موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

شرایط مهاجرت به نیوبرانزویک در سال 2024

برای لحظاتی هم که شده است، دست از جست‌وجو کردن بردارید و به زندگی کردن در شهری فکر کنید که به آزادی و خلاقیت در کانادا شهرت دارد. مهاجرت به نیوبرانزویک (New Brunswick)، از جمله اهداف محبوب افرادی است که رویای یک زندگی مرفه و همه چیز تمام را در سر می‌پرورانند. استان نیوبرانزویک که پایتخت آن شهر فردریکتون (Fredericton) است، در حاشیه اقیانوس اطلس قرار دارد و بهترین موقعیت برای تحقق فرصت‌های اقتصادی و تغییر سبک زندگی محسوب می‌شود. تقویت زیرساخت‌ها و تمرکز روی پیشرفته شدن باعث شده تا نیوبرانزویک حالا به‌عنوان پایتخت استارتاپی کانادا و یکی از 7 جوامع هوشمند و خلاق دنیا تلقی شود.

افزایش چشم‌گیر و شگفت‌انگیز 55 درصدی فرصت‌های شغلی که در طول 5 سال اخیر متوجه شهر فردریکتون شده، باعث شده است که پایین‌ترین نرخ بیکاری در بین مراکز شهری بخش آتلانتیک کانادا به نام آن ثبت شود. فرصت‌های شغلی و اقتصادی بی‌شماری که برای تازه‌واردان و مهاجرین فراهم شده، این موقعیت را پدید آورده است تا مهاجرت به نیوبرانزویک بیش‌ازپیش موردتوجه قرار بگیرد. برای کسب اطلاعت بیشتر در مورد شرایط مهاجرت به استان نیوبرانزویک، مقاله پیش‌رو را از مجموعه پارسی کانادا از دست ندهید. قبل از آن با پر کردن فرم مشاوره زیر می‌توانید منتظر تماس مشاورین ما باشید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

چرا مهاجرت به نیوبرانزویک خوب است؟

کشور کانادا یک برنامه مهاجرتی 3 ساله با عنوان «برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک (Atlantic Immigration Program)» ارائه داده و به اختصار با عنوان “AIPP” شناخته می‌شود. در این دوره، فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای در اختیار مهاجران جدید قرار می‌گیرد. این برنامه مهاجرتی در حال حاضر برای 4 استان نیوبرانزویک، نیوفاندلند (New Foundland)، نوا اسکوشیا (Nova Scotia) و لابرادور (Labrador) کانادا ارائه شده است. در برنامه مهاجرتی AIPP، دولت کانادا قصد دارد تا در طول این چند سال، حدود 7000 اقامت دائم کشور را برای مهاجرین به ارمغان بیاورد. در ادامه به 4 دلیل مهم که مهاجرت به نیوبرانزویک را مهم جلوه می‌دهند، اشاره می‌کنیم.

مزایای مهاجرت به نیوبرانزویک

 • دو زبانه بودن: طبق اطلاعات سایت Winnyimmigration و با توجه به اهمیت 2 زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا، 70 درصد از مردم این کشور به زبان انگلیسی و 30 درصد بقیه به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.
 • فرصت‌های شغلی: اگر قصد ادامه تحصیل یا راه‌اندازی یک استارت‌آپ جدید را در کانادا دارید، نیوبرانزویک یک انتخاب ایده‌آل است؛ چرا که این استان در زمینه فناوری و امنیت سایبری همواره پیشرو تلقی می‌شود. برای مثال، شهر مونکتون (Moncton) در جنوب شرقی نیوبرانزویک، اخیراً به‌عنوان بهترین شهر کانادا از نظر ایجاد فرصت‌های شغلی جدید معرفی شده است.
 • زندگی باکیفیت و مرفه: یکی از مزایای برجسته مهاجرت به نیوبرانزویک، هزینه پایین زندگی است. نیوبرانزویک، با مساحت 72 هزار و 908 کیلومتری، کوچک‌ترین استان کانادا از نظر مساحتی است.
 • هوای سالم: طبق اطلاعات سایت Winnyimmigration، شهر فردریکتون رتبه 5 کانادا و 25 جهان را از لحاظ کیفیت هوا کسب کرده است. علاوه‌ بر این، به‌دلیل جمع‌وجور بودن بافت‌ شهری این استان، زمان رفت‌وآمد در خیایان‌ها کوتاه است و باعث می‌شود تا هزینه کم‌تری برای حمل‌ونقل پرداخت شود.
 • خدمات بهداشتی و درمانی: یکی از مزیت‌های برجسته نیوبرانزویک برای دانشجویان بین‌المللی، مراقبت‌های بهداشتی ویژه است. پوشش درمانی استان نیوبرانزویک باعث شده است تا هزینه خدمات بهداشتی صفر شود. همچنین دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای یک دوره زمانی بیش از سه ماه، همسران و فرزندانشان را هم به‌صورت رایگان تحت پوشش درمانی قرار دهند.

شرایط مهاجرت به استان نیوبرانزویک چیست؟

طبق اطلاعاتی که در سایت Canadavisa ارائه شده، افراد برای مهاجرت به استان نیوبرانزویک باید شرایط عمومی زیر را در نظر داشته باشند. در نظر داشته باشید که شرایط برای روش‌های مختلف برنامه استانی نیوبرانزویک، متفاوت است.

 1. برخورداری از بازه سنی بین 22 تا 55 سال
 2. برخورداری از مهارت‌های 4 گانه زبان (صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن). مدرک IELTS و CELPIP برای زبان انگلیسی و مدرک TEF برای زبان فرانسوی
 3. داشتن حداقل سطح تحصیلات دبیرستان. هرگونه مدرک تحصیلی خارجی باید توسط موسسه ارزیابی مدرک تحصیلی (Educational credential assessment) اعتبارسنجی شود (موسسه ECA، مسئولیت ارزیابی اعتبار تحصیلی خارجی را برعهده دارد تا آن‌ها را با توجه به استانداردهای کانادا ارزیابی کند.)
 4. ارسال تعهدنامه امضاشده در مورد زندگی و کار در فرم مخصوص مهاجرت به نیوبرانزویک. در این فرم باید داشتن بودجه کافی و حمایت همه‌جانبه اعضای خانواده ثابت شود.

روش‌های مهاجرت به نیوبرانزویک

برنامه کاندیداهای استانی نیوبرانزویک (The New Brunswick Provincial Nominee Program)، افراد واجد شرایطی را مورد هدف قرار می‎‌دهد که نیازهای اقتصادی و بازار کار این ناحیه را برآورده کنند. با توجه به اطلاعات سایت immigration.ca و قوانین NBPNP، متقاضیان می‌توانند از طریق 5 روش برای مهاجرت به نیوبرانزویک اقدام کنند که عبارت‌اند از:

روش‌های مهاجرت به نیوبرانزویک

برای مهاجرت به نیوبرانزویک راه های مختلفی پیش پای شماست

روش اول: روش اکسپرس نیوبرانزویک (New Brunswick Express Entry Stream)

این روش، متقاضیانی را مورد هدف قرار می‌هد که دارای مشخصات خاص در استخر اکسپرس اینتری فدرال (the Federal Express Entry Pool) هستند. افرادی که از این طریق در برنامه استانی نیوبرانزویک شرکت می‌کنند، باید مهارت‌ها، تحصیلات و سابقه کاری خود را جهت کمک به پیشرفت اقتصاد نیوبرانزویک به‌کار بگیرند. متقاضیان باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • در نیوبرانزویک زندگی کنند یا با حقوق یک کار تمام‌وقت در یک شرکت در نیوبرانزویک مشغول به کار شوند.
 • از یک شرکت در نیوبرانزویک در شغلی که در گروه NOC 0، A یا B فهرست شده است، پیشنهاد کار دائم و تمام‌وقت داشته باشند.
 • در سیستم اکسپرس اینتری و مشخصاً برای رشد بازار کار استان، انتخاب شوند.
 • متقاضیان باید ثابت کنند که قصد اقامت دائمی در نیوبرانزویک را دارند. از جمله روش‌هایی که می‌توان این مسئله را اثبات کرد، عبارت‌اند از: برخورداری از حمایت و توان مالی در نیوبرانزویک، مالکیت خانه یا مستغلات و روابط خانوادگی یا خویشاوندی است.

روش دوم: برنامه نیروی کار ماهر نیوبرانزویک (New Brunswick Skilled Worker Stream)

در این روش از مهاجرت به نیوبرانزویک، متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی تمام‌وقت از طرف یک کارفرما در نیوبرانزویک دریافت کنند. شرایط موردنیاز برای اخذ اقامت از طریق این برنامه عبارت‌اند از:

 • پیشنهاد شغلی: پیشنهاد استخدام برای موقعیت شغلی تمام‌وقت، کسب نمره مهارت‌آموزی در سطوح مختلف مهارت بالا (A, B, NOC 0)، نیمه‌ماهر (NOC C) و کم‌مهارت (NOC D type 7, 8 & 9) است.
 • مدارک تحصیلی: شما به‌عنوان یک کاندیدای واجد شرایط باید نشان دهید که برای موقعیت شغلی پیشنهادی، از نظر علمی واجد شرایط هستید.
 • تایید صلاحیت حرفه‌ای: واجدین شرایط مهاجرت به نیوبرانزویک از این روش، باید گواهینامه یا مجوز کاری مربوط به شغل پیشنهادی را داشته باشد.

روش سوم: برنامه نیروی کار ماهر نیوبرانزویک برای رانندگان کامیون (New Brunswick Skilled Worker Stream for Truck Drivers)

این روش، برای رانندگان کامیونی که تحت استاندارد NOC 7511 در حیطه حمل‌ونقل فعالیت می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهاجرت به نیوبرانزویک با این روش شامل برخورداری از یک موقعیت شغلی تمام‌وقت می‌شود که شرایط الزامی آن برای واجدین شرایط عبارت‌اند از:

 • سابقه کاری: متقاضی باید 2 سال از 5 سال اخیر خود را در حیطه رانندگی کامیون فعالیت کرده باشد.
 • دریافت پیشنهاد شغلی معتبر: برای دریافت یک پیشنهاد شغلی، در وهله اول باید در نیوبرانزویک حضور فیزیکی داشته باشید. همچنین، آشنایی با استانداردهای استخدامی فدرال و استان، برخورداری از یک پیشنهاد شغلی تمام‌وقت با 20 ساعت کار در هفته (1560 ساعت در سال) هم از جمله الزامات این روش هستند.
 • گواهینامه معتبر: داوطلبان مهاجرت به نیوبرانزویک از این روش باید گواهینامه رانندگی معتبر کلاس 1 را داشته باشند.

روش چهارم: برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک (New Brunswick Entrepreneurial Stream)

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک از جمله برنامه‌های مهاجرتی این استان است که با هدف آماده کردن افراد حرفه‌ای و حاضر به سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. الزامات اولیه اخذ ویزا برای این روش از مهاجرت عبارت‌اند از:

 • داشتن یک رابط معتبر واجد شرایط
 • ارزیابی دارایی خالص شخصی حداقل 600 هزار دلار قانونی
 • سرمایه ‌گذاری در نیوبرانزویک با حداقل 250 هزار دلار در یک تجارت
 • امضای قرارداد تجاری با دولت استانی نیوبرانزویک و سپرده‌گذاری به مبلغ 100 هزار دلار
 • ارسال یک فرم 1000 تا 1500 کلمه‌ای برای بیان و تفهیم طرح تجاری موردنظر
 • ارائه رزومه قابل‌‎قبول در زمینه مدیریت تجاری (حداقل 5 سال سابقه مدیریت ارشد در 5 سال اخیر)

کاندیداهای برنامه استانی نیوبرانزویک در این روش باید یک فرم اظهار علاقه (EOI) هم بنویسند تا بر اساس فاکتورهای بالا به آن امتیازدهی شود. نهایتاً کاندیداهای منتخب، یک دعوت‌نامه برای اخذ اقامت دریافت می‌کنند. آن‌ها 90 روز فرصت دارند تا درخواست مهاجرت خود را به اداره مهاجرت نیوبرانزویک (the New Brunswick immigration department) ارسال کنند.

روش پنجم: برنامه کارآفرینی پس از دوره فارغ‌التحصیلی (New Brunswick Post-Graduate Entrepreneurial Stream)

جامعه هدف این روش برای مهاجرت به نیوبرانزویک، شامل آن‌دسته از افرادی می‌شود که از دانشگاه‌های بین‌المللی یا کالج‌های محلی همین استان فارغ‌التحصیل شده‌اند. این داوطلبان باید یک کسب‌وکار را در نیوبرانزویک شروع کرده یا حداقل موقعیت شغلی آن را به‌دست آورده باشند و آن را برای مدت حداقل یک‌سال اداره کنند. شرایط اولیه برای تبدیل شدن به یک کاندیدای ایده‌آل در این روش عبارت‌اند از:

 • گذراندن حداقل 2 سال دوره تحصیلی پس از متوسطه در دانشگاه یا کالج‌های محلی نیوبرانزویک
 • گذراندن دوره‌های حضوری آموزش در نیوبرانزویک (دوره‌های آموزش از راه دور واجد شرایط نیستند)
 • در اختیار داشتن 100 درصد از مالکیت و اداره یک کسب‌وکار در نیوبرانزویک به‌مدت حداقل یک‌سال
 • کسب مجوز کار معتبر پس از فارغ‌التحصیلی
 • ارسال فرم اظهار علاقه (EOI)
 • دریافت فرم دعوت‌نامه

محاسبه امتیاز مهاجرت به نیوبرانزویک

طبق اطلاعات سایت canadavisa، کسب امتیاز برای مهاجرت به نیوبرانزویک با توجه به امتیازات و فاکتورهای انتخابی جدول‌های زیر انجام می‌شود، که البته در روش‌های مهاجرت مختلف متفاوت است. در ادامه امتیازبندی دو روش اکسپرس انتری و برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر را بررسی کرده‌ایم.

امتیازبندی مهاجرت به نیوبرانزویک از روش برنامه اکسپرس انتری

سطح تحصیلاتامتیاز دهی
دکترا25
کارشناسی ارشد23
مدرک دوساله تحصیلات تکمیلی19
مدرک یک‌ساله تحصیلات تکمیلی15
تحصیلات زیر دیپلم5

جدول‌های امتیازدهی مهارت‌های زبانی هم عبارتند از:

سطح زبان رسمیامتیازدهی
-WritingReadingListening
Speaking
سطح CLB 9 و بالاتر6666
سطح CLB 85555
سطح CLB 74444
سطح زبان دومامتیازدهی
حداقل سطح CLB 5 در همه مهارت‌های زبانی4
سطح CLB 4 یا پایین‌تر در همه مهارت‌های زبانی0
جدول امتیازدهی فاکتور سابقه کاری
سابقه کارامتیاز
6 سال و بیشتر15
4 الی 5 سال13
2 الی 3 سال11
یک سال9
کمتر از یک‌سالغیر قابل قبول
جدول امتیازدهی فاکتور سن
سنامتیاز
کمتر از 22 سال0
22 الی 3512
3611
3710
389
398
407
416
425
434
443
452
461
47 و بالاتر0
جدول امتیازدهی فاکتور سازگاری
فاکتور سازگاریامتیاز
متقاضی حداقل یک‌سال کار مجاز و تمام‌وقت را در نیوبرانزویک انجام داده است10
استخدام هماهنگ‌شده (Arranged employment)5
گذراندن یک دوره تحصیلی حداقل 2 ساله در نیوبرانزویک5
سوابق تحصیلی همسر یا شریک زندگی مشترک در نیوبرانزویک5
سابقه کاری همسر یا شریک زندگی مشترک در نیوبرانزویک5
داشتن اقوام و بستگان نزدیک در نیوبرانزویک5
سطح مهارت‌های زبانی همسر یا شریک زندگی مشترک5

امتیازبندی مهاجرت به نیوبرانزویک از روش برنامه نیروی کار ماهر

سطح تحصیلاتامتیاز
دکترا20
کارشناسی ارشد20
کارشناسی و دیپلم19
تحصیلات زیر دیپلم15
سطح زبان رسمیمهارت
SpeakingListeningReadingWriting
سطح CLB 7 و بالاتر6666
سطح CLB 5-65555
سطح CLB 44444
سابقه کارامتیاز
5 سال20
4 سال16
3 سال12
2 سال8
1 سال5

*لازم به ذکر است که اگر از آن‌دسته دانشجویان خوش‌سابقه هستید و از دانشگاه نیوبرانزویک فارغ‌التحصیل شده‌اید، نیازی به ارائه سابقه کار ندارید.

جدول امتیازدهی فاکتور سن
سنامتیاز
22-2510
19-218
فاکتور سازگاریامتیاز
وجود خانواده در نیوبرانزویک10
تحصیلات در نیوبرانزویک5 و 10 امتیاز
استخدام در نیوبرانزویک10 و 15 امتیاز
استخدام همسر در نیوبرانزویک5
مهارت‌های شغلی5

زندگی در نیوبرانزویک

طبق اطلاعات سایت canadavisa، نیوبرانزویک حدود 760 هزار نفر جمعیت دارد. سرسبزی این استان، مثال‎‌زدنی است و مناطق وسیعی از جنگل‌ها و طبیعت بکر در آن وجود دارند. اگر بخواهید از بالا به نیوبرانزویک نگاه کنید، فقط سرسبزی و جنگل‌های انبوه مشاهده می‌کنید ‌و بس. سنت‌جان (Saint John)، بزرگ‌ترین شهر این استان است و 130 هزار نفر جمعیت دارد. ما در مجموعه پارسی کانادا مطلبی را با عنوان «زندگی در نیوبرانزویک» تهیه کرده‌ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

سخن پایانی

اگر به فکر مهاجرت به کانادا هستید، استان نیوبرانزویک ارزشش را دارد. این استان از رشد اقتصادی بی‌نظیری برخوردار است و بهترین چشم‌انداز را برای اشتغال، بهداشت و درمان، تحصیلات و کیفیت زندگی دارد. در این مطلب در مورد شرایط مهاجرت به استان نیوبرانزویک، روش‌های مهاجرت و بررسی فاکتورهای امتیازبندی به‌طور کامل بررسی شد. شما می‌توانید با استفاده از امکانات مجموعه پارسی کانادا برای مهاجرت به نیوبرانزویک آماده شوید و از یک زندگی فوق‌العاده باکیفیت و تضمین‌شده لذت ببرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مهاجرت به کانادا با مشاورین ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

از طریق 5 روش روش اکسپرس نیوبرانزویک، برنامه نیروی کار ماهر، برنامه نیروی کار ماهر برای رانندگان کامیون، برنامه کارآفرینی و برنامه کارآفرینی پس از دوره فارغ‌التحصیلی.

به‌طور معمول، یک داوطلب برای مهاجرت به استان نیوبرانزویک باید بین 22 الی 55 سال سن داشته باشد.

سن، مهارت‌های زبانی، سطح تحصیلات، سازگاری، سابقه کاری و پیشنهاد شغلی.

نیوبرانزویک یکی از 4 استان همجوار با اقیانوس اطلس است و حدود 760 هزار نفر جمعیت دارد.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال