موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

صفر تا صد مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا | بی شک کانادا یکی از کشور هایی است که بسیاری از افراد در آرزوی اخذ اقامت دائم آن می باشند. از جمله مواردی که باعث شده است این کشور به مقصد مورد علاقه مهاجرین تبدیل شود، سیستم اقتصادی، سلامت و درمان، سیستم آموزشی، فرهنگ، چشم انداز های بکر و زیبا و حیات وحش بی نظیر آن می باشد. در کشور کانادا فرصت ها و پتانسیل های کاری زیادی برای کارآفرینان و متخصصین حرفه ای موجود می باشد و این توانایی بیشتر در اقتصاد صنعتی کانادا ریشه دارد. کانادا به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان، بالاترین استاندارد های زندگی را دارد، این در حالی است که میزان مالیات در این کشور خیلی پایین است. نکته قابل توجه دیگر نرخ تورم در کانادا است که برابر با 2.3 درصد است. این کشور سعی کرده است هر ساله بر درآمد خود بیافزاید به همین دلیل هر روزه شاهد پیشرفت و توسعه اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در این کشور هستیم و هر ساله صد ها و حتی هزار ها فرصت شغلی جدید در کانادا معرفی می شود. یکی از مواردی که بیش از همه باعث شده است توجه مهاجرین به این کشور جلب شود، سیستم آموزشی آن است. کالج و ها و دانشگاه های کانادا در سطح بین المللی از درجه علمی و اعتبار قابل ملاحظه ای بر خوردار می باشند. از سوی دیگر کانادا بیشترین تعداد قشر تحصیل کرده در جهان را دارا می باشد.

مهاجرت کاری به کانادا

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم رفاه موجود در کانادا و شرایط اقتصادی آن، منجر به این شده است که افراد زیادی که به فکر مهاجرت هستند کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند و رویای زندگی و کار در این کشور را در ذهن خود بپرورانند. اشتغال در کانادا شرایط ویژه ای می طلبد و دسته بندی های متفاوتی دارد که در ادامه به آن ها اشاره کردیم:

ویزای پیشنهاد شغلی

دولت کانادا از افراد متخصص، با مهارت و سطح بالایی که بتوانند در موقعیت های شغلی این کشور به خوبی ایفای نقش کنند، حمایت ویژه ای کرده و برای آن ها شرایطی را فراهم می کند که به طور دائم و یا موقت بتوانند در کانادا کار کنند.این ویزا برای آن دسته از افرادی که به دنبال کار در کشور کانادا می باشند، مناسب است و با داشتن آن، دولت کانادا بهتر و بیشتر می تواند به مهاجرین جویای کار اعتماد کند.

ادامه مطلب پیشنهاد شغلی

ویزای مهارت محور

ویزای Skill Trade یکی از برنامه های ویزای مهاجرتی برای افراد متخصص است که می خواهند با توجه به مهارت در حرفه خود از کشور کانادا اقامت دائم بگیرند. این ویزا از طریق سیستم اکسپرس اینتری صورت می گیرد و برای تقاضای شغل شما باید در لیست مشاغل ارائه شده برای این نوع ویزا قرار داده باشد.

ادامه مطلب ویزای مهارت محور

ویزای خود اشتغالی

منظور از خود اشتغالی فردی است که سابقه کاری مرتبطی داشته باشد، علاقه مند به ماندن در کانادا باشد و همچنین تمایل به انجام فعالیت های تجاری خاصی داشته باشد. این روش برای قشر های مختلفی به کار می آید. البته باید قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا اطلاعات مهاجرتی به روز کانادا را بررسی کنید. برای اینکه بتوانید دولت کانادا را برای اخذ این ویزا متفاعد کنید باید بتوانید نشان دهید که حرفه شما درآمد کافی جهت تامین زندگی تان را دارد.

ادامه مطلب ویزای خود اشتغالی

ویزای اکسپرس اینتری

یکی دیگر از روش هایی که می توانید به کمک آن اقامت کشور کانادا را دریافت کنید، اکسپرس انتری است که یک روش برای ارائه درخواست ویزا و مهاجرت می باشد. با استفاده از این روش می توانید در مدت زمان شش ماه و یا حتی کمتر پروسه مهاجرتی خود را به اتمام رسانید. در این روش شما باید ثبت نام کنید و مشخصات کاملی از خود ارائه دهید. بر اساس اطلاعاتی که وارد می کنید وضعیت شما رتبه بندی می شود. اگر در رتبه بالایی قرار گرفتید برای شما دعوت نامه ارسال می شود.

ادامه مطلب ویزای اکسپرس اینتری

مهاجرت از طریق پرستار خانگی

این نوع مهاجرت برای متقاضیانی است که در کانادا سابقه کار در زمینه پرستار خانگی دارند. منظور از پرستار خانگی مراقبت از افرادی است که نیاز به خدمات پزشکی در خانه دارند. به منظور استفاده از این روش متقاضی باید دست کم دو سال سابقه کار با عنوان پرستار خانگی و یا کمک پرستار را طی چهار سال گذشته داشته باشد

ادامه مطلب مهاجرت از طریق پرستار خانگی

ویزای توریستی کانادا

کانادا کشوری پیشرفته و مقصدی ایده آل برای توریست ها، کارگران، دانش جویان و صاحبان کسب و کار از سراسر دنیا می باشد. ملیون ها توریست و مهاجر با اهداف و آرزوهای مختلفی به کانادا سفر می کنند. وجود فرهنگ های مختلف، سیاست های مطلوب دولت، محیط مناسب برای کار، تحصیل و تجارت و هم چنین طبیعت زیبا متناسب با اهداف و آرزوهای مختلف مهاجران می باشد. ویزای توریستی ساده ترین روش برای سفر به کانادا می باشد. ویزای توریستی کانادا به ویزای مولتی 5 ساله نیز معروف است که می توانید با استفاده از آن به مدت 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید. اخذ ویزای توریستی کانادا نیازمند رعایت اصول و قوانینی است که با انجام آن ها می توان در کوتاه ترین زمان ممکن و با صرف هزینه ای معقول این ویزا را کسب کرد. اخذ ویزای توریستی کانادا پروسه ای طولانی و سختی دارد، به همین دلیل افرادی که قصد سفر و مهاجرت به کانادا را دارند به دنبال آژانس و موسسه های مهاجرتی معتبر و قابل اعتمادی هستند که امور مهاجرتی از جمله اخذ ویزا، خرید بلیط رفت و برگشت، گرفتن وقت سفارت و دیگر خدمات را با هزینه ای مناسب را به آن ها ارائه دهند. پس انتخاب یک آژانس یا موسسه مهاجرتی معتبر از اهمیت زیادی برخوردار است. موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت با بیش از چندین سال سابقه در امور مهاجرت یکی از معتبرترین مراکزی است که شما می توانید با خیال راحت تمامی امور مهاجرتی خود را به آن ها بسپارید.

ادامه مطلب ویزای توریستی کانادا را در اینجا بخوانید.

ویزای کارآفرینی و ثبت شرکت

کانادا کشوری است که از لحاظ اقتصادی در رتبه های برتر جهان قرار دارد و دارای تورم بسیار پایین است. از این رو فرصتی عالی و طلایی را برای افرادی فراهم می کند تا کسب و کار خود را خارج از کشور هم گسترش دهند و از طریق اخذ ویزای کانادا، برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. آیا کارآفرین یا صاحب کسب و کاری هستید که می خواهید کسب و کار خود را در کانادا گسترش دهید؟ بله، درست حدس زده اید. کانادا مقصد خوبی برای توسعه کسب و کارتان است. ویزا کارآفرینی کانادا این فرصت را برای شما فراهم می کند. این ویزا برای جذب کارآفرینان در سراسر جهان طراحی شده است تا به کانادا آمده و رویای خود را دنبال کنند. دولت کانادا هم بودجه و سرمایه کافی را در اختیار آنها می گذارد و آنها را حمایت می کند. کارآفرینانی که حائز شرایط ویزای کارآفرینی هستند، یک سری از مراحل قانونی را باید طی کنند و سپس کسب و کار خود را راه اندازی کنند. با اخذ این ویزا، دولت کانادا به کارآفرینان ویزای اقامت دائم هم اعطاء می کند. کانادا به دنبال مهاجرینی است که می خواهند سرمایه خود را وارد این کشور کنند و شروع به کسب و کار کنند و بر خلاف برنامه های مهاجرتی کشورهای دیگر، برای سرمایه گذاری و کارآفرینی، اقامت موقت به افراد نمی دهد، بلکه پس از مدتی، در صورت حائز شرایط بودن، به آنها اقامت دائم اعطاء می کند. کارآفرینان واجد شرایط می توانند پس از اخذ تأییده از سوی دولت کانادا، به این کشور مهاجرت کنند. بر اساس بانک جهانی، کانادایی ها تقریبا از بالاترین نرخ استاندارد زندگی برخوردار هستند. از این رو علاوه بر داشتن کسب و کار خود، می توانید رفاه و کیفیت زندگی خوبی هم داشته باشید.

ویزای کارآفرینی و ثبت شرکت را در اینجا بخوانید.

و اما قبل از اخذ ویزای کارآفرینی و ثبت شرکت در کانادا باید با انواع شرکت ها در کانادا آشنا شوید. اگر با نوع شرکتی که می خواهید آن را ثبت کنید، آشنایی داشته باشید، می توانید کسب و کار خود را بهتر گسترش دهید. همچنین در نظر داشته باشید نوع شرکتی که برای ثبت انتخاب می کنید، نحوه سازماندهی کسب و کار و جریان نقدینگی پول شما را تعیین می کند.

در کانادا چهار نوع شرکت وجود دارد که عبارتند از: شرکت های تجاری انفرادی، شرکت تضامنی، شرکت سهامی، شرکت تعاونی شرکت های تجاری انفرادی (شرکت تجاری انفرادی شرکتی است که مالک آن یک نفر بوده و ساده ترین نوع شرکت برای راه اندازی است.)

حدود 20 میلیون شرکت تجاری انفرادی در کانادا وجود دارد. ویژگی اصلی شرکت های تجاری این است که مالک شرکت شخصا مسئول هرگونه دین و بدهی است. مزایای که ثبت این نوع شرکت ها به همراه دارند عبارتند از: سرمایه کم و راه اندازی آسان، کنترل کسب و کار توسط مالک، تنظیم گزارش مالیات ساده.

هر سرمایه یا سهامی که هر شرکت وارد بازار می کند، الزاما نباید به صورت نقدی باشد و ممکن است این سرمایه به صورت اموال غیر نقدی هم وارد بازار شود. میزان سهامی که هر شرکت دارد به نوع شراکت بستگی دارد. مزایای ثبت این نوع شرکت ها عبارتند از: ریسک مشترک، مدیریت مشترک، تنظیم گزارش مالیات ساده.

ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا آموزش محور بوده و برای یادگیری و آموزش اهمیت خاصی قائل است و سیستم آموزشی آن در بالاترین سطح کیفی قرار دارد و همچنین نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است، این موضوع موجب شده تا افراد زیادی برای ادامه تحصیل کشور کانادا را برگزینند . علاوه براین، هزینه ها ی تحصیلی و کسب علم در این کشور بسیار اندک بوده و همین مسئله باعث شده که هر ساله داوطلبین زیادی به منظور اخذ ویزای تحصیلی را به خود جلب کند . با داشتن ویزای تحصیلی کانادا این امکان وجود دارد که تا پایان اعتبار ویزای تان بدون وجود هیچ گونه محدودیتی به کانادا سفر کنید. درواقع زمانی که با درخواست شما مبنی بر تحصیل در کانادا موافقت شد ویزای کوتاه مدتی برای شما صادر می شود که به محض حضور شما در کانادا ویزای تحصیلی شما صادر می شود. افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در یکی از دانشگاه ها و یا مدارس کانادا را دارند ، بایستی این را مد نظر داشته باشند که دولت کانادا کمک هزینه های متعددی را به منظور تسهیل تحصیل دانشجویان و دانش آموزان در نظر گرفته است که آگاهی از جزییات آن خالی از لطف نیست.

ادامه مطلب ویزای تحصیلی کانادا را در اینجا بخوانید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری سرمایه گذاری در کانادا ایده آل ترین روش برای برای تضمین اقامت دائم در کانادا است. ویزای سرمایه گذاری کانادا روش های مختلفی دارد که بهترین روش آن سرمایه گذاری در استان کبک است. ویزای سرمایه گذاری کانادا امکان اقامت دائم را برای شما فراهم می کند. هدف از ویزای سرمایه گذاری جذب سرمایه خارجی، ایجاد کسب و کار و کمک به رشد اقتصادی کانادا می باشد. رشد اقتصادی کانادا از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی می باشد. این ویزا به ویزای طلایی نیز معروف است از این جهت که اخذ این ویزا کار چندان سختی نیست. سرمایه گذاری در کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک به سرمایه 2 میلیون داری نیاز دارد. شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری چیست؟ برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری فقط کافی است شرایط ساده زیر داشته باشید: حداقل سن 18 سال داشتن حداقل 2 سال سابقه مدیریتی با مستندات داشتن حداقل سرمایه 2 میلیون دلاری یا معادل آن اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا چه مزیت هایی دارد؟ برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و مدرک زبان نیست. به فرزندان شما نیز ویزای تحصیلی و امکان تحصیل در دانشگاه های کانادا تعلق می گیرد. و از خدمات درمانی به صورت رایگان برخوردار می شوند.

ادامه مطلب ویزای سرمایه گذاری کانادا را در اینجا بخوانید.

اگر به دنبال روشی برای مهاجرت به کانادا هستید، نگران نباشید ما برای تمامی شما پیشنهادی ویژه داریم. تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرت ما را تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید. 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه تیم وکلای ما در زمینه مهاجرت به کانادا بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص ما تمامی مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند. 

پاسخ مهاجرت به کشور کانادا روش های مختلفی دارد. مانند express entry، skilled trade، پرستار خانگی، خود اشتغالی، پیشنهاد شغلی، کارآفرینی و ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری. اما شما از طریق تحصیلی نیز می توانید به این کشور مهاجرت کنید و یا با ویزای توریستی برای مدتی در کانادا اقامت داشته باشید.
پاسخ نام دیگر سیستم رتبه بندی کانادا CRS است که یک سیستم جداگانه برای رتبه بندی متقاضیان مهاجرت به این کشور می باشد. درواقع متقاضیانی که از طریق express entry برای اخذ ویزای کانادا اقدام کرده اند در این سیستم ارزیابی می شوند. فاکتور های تاثیر گذر در نتیجه این رتبه بندی شامل سن، میزان تحصیلات، مهارت ها و تجربه های کاری و تخصصی و داشتن مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی می باشد.
پاسخبرای اینکه بعد از اتمام تحصیلات تان بتوانید در این کشور بمانید، باید ویزای کار موقت به نام PGWP دریافت کنید که از طریق آن سه سال دیگر می توانید در این کشور اقامت داشته باشید و بعد از پنج سال (مجموع زمان تحصیل و کار) می توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.
پاسخ سن برای متقاضیان ویزای کانادا در سیستم امتیاز سنجی کانادا، صد امتیاز برای متاهل ها و 110 امتیاز برای مجردها دارد و بیشترین امتیاز این بخش را متقاضیان بین 20 تا 29 سال می توانند دریافت کنند. همچنین اگر سن شما بیش از 45 سال باشد، اصلا امتیاز سن را دریافت نمی کنید و باید به فکر بالا بردن امتیاز خود در دیگر فاکتور ها باشید.
پاسخ این برنامه یکی از روش های مهاجرت به کانادا است که برای افرادی که به دنبال اقامت در یک استان خاص هستند، اجرا می شود. علاوه بر این این روش یکی از سریع ترین روش های مهاجرت به کانادا هم می باشد.