات مدیره و شرکا.

شرکت سهامی (Corporation): در این شرکت، فرد سهام تجارت را خریداری می کند. هر کس به اندازه سهام خریداری شده، حق مالکیت شرکت را دریافت می کند.

شرکت تعاونی (Cooperative): این نوع شرکت، مسولیت محدود دارد و توسط اعضا مدیریت می شود.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

 

ثبت شرکت برای غیرکانادایی ها

در کانادا هم مدیران غیرکانادایی که در شهر خود شرکت دارند و به دنبال ثبت شعبه شرکت در کانادا هستند و هم غیرکانادایی هایی که می خواهند در کانادا برای خود شرکت تازه ای برای اولین بار تاسیس کنند، اجازه این کار دارند.

مهم ترین نکته برای ثبت شرکت در کانادا، قوانین هر استان برای کارهای ثبت است. هر فرد ابتدا باید از طریق روش های تجارت برای این کار اقدام کند، روش های مانند ویزای استارت آپ و خود حمایتی. علاوه‌بر این، توصیه می‌کنیم مطلب پیشنهادی زیر درباره ویزای کارآفرینی کانادا را هم به عنوان یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا، مطالعه کنید:

10 قدم برای ثبت شرکت در کانادا

شاید در نگاه اول، ثبت شرکت در کانادا، سخت به نظر برسد اما اگر شرایط را درست و اصولی فراهم کرد می توان به موفقیت رسید. در ادامه چند قدم برای کمک به ثبت شرکت در کانادا آمده است.

 • ایده تجاری فوق العاده مناسبی داشته باشید. فرقی نمی کند در کجا می خواهید شرکت خود را ثبت کنید، مهم این است که ایده تجاری مناسبی داشته باشید. مهارت ها و استعدادهای خود را باور داشته باشید و سعی کنید آن ها را تقویت کنید.
 • برنامه تجاری مناسبی بنویسید. کانادایی ها به داشتن برنامه تجاری یا بیزنس پلن بسیار اهمیت می دهند.
 • نام مناسبی برای شرکت خود انتخاب کنید. نام تجاری شرکت باید از لحاظ قانونی و بازاریابی بهترین باشد.
 • نوع مالکیت شرکت را مشخص کنید.
 • برای شرکت سرمایه گذار انتخاب کنید. در صورت نیاز می توانید از سرمایه گذار های خصوصی و دولتی کانادا استفاده کنید.
 • گواهینامه تجاری دریافت کنید. بعضی از شرکت ها بسته ب نوع تجارتشان به گواهینامه وتاییدیه نیاز دارند.
 • برای GTS/HST ثبت نام کنید. در بیشتر موارد اگر درآمد ناخالص تجارت در یک سال زیر 30 هزار دلار باشد، باید برای مالیات کالا ها و خدمات (GTS) و مالیات فروش (HST) ثبت نام شود.
 • در صورت نیاز برای مالیات های فروش استانی (PST) ثبت نام کنید. بعضی از استان ها قانون مالیات خود را دارند. این قوانین ممکن است با مقررات دولت فدرال متفاوت باشد.
 • آماده استخدام نیرو باشید. برای این منظور برنامه بیمه، حقوق و … کارمندانی که قصد استخدام کردن آن ها را دارید را آماده کنید.
 • تحت پوشش بیمه تجاری اضافه بروید. علاوه بر بیمه شغلی مورد نیاز قانون، سعی کنید بیمه ای که سایر شرایط تجارتتان را پوشش می دهد، خریداری کنید.

برای مطالعه بیشتر درباره سیستم مالیاتی این کشور، مقاله سیستم مالیات در کانادا را مطالعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت در کانادا

از آنجایی که هر استان در کانادا شرایط خود را برای ثبت شرکت دارد نمی توان هزینه ثبت شرکت در کانادا را به طور مشخص بیان کرد.

اما به طور کلی، افرادی که به دنبال ثبت شرکت در کانادا هستند، باید حداقل ۳ سال سابقه کار و مدیریت یک شرکت را داشته باشند. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا چیزی حدود 1600000 دلار کانادا است.

همچنین به منظور ثبت شرکت باید اظهارنامه مالکیت و همچنین یک فرم مشارکت تهیه کرده و بعد از آن درخواست خود را ارائه دهد.

از جمله هزینه ثبت شرکت در کانادا، هزینه ثبت نام تجاری است که مبلغی در حدود 20 دلار است. هزینه فرم ثبت نام بین 200 تا 250 دلار متغییر است.

همچنین متقاضی باید بعد از دریافت موافقت نامه ها و مجوز تجارت حدود ۸۰۰ دلار کانادا به دولت این کشور به عنوان وثیقه ارائه دهد. مدتی که این وثیقه در اختیار دولت کانادا است پنج سال بوده و بعد از مدت مبلغ قابل بازگشت خواهد بود.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

اما چرا ثبت شرکت در کانادا به این حد طرفدار دارد؟ جواب را می توان در مزیت هایی دانست که هر توع تجارت به همراه دارد. در ادامه مزایایی انواع ثبت شرکت در کانادا را برایتان بازگو خواهیم کرد.

مزیت های شرکت خصوصی: راحترین و کم هزینه ترین نوع شرکت در کانادا، کنترل بیزنس به دست صاحب تجارت، گزارش مالیاتی آسان

مزیت های شرکت مشارکتی: تقسیم ریسک شرکت بین افراد، تقسیم مدیریت، گزارش مالیاتی آسان

مزیت های شرکت سهامی: مسولیت محدود، درگیر نبودن مالکان در قبال بدهی های شرکت، جذب آسان سرمایه گذار و موسسات مالی، عضو شدن ارکان های دولتی در صورت کار با آن ها، دریافت درآمد به صورت حقوق یا سهام

مزیت های شرکت تعاونی: اداره توسط خود اعضا، مسولیت محدود

علاوه بر مزایای فوق، حق زندگی در کانادا و استفاده از امکانات برای فرد  خانواده او وجود دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

بهترین شهرها برای تاسیس شعبه شرکت در کانادا

برای ثبت شرکت در کانادا اول باید در نظر داشت که در کدام استان و شهر قصد ثبت شرکت دارید. اگر قصد دارید که شرکت شما در سرتاسر کانادا باشد، باید در هر 13 استان ثبت شرکت کنید. بعضی از شهر ها تجارت قوی تری دارند.

ثبت شرکت در انتاریو

اونتاریو با داشتن 14.5 میلیون جمعیت، شهر مناسبی برای ثبت شرکت و تجارت به حساب می آید. چرا که بازار این استان قوی و درآمد افراد در آن بالا است.

اونتاریو قوانین خاصی برای اجرای جریمه ها، نام تجاری و … دارد که باید به آن ها توجه شود. مثلا جریمه ثبت اطلاعات غلط برای شرکت های خصوصی 2000 دلار است یا برای شرکت های بزرگ 25000 دلار در نظر گرفته شده است.

از طرف دیگر هزینه های ثبت شرکت در این استان بسته به نوع بیزنس متفاوت است. ثبت شرکت در اونتاریو از محبوبیت زیادی برخودار است این محبوبیت بیشتر در ثبت شرکت در تورنتو، مهم ترین شهر این استان دیده می شود.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

ثبت شرکت در کبک

استان کبک بزرگترین استان کانادا از لحاظ مساحت و دومین استان پر جمعیت این کشور است. قوانین کبک از تمام استان ها و حتی دولت فدرال کانادا جداست و این استان برای خود مقررات تعیین می کند.

کبک از لحاظ اقتصادی بازار خوب و درآمد بالایی دارد. بنابراین برای ثبت شرکت در کبک باید با شرایط آن کاملا آشنا بود.

ثبت شرکت در ونکوور کانادا

ونکوور یکی از مهم ترین شهر های استان بریتیش کلمبیا است. استانی که در غرب کشور کانادا واقع شده است. بریتیش کلمبیا به خاطر شرایط خاص جغرافیایی و جمعیت نزدیک به 5 میلیون نفر از اقتصاد بسیار خوبی برخودار است.

ونکوور به عنوان مهم ترین شهر این استان به نوعی مرکز اقتصادی این استان به حساب می آید.

از دیگر روش های سرمایه گذاری که می تواند شما را زودتر به اقامت این کشور برساند، می توان به اخذ ویزای استارتاپ کانادا اشاره کرد. جزئیات بیشتر در این خصوص را می توانید در ادامه مطالعه کنید.

سخن پایانی

دولت کانادا برای تأمین نیازهایش به نیروهای مهاجر، برنامه‌های مختلفی دارد. یکی از این برنامه‌ها که اتفاقاً محبوبیت زیادی هم طی سال‌های اخیر پیدا کرده، مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا است.

برای همین تلاش کردیم در مقاله‌ای که مطالعه می‌کنید، یک راهنمای جمع‌وجور و البته کامل برایتان در این زمینه تهیه کنیم. شما در ده گام که کامل توضیحشان دادیم، می‌توانید از طریق ثبت شرکت به کانادا مهاجرت کنید.

همچنین شهرهایی که می‌توانید در آن‌ها شرکتتان را به ثبت برسانید معرفی کردیم و مزیت‌های این نوع مهاجرت را خدمتتان توضیح دادیم.
اگر باز هم سؤالی در این زمینه داشتید، در قسمت کامنت‌ها بنویسید تا سریع و کامل پاسخ بدهیم.

سوالات متداول:

بدون اقامت در کانادا می توانید به راحتی ثبت شرکت کنید و کسب و کار راه اندازی کنید. اگر هنوز نتوانسته اید به کانادا مهاجرت کنید و یا شهروند کانادا یا مهاجر مستقر در این کشور نیستید ( اقامت دائم کشور کانادا را ندارید) هنوز هم می توانید با ثبت شرکت در کانادا کسب و کاری مستقل راه اندازی کنید.
مدت زمان ثبت شرکت در کانادا بسته به نوع شهر محل ثبت حدود 20 الی 30 روز کاری پس از تایید نام می باشد.
اگر بیزنس پلن مناسبی ارائه دهید یا از برنامه های کارآفرینی استانی کانادا استفاده کنید امکان اخذ اقامت کانادا برای شما وجود خواهد داشت.
شرکت های سهامی (Corporation) ، شرکت هایی با مالکيت انحصاری( Sole proprietorships) و شرکت های مشارکتی (Partnership)
در برنامه های سرمایه گذاری مختلف کانادا میزان سرمایه اولیه متفاوت است. یکی از کم هزینه ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا با 100 هزار دلار سرمایه گذاری محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. ایرج علی جعفر

  لطفا قیمت خدمات رو بفرمایید،، بنده شریکی در تورنتو دارم که با سرمایه ایشان و کار من میخواهم شرکت ثبت کنم ..میخواستم بدونم اگر فقط شما امور اینجا و نامه دفاعیه رو بفرستید چقدر باید هزینه کنم..مرسی از اینکه پاسخ میدید🙏🙏🙏

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام، در این خصوص باید اطلاعات و توضیحات کاملتری در دسترس باشد، جهت بررسی فرم ارزیابی و دریافت مشاوره در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشد.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید