مهاجرت به امارات

امارات متحده عربی United Arab Emirates یکی از کشورهای توسعه یافته حاشیه خلیج فارس است که طبق آخرین گرازش سازمان ملل متحد حدود 9.9 میلیون نفر جمعیت دارد.

این کشور به دلیل ذخایر نفتی فراوان از نظر اقتصادی به یک کشور کاملاً پیشرفته و مرفه تبدیل شده است.

طبق گزارشات منتشر شده از Global Media Insight: تقریبا 88.52 درصد جمعیت امارات را مهاجران خارجی تشکیل می دهد که از این تعداد سهم مهاجران ایرانی حدود نیم میلیون نفر است.

وضعیت رو به رشد اقتصادی و زندگی در شرایط کاملا مرفه جزء عواملی هستند که این کشور را به یک منطقه مهاجرپذیر تبدیل کرده است.

مهاجرت به امارات

متقاضیان زیادی به دلایل مختلف اقامت در امارات را انتخاب می کنند. از بین شهرهای توسعه یافته امارات متحده عربی، دبی Dubai به علت عوامل مختلف از نظر تراکم جمعیت مهاجر رشد بالایی داشته است و سالانه مهاجرت به دبی مورد استقبال افراد زیای در سراسر دنیا قرار گرفته است.

در ادامه اطلاعاتی درباره دبی ارائه می‌دهیم و پس از آن هم روش‌های مهاجرت به امارات و شرایط آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

درباره دبی

شهر دبی به عنوان یکی از قطب های اصلی تجارت و سرمایه گذاری اقتصادی در خاورمیانه شناخته می شود. این شهر زیبا در سواحل خلیج فارس قرار گرفته و به بزرگترین شهر تجاری امارات متحده عربی مشهور است.

دبی حدود 2.9 میلیون نفر جمعیت دارد و از لحاظ اقتصادی در شرایط بسیار خوبی به سر می برد. به همین دلیل، بسیاری از افراد و شرکت های بین المللی به دنبال سرمایه گذاری و حضور در این منطقه هستند و سعی می کنند با روش های گوناگونی اقامت دبی را دریافت کنند.

زندگی در دبی

اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید و می خواهید اقامت دبی را بگیرید، باید نسبت به شرایط مهاجرت، قوانین و دیگر موضوعات مرتبط با آن آگاهی یابید.

در این مقاله به شما کمک می کنیم تا با آگاهی بهتری بتوانید به امارات مهاجرت کنید و مجوز اقامت در امارات را بگیرید و با شرایط اقامت در دبی آشنا شوید.

 

راه های مهاجرت به امارات

در مقایسه با چندین سال پیش، روش های مهاجرت اتباع خارجی به امارات متنوع تر شده است.

مسئولان امارات قوانین و مقررات جدیدی در رابطه با شرایط استخدام، فرصت های شغلی و شرایط تحصیلی مهاجران در این شهر وضع کرده اند.

دولت امارات متحده عربی براساس اهداف مهاجرتی شما چندین نوع برنامه ویزایی مثل ویزای کاری یا تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج و غیره برای مهاجرت به امارات در نظر گرفته است.

مهم ترین روش های مهاجرت به امارات

امارات ایالت‌ ها و شهرهای مختلفی دارد و می توانید پس از مهاجرت در آن ها به کار و زندگی مشغول شوید. اما معمولا بیشترین آمار مهاجرت مربوط به دبی Dubai و ابوظبی Abu Dhabi است.

دبی به عنوان بزرگ ترین شهر، پایتخت تجاری و اقتصادی امارات و ابوظبی Abu Dhabi به عنوان دومین شهر بزرگ و پایتخت سیاسی امارات شناخته می شود.

امارات از 7 شیخ نشین کوچک تشکیل شده که عبارت‌اند از:

شیخ نشین‌های امارات متحده عربی
ابوظبی Abu Dhabi دبی Dubai
شارجه Sharjah راس الخیمة Ras Al Khaimah
عجمان Ajman فجیره Fujairah
ام القوین Umm al-Quwain

در ادامه راه های مهاجرت به امارات را معرفی و بررسی می کنیم تا اگر مشخصاً قصد اخذ اقامت امارات را دارید با آگاهی بهتری به آن برسید.

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

مهاجرت به امارات از طریق کار

وضعیت مطلوب کار در امارات یکی از انگیزه های اصلی مهاجرت به دبی است. میانگین درآمد معمولی در دبی ماهانه حدود 21 هزار درهم است.

به طور کلی محدوده حقوق در دبی حدودا بین 4810 درهم (کمترین حقوق) تا 99000 درهم (بیشترین حقوق) است.

مهمترین دلایل کار در دبی برای ایرانیان، کسب درآمد و حقوق نسبتاً بالا در مقایسه با داخل ایران است. باتوجه به وضعیت نوسانات ارزی در ایران و روند صعودی قیمت دلار بسیاری از افراد در ایران به فکر مهاجرت به امارات و گرفتن اقامت دبی هستند.

بنابراین در صورتی که متقاضیان کار در دبی بتوانند ویزای کار دبی را اخذ کنند و قادر باشند در دبی به کار مشغول شوند می توانند از این طریق حقوق بالایی کسب کنند.

برای همین منظور دولت امارات متحده عربی یک برنامه ویزایی برای افراد متقاضی کار در امارات طراحی کرده که هدف از این ویزا ایجاد یک محیط و فضای مطلوب برای مشاغل و رشد اقتصادی امارات است.

افراد حرفه ای و متخصص از هر کشوری، با تجربه کارآفرینی، واجد شرایط درخواست ویزای تجاری امارات هستند.


یکی از ترندترین مشاغل برای مهاجرت این کشور، مشاغل پزشکی و درمانی هستند. نیاز این کشور به نیروی درمانی باعث افزایش آمار مهاجرت پزشکان به امارات در سال های اخیر شده است.

 

برای کار در امارات معمولا باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مورد تایید اماراتی داشته باشید. اطلاعات بیشتر درباره ویزای کار امارات را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: شرایط مهاجرت کاری به امارات 2021

اقامت امارات با سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت و گرفتن اقامت امارات سرمایه گذاری است. در فوریه 2021، امارات متحده عربی در قانون شهروندی این کشور تغییرات اساسی ایجاد کرد.

دولت امارات این اجازه را می دهد تا سرمایه گذاران واجد شرایط و افراد با استعدادهای خاص، همراه با خانواده هایشان تابعیت این کشور را بگیرند.


سرمایه گذاری در امارات روش های مختلفی دارد که خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و کارآفرینی مهم ترین آن ها هستند.

 

کشور امارات متحده عربی با وجود ذخایر نفتی و فعالیت در صنایع گوناگون مثل پتروشیمی، کشاورزی، آلومینیوم و منسوجات، فرصت گرانبهایی را برای سرمایه گذاران ایرانی فراهم می کند تا ازاین طریق بتوانند اقامت دبی را دریافت کنند.

باتوجه به شرایط سختی که کشور امارات برای اخذ اقامت برای اتباع خارجی درنظر گرفته؛ اتباع خارجی می توانند از طریق سرمایه گذاری در یکی از عرصه های یاد شده اقامت موقت 2 الی 3 ساله را در این کشور اخذ کنند و این مدت طبق شرایط بعدی می تواند قابل تمدید باشد.

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

اگر قصد دارید به عنوان یک سرمایه گذار اقامت امارات را بگیرید باید قبل از آن نسبت به استانداردهای سرمایه گذاری مهاجرت به امارات آگاهی یابید.

سرمایه گذاری در امارات دارای برخی از مزایا و امتیازهای ویژه ای است که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 • سکونت در کشوری ثروتمند و مرفه
 • داشتن ثبات سیاسی و اقتصادی
 • برخورداری از پرداخت هزینه رایگان گمرک در مناطق آزاد
 • سهولت در تمدید مجدد ویزا
 • اخد ویزا برای سایر اعضای خانواده
 • پیشرفت و رشد اقتصادی

در ادامه با مهم‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در امارات یعنی خرید ملک و ثبت شرکت آشنا خواهید شد:

 

اقامت در امارات با خرید ملک

خرید ملک در امارات یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است که با استفاده از آن می توانید ملکی را در کشور امارات خریداری کنید و از طریق آن اقامت این کشور را دریافت کنید.

ویزاهایی که از راه خرید ملک در امارات برای فرد متقاضی صادر می شود با توجه به هزینه ای که برای خرید ملک می کنید متفاوت است.


اگر برای خرید ملک در دبی بیش از 1 میلیون درهم هزینه کنید به شما اقامت 3 ساله اعطا می کنند و یا هزینه بیش از 5 و 10 میلیون درهم به ترتیب به شما ویزای 5 و 10 ساله می دهند.

 

لازم به ذکر است خریدار ملک در امارات می تواند همراه با همسر یا فرزند و یا جدای از این دو، 3 نفر مدیر را در خرید ملک سهیم کند.

برای اقامت در دبی با خرید ملک چند شرط وجود دارد که باید هر کدام از آنها را رعایت کنید:

 • سهم شما از ملک خریداری شده حداقل باید 1 میلیون درهم باشد.
 • باید ثابت کنید هزینه خرید ملک را با وام تامین نکرده اید.
 • ملک مورد نظر باید مسکونی و مراحل ساخت آن به پایان رسیده باشد.
 • فرد باید تا 3 سال ملک خریداری شده را در دبی حفظ کند.
 • ملک باید در مناطق آزاد باشد.

 

اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در امارات یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است که در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. ثبت شرکت در امارات مزایای زیادی دارد که در زیر با چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها آشنا خواهید شد:

 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی (به‌جز برخی مشاغل و حوزه‌های مجوز حرفه‌ای)
 • عدم نیاز به داشتن شرکت از قبل
 • عدم نیاز به داشتن کارمند بیمه‌ای
 • امکان انجام تا 10 فعالیت تجاری با 1 لایسنس یا مجوز ثبت شرکت (به شرطی که در یک گروه باشند)
 • بدون محدودیت سنی خاص: افراد بین 60-18 سال می‌توانند اقدام کنند.
 • امکان اخذ اقامت امارات برای همسر و فرزندان

ثبت شرکت در امارات بدون کفیل و با کفیل ممکن است. مجوزهای ثبت شرکت هم به 3 دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

انواع مجوز ثبت شرکت در امارات
مجوز حرفه‌ای
Professional License
مجوز تجاری
Commercial License
مجوز صنعتی
Industrial License

شرایط ثبت شرکت در امارات با استفاده از هر مجوز متفاوت است. اگر به‌فکر راه اندازی یک کسب و کار در امارات و کار در این کشور هستید، این فرصت خوبی برای شماست. سرمایه گذاری در امارات و فعالیت اقتصادی در این کشور می‌تواند تضمین کننده آینده موفق و پیشرفت برای شرکت شما باشد.

اطلاعات کامل‌تر در خصوص ثبت شرکت در دبی و سایر شهرهای امارات را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: شرایط ثبت شرکت در دبی برای ایرانیان چیست؟

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

در تاریخ 24 نوامبر سال 2018 دولت امارات متحده عربی برای دانشجویانی که برای تحصیل در امارات قصد مهاجرت به این کشور را دارند یک برنامه ویزایی برای مقاطع مختلف آموزشی طراحی کرده است.

تحصیل در امارات

این ویزا برای دانشجویان مهاجری صادر می شود که بیش از 18 سال سن دارند و جز دانشجویان شاخص و برتر هستند. مدت این ویزا برای این دست از دانشجویان 5 ساله است.

 

اقامت ورزشی در دبی

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت امارات مهاجرت از طریق ویزای ورزشی است. این ویزا فقط برای ورزشکاران و افرادی که سابقه داشتن کارنامه ورزشی درخشان دارند مناسب است.

بنابراین اگر شما فردی ورزشکار هستید و از این طریق می خواهید اقامت دبی را دریافت کنید باید به عنوان یک بازیکن، قهرمان ورزشی، داور یا مربی از سوی کارفرما یا تیم باشگاهی با شما قراردادی عقد شود تا بتوانید از طریق آن شرایط مهاجرت به دبی برای شما فراهم شود.

 

اقامت از طریق تولد فرزند در دبی

کشور امارات تابعیت تولد فرزند در خاک این کشور را مجاز اعلام کرده و آن را به عنوان اصل حق خون معرفی کرده است. شرایط اقامت در دبی از طریق فرزند از این قرار است که:

 • فرزند متولد شده در امارات متحده عربی والدین نامعلومی داشته باشد
 • یا اینکه فرزند دارای پدر و مادر اماراتی باشد
 • یا اینکه پدر فرزند نامعلوم باشد ولی فرزند دارای مادری اماراتی باشد

براساس این شروط تعیین شده قانون تابعیت امارات مفاد دریافت تابعیت دبی از راه  تولد فرزند را تعیین کرده و افراد دارای شرایط را برای اعطای حق تابعیت مجاز می داند.

بنابراین  کودکانی مشمول دریافت تابعیت امارات هستند که اولا از پدر اماراتی زاده شوند. ثانیا از مادر اماراتی و پدر خارجی متولد شده باشند. ثالثا از پدر و مادر نامعلوم یا بدون تابعیت متولد شوند.

تنها با توجه به این سه شرط می توان به فرزند متولد شده تابعیت و حق اقامت امارات داده شود.

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

اقامت امارات از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به امارات ازدواج است. ازدواج یک فرد خارجی با فردی که تابعیت کشور امارات را دارد می تواند شرایط اقامت در امارات را برای او فراهم کند.

متقاضیان (مرد) که می خواهند از طریق ازدواج اقامت امارات را بگیرند باید استطاعت مالی لازم را برای همسر اماراتی خود داشته باشند.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

برای طی کردن مراحل اخذ اقامت امارات از طریق ازدواج همسر متقاضی باید از داخل کشور امارات روادید سفر را دریافت نماید.

یکی از شرایط دریافت اقامت امارات از طریق ازدواج این است که فرد خارجی در این صورت می تواند نسبت به اقامت دائمی خود در امارات مطمئن باشد که حداقل سه سال از مدت ازدواج آنها سپری شده باشد.

در صورتی که ازدواج آنها منجر به طلاق شود تابعیت امارتی از فرد خارجی سلب می شود.

 

ویزای توریستی امارات

یکی از روش های پرطرفداری مهاجرت به امارات اخذ ویزای توریستی است که با توجه به شیوع همه گیری کرونا چندین بار در سال 2020 متوقف شده و دوباره به حالت قبلی خود بازگشته است.


بسته به برنامه ریزی شما، ویزای توریستی به امارات متحده عربی می تواند به مدت 30 الی 90 روز برای ورودهای Single یا multiple صادر شود.

 

ویزای توریستی بدون نیاز به خروج از امارات می تواند به مدت 30 روز دیگر تمدید شود.  ویزای توریستی برای کسانی است که در هنگام ورود به امارات متحده عربی واجد شرایط ویزا نیستند.

ویزای توریستی را توریست های مستقل واجد شرایط از سراسر جهان می توانند دریافت کنند. لازم به ذکر است زنان زیر 18 سال مجاز به درخواست این نوع ویزا نیستند مگر اینکه با والدین خود به امارات متحده عربی سفر کنند.

فرآیند اخذ ویزای توریستی امارات زیاد طول نمی کشد و شما بعد از دریافت این ویزا می توانید به دبی سفر کنید و از جاذبه های توریستی این شهر زیبا دیدن کنید.

 

ویزای ده ساله امارات

برنامه ویزای طلایی امارات یا ویزای ده ساله امارات متحده عربی یکی دیگر از برنامه های اقامتی در امارات است که از سال 2019 توسط دولت امارات برای گروه خاصی از مهاجران طراحی شده است.

برنامه ویزای طلایی امارات به اتباع خارجی این امکان را می دهد که بدون نیاز به اسپانسر داخلی در امارات زندگی و به فعالیت های تجاری و تحصیلی بپردازند.

صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران خارجی همچنین مجاز به مالکیت 100 درصدی مشاغل خود در امارات هستند. این ویزا برای 5 یا 10 سال صادر می شود و به طور خودکار تمدید می شود.

اطلاعات بیشتر درباره گلدن ویزای امارات را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: ویزای طلایی امارات چیست و شرایط اخذ آن در سال 2021 چیست؟

هزینه مهاجرت و زندگی در امارات

برای مهاجرت به امارات باید هزینه هایی مثل هزینه ویزا، انگشت نگاری و پیگیری پرونده را پرداخت کنید. هزینه صدور بعضی از این ویزاها در زیر آمده است:

هزینه ویزاهای امارات
نوع ویزا هزینه
ویزای توریستی امارات 14 روزه الی 3 ماهه بین 100 الی 200 درهم
ویزای تحصیلی امارات 100 درهم
ویزای سرمایه گذاری امارات ( شرکت) 1.035 درهم
ویزای طلایی 5 ساله امارات 650 درهم
ویزای طلایی 10 ساله امارات 1.150 درهم
ویزای بازنشستگی امارات 888 درهم
ویزای ترانزیت امارات 50 درهم
ویزای خانوادگی 268.90 درهم

همچنین زندگی در امارات هم به‌عنوان یکی از گران‌ترین کشورهای منطقه ممکن است پرخرج باشد. در مطلب هزینه زندگی در امارات می‌توانید با مخارج و هزینه‌ها زندگی در این کشور آشنا شوید.

 

جمع بندی

درصورتی که قصد مهاجرت به امارات و دبی را دارید باید شرایط لازم را داشته باشید.

در این مقاله تلاش کردیم روش های مهاجرت به امارات مانند خرید ملک، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار، اقامت از راه تولد فرزند و غیره را به شما معرفی کنیم.

علاوه بر معرفی آنها به موضوع هزینه اقامت و مخارج تقریبی پرداختیم در صورتی که در مورد اقامت در دبی و یا مهاجرت به امارات سوال یا ابهاماتی دارید از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه ها

 1. سعید ارشلو

  سلام من قصد دارم با خرید یک‌ ملک اقامت دبی رو بگیرم حداقل چقد باید هزینه کنم و فرآیند رفتنم چقدر طول میکشه؟

  1. سعید عزیز سلام ، برای امارات میتونید از طریق ثبت شرکت اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.