مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. ایرانیان زیادی هم در این چند ساله عمان را برای سرمایه گذاری، کار و زندگی انتخاب کرده‌اند. این کشور یکی از صلح طلب ترین کشورهای خاورمیانه محسوب می شود.

رزومه سیاسی این کشور نشان می دهد که در هیچ یک از تنش های منطقه خاورمیانه و خلیج فارس ورود نکرده و همواره نقش بی طرف را بازی کرده است.

مهاجرت به عمان

همین موضوع به اقتصاد این کشور کمک شایانی کرده و به یکی از کشورهای با ثبات برای سرمایه گذاری، کار و زندگی تبدیل شده است.

ارزش بالای پول ملی این کشور برای هر فرد متقاضی مهاجرت اعم از کاری ، تحصیلی و سرمایه گذاری اغواکننده است. به همین دلیل شاهد یک رشد قابل قبول در جمعیت متقاضیان مهاجرت به عمان هستیم.

در این مطلب قصد داریم شرایط، روش های اخذ ویزای عمان و مهاجرت به این کشور و شرایط آن‌ها را بررسی کنیم. در صورتی که می‌خواهید اطلاعات کلی درباره این کشور بخوانید، مطلب درباره عمان را مطالعه کنید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مزایای مهاجرت به عمان

شاید کشور عمان اولین انتخاب بسیاری از افراد با وجود فرصت های مهاجرتی نظیر استرالیا، آمریکا و کانادا نباشد. اما بدون شک می تواند یک مسیر رو به پیشرفت خوبی را برای فرد به شرط سنجیدن همه جوانب فراهم آورد.

کشور عمان به دلیل اقتصاد رو به رو رشد و مناسبات سیاسی گسترده ای که دارد می تواند برای مهاجرت یک مقصد مهاجرتی قابل قبول به حساب آید.

در ابتدای این یادداشت به احمال برخی از مزایای مهاجرت به عمان را بیان کردیم. اما به طور کلی مهاجرت به عمان مزایای زیر را به همراه دارد:

 • دریافت وام با بهره کم در صورت دریافت ویزای کوتاه مدت
 • جمعیت کم و رقابت شغلی محدود در کشور عمان
 • استفاده از فرصت های همکاری بین المللی
 • روابط دوستانه سیاسی و فرهنگی بین ایران و عمان
 • دستمزدهای بالا برای شغل های تخصصی
 • معافیت سرمایه گذاران از مالیات بر درآمد شخصی
 • معافیت مالیات ۱۰ ساله اول برای سرمایه گذاران که شرکت یا کارخانه راه اندازی می نمایند.
 • دور بودن از تنش های سیاسی خاورمیانه
 • امکان اخذ ویزای فرودگاهی عمان
 • ثبات اقتصادی و رشد پایدار اقتصاد عمان

روش های مهاجرت به عمان

خوشبختانه به دلیل اینکه روابط تهران و مسقط در سال های گذشته یک رابطه سیاسی مبتنی بر دوستی بوده، روش های مهاجرت به این کشور عربی برای ایرانیان منطقی تر از سایر کشورهای حوزه خلیج فارس است.

لذا تنوع روش های اقدام به مهاجرت به عمان برای ایرانیان بیشتر از سایر گزینه های مهاجرتی است. در ادامه روش‌های مهاجرت به عمان را به صورت تیتروار معرفی خواهیم کرد و در ادامه به توضیح هر بخش خواهیم پرداخت. مهم ترین روش های مهاجرت به عمان به شرح زیر می باشد:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت افراد موفق و هنرمندان
 • مهاجرت به کشور عمان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت از طریق همراه
 • مهاجرت توریستی

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مهاجرت کاری به عمان (تخصص)

در سال های اخیرا و با گشترش پاندمی کرونا بسیاری از کشورهای اروپایی با زیان های اقتصادی زیادی همراه شدند. این موضوع گرایش افراد به اخذ ویزای کاری و مهاجرت تخصصی به کشورهای ثروتمند را در پی داشت. چرا که در شرایط سخت اقتصادهای قدرتمند توان بهتری برای پاسخگویی به ریسک های احتمالی را دارند.

کشور عمان نیز یکی از این مقاصد مهاجرتی برای نیروهای مختصص شده است. متقاضیان کار در این کشور پیش از هر اقدامی باید موفق به دریافت گواهینامه NOC شوند.

این گواهینامه یک مدرک معتبر است که نشان می دهد کارفرمای متقاضی شغل در کشور عمان هیچگونه ممانعت و مخالفتی برای ورود این فرد به کشور ندارد. این فاکتورها می تواند مسائل سیاسی و اقتصادی کارنامه فرد متقاضی را در برگیرد.

مهاجرت کاری به عمان

به طور کلی این سری از متقاضیان می‌توانند از دو نوع ویزای کار در عمان استفاده نمایند. گزینه اول ویزای استخدامی عمان است که مختص افرادی است که قصد استخدام شدن در این کشور را دارند. مورد بعدی ویزای اقامت برای استفاده از همراهان و همینطور اعضای خانواده فرد متقاضی کار است.

مسیر اخذ اقامت کاری در کشور عمان پیچیدگی ها و ظرافت های خاص خود را دارد. پیشنهاد می شود برای شفاف شدن مسیر حتما از مشاوران مجرب مجموعه ما راهنمایی اخذ کنید. در مسیر اخذ اقامت کاری کشور عمان یافتن شغل و مجاب کردن کارفرما به طور کلی مراحل طولانی دارد که باید طی شود.

با بررسی بازار کار عمان و مشاغل مورد نیاز این کشور و در صورت داشتن تخصص و مهارت لازم می‌توانید راحت‌تر و سریع‌تر پیشنهاد کاری گرفته و به عمان مهاجرت کنید. این مشاغل را می‌توانید به‌طور کامل در مطلب لیست مشاغل مورد نیاز عمان در سال 2022 مطالعه کنید.

یک نکته مثبت برای ویزای کار عمان این است که بخش زیادی از کار به عهده کارفرمای متقاضی خواهد بود. کارفرما می‌بایست کلیه هزینه های مربوط به شغل و همینطور سایر شرایط را متقبل شود.

برای اینکه مراحل اخذ NOC به طور کامل سپری شود باید مراحل انگشت نگاری نیز در اداره پلیس عمان طی شود. دقت کنید که کشور عمان یکی از آرام ترین و امن ترین کشورهای دنیاست. لذا انجام این تدابیر برای غربالگری مهاجران به این کشور الزامی است و با جدیت بالایی پیگیری می شود.

فرد مسئول استخدام باید گواهی‌ای دال بر پاکی و بی عیب و نقص بودن کارمند خود ارائه دهد. در نظر داشته باشید که ویزای مورد نظر اغلب به صورت دو ساله صادر می‌شود. در صورتی که نیاز است اعضای خانواده فرد اصلی نیز با او همراه باشند، باید فرد ویزای اقامت مخصوص به خود داشته باشد.

نکته حائز اهمیت این است که با توجه به اینکه کارفرما در راستای پذیرش فرد در شغل مشخصی وارد شده است و تکمیل اطلاعات انجام داده، تغییر شغل پس از ورود به کار دشواری های زیادی را به همراه دارد.

به صورت کلی توجه به آیتم های زیر در مسیر مهاجرت کاری به عمان باید در نظر گرفته شود:

 • سن قابل قبول برای نیروی کار بیش از 21 سال و کمتر از 60 سال باشد.
 • هزینه ای که برای دریافت ویزای کاری در نظر گرفته شده است حدود 20 ریال عمان می باشد که ممکن است تغییر کند.
 • ویزای کاری عمان تقریبا سه ما بعد از تاریخ صدور مهلت دارد و پس از آن نیاز به تمدید خواهد داشت.
 • هزینه ای که بابت دیرکرد هر ماه جهت تمدید ویزا باید پرداخت کنید حدودا 50 ریال عمان اعلام شده است.
 • نوع ویزای کاری کشور عمان چند بار ورود است.

حتما بخوانید: شرایط اخذ ویزای کاری عمان در 2022 چیست؟

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

تحصیلات ابتدایی در مدارس کشور عمان برای بومیان و افرادی که شهروندی این کشور را دارند به صورت رایگان صورت می پذیرد. دانش آموزان غیربومی در عمان باید در مدارس بین المللی مشغول به تحصیل شوند.

بر خلاف مدارس بومیان و شهروندان که تدریس به زبان عربی است، در مدارس بین المللی تدریس به زبان انگلیسی صورت می گیرد. دانش آموزان بین المللی بین 3 الی 10 هزار دلار به صورت سالانه هزینه خواهد داشت.


مدارس بین المللی نظیر الباطنه، ABA،TAISM ،KGIS و MIS دارای سطح آموزشی بسیار بالا هستند و امکانات رفاهی و آموزشی بالایی را تا سن 18 سال در اختیار دانش آموزان قرار می دهند.

در جدول زیر لیستی از معتبرترین مدارس کشور عمان به همراه شهریه های سالانه آنها درج شده است:

شهریه نام مدرسه
1.25 تا 3 هزار ریال عمان در سال مدرسه بین المللی ال باطنه (ABIS)
2 تا 4.5 هزار ریال عمان در سال ABA آکادمی آمریکن-بریتیش سابق
2.5 تا 5 هزار ریال عمان در سال مدرسه بین المللی آمریکایی مسقط (TAISM)
1 تا 2.5 هزار ریال عمان در سال مدرسه بین المللی دانش (KGIS)
1 تا 2.5 هزار ریال عمان در سال مدرسه بین المللی مسقط (MIS)

تحصیل در عمان در مقطع کارشناسی

اکثر دانشگاه های کشور عمان زبان انگلیسی را برای تدریس خود برگزیده اند. در مقطع کارشناسی ممکن است رشته هایی باشند که بنا به ضرورت و رزومه دانشگاه تحصیل در آنها بیشتر از 4 سال زمان لازم داشته باشد. لذا چک کردن سایت دانشکده و اطلاعات مربوط به سیلابس درسی و مدت دوره آموزشی از اهمیت زیادی برخوردار است.

برخی دانشگاه های عمان دارای آزمون ورودی هستند و افرادی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های رایگان را دارند چه شهروندان این کشور و چه دانشجویان بین المللی، باید در آزمون های ورودی شرکت نموده و حد نصاب امتیاز را کسب نمایند. معمولا برای رشته های علوم پزشکی و مهندسی در این کشور رقابت بالایی وجود دارد.

بر همین اساس عمان برنامه های متنوعی برای تبدیل شدن به قطب پزشکی منطقه دارد. افزایش آمار مهاجرت پزشکان به عمان در سال های اخیر هم نشان دهنده همین موضوع است.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

از مهم ترین مدارک برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه های عمان باید به مدرک دیپلم دوازده ساله و نمره زبان انگلیسی 5.5 آیلتس اشاره کرد. این دو مدرک حداقل های پذیرش تحصیلی و مهاجرت به عمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی است.

به جهت تحصیل در دانشگاههای عمان در مقطع لیسانس هزینه های شهریه متفاوت خوهد بود اما به صورت کلی می توان گفت میزان تقریبی شهریه ها در دانشگاه های عمان در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی بین 1000 الی 2500 دلار خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به عمان در مقطع ارشد

برای تحصیل در دانشگاه های عمان در مقطع ارشد شرایط پذیرش کمی پیچیده تر از مقطع کارشناسی است. رنج وسیع و متنوعی از شیوه های آموزشی در مقطع ارشد دانشگاه های عمان وجود دارد.

تحصیل به صورت تمام وقت، نیمه وقت و به صورت آنلاین در اکثر دانشگاه های عمان صورت می گیرد. یکی از دانشگاه های معتبر کشور عمان برای تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه سلطان قابوس عمان است.

تحصیل در عمان

دانشجویان و داوطلبینی که به دنبال یک انتخاب تحصیلی خوب در این کشور هستند برای پذیرش از این دانشگاه باید در آزمون CGPA حد نصاب 2.75 الی 4 را دریافت نمایند. دارا بودن مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 نیز یکی از مهم ترین پیش‌نیازهای تحصیل در مقطع ارشد کشور عمان است. البته ترجمه مدارک مقطع لیسانس نیز باید صورت گرفته باشد. مهر وزارت امور خارجه و دادگستری بر روی مدارک تحصیلی و ریزنمرات الزامی است.

تحصیل در مقطع دکتری در کشور عمان

پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری دانشگاه های عمان نیازمند یک رزومه قوی علمی است. تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های عمان نیازمند ارائه معدل بالا در مقاطع تحصیلی قبلی، داشتن نمره حداقل 7.5 آیلتس، ریز نمرات ترجمه شده و فعالیت های پژوهشی و ارائه مقالات در ژورنال های معتبر بین المللی است.

دکتری در دانشگاه های کشور عمان به عنوان یک شغل تمام وقت تلقی می شود. تحصیل در عمان در مقطع دکترا نزدیک به 2 الی 4 سال زمان خواهد برد که دانشجویان در این زمان باید در پروژه های علمی و همچنین در سمینارهای علمی بسیاری شرکت نمایند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری

شاید برای شما این سوال ایجاد شود که چرا باید در کشور عمان مسیر سرمایه گذاری را انتخاب کرد؟ کشور عمان دارای مزیت های رقابتی بی­نظیری برای سرمایه گذاران است که مهم ترین مزیت های رقابتی این کشور به شکل زیر لیست شده اند:

 • ثبات سیاسی و اقتصادی.
 • قدرت پایدار در مبادلات ارزی و حفظ قدرت پول ملی
 • جابجایی و انتقال رایگان بودجه بدون محدودیت های مالیاتی
 • معافیت مالیاتی از درآمدهای شخصی
 • نرخ مالیات گمرکی پایین برای بسیاری از محصولات وارداتی و …

اطلاعات بیشتر درباره سرمایه گذاری در عمان را در مطلب زیر بخوانید:

حتما بخوانید:
سرمایه گذاری در عمان

در ادامه روش‌های سرمایه گذاری در عمان را به‌طور مختصر توضیح خواهیم داد:

روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت عمان

شاید بررسی آیتم های بالا برای تصمیم به ورود سرمایه ها به عمان کافی باشد. لذا باید روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را بدانید. به طور کلی اخذ ویزای عمان از این طریق به 3 شکل انجام می شود که عبارتند از:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام

ارزیابی تجربیات افراد در خصوص مهاجرت به عمان نشان می دهد که در حال حاضر  بهترین روش برای سرمایه گذاری و مهاجرت به عمان ثبت شرکت در این کشور است.

اخذ اقامت دائم عمان پروسه بسیار زمانبری است. از طرفی این کشور عموماً مهاجر پذیر نیست. اکثر درخواست های تایید شده در این کشور حائز دریافت ویزای ده ساله یا کمتر شده اند.

لذا باید به این ریسک در مسیر سرمایه گذاری دقت داشته باشید. از طرفی با توجه به بالا بودن ارزش پول عمان سرمایه های سرمایه گذاران ایرانی یاری رقابت با ریال عمان را ندارد.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای تصمیم گیری قطعی در خصوص ورود به پروسه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در عمان حتما با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید.

اقامت عمان از طریق خرید ملک

طبق آخرین دستورالعمل های ارائه شده توسط بانک مسقط؛ اتباع خارجی تا 80 درصد ارزش ملک را می توانند وام دریافت نموده که باید طی حداکثر 25 سال بازپرداخت شود همچنین نرخ سود وام بستگی به ملیت، اعتبار و ملک شما دارد.

HSBC بانک بین المللی است که به اتباع خارجی برای خرید ملک در عمان وام می دهد که با اجرای قانون خریداری املاک عمان برای مهاجران امکان صدور ویزای اقامت این کشور نیز ایجاد شد.

ثبت شرکت در عمان

مهاجرت به عمان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از بهترین روش های مهاجرت به عمان است. با توجه به تصویب قوانین جدید دولت عمان برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و افزایش نرخ سرمایه گذاری، ثبت شرکت با مالکیت 100% برای افراد خارجی حتی ایرانیان ممکن است.

شرکت‌های متنوعی می‌توان در عمان ثبت کرد که بهترین آن‌ها شرکت سهامی عام شرکت سهامی عام Limited Liability Company یا به اختصار LLC است. برای ثبت این نوع شرکت در عمان 4 نوع مجوز وجود دارد:

 • درجه ممتاز (Excellent Grade)
 • درجه 1 (First Grade)
 • درجه 2 (Second Grade)
 • درجه 3 (Third Grade)
 • درجه 4 (Fourth Grade)

ایرانیان برای راه اندازی شرکت در این کشور باید مجوز درجه ممتاز یا درجه 1 بگیرند. هر کدام از این مجوزات هم شرایط خاص خود را دارد. اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت در عمان را در مطلب زیر بخوانید:
حتما بخوانید: ثبت شرکت در عمان 2022

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج

روش های توضیح داده شده در بالا تقریبا روشهای تضمین شده ای برای اخذ اقامت عمان محسوب می شود.اما در کنار این روش ها فرد با ازدواج با افراد تبعه کشور عمان می تواند شهروندی این کشور را به دست آورد. باید دقت کنید که ازدواج یک امر حقوقی در کشور عمان محسوب می شود.

لذا باید به مسائل جانبی و ظرافت های آن و آداب و رسوم کشور عمان اشراف داشته باشید. کشور های عربی تقریباً نظام حقوقی مشابهی دارند. اخیرا در کشور عمان سن بلوغ برای ازدواج بالا رفته است. یکی از شرایط مهاجرت به عمان از طریق ازدواج این است که شخصی که تابعیت عمان را دارد باید بالای ۲۰ سال سن داشته باشد.

در کشور عمان رضایت پدر زن برای ازدواج دختر با تبعه خارجی یک موضوع حقوقی جدی است. وجود دو نفر شاهد در زمان جاری کردن خطبه عقد الزامی است. فرد متقاضی اقامت از طریق ازدواج باید مجرد باشد.

به این صورت که یا اینکه ازدواجی نداشتند و یا اینکه طلاق گرفته باشند و گواهی طلاق را داشته باشند. در صورتی که همسر وی فوت کرده است ترجمه گواهی فوت همسر باید به سفارت ارائه شود.

شرایط درخواست اقامت عمان از طریق ازدواج

شرایط فرد متقاضی ورود به خاک عمان از طریق ازدواج کمی بروکراسی های خود را دارد. زوجین باید 14 روز قبل از ازدواج رسمی خود در کشور عمان حضور داشته باشند. فرد متقاضی مهاجرت از طریق ازدواج باید 6 ماه مداوم و یا 8 ماه غیر مداوم در طول یکسال را در کشور عمان حضور داشته باشد.

یکی دیگر از این شرایط حضور 18 ماهه فرد در بازه سه ساله در این کشور است. هر تغییر و کم و کاستی در این بخش باعث خواهد شد تا فرد اقامت یکساله و یا سه ساله خود را از دست بدهد. موضوع دیگر در خصوص رفتارهای اجتماعی در کشور عمان است.

فرد متقاضی مهاجرت به عمان از طریق ازدواج در صورت ارتکاب جرم عملا باید قید این سبک از مهاجرت را بزند. چرا که کشور عمان نسبت به این شاخص بسیار حساس است و با سختگیری رفتار خواهد کرد. در صورت ارتکاب جرم این شخص از این کشور اخراج خواهد شد و تا دو سال بعد نمی تواند تقاضای مهاجرت به عمان را بدهد.

بعد از دو سال نیز شرایط سخت تری را نسبت به فردی که بدون سوء سابقه درخواست داده است تجربه خواهد کرد. لذا این بخش را باید به عنوان خط قرمز مهاجرت به عمان از طریق ازدواج در نظر گرفت.

به طور کلی فاکتورهای زیر برای موفقیت در پروسه مهاجرت به کشور عمان از طریق ازدواج نقش مهمی ایفا می کند:

 • عدم سو پیشینه و سابقه کیفری
 • اثبات صوری نبودن ازدواج و وجود رابطه عاطفی بین زوجین
 • اثبات تمکن مالی از سوی همسر عمانی
 • تسلط به زبان عربی برای فرد متقاضی مهاجرت
 • اثبات زندگی با همسر عمانی به مدت حداقل ده سال

مهاجرت به عمان از طریق تولد

کشور های مختلف برای تابعیت فرزندان متولد شده به دو صورت عمل می کنند. برخی از سیستم خون پیروی می کنند. برخی نیز از سیستم خاک. سیستم خاک برای تولد فرزند براساس مکان تولد فرزند می باشد.

برخی از کشور ها مثل برزیل، کانادا، آمریکا و … از طریق سیستم خاک تابعیت کشور خود را به فرزندان متولد شده می دهند. مهاجرت به این کشور ها و اخذ تابعیت آسان تر صورت می گیرد. کشور های با سیستم خون تابعیت فرزند را بر اساس تابیعیت والدین می دهند.

بر این اساس صرفا به دنیا آمدن فرزند در این کشورها منجر به اخذ تابعیت نخواهد شد. بنابراین افرادی که تابعیت این کشور ها را ندارند، نمی توانند با مهاجرت و به دنیا آوردن فرزند خود، تابعیت را اخذ نمایند.

کشور عمان از سیستم خون پیروی می کند. اما اخذ تابعیت بر اساس خون نیز دارای یکسری شرایط می باشد. در صورتی که فرزند متولد شده دارای یکی از شرایط زیر باشد می تواند تابعیت عمان را اخذ نماید:

 • به دنیا آمدن کودک در خاک عمان:

در صورتی تابعیت فرزند متولد شده در عمان داده می شود که والدین او عمانی باشند. یعنی دارای تابعیت و اقامت عمان باشند.

 • تولد فرزند در خارج از عمان:

در صورتی که تولد فرزند در خارج از عمان صورت گیرد ولی والدین وی عمانی باشد، تابعیت فرزند عمانی خواهد شد.

 • تولد فرزند در عمان در صورتی که تابعیت والدین نامشخص باشد:

در این مورد به دلیل نامعلوم بودن تابعیت والدین، تابعیت فرزند مشابه سیستم خاک خواهد بود.

 • تابعیت فرزند از طریق فرزند خواندگی:

یعنی فرزندی که سرپرستی او بر عهده ی یک فرد عمانی قرار گیرد. در این مورد تفاوتی در پدر خواندگی و یا مادر خواندگی ندارد. همچنین افراد مجرد می توانند فرزندی را به عنوان فرزند خوانده بپذیرند.

مهاجرت به عمان از طریق ورزش

اخیرا از سراسر دنیا ورزشکاران در حوزه ها محتلفی از دنیا برای اخذ اقامت و ویزای عمان اقدام می کنند. به دلیل تخصصی نبودن تیم های ورزشی در کشور عمان این کشور علاقه زیادی به جذب ورزشکاران کشورهای مختلف دارد. لذا در شرایط فعلی شاهد این هستیم که عمان مقصد مهاجرتی بسیاری از ورزشکاران از سراسر دنیا محسوب می شود.

مهاجرت ورزشی به عمان

به طور کلی کشورهای اروپایی و آمریکا و استرالیا برای مهاجرت ورزشکاران ایرانی بهترین گزینه می باشند. یکی از موارد مهم در کار و اشتغال ورزشکاران در خارج از کشور آشنایی با زبان رسمی کشور مقصد می باشد. کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل ماهیت اقتصادی قوی و دستمزدها و پاداش های بالایی که برای ورزشکاران در نظر گرفته اند در سال های اخیر به مقاصد بسیاری از ورزشکاران تبدیل شده اند.

موضوع مهمی که ورزشکاران باید در انتخاب مقصد مهاجرتی خود در نظر بگیرند موضوع زبان اصلی آن کشور است. ورزشکارانی که قصد مهاجرت به عمان را دارند باید بتوانند زبان عربی را به خوبی فراگیرند. این موضوع یک امتیاز کلیدی محسوب می شود.

چرا که به دلیل پایین بودن زمان قهرمانی ورزشکاران این کشور به دنیال افرادی است که بتوانند بعد از بازه ورزش حرفه ای به آموزش و مربیگری جوانان و نوجوانان بپردازند. عمان از جمله کشورهایی است که با ارائه ویزاهای خاص شرایط مهاجرت ورزشکاران را فراهم می کنند.

شرایط اختصاصی اقامت عمان از طریق ورزش

یکی از مهم ترین شاخص هایی که در فرایند اخذ ویزای عمان و مهاجرت به این کشور از طریق ورزش وجود دارد این است که ورزشکار باید برای اخذ اقامت این کشور ثابت کند که از طریق فعالیت ورزشی در کشور مبداء خود درآمد کافی را داشته است.

لذا فرایندهای خوداشتغالی در داخل ایران و ارائه مستندات این بخش کمک شایانی خواهد کرد. فاکتورهای مهم خود اشتغالی ورزشکاران که برای اداره مهاجران عمان مهم تلقی می شود به شرح ذیل می باشد:

 • ورزشکاراران باید دارای 2 سال فعالیت ورزشی و کار و اشتغال در زمینه های ورزشی باشند.
 • ورزشکاران باید دارای 2 سال فعالیت ورزشی در سطح جهانی باشند.
 • ورزشکاران باید دارای یک سال فعالیت ورزشی در سطح داخلی و یک سال فعالیت ورزشی در سطح خارجی و بین المللی باشند.
 • ورزشکاران باید اثبات کنند که در کشور مقصد به ادامه فعالیت های ورزشی می پردازد و در واقع قصد آن ها از مهاجرت به این کشور توسعه ورزش و فعالیت های ورزشی در سطح داخلی و خارجی می باشد.

این طور به نظر می رسد که کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عمان به دلیل ارائه امکانات ورزشی مناسب و بالابردن درآمدهای ورزشکاران و از سویی دیگر نزدیکی به کشور ایران انتخاب بسیار ارزنده ای برای ورزشکاران شده اند.

اما باید دقت کرد که این روند دشواری های خاص خود را دارد. ورزشکاران برای مهاجرت به این کشور در حال توسعه باید از طریق دریافت دعوتنامه شغلی از طرف کارفرمای عمانی اقدام کنند. با اخذ ویزای کار ورزشکاران، مربیان ورزشی، قهرمانان ورزشی و مفسران ورزشی می توانند در این کشور به کار و اشتغال بپردازند.

هزینه مهاجرت به عمان

هزینه های مهاجرت به عمان غالبا در هزینه های خدمات اخذ ویزا خلاصه می شود. البته این هزینه ها، هزینه های ثابت است. ممکن است با توجه به شرایط هر فرد هزینه های مهاجرت به عمان متغییر باشد. لذا ما به اصلی ترین فاکتورهای هزینه ای مهاجرت به عمان می پردازیم.

هزینه ویزاهای مختلف این کشور مطابق جدول زیر است:

ردیف نوع هزینه میزان هزینه
1 ویزای توریستی 20 ریال عمان
2 ویزای کاری
3 ویزای پیوست خانوادگی
4 ویزای دانشجویی
5 ویزای مخصوص هنرمندان
6 ویزای مخصوص دانشمندان و نیروهای متخصص
7 ویزای ورود از طریق دریا
8 ویزای سرمایه گذاری در صورت تایید هزینه ای اخذ نمی شود
9 ویزای اضطراری 30 ریال عمان
10 ویزای ساکنین شورای همکاری های خلیج فارس GCC 5 ریال عمان

در خصوص هزینه های زندگی در عمان هم باید بگوییم مقدار دقیق این هزینه ها به فاکتورهای زیادی وابسته است. در این راستا پیشنهاد می کنیم مقاله زندگی در عمان را مطالعه کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهام در خصوص مهاجرت به عمان می‌توانید سوال خود را در قسمت نظرات یا قسمت چت بپرسید تا کارشناسان ما به سوالات شما پاسخ دهند. همچنین می‌توانید فرم ارزیابی مهاجرت را پر کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

سخن پایانی

مهاجرت به عمان، با توجه به مطالبی که در این نوشته خواندیم، یکی از بهترین مقاصد برای ایرانیان است. شما با مهاجرت به عمان در یک کشور امن و بی حاشیه، زندگی خواهید کرد. در عمان خبری از مالیات بر درآمد شخصی نیست و با توجه به جمعیت کم این کشور، فرصت استخدام در مشاغل متنوع و پردرآمدی را خواهید داشت.

سوالات متداول

دلایل بسیاری می‌تواند عمان را به کشوری ایدئال برای مهاجرت تبدیل کند. اقتصاد قدرتمند، نیاز به نیروی کار متخصص، درامد سرانه بالا، توسعه‌یافتگی و معافیت‌های مالیاتی گسترده، از جمله این موارد است.

عمان به دلیل نیاز به نیروی کار و متخصص، روش‌های متنوعی برای جذب مهاجرین به این کشور، طراحی کرده است. از جمله این روش‌ها می‌توانیم به مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت به کشور عمان و اخذ تابعیت از طریق تولد اشاره کنیم.

شاید بسیاری از مؤسسات برای تبلیغات و جذب مشتری، به‌دروغ می‌گویند هزینه‌های زندگی در عمان کم است. درحالی‌که این‌طور نیست. هزینه‌های زندگی در عمان بالاست. بااین‌حال چرا عمان جای خوبی برای زندگی است؟ چون درامدهای شما نیز در این کشور از خیلی از کشورهای دیگر بالاتر است. درآمد بالا، علاوه بر پوشش هزینه‌ها، به شما اجازه پس‌انداز و سرمایه‌گذاری مناسب نیز می‌دهد.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، نزدیکی به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته عمان را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این کشور، گواه این واقعیت است.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. سیدهادی هاشمی

  سلام
  ۳۸ سال سن دارم و کارشناسی ریاضی خوندم همسرم کارشناسی ارشد فیزیک داره
  جدا از تحصیلات هردو دوره تخصصی شیرینی پزی و کیک پزی و دوره تخصصی پخت پیتزا رو گذراندیم به نظر شما میتونیم برای مهاجرت به عمان اقدام کنیم؟؟
  ممنونم اگر پاسخ بدین

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام، با توجه به تخصصتون در رابطه با کشورهای حوزه ی خلیج فارس از طریق ثبت شرکت میتوانید اقدام کنید.

 2. سمانه اکبری

  سلام سمانه هستم کارشناس علوم آزمایشگاه با 12 ساب سابقه. انتخاب درست برای ویزای کاری کدام کشور است؟

  • علیزاده

   سمانه عزیز سلام، کشورهای حوزه ی خلیج فارس

 3. معین زاده

  سلام.بنده مهندس عمرانم و پروانه نظام مهندسیم دارم..آیا میتونم برای مهاجرت اقدام کنم؟

  • علیزاده

   معین عزیز سلام، در حال حاضر برای کادر درمان امکان اخذ جاب آفر در رابطه با کشورهای حوزه ی خلیج فارس وجود داردی ، سایر تخصص ها یا باید از طریق ثبت شرکت برای این کشورها اقدام کنند یا اینکه از طریق لاین های دیگر برای سایر کشورها اقدام کنند.

 4. امبن مرادی

  بنده دانشجوی رشته شبکه و امنیت هستم آیا فرصت شغلی در عمان وجود داره

  • علیزاده

   امین عزیز سلام، در حال حاضر برای کادر درمان امکان اخذ جاب آفر در رابطه با کشورهای حوزه ی خلیج فارس وجود داردی ، سایر تخصص ها یا باید از طریق ثبت شرکت برای این کشورها اقدام کنند یا اینکه از طریق لاین های دیگر برای سایر کشورها اقدام کنند.

 5. هادی غنچه

  سلام من لیسانس هوشبری هستم با ۸ سال سابقه کار کدوم کشور حوزه ی خلیج فارس رو پیشنهاد میکنید؟ممنون میشم

  • علیزاده

   هادی عزیز سلام ، عمان

 6. قائدی

  سلام.من رشته لیسانسم مهندسی الکترونیک هست و فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات دارم.بیش از ۹ سال سابقه کار در زمینه اتوماسیون صنعتی در کارخانه فولاد دارم.میخواستم ببینم عمان برام کار پیدا میشه که اقامت بگیرم؟؟؟

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، در حال حاضر برای کادر درمان امکان اخذ جاب آفر در رابطه با کشورهای حوزه ی خلیج فارس وجود داردی ، سایر تخصص ها یا باید از طریق ثبت شرکت برای این کشورها اقدام کنند یا اینکه از طریق لاین های دیگر برای سایر کشورها اقدام کنند.

 7. سعید

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده 38 ساله و متاهل هستم و 14 سال سابقه کاری در حوزه IT و شبکه های کامپیوتری دارم و دارای مدرک کارشناسی ارشد شبکه های کامپیوتری و کلی دوره که در این زمینه گذرانده ام. آیا امکان مهاجرت بنده برای کار به کشور عمان وجود داره.

  • علیزاده

   سعید عزیز سلام، در حال حاضر برای کادر درمان امکان اخذ جاب آفر در رابطه با کشورهای حوزه ی خلیج فارس وجود داردی ، سایر تخصص ها یا باید از طریق ثبت شرکت برای این کشورها اقدام کنند یا اینکه از طریق لاین های دیگر برای سایر کشورها اقدام کنند.

 8. مهدی وطن دوست

  درود ۳۱ سالم چهار سال و نیم کارمند آتش نشانی و ایمنی و همراه با چندین مدارک دور هلال‌احمر دارم، بازار بزرگ بین المللی ایرانمال هستم، ممنون میشم راهنماییم کنید

  • علیزاده

   مهدی عزیز سلام ، با توجه به تخصصتون که آتش نشانی و ایمنی هست کشور آلمان را به شما پیشنهاد میکنم.

 9. سارا خوبانی

  سلام وقتتون بخیر ، آیا امکان تحصیل در رشته ی داروسازی در کشور عمان وجود داره ؟

  • علیزاده

   سارا عزیز سلام، تحصیلی کشورهای حوزه ی خلیج فارس اقدام نمیکنیم.

 10. Hadi Lotfi

  سلام وقت بخیر. من فوق لیسانس رشته هوش مصنوعی از دانشگاه خواجه نصیر هستم دو سال سابقه مرتبط با رشتم دارم. 24 سالمه کارت پایان خدمت دارم و سطح زبان انگلیسیم pre-intermediate هست .. کدوم کشور عربی برای من مناسبه و کدوم روش برای من بهتره ؟ ممنون

  • علیزاده

   هادی عزیز سلام ، در حال حاضر برای کشور های حوزه ی خلیج فارس جذب نیروی کار کادر درمان امکانپذیر است و برای سایر رشته ها میتوانید از طریق ثبت شرکت اقدام کنید.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید