موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به آلمان

کشور آلمان از جمله کشورهای توسعه یافته در سراسر دنیا می باشد که بر اصل تعادل میان کار و زندگی تاکید فراوانی دارد. زندگی در این کشور همواره شما را به سمت جلو سوق می دهد و از پیشرفت شما جلوگیری نمی کند. مردمان این کشور صادق و قابل اعتماد بوده و همواره بر تعهدات شان پایبند هستند. جالب است بدانید که سطح کیفی این کشور از لحاظ مراقبت‌های بهداشتی در مرتبه عالی قرار گرفته است و هزینه‌های درمان در آن رایگان می باشد. زبان آلمانی شباهت بسیاری به زبان انگلیسی داشته و از این رو افرادی که به زبان انگلیسی مسلط باشند به سادگی می تواند زبان آلمانی را نیز بیاموزند. این عوامل باعث شده است که افراد زیادی آلمان را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. روش های مهاجرت به کشور آلمان بسیار زیاد می باشد اما در نظر داشته باشید که آنچه در این مسیر از اهمیت بالایی برخوردار است، این است که شما بتوانید با توجه به شرایط خودتان روشی را انتخاب کنید که امکان رد شدن درخواست تان از سوی دولت آلمان به حداقل برسد به منظور این که بتوانید انتخابی درست بنابر وضعیت خود داشته باشید بایستی در این مسیر با افراد صاحب‌نظر مشورت کنید. مشاوران ما با سال ها تجربه در امر مهاجرت در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا آماده هستند که از تمامی پیچ و خم های مسیر شما را آگاه کرده و روشی مناسب با شرایط تان به شما پیشنهاد کنند.

فرم ارزیابی مهاجرت به آلمان

کشور آلمان

آلمان یکی از مناطق صنعتی و بزرگ دنیا می باشد که لقب پنجمین کشور مناسب برای مهاجرت را به خود اختصاص داده است. از جمله دلایلی که آلمان را به این عنوان برگزیده اند، اقتصاد عالی، سیستم آموزشی حرفه ای و تخصصی و فرصت های شغلی بی شماری است که برای علاقه مندان به زندگی در این کشور اروپایی، وجود دارد. امروزه به خاطر شرایطی که دولت آلمان فراهم آورده، مردم از سراسر جهان به منظور ساختن آینده ای روشن، شانس خود را برای مهاجرت به این کشور امتحان می کنند. همان طور که می دانید، روش های متنوع و مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که هر کدام از علاقه مندان بر حسب معیار ها و دلایل شخصی خود، یکی را بر می گزینند و علاوه بر کسب امتیاز، الزامات مورد نیاز برای زندگی در منطقه ای متفاوت تر از محل زندگی قبلی شان را فراهم می کنند.

 • مهاجرت به آلمان برای کاریابی و اشتغال
 • مهاجرت به آلمان به منظور استفاده از امکانات آموزشی و تحصیلی
 • مهاجرت به آلمان برای کارآفرینان
 • مهاجرت به آلمان به منظور برقراری استحکام و اتحاد بین خانواده و دوستان
 • دریافت اقامت آلمان

شرایط عمومی زندگی در آلمان

یکی از نکاتی که بایستی برای مهاجرت به آلمان و سایر کشور ها در نظر بگیرید، قوانین مخصوص به هر منطقه است که احتمال دارد سالانه شاهد تغییراتی باشد. جالب است بدانید که آلمان پس از انگلیس، دومین کشور محبوبی است که درصد بالایی از مهاجرت را به خود اختصاص داده و این مقدار به 15 درصد رسیده است. اما شرایط عمومی زندگی در این کشور به گونه ای متفاوت است، از این رو متقاضی بایستی مدارک مورد نیاز را تهیه و نسبت به تحقق اهداف آرمانی اش، تلاشی مستمر را به انجام رساند.

 • داشتن تحصیلات دانشگاهی یا فنی حرفه ای
 • کسب مدرک زبان آلمانی در سطح B2
 • داشتن پیشنهاد شغلی برای کارگران ماهر
 • اخذ نامه پذیرش برای تحصیل دانشجویان در مقاطع مختلف
 • بهره مندی از وام و هزینه های زندگی مناسب

روش های مهاجرت به آلمان

همان طور که در بخش های قبلی ذکر شد، هر کدام از افراد به دلیل خاصی اقدام به مهاجرت می کنند. از این رو، روش های متعددی برای این امر به وجود آمده است:

 • مهاجرت به آلمان برای نیروی متخصص

آلمان یکی از کشور هایی است که همواره میزبان نیروهای متخصص، کارگران ماهر و متبحر می باشد. مدیران کارخانه ها و سازمان های معتبر به صورت دائمی در جستجوی مهندسین، متخصصان فناوری اطلاعات، پزشکان و سایر متخصصان واجد شرایط می باشند. همچنین به منظور ترغیب کردن این افراد برای مهاجرت، مقامات آلمان، اسباب زندگی در این کشور را فراهم می کنند.

 • مهاجرت به آلمان برای تحصیلات

بسیاری از مردم از آموزش رایگان برخی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی آلمان، آگاه نیستند. البته باید بدانید که دانشگاه های آلمان یا هزینه های بسیار کمی در قبال آموزش دریافت می کنند و یا به طور کل رایگان می باشند، به همین دلیل تعداد بی شماری از جوانان، این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی بر می گزینند.

 • مهاجرت به آلمان برای کارآفرینان

آلمان جزو کشور های صنعتی اروپا به شمار می رود و همین موضوع باعث شده تا فرصت های اقتصادی بسیاری برای کار آفرینان ایجاد گردد. به منظور به وجود آوردن کسب و کار، فرد متقاضی بایستی با امور سرمایه گذاری آشنا باشد و هزینه لازم برای انجام این کار را در اختیار داشته باشد.

مهاجرت به آلمان

بلو کارت (blue card) چیست؟

بلوکارت آلمان مخصوص نیروهای کار غیر اروپایی دارای مهارت بالا است که مایل به کار در کشور آلمان را هستند. بلوکارت آلمان فرصتی را در اختیار نیروهای فنی و البته آکادمیک قرار می دهد تا بتوانند در موقعیت های شغلی بسیار خوبی شروع به فعالیت کرده و در نتیجه نقش موثری در پیشرفت اقتصاد آلمان بر عهده داشته باشند. درواقع کشور آلمان این روزها آن چنان رشد جمعیتی ندارد و در نتیجه دولت آلمان با توجه به رشد منفی جمعیت و همچنین کمبودی که در حیطه های تخصصی کار احساس می کند با ارائه بلو کارت به دنبال این است که نیروهای متخصص و توانمند را به این کشور هدایت کند تا بتواند از حضور این افراد در پیشرفت جامعه استفاده کرده و البته در برابر با توجه به امکانات و رفاهی که برای شهروندان آلمانی وجود دارد این معادله دو سر سود خواهد بود. همانطور که دولت این کشور از حضور این افراد در در چرخه اقتصادی اش احساس رضایت خواهد کرد، افراد جذب شده نیز از شرایط زندگی خود تا حد بسیار زیادی رضایت خواهند داشت. به منظور این که بتوانید انتخابی درست بنابر وضعیت خود داشته باشید بایستی در این مسیر با افراد صاحب‌نظر مشورت کنید. مشاوران ما با سال ها تجربه در امر مهاجرت در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا آماده هستند که از تمامی پیچ و خم های مسیر شما را آگاه کرده و روشی مناسب با شرایط تان به شما پیشنهاد کنند.

اما مزایای داشتن blue card آلمان در چیست؟

در ابتدا بهتر است در مورد فواید و مزایای کارت آبی برای دارنده آن اطلاعاتی را داشته باشید: گفتنی است که صاحب کارت آبی منافع بسیاری از این کارت می برد، برای مثال به دارنده این کارت تضمین داده می شود که می توانند کاملا آزاد در کل اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند و یا اینکه کار کنند. شخصی که موفق به اخذ کارت آبی آلمان می شود می تواند تقاضای اقامت دائم کشور آلمان را بدهد و بعد از گذشت 33 ماه تجربه کار تخصصی مرتبط با حرفه و تخصصش در کشور آلمان بیمه بازنشستگی دریافت کند. جالب است بدانید که این مدت زمان برای افرادی که مدرک زبان آلمانی تایید شده B1 داشته باشند به 21 ماه کاهش می یابد.
و اما از دیگر مزایای داشتن این کارت برای دارندگانش این است که از حقوق اجتماعی، اقتصادی، رفاهی و حمایتی برابر با شهروندان اروپایی برخوردار خواهند شد. همچنین دارندگان بلوکارت آلمان از حقوق و مزایای شغلی و مالیاتی مشابه با شهروندان اروپایی برخوردار خواهند بود.

لازم به ذکر است بدانید که امکان سفر و جابجایی و کار در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ( به استثنا انگلیس، ایرلند و دانمارک) برای این افراد وجود خواهد داشت. همچنین امکان حضور اعضای خانواده دارنده بلو کارت در کنار شخص اصلی در اتحادیه اروپا وجود دارد. اخذ اقامت دائم و تابعیت برای تمامی اعضای خانواده آسان می شود و امکان تحصیل رایگان برای شخص و اعضای خانواده اش فراهم می شود. از دیگر مزایایی که داشتن بلو کارت (Blue Card) برای اعضای خانواده دارنده کارت دارد، امکان کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد.

و اما نکته جالب این است که تنها با گذشت 18 ماه از اقامت و کار در کشور آلمان، دارندگان بلو کارت می توانند به منظور اقامت و کار در سایر کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا اقدام کرده و با گذشت یک ماه بعد از ثبت تقاضا، اجازه اقامت متقاضی در هر کدام از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با شرایط کار به عنوان نیروی متخصص و حرفه ای، فراهم خواهد شد.

در حال حاضر مشاوران ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا آماده هستند که در این باره تمامی راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند تا بتوانید در جریان تمامی پیچ و خم مسیر قرار گرفته و با دنبال کردن مسیری درست و فراهم کردن هر آنچه در این مسیر به آن نیاز دارید شانس خود را برای دریافت بلو کارت افزایش دهید. صفر تا صد کار خود را به مشاوران ما بسپارید و از انجام کارهای تان به نحو احسن مطمئن باشید.

چرا پارسی کانادا را برای مهاجرت به آلمان انتخاب می کنیم؟

 • انجام امور در سریع‌ترین زمان ممکن
 • مشاوره در زمینه هزینه های زندگی و انتخاب محل سکونت
 • پشتیبانی در ۷روز هفته بصورت ۲۴ ساعته
 • عودت وجه در صورت عدم ویزا شدن
 • قرارداد رسمی حقوقی با وکلای بین‌المللی به صورت ۳ جانبه
 • ترجمه مدارک / وقت سفارت / رزرو هتل / اخذ بلیط رفت و برگشت
 • آموزش مجازی و تقویت رزومه شما
 • پذیرش با هر سنی و حتی با مدرک دیپلم
 • ثبت نام مدارس کودکان و نوجوانان