مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا

برنامه مهاجرت روستایی و شمالی کانادا RNIP یک برنامه مهاجرتی جدیدِ جامعه محور در کانادا است که بر اساس آن فرصت اقامت دائم نیروهای کار ماهر خارجی با هدف افزایش جمعیت، جبران نیروی کار و سایر مزایای اقتصادی در جوامع کوچکتر و  مناطق کم جمعیت کانادا فراهم می‌شود. در این مقاله مناطق شمالی کانادا و شرایط مهاجرت به این مناطق به طور کامل شرح داده شده است. اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید بهتر است با این منطقه به طور کامل آشنا شوید.

پایلوت مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا

کانادا یکی از توسعه یافته ترین و مدرن‌ترین کشورهای حال حاضر در جهان است که بیش از 8.5 میلیون مهاجر خارجی دارد. این کشور بی نظیر سالانه بیش از 400 هزار مهاجر خارجی را به خود جذب می کند که به گفته مقامات دولتی، برای افزایش تعداد این جمعیت در سال های آینده برنامه های زیادی وجود دارد.مهاجرت به مناطق روستایی و استان های شمالی کانادا
روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که یکی از روش های جدید و منحصر به فردی که به تازگی از آن رونمایی شده است مهاجرت به مناطق کم جمعیت کانادا یا مهاجرت روستایی به کانادا است.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

پایلوت مهاجرت به روستاهای کانادا و استان های شمالی آن در سال 2019 به عنوان ابتکاری تازه برای تحریک رشد اقتصادی مناطق روستایی کانادا و استان های شمالی آن با هدف جذب نیروهای ماهر خارجی طراحی شده است.

معرفی مناطق روستایی و شمالی کانادا برای مهاجرت

از ژوئن سال 2019، یازده منطقه روستایی و شمالی کانادا برای شرکت در این پایلوت انتخاب شده اند. مناطق روستایی و شمالی کانادا برای مهاجرت شامل موارد زیر هستند که این مناطق به تفکیک هر استان کانادا در جدول زیر آورده شده‌اند.

معرفی مناطق روستایی و شمالی کانادا برای مهاجرت
استان انتاریو Ontarioتیمینس (Timmins)
نورث بی (North Bay)
سادبری (Sudbury)
ثاندر بی (Thunder Bay)
سو سنت‌ماری Sault-Ste-Marie
استان منیتوبا
Manitoba
Gretna-Rhineland-Altona-Plum Coulee
برندن (Brandon)
استان ساسکاچوان
Saskatchewan
موس جاو (Moose Jaw)
استان آلبرتا
Alberta
کلرشولم (Claresholm)
استان بریتیش کلمبیا
British Columbia
کوتنیز (Kootenays)
ورنن (Vernon)

برای اپلای این پایلوت، منطقه ای که قصد مهاجرت به آن را دارید باید  50،000 یا زیر 50 هزار نفر جمعیت داشته باشد و حداقل در فاصله ۷۵ کیلومتری شهری با جمعیت ۱۰۰ هزار نفری یا بیشتر واقع شده باشد و یا شهری دورافتاده با جمعیت ۲۰۰ هزار نفری باشد.

لازم به ذکر است که منطقه مورد نظر براساس نیاز سنجی اقتصادی خود متقاضیان این پایلوت را ارزیابی می‌کند و طبق فرصت‌های شغلی موجود که نیازهای منطقه را برآورد می کند اقدام به انتخاب مهاجر خواهد کرد و برای تصمیم گیری نهایی کاندیدها را برای اقامت دائم به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC معرفی می کند.

شرایط مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا

برای مهاجرت به مناطق کم جمعیت کانادا یا مهاجرت به مناطق روستایی کانادا و استان های شمالی آن باید دارای برخی از شرایط باشید که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.

شرایط مهاجرت به روستاهای کانادا و استان های شمالی آن

دارا بودن کلیه شرایط IRCC

متقاضی باید کلیه شرایط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC را داشته باشد تا بتواند برای مهاجرت روستایی و استان های شمالی کانادا درخواست بدهد.

مهم‌ترین شرایط مهاجرت به شهرهای کوچک کانادا را در ادامه بررسی می‌کنیم:

شرایط اختصاصی منطقه مورد نظر

هر استان و هر منطقه برای پذیرش مهاجر خارجی شرایط مختص به خود را دارد که متقاضی باید براساس هر منطقه شرایط اختصاصی آن منطقه را داشته باشد.

پیشنهاد شغلی مرتبط با نیازهای منطقه

به عنوان یک متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی واقعی در منطقه مورد نظر داشته باشید تا در یکی  از مناطق روستایی یا شمالی کانادا مشغول به کار شوید.
بعلاوه هر منطقه شرایط و روند جستجوی شغلی مخصوص به خود را دارد. شغلی که به شما پیشنهاد می شود باید تمام این شرایط را داشته باشد:

 • شغل باید تمام وقت باشد
 • حداقل هفته ای 30 ساعت باید در آن کار کنید
 • شغل باید غیر فصلی باشد
 • دستمزد شما باید متناسب یا بیشتر از مقادیر تعیین شده بانک مشاغل کانادا Job Bank باشد که از طرف طبقه بندی ملی مشاغل کانادا NOC به شما پیشنهاد داده شده است.

سطح مهارتی

پیشنهاد شغلی شما باید در همان سطح مهارت شغلی خود 1 سطح بالاتر یا 1 سطح کمتر از  NOC باشد که با تجربه کار شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال:

 • جاب آفرNOC 0 تجربه کار در NOC 0 یا NOC A
 • جاب آفر NOC A: تجربه کار در NOC 0، A یا B
 • جاب آفر NOC B: تجربه کار در NOC A ، B یا C
 • جاب آفر NOC C: تجربه کار در NOC B یا C
 • جاب آفر NOC D: تجربه کار در NOC D

ناک NOC کانادا چیست؟

کانادا مشاغل موجود در بازار کار را تحت عنوان طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupational Classification یا به اختصار ناک NOC منتشر می کند.

این مشاغل  طبق وظایف کاری، ماهیت کار و اهدافی مانند مهاجرت و غیره طبقه بندی می شوند. به طور کلی مشاغل کانادا در 5 دسته بندی 0، A، B، C و D تقسیم بندی می شوند. جزئیات این گروه های شغلی از این قرار است:

طبقه بندی ملی مشاغل کانادا NOC
مهارت نوع 0 مشاغل مدیریتی مانند : مدیران ادارات، مدیران پروژه های مهندسی و …
مهارت نوع A مشاغل حرفه ای که معمولاً نیازمند مدرک دانشگاهی هستند، مانند: پزشکان، دندانپزشکان، معماران
مهارت نوع B مشاغل تخصصی که نیازمند مدرک دانشگاهی، یا گذراندن دوره هستند مانند:  برقکار، تاسیساتی، آشپز
مهارت نوع C مشاغل متوسط که معمولا نیازمند تحصیلات دبیرستان یا آموزش های تخصصی مربوطه هستند. مانند:  راننده، گارسون و قصاب
مهارت نوع D مشاغل کارگری که معمولاً در حین کار آموزش می بینند مانند: میوه چین، نظافت چی و کارگر ساده

تجربه یک سال سابقه کاری

شما باید در 3 سال گذشته تجربه 1 سال سابقه کار مداوم (حداقل 1،560 ساعت) داشته باشید.  برای کار پاره وقت باید از 30 ساعت در هفته کار کنید. به شرطی که مجموع ساعات کاری به 1560 ساعت کار برسد. هر تعداد ساعت کاری بالای 30 ساعت قابل شمارش نخواهد بود.

سوابق کاری به صورت خود اشتغالی تحت پوشش این طرح قرار نمی گیرند.

توانایی زبان

برای مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا شما باید حداقل شرایط زبان مرتبط با طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupational Classification یا به اختصار ناک NOC را داشته باشید.

گروه شغلی نمره زبان
گروه شغلی 0 و A CLB / NCLC 6
معادل: آیلتس 5.5، سلپیپ 6
گروه شغلی B CLB / NCLC 5
معادل: آیلتس 5، سلپیپ 5
گروه شغلی C و D CLB / NCLC 4
معادل:  آیلتس 4، سلپیپ 4

حمایت و پشتیبانی از مناطق روستایی و شمالی کانادا

درصورتی که قصد دارید از این پایلوت برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید باید از سوی یکی از شهرهای کوچک و شمالی کانادا که در این طرح شرکت داشته اند، پشتیبانی و حمایت بشوید.

به این صورت که باید یک توصیه نامه از طرف سازمان توسعه اقتصادی شهرهای کوچک یا منطقه معین برای شما صادر شود.

داشتن تمکن مالیدر صورتی که به منظور کار در مناطق روستایی و شمالی کانادا مهاجرت می کنید باید بتوانید ثابت کنید که از عهده مخارج زندگی خود و خانواده تان به راحتی بر می آیید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

لازم به ذکر است که شما نمی توانید این پول را از شخص دیگری قرض بگیرید. از طرفی باید بتوانید این تمکن مالی را به اثبات برسانید. اثبات شما می تواند 1 یا چند گزینه از موارد زیر باشد:

 • اظهارات حساب بانکی
 • اسنادی که دارایی ها املاک و مستغلات یا سایر سرمایه گذاری ها شما را نشان بدهد.
 • اسنادی که پرداخت مبلغ مشخصی را که به حساب شما واریز می شود را تضمین می کنند (مانند پیش نویس های بانکی، تروال چک یا حواله های پول)

میزان بودجه که برای تأمین هزینه خانواده نیاز دارید به تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. اداره مهاجرت کانادا هر ساله این میزان بودجه را به روز رسانی می ‌کند.

میزان تمکن مالی برای مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا در سال 2021 به شرح جدول زیر است.

لازم به یادآوری است که این مبالغ شامل نفراتی هم می شود که تحت حمایت مالی شما هستند ولی با شما به کانادا مهاجرت نمی کنند.

تعداد اعضای خانواده مبلغ مورد نیاز به دلار کانادا
1 نفر 8922 دلار
2 نفر 11,107 دلار
3 نفر 13,654 دلار
4 نفر 16,579 دلار
5 نفر 18,803 دلار
6 نفر 21,207 دلار
7 نفر یا بیشتر 23,611 دلار

مجوز کاری یکساله work permit (اختیاری) اگر از طریق برنامه Rnip برای اقامت کانادا اقدام کنید، ممکن است واجد شرایط مجوز کار Work permit یک ساله نیز شوید.

از طرفی work permit به شما  این امکان را می دهد تا در حین فرآیند اخذ اقامت دائم کانادا مشغول کار شوید.برای اینکه واجد شرایط دریافت work permit شوید باید :

 • از کارفرمای خود جاب آفر داشته باشید
 • توصیه نامه ای از طرف منطقه شرکت کننده داشته باشید
 • واجد شرایط درخواست Work permit باشید
 • در یافت فرم اعلام وصول acknowledgement of receipt از اداره مهاجرت کانادا

لازم به ذکر است که این Work permit :

 • فقط برای برنامه مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا RNIP طراحی شده است
 • یکسال اعتبار دارد
 • به شما مجوز کار کردن به کارفرمایی را می دهد که در یکی از مناطق پوشش RNIP باشد

برنامه مهاجرت به شهرهای کوچک کانادا یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت به کاناداست که با توجه به شرایط خود می‌تواند از آن استفاده کرده و به این کشور مهاجرت کنید.

سوالات متداول

Rural and Northern Immigration Pilot برنامه مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا یک برنامه مهاجرتی جدید جامع محور است که براساس آن فرصت اقامت دائم نیروهای کار ماهر خارجی با هدف افزایش جمعیت، جبران نیروی کار و سایر مزایای اقتصادی در جوامع کوچکتر و مناطق کم جمعیت کانادا فراهم می‌شود.

با استفاده از برنامه RNIP که چند سال پیش طراحی شده است می تواید شرایط مهاجرت به مناطق روستایی کانادا را پیدا کنید.

متقاضیان باید حداقل دیپلم دبیرستان یا مدرک معادل خارجی آن با گزارش تایید ارزشیابی مدرک تحصیلی (ECA) داشته باشند.

دانش زبان مورد نیاز این برنامه حداقل دانش زبان فرانسه یا انگلیسی است. در سطوح شغلی رده بالا آیلتس 5 و در سطوح شغلی متوسط به پایین آیلتس 4 و برای زبان فرانسوی برخی از مشاغل NCL4 و برخی دیگر NCLC6 نیاز دارید.

دارا بودن کلیه شرایط IRCC – دارا بودن شرایط منطقه شرکت کننده در RNIP – داشتن پیشنهادهای شغلی مرتبط با منطقه – داشتن تمکن مالی – داشتن سابقه کاری

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. سید حامدحسینی

  سلام فقط اینکه اقدام از طریق مناطق کم جمعیت باعث شهروندی کانادا میشه یا نا

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام، بستگی به لاینی دارد که شما از طریق آن وارد می شوید ، آگر از طریق جاب آفر ورود کنید با به دست آوردن سوابق کار کانادایی می توانید وارد برنامه CEC شوید و در صورت اینکه بقیه ی شرایط شما از نظر تحصیل و زبان خوب باشد میتوانید اقدام کنید.

 2. پژمان طرفه گو

  در مورد شرایط RNIP راهنمایی میخواستم

  • علیزاده

   پژمان عزیز سلام، برای اقدام از از طریق پروسه ها یاستانی یا هر لاین دیگری باید ابتدا شرایط و رزومه شما بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 3. سیده مریم نصیری

  سلام خسته نباشید من 40 سال سن دارم وهمسرم 43سال داریم من کارمند هستم با سابقه 17 سال وکارشناسی مدیریت دولتی دارم وهمسرم مهندس عمران وناظر ساختمان هستند ویه پسر 7 سال داریم از نظر زبان همسرم وپسرم زبان انگلیسی خوبی دارن ولی خودم ضعیف به نظر شما برای اقامت درکانادا با این شرایط چیکار باید کرد متشکر

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، از طریق پروسه های بیزنسی و بعضی پروسههای استاینی میتوانید اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 4. افسانه قاسمی

  سلام افسانه هستم من وهمسرم بازنشسته هستیم ولی شوهرم در کارهای فنی قویه من خودم کارشناس ارشد روانشناسی هستم متقاضی مهاجرت به مناطق روستایی هستیم ما باغداریم ودر کشاورزی مهارت داریم ممنونم اگر راهنمایی کنید خسته نباشید

  • علیزاده

   سلام افسانه عزیز، باید شرایط شمارو کامل بدونم تا بتونم راهنماییتون کنم جهت بررسی فرم ارزیابی و دریافت مشاوره در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشد.

 5. افسانه

  سلام.افسانه هستم 41ساله…کارشناس بهداشت عمومی و شاغل درمرکزبهداشت..18سال سابقه کاردارم.همسرم41سال داردو مهندسی معماری …درآستانه بازنشستگی ازبخش صنعت لاستیک با20سال سابقه کار است….2فرزند داریم15و10ساله…میتونیم برای مهاجرت روستایی یاکلا مهاجرت به کانادا… اقدام کنیم.باسپاس

  • علیزاده

   سلام افسانه عزیز، با توجه به شرایطی که دارید بهتر هست که از طریق لاین های بیزنسی اقدام کنید. جهت ببرسی و فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید

 6. زانیار

  سلام من همسرم ما ما هستند و مشغول به کار 2 سال سابقه کار و سن 35 سال ایا از طریق برنامه مهاجرتی اتلانتیک یا مناطق کم جمعیت امکان مهاجرت هست و اگر هست هزینه صفر تا صد ان از طریق اژانس شما چقدر میشه ممنون

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، با توجه به مدرک تحصیلیتون برای کشور کانادا نمیتونید اقدام کنید، اما لاین های دیگری برای کشور کانادا قابل اجرا می باش که جهت بررسی و انتخاب بهترین روش برای شما باید رزوم شم به صورت کامل توسط کارشناسان ما بررسی شود، جهت هماهنگی تایم مشاوره و بررسی فرم ارزیابی میتوانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 7. محمداسماعیل

  سلام وعرض ادب اسماعیل هستم مهندس کشاورزی با گرایش علوم دامی(دامپروری) بازنشسته۶۲سال سن خودهمسر ویک فرزندپسر ۶ساله ازنظرمالی ۱۰تا۱۲میلیارد تومان باتوجه به مراتب فوق چه پیشنهادی برای مهاجرت به کاناداتوصیه می فرمایید؟آیابااین توان مالی میتوانم ازطریق سرامایه گذاری اقدام کنم.برای مهاجرت به مناطق روستایی وشمالی کانادا راهنمای بفرمایید.

  • علیزاده

   سلام وقت شما بخیر دوست عزیز، باتوجه به شرایطی که دارید همونطور که فرمودید فقط از طریق لاین های سرمایه گذاری میتونید اقدام کنید. لطفا داخل واتساپ برای بنده یک پیام ارسال کنید تا هماهنگی های لازم جهت مشاوره شما را انجام بدم. 09935215234

 8. عباس

  سلام وقت بخیر.میخواستم بدونم من میخواهم زمینی خریداری کنم و در آنجا به کشاورزی و گلخانه و زنبورداری مشعول شوم آیا امکان این مورد در کدام استانها و روستاها میسر است.ممنونم

  • علیزاده

   عباس عزیز سلام، بستگی به شرایط شما داره ، در مرحله اول باید شرایط شما بررسی شود،بعد از اینکه اقامت دائم گرفتید مجاز به انجام هر کاری هستید، جهت هماهنگی تایم مشاوره در این خصوص می توانید از طریق شماره 0993521234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 9. Nasrin

  سلام من یک خانم ۳۰ ساله هستم همسرم ۳۹ ساله و مغازه موبایل فروشی دارن .دو فرزند هم داریم. آیا امکان گرفتن اقامت ما با این روش وجود دارد؟

  • علیزاده

   نسرین عزیز سلام ، با توجه به سنتون می توانید از طریق پروسه های نیروی کار اقدام کنید البته آیتم های دیگری در رزومتون برای تشخیص لاین قابل اقدام اهمیت دارد، برای دریافت مشاوره در این خصوص می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید ، کارشناسان ما پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 10. ماجد شریفی

  سلام همش شامل روستاها میشه یا شهرهای کوچیکتر کانادا هم هست تو این روش. ممنون میشم جواب بدین و اینکه من الان ۲۳ سالمه یه مکانیکم آیا متناسب با تخصصم میتونم به شهرهای سطح پایینتر کانادا مهاجرت کنم و حدودا چقدری طول میکشه تا برم اونور؟

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، با توجه به شرایط سنیتون می توانید از طریق پروسه های نیروی کار متخصص اقدام کنید، جهت دریافت مشاوره ی رایگان در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید