موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای ثبت شرکت در کانادا

اگر سرمایه ای دارید، هرچند اندک و می خواهید از آن به بهترین شکل استفاده کنید و به کمک ثبت یک شرکت و شروع کسب و کاری تازه آینده تان را بسازید، بد نیست به ثبت شرکت در کانادا فکر کنید، تعجب نکنید! کانادا یکی از کشورهایی است که دارای منابع طبیعی بسیاری بوده و به عنوان یک کشور ثروتمند از آن یاد می شود. این  سرزمین ثروتمند بزرگترین تولید کننده اورانیوم، سرب و طلا در دنیا می باشد. در حقیقت یکی از علل استقبال افراد برای دریافت ویزای کار کانادا، اقتصاد پیشرفته این کشور است.

همین دلیل سبب شده که افراد زیادی به قصد ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کارشان بار خود را بسته و وطن را ترک کنند، آن ها امید دارند که به کمک اقتصاد پیشرفته کانادا می توانند به رویای که سال ها در سر داشتند برسند. شما هم می توانید چنین تجربه ی شگفت انگیزی را در سرزمین فرصت ها یعنی کانادا داشته باشید.

یکی از راه های رایج اخذ ویزای کانادا و اقامت در آن، ثبت شرکت می باشد. در حقیقت ثبت شرکت در کانادا یک فرصت اقتصادی بسیار عالی و مناسب برای افرادی است که سرمایه کافی در اختیار داشته و قصد مهاجرت به کانادا را دارند. تمام افرادی که تمایل دارند در این کشور کسب و کار خود را راه بیاندازند و شرکتی را به ثبت برسانند، می توانند تا همراه با اعضای خانواده خود به کانادا مهاجرت کرده و اقامت موقت این کشور را دریافت نمایند.

همچنین شایان ذکر است که افرادی که از طریق ثبت شرکت، به کشور کانادا مهاجرت می کنند می توانند از امکانات شهروندان این کشور استفاده کنند. اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد، همانطور که می دانید کانادا دارای چند ایالت است و قوانین ایالتی در آن حکم فرماست به همین علت است که مراحل ثبت شرکت در هر کدام از ایالت های این کشور با ایالت دیگر متفاوت خواهد بود.

البته هزینه های مربوط به ثبت شرکت در کانادا در این ایالت ها نیز متفاوت است. هرگز این موضوع را فراموش نکنید، افرادی که بدون اطلاع از قوانین قوانین ثبت شرکت و سرمایه گذاری در هریک از این ایالت ها اقدام به ثبت شرکت نمایند ممن است با شکست مواجه شوند. شما می بایست پیش از هرچیز تحقیقات لازم را انجام داده و با مشاور یا وکیل مهاجرتی مطمئن مشورت نمایید.

انواع شرکت در کانادا

پیش از آشنایی با مراحل ثبت شرکت در کانادا بهتر است درک درستی از انواع شرکت ها و نوع فعالیت هر کدام از آن ها داشته باشید تا بتوانید به درستی شرکت خود را ثبت نمایید. شرکت ها در کانادا به سه دسته تقسیم می شوند:

شرکت مالکیت انحصاری

در این نوع از شرکت ها مالکیت شرکت در دست یک نفر است و همه مزایا و منافع شرکت نیز متوجه شخص او می باشد. این شخص همچنین مسئول بدهی ها و ورشکستگی های شرکت می باشد و در صورت ورشکستگی شرکت ممکن است وی همه دارایی هایش را از دست بدهد. در شرکت انحصاری درآمد شخص با درآمد شرکت، هر دوبا هم جمع می شوند و ممکن است که مالیات شخص افزایش پیدا کند. این نوع از شرکت هر 5 سال یکبار نیاز به تجدید دارد و در صورتی که صاحب شرکت فوت کند، شرکت نیز منحل می شود.

شرکت سهامی

این نوع شرکت به صورت ثبت حقوقی است و ممکن است تعداد زیادی سهام دار داشته باشد. معمولا هزینه ثبت این نوع شرکت در کانادا زیاد است اما به دلیل مزایایی که دارد، بسیاری از افراد برای ثبت شرکت در کانادا از این نوع شرکت استفاده می کنند. لازم به ذکر است که شرکت سهامی در سطح استانی و کشوری می تواند تاسیس شود. مسئولیت های افراد در این نوع شرکت ها محدود است و بدهی های شرکت متعلق به اموال شخصی سهام داران نیست. دولت نیز از این نوع شرکت ها حمایت می کند و شرکت نیازی به تجدید مجدد ندارد و همیشگی است. مدیران این نوع از شرکت ها حتما باید دارای اقامت دائم کشور کانادا باشند.

شرکت شراکتی

در شرکت هایی که در این دسته قرار می گیرند ،دو یا چند نفر یا هم مشارکت می کنند و سرمایه شرکت نیز بین شرکا تقسیم می شود. همچنین به هنگام امضای قراردادها باید همه سهام داران نیز حضور داشته باشند و قرارداد را امضا کنند. اگر شرکت دچار ضرر شود این ضرر ممکن است متوجه اموال شخص شرکا نیز شود.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

یکی از مهم ترین راه های سرمایه گذاری در کانادا را می توان در ثبت شرکت در این کشور قدرتمند قاره آمریکا جستجو کرد. این امکان برای افراد وجود دارد که با پرداخت هزینه ای، شرکت های ثبت شده در این کشور را خریداری کرده و سهام آن ها را در اختیار بگیرند اما باید به این نکته اشاره کرد که امکان شروع کار از نقطه صفر نیز برای متقاضیان ممکن است.

مرحله اول

هنگامی که توانایی ها و ایده های خود را به جهت راه اندازی کسب و کاری جدید یا به بیان دیگر، کارآفرینی مورد بررسی قرار داده و سنجیدید و تمام جوانب را در نظر گرفتید می بایست این ریسک پذیری را نیز در کنار آن بپذیرید که امکان دارد شما به فردی شکست خورده تبدیل شده و یا بالعکس کارآفرینی موفق شوید. بنابراین باید حتما و حتما در این مرحله یک برنامه ریزی سنجیده و دقیق داشته باشید و تمام احتمالات را که آیا این کار در کانادا موفق می شود و مردم به آن توجه می کنند یا خیر.

مرحله دوم

در این بخش شما می بایست یک نام تجاری مناسب برای کار و فعالیت خود انتخاب نمایید. البته همیشه در این امر توجه داشته باشید که نام انتخابی باید محصول و یا نوع فعالیت شما را به مشتری معرفی نماید. انتخاب نام مناسب بر فعالیت تجاری بسیار اهمیت دارد و جزو اولین نکاتی است که شما باید آن را مهم بدانید.

مرحله سوم

در این مرحله می بایست ثبت شرکت خود را انجام دهید. به این صورت که شما می بایست نوع فعالیت تجاری خود را مشخص نمایید؛ این که نوع فعالیتتان استانی یا منطقه ای، فدرالی، مشارکتی و یا به صورت مالکیت فردی است.

در این بخش باید نکته ای را خاطر نشان کنیم، از آن جایی که ثبت شرکت در کانادا دارای قوانین مختلف ایالتی می باشد یکی از این قوانین این است که شرکت تنها به صورت تک مالکیتی امکان پذیر است و نمی توانید در این کشور شرکتی را ثبت نمایید که به صورت مشارکتی باشد چرا که براساس قوانین کانادا ثبت شرکت به صورت مشارکتی برای افراد بیگانه و یا همان افراد خارجی که از کشورهای دیگر وارد کانادا می شوند، امکان پذیر نمی باشد.

مرحله چهارم

در این بخش از کار شما باید مجوزهای لازم را برای ایجاد کسب و کار و ثبت شرکت خود دریافت نمایید. البته حضور فردی که در زمینه ثبت شرکت و امور این چنینی تخصص داشته باشد امری ضروریست چرا که کوچکترین اشتباه می تواند نتیجه عکس داشته باشد و شما را از هدف اصلی دور نماید.

مرحله پنجم

در مرحله آخر شما باید سرمایه ی اولیه را برای شرکت خود بدست آورید، البته به این موضوع هم توجه نمایید که میزان سرمایه اولیه به نوع شرکتی که قرار است به ثبت برسد بستگی دارد.

قوانین ثبت شرکت در کانادا

زمانی که قرار باشد ثبت شرکت در یکی از موضوعات جمعی و رادیویی انجام شود، بحث نظارت و مالکیت از سوی دولت به میان می آید. همچنین برای شرکت هایی که قصد بهره برداری از برخی منابع کانادا را دارند، این منابع محدودیت هایی دارند. شاید برای تان جالب باشد که بدانید حتی افراد خارجی و متقاضیانی که قصد خرید زمین برای کسب و کار خود را دارند تنها مجاز به خرید زمین هایی هستند که شامل زمین های کشاورزی و معدنی کانادا نباشند. یکی دیگر از قوانین جالبی که در زمینه ثبت شرکت در کانادا وجود دارد درباره شرکت های سهامی می باشد. آن هم این است که این نوع شرکت ها تنها زمانی می توانند بر روی زمین ها سرمایه گذاری کنند که سهام دار و موسس اصلی شرکت یک فرد کانادایی باشد و جلسات مجمع عمومی نیز با حضور یکی از این مدیران تشکیل شود. البته معمولا برای ثبت شرکت در کانادا، باید مدیرعامل شرکت یک شخص کانادایی باشد و اگر شرکتی کمتر از 4 عضو هئیت مدیره داشته باشد، بدون شک یکی از آن ها باید کانادایی باشد.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

  • روند ثبت شرکت در کانادا بسیار آسان است و همچنین در این کشور محدودیت های کمتری وجود دارد.
  • مواد اولیه برای تولید محصولات در کانادا به راحتی تهیه می شود.
  • با به ثبت رساندن شرکت در کانادا از حمایت های این دولت برخوردار می شوید.
  • با ثبت شرکت در کانادا شما می توانید مانند یک فرد حقیقی دارای حقوقی باشید، از جمله این حقوق می توان به حق تحصیل فرزندان و بیمه خدمات رایگان برای تمام عمر اشاره نمود.
  • با سرمایه گذاری و ثبت شرکت شما می توانید برای خود و خانوده تان اقامت کانادا را دریافت نمایید.
  • شما می توانید برای فروش محصولات و خدمات خود وارد بازارهای جهانی شوید.
  • با توجه به درآمدی که دارید مالیات کمتری پرداخت می نماید.
چنانچه در هر قسمت مفاهیمی برای شما وجود دارد که ابهام آور است و یا سوالاتی برای شما مطرح می باشد تنها کافیست با ارسال کلمه ویزا به شماره 30006016 و یا با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما، منتظر تماس مشاوران ما از موسسه پارسی کانادا باشید. مشاوران ما آماده هستند که تمامی سوالات شما را پاسخ داده و در این مسیر راهنمای شما باشند.
ارسال نظرات