موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای سرمایه گذاری کانادا

به صفحه ویزای سرمایه گذاری کانادا خوش آمدید – جایی که می‌توانید به موسسه ما اعتماد کنید تا شما را در هر مرحله از این روش مهاجرتی راهنمایی کند!

چه یک کارآفرین یا سرمایه گذار باشید و یا به دنبال پیدا کردن بهترین گزینه‌های مهاجرتی کانادا، ما اینجا هستیم تا در هر مرحله به شما کمک کنیم (کاملا متناسب با نیازهای خاص هر مشتری). اجازه دهید شما را در این سفر هیجان‌انگیز به سوی یک زندگی جدید در کانادا راهنمایی کنیم!

ما می دانیم که هر فردی داستان و دلایل خاص خود را برای مهاجرت به کانادا دارد. همچنین کاملا درک می‌کنیم که مهاجرت به کشور جدید چقدر می‌تواند دلهره آور باشد. به همین دلیل است که تیمی از متخصصین و مشاورین ماهر را دور هم جمع کردیم تا به شما کمک کنند با خیالی آسوده به اهداف خود برسید. پارسی کانادا سال‌هاست که در زمینه مهاجرت فعالیت می‌کند و توانسته پرونده‌های موفق زیادی را در کارنامه خود ثبت کند. ما نیز به اعتماد مشتریان‌ما افتخار می‌کنیم و تمرکز خود را روی بزرگترین هدف‌مان یعنی ایجاد حس اطمینان و آرامش در متقاضیان در طول مسیر مهاجرت‌شان گذاشته‌ایم.

اما مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شرایط و مراحلی دارد که شاید برای فردی که آشنایی با بازار کانادا ندارد، دشوار باشد. به همین دلیل ما در ادامه شرایط ویزای سرمایه گذار کانادا را بررسی کرده‌ایم و انواع روش‌های اخذ آن را توضیح داده‌ایم. البته این نکته مهم را مد نظر قرار دهید در کانادا چیزی به اسم ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود ندارد ولی به دلیل رسمیت یافتن این عبارت در زبان فارسی در این مقاله از این عنوان استفاده شده است. اگر به هردلیلی فرصت خواندن این مطلب را ندارید، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید، تا کارشناسان ما شرایط شما را برای مهاجرت به کانادا ارزیابی کنند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در کانادا

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا سراسر سود و منفعت نیست!

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

کانادا یکی از باثبات‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای جهان است که اقتصاد قوی دارد. سرمایه گذاری در کانادا دارای مزایای متعددی است، از جمله:

 • دسترسی به نیروی کار متخصص با تحصیلات عالی

از مزایای کلیدی شرکت در برنامه سرمایه گذاری کانادا، دسترسی داشتن به نیروی کار با تحصیلات عالی در این کشور است. کانادا با تاکید زیاد بر آموزش، یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد افراد تحصیل‌کرده در مقاطع دانشگاهی را دارد. این بدان معنی است که کسب و کارهای کانادایی به مجموعه‌ای از کارگران ماهر و آگاه دسترسی دارند، در نتیجه جذب استعدادهای برتر و ایجاد یک تیم قوی را آسان‌تر می‌کند.

 • دارای فضای سیاسی و اقتصادی باثبات

کانادا علاوه بر نیروی کار ماهر، فضای سیاسی و اقتصادی باثباتی نیز دارد. این کشور دارای سابقه طولانی ثبات سیاسی است و به طور مداوم در شاخص‌های جهانی برای آزادی اقتصادی در رتبه‌های بالایی قرار گرفته است. این امر کانادا را به مقصدی جذاب برای مشاغلی تبدیل می‌کند که به دنبال ایجاد سهمی در بازاری با ثبات و قابل اعتماد هستند.

 • نرخ‌های مالیات رقابتی

یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری کانادا، نرخ رقابتی مالیات این کشور است. در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته، کانادا بار مالیاتی نسبتاً کمی را برای کسب و کارها ارائه می‌دهد که کار و کسب سود را آسان‌تر می کند. علاوه بر این، کانادا برنامه‌های تشویقی متنوع و اعتبار مالیاتی دارد که برای سرمایه گذاری در صنایع یا مناطق خاصی از کشور طراحی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه مالیات در کانادا مراجعه کنید.

 • زیرساخت‌ها و سیستم‌های حمل‌ونقل قوی

کانادا همچنین دارای زیرساخت‌ها و سیستم حمل‌ونقل قوی با بزرگراه‌ها، راه‌آهن‌ها، فرودگاه‌ها و بنادر است. این امر حمل و نقل کالا و مواد را در سراسر کشور و سراسر جهان آسان می‌کند و تضمین می‌کند که مشاغل به بازار جهانی دسترسی دارند.

 • جامعه‌ای متنوع و چندفرهنگی

در نهایت، جامعه متنوع و چندفرهنگی کانادا مزیت دیگری برای سرمایه گذاران است. با جمعیتی که شامل افرادی از سراسر جهان می‌شود، مشاغل کانادایی به طیف گسترده‌ای از دیدگاه‌ها و ایده‌ها دسترسی دارند. این می‌تواند منجر به نوآوری و فرصت‌های جدید برای رشد و گسترش شود.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

در حالی که کانادا به طور کلی یک مقصد پایدار و جذاب برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می‌شود، معایبی هم در آن وجود دارد که باید در نظر گرفت. این معایب شامل موارد زیر هستند:

 • یکی اندازه نسبتا کوچک بازار کانادا در مقایسه با سایر اقتصادهای بزرگ است که می تواند فرصت های رشد را برای مشاغل محدود کند.
 • علاوه بر این، محیط پیچیده نظارتی می‌تواند فعالیت و رقابت موثر را برای شرکت‌ها چالش‌برانگیز کند.
 • یکی دیگر از معایب احتمالی وابستگی کشور به منابع طبیعی است که می‌تواند اقتصاد را در برابر نوسانات قیمت کالاها آسیب پذیر کند.
 • در نهایت، موقعیت جغرافیایی کانادا می‌تواند دسترسی به بازارهای جهانی، به ویژه در آسیا و خاورمیانه را دشوارتر کند.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، شرایط خاصی وجود دارد که باید رعایت شود. این شرایط عبارتند از:

 • سرمایه گذاری: باید سرمایه‌گذاری قابل توجهی در یکی از برنامه‌های سرمایه گذاری کانادا که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، انجام دهید. حداقل مقدار سرمایه گذاری مورد نیاز بسته به برنامه متفاوت است، اما معمولاً از 150 هزار دلار کانادا تا 800 هزار دلار کانادا متغیر است.
 • دارایی خالص: باید حداقل 1.6 میلیون دلار کانادا دارایی خالص داشته باشید. البته این مبلغ ممکن است برای برخی از برنامه‌ها بیشتر باشد.
 • تجربه: باید تجربه کسب و کار یا مدیریت داشته باشید. برخی از برنامه‌ها ممکن است به حداقل تعداد سال تجربه نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است سابقه کار مرتبط بیشتری درخواست کنند.
 • مهارت زبان: شما باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی، دو زبان رسمی کانادا، مسلط باشید. ممکن است لازم باشد مدرک زبان معتبر هم ارائه دهید.
 • گواهی پزشکی و امنیتی: شما و اعضای خانواده‌تان که متقاضی اقامت هستند باید تحت معاینه پزشکی قرار گرفته و گواهی امنیتی دریافت کنید.
 • برآوردن شرایط خاص برنامه: برنامه‌های سرمایه‌گذاری متفاوتی در دسترس است و هر برنامه ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشد. به عنوان مثال، برخی از برنامه‌ها ممکن است از شما بخواهند که در نوع خاصی از کسب و کار یا در منطقه خاصی از کانادا سرمایه گذاری کنید. در ادامه شرایط خاص هر روش را بررسی کرده‌ایم.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری فرآیندی پیچیده است و باید با یک وکیل یا مشاور مهاجرتی مجرب مشورت کنید تا مطمئن شوید که تمامی شرایط را برآورده کرده و بهترین شانس موفقیت را دارید. فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید، تا ما راهنمای شما باشیم…

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

خبر خوب: اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است! برنامه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا این امکان را به متقاضیان می‌دهند که یک کسب‌وکار نوآورانه در کانادا ایجاد کنند و به واسطه آن، برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهند. البته لازم به ذکر است که برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری، فرد باید یک تعهدات مربوط به اقامت را انجام دهد، یعنی برای حداقل 730 روز در یک دوره پنج ساله در خاک کانادا، اقامت داشته باشد.

قبلا اقامت دائم کانادا از دو طریق برای سرمایه‌گذاران امکان پذیر بود: سرمایه‌گذاری فدرال و دیگری سرمایه‌گذاری استانی. از سال 2014، برنامه سرمایه‌گذاری فدرال کانادا، از سمت دولت کانادا به‌طور کامل بسته شد. دلیل آن هم این بود که این برنامه در دراز مدت برای کشور کانادا، سود چندانی نداشت. پس از آن اداره مهاجرت کانادا، لاین استارتاپ را جایگزین این روش کرد. در ادامه این روش را توضیح داده‌ایم.

6 روش پرمتقاضی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

اکنون دولت کانادا، روش‌های متنوعی برای سرمایه‌گذاری در این کشور تدارک دیده است. هرکدام از این 6 روش را به صورت خلاصه در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

نوع روش سرمایه‌گذاریسرمایه مورد نیاز (دلار کانادا)مدرک زبانامکان اخذ اقامت دائم
سرمایه‌گذاری استانی500 تا 600 هزارCLB 4
ویزای استارتاپ کانادا100 تا 200 هزارCLB 5
ویزای کارآفرینی کانادا250 تا 350 هزارCLB 5
ثبت شرکت در کانادا100 تا 200 هزارCLB 5درصورت اقدام از طریق کارآفرینی
خرید بیزینس در کانادا150 تا 350 هزارCLB 4پس از یک سال
ویزای خوداشتغالی کانادا100 تا 200 هزارCLB 5

با این توضیح مختصر، اگر هرگونه سوالی دارید، فرم زیر را پر کنید و منتظر تماس مشاورین متخصص ما باشید. اما در ادامه هم همراه با ما باشید، تا درباره هر روش توضیحات کامل‌تری ارائه کنیم.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

روش اول: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی (PNP)

یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم کشور کانادا سرمایه‌گذاری استانی است که چندین استان این برنامه را اجرا می‌کنند و شرایط آنها متفاوت است. هر استان کانادا با توجه به نیازهای کاری خود همه‌ساله با ارایه برنامه سرمایه گذاری کانادا که در حقیقت نوعی پیشنهاد محسوب می‌شوند، مهاجران را برای زندگی و کار پذیرش می‌کند.

کشور کانادا، از این طریق هم نرخ بیکاری خود را کاهش می‌دهد و پس از آن‌هم رشد اقتصادی به‌دست می‌آورد. متقاضیان در صورت داشتن مدارک و شرایط تعیین شده هر استان می‌توانند برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنند. در صورت پذیرش هم می‌توانند با خانواده به طور دائم در این کشور اقامت داشته و از مزایای تحصیل، خدمات بهداشتی و درمانی و … بهره‌مند شوند. در جدول زیر می‌توانید نگاه کلی به سرمایه‌گذاری استانی کانادا داشته باشید:

استانمبلغ سرمایه گذاریمدرک زبانسابقهسایر توضیحات
بریتیش کلمبیا600 هزار دلار کاناداCLB 53 سال سابقه مدیریت
یا 4 سال سابقه مالکیت کسب و کار در 10 سال گذشته
ایجاد حداقل یک شغل برای شهروند بومی یا مقیم دائم کانادا
انتاریو600 هزار دلار کاناداCLB 52 سال سابقه مدیریت
یا مالکیت کسب و کار در 5 سال گذشته
دارای محدودیت سنی 64-25
ساسکاچوان500 هزار دلار کاناداCLB 5سابقه 3 سال مدیریت در 10 سال اخیرمالکیت یک‌سوم کسب‌وکار راه‌اندازی شده در ساسکاچوان
محدودیت سنی 55-21
کبک2 میلیون دلار کاناداعدم نیاز به مدرک زباندارای حداقل 2 سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشته-
آلبرتا500 هزار دلار کانادا-داشتن مهارت کشاورزی و ارائه مدارک آنقبولی در مصاحبه
پرنس ادوارد600 هزار دلار کاناداCLB 4دارای سابقه مدیریتقبل از ورود و سرمایه‌ گذاری به پرنس ادوارد باید طی دو سال اخیر از آن دیدن کرده باشد
نیوبرانزویک 100 هزار دلار کاناداCLB 5دارای 3 سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشتهدارای حداقل مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم
نوااسکوشیا500 هزار دلار کاناداCLB 5سابقه 3 سال مدیریت و مالکیت یک‌سوم کسب‌وکار در 5 سال گذشته یا سابقه 5 سال مدیریت در 10 سال گذشتهمحدودیت سنی با حداقل 21 سال

بریتیش کلمبیا و کبک شهرت بیشتری نسبت به سایر استان‌ها دارند. رشد اقتصادی بالا در بریتیش کلمبیا و شرایط آسان اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری استانی در کبک باعث توجه بیشتر مهاجران به این دو استان شده است. اطلاعات کامل‌تر درباره سرمایه‌گذاری استانی کانادا، که یکی از راه‌های رسیدن به پاسپورت کانادا است را در مطلب زیر بخوانید:

روش دوم: مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

اول به این آمارها دقت کنید:

 • کانادا از نظر جایگاه جهانی راه اندازی کسب و کارها در سال 2021 رتبه سوم دنیا را دارد
 • متقاضیان دریافت اقامت دائم کانادا با استارتاپ از 55 مورد در سال 2015 به بیش از 600 مورد در سال 2020 رسیده است
 • در سال 2019 بیش از 80 درصد از افرادی که شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا را داشته‌اند موفق به اخذ این ویزا شده‌اند

تمام این آمارها و آمارهای مشابه نشان می‌دهد با وجود افزایش تعداد متقاضی، با توجه به افزایش شدید ظرفیت برای اعطای ویزای استارتاپ کانادا، تعداد افراد بیشتری موفق به گرفتن این نوع ویزا شده‌اند.

بسیار خب! حالا در قالب چند پرسش و پاسخ، ویزای استارتاپ کانادا را بررسی کنیم:

سرمایه گذاری در کانادا با استارتاپ

راه‌اندازی استارتاپ در کانادا، یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

یک روش مطمئن و پرمتقاضی برای اخذ اقامت کانادا. ویزای استارتاپ کانادا از بهترین و تازه‌ترین شیوه‌هایی که اداره مهاجرت کانادا تدارک دیده تا صاحبان کسب و کارها و کسانی که ایده‌های نو و با پتانسیل بالا دارند را جذب کند.

کانادا می‌خواهد با این کار از طرح‌ها و ایده‌های نو که به اقتصاد کانادا و رشد بیشتر آن کمک می‌کنند، حمایت کند. کسب و کارهای نوپایی که متقاضیان استارتاپ کانادا راه اندازی می‌کنند، عموماً در حوزه تکنولوژی است، اما می‌تواند در حوزه‌های دیگر هم باشد! لیست استارتاپ های موفق کانادا را می‌توانید ببینید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چیست؟

برای اخذ اقامت استارتاپ کانادا شرایط زیر را در نظر بگیرید:

 • مدرک زبان انگلیسی: آزمون‌های IELTS General, CELPIP General و حداقل نمره CLB 5
 • یا مدرک زبان فرانسه: آزمون‌های TEF CANADA, TCF CANADA و حداقل نمره NCLC 5
 • سرمایه اولیه برای استارتاپ و تمکن مالی کافی برای زندگی حداقل به مدت 6 ماه!
 • و در آخر یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزا استارت آپ کانادا، اثبات کسب و کار و جذب اعتماد یکی از سازمان‌های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا است!
از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

مراحل مهاجرت از طریق استارتاپ به کانادا به صورت خلاصه:

سؤالات دیگری هم در مورد ویزای استارتاپ کاناد پیش می‌آید مثل:

 • مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چه مدارکی می‌خواهد؟
 • مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چقدر هزینه دارد؟

اگر اطلاعات بیشتر و کامل‌تری در مورد هزینه‌های ویزای استارتاپ کانادا و سایر شرایط می‌خواهید، به این مقاله سر بزنید:
حتما بخوانید: ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

روش سوم: مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

از قنادی و تعمیرگاه خودرو گرفته تا شرکت تولید محتوا و برنامه نویسی و طراحی سایت! صاحب تقریباً هر بیزینس و کسب و کار و شرکتی که باشید، می‌توانید با اقدام به ثبت شرکت در کانادا، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

اگر بتوانید در کشور کانادا شرکت یا کسب و کار ثبت کنید و خود مدیریتش را بر عهده بگیرید، آن وقت شانس شما برای دریافت ویزای کانادا افزایش خواهد یافت. خب!

حالا ویزای کار کانادا از طریق ثبت شرکت چطور دریافت می‌شود؟

در این نوع ویزا که به آن owner operator هم گفته می‌شود، به عنوان متقاضی باید اول یک واحد تجاری یا شرکت را در کانادا راه اندازی کنید!

بعد به اداره کانادا اعلام کنید که حضورتان برای مدیریت این واحد تجاری ضروری است! اگر با روش‌های که در مقاله ثبت شرکت در کانادا، به طور کامل گفته‌ایم، بتوانید اداره کار کانادا را قانع کنید، برایتان نامه LMIA صادر می‌شود.

با این نامه، می‌توانید به اداره مهاجرت کانادا، درخواست ویزای کاری بدهید. در صورت تأیید، ویزای برایتان صادر می‌شود.

اگر متأهل باشید، همسرتان هم می‌تواند درخواست ویزای کاری کند و فرزندان زیر 18 سالتان هم می‌توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند. شما فقط اجازه دارید برای واحد تجاری خود کار کنید اما ویزای همسرتان از نوع Open Work Permit است و به او اجازه می‌دهد که تقریباً برای هر کارفرمایی کار کند.

سرمایه گذاری در کانادا با خرید بیزینس

با خرید یک بیزینس آماده در کانادا، سرمایه‌گذاری در این کشور را آغاز کنید

روش چهارم: مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

شاید این روش را تقریباً بتوان با روش قبلی مقایسه کرد. منتها به جای ثبت شرکت، یک واحد تجاری یا کسب و کار را می‌خرید!

خرید بیزینس یکی از روش‌های متداول و مرسوم اخذ اقامت و سرمایه‌گذاری در کانادا است. در این روش، به عنوان متقاضی می‌توانید ویزای Work Permit کانادا را با خرید یک کسب‌وکار در کانادا به دست آورید، سپس برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست بدهید.

البته برای خرید یک بیزینس در کانادا باید پول کافی حداقل 100 هزار دلاری داشته باشید! در مقاله راهنمای کامل خرید بیزینس در کانادا می‌توانید مطالعه کنید که چطور با خرید کسب و کار، اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنید.

هرچه سؤال در ذهنتان هست، پاسخش را برایتان نوشته‌ایم…!

با پول یک خانه معمولی در ایران.....

در کانادا کسب‌وکار بخرید، اقامت دائم بگیرید!

روش پنجم: مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

در مورد ویزای هنرمندان و ورزشکاران چیزی شنیده‌اید؟ کافی است مهاجرت رامبد جوان را به یاد بیاورید. البته که آن مهاجرت به دلایلی دیگر جنجالی شد، اما این نوع ویزا، در بین ورزشکاران و هنرمندان مختلف، روشی مرسوم برای اقامت در کانادا است.

برنامه خوداشتغالی نام دیگر ویزایی است که معمولاً هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری می‌گیرند و با آن به کانادا مهاجرت می‌کنند.

اینکه چطور این ویزا را دریافت کنید، به صورت کامل در مقاله ویزای خوداشتغالی کانادا بررسی شده است. اما اجازه بدهید اینجا هم مختصری از ویزای خوداشتغالی ارائه کنیم.

اگر به فعالیت‌های ورزشی، هنری و فرهنگی مشغول هستید، می‌توانید ویزای خوداشتغالی یا همان self-employed دریافت کنید. مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای هنرمندان کانادا و ویزای ورزشکاران کانادا را بخوانید. شاید شامل حال شما هم شد!

 • دست کم 2 سال سابقه کار حرفه‌ای در مشاغل فرهنگی و هنری در 5 سال گذشته داشته باشید
 • برای حضور فعال در برنامه‌های ورزشی و فرهنگی-هنری در کانادا علاقه و توانایی بالا داشته باشید
 • حداقل 35 نمره از 100 نمره‌ای که در سیستم امتیازبندی خود اشتغالی هست را بگیرید
 • تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا حداقل برای 6 ماه را داشته باشید

و اطلاعات کامل‌تری که در لینک بالا می‌توانید بخوانید!

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

روش ششم: سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

 • روحیه کارآفرینی دارید؟
 • در ایران کارآفرینی کرده‌اید؟
 • می‌توانید به اقتصاد یک کشور کمک کنید؟
 • توان ایجاد یک کسب و کار را دارید؟

شما شایسته‌ی دریافت ویزای کانادا از طریق کارآفرینی هستید! دولت کانادا هم عاشق کسانی است که بتوانند در این کشور با کارآفرینی و ایجاد اشتغال به رشد و توسعه اقتصادی کمک کنند.

هم حمایت‌های معنوی در راه است و هم حمایت‌های مادی، به شرط اینکه شرایط لازم را فراهم و در کانادا کارآفرینی کنید. البته به این موضوع درباره ویزای سرمایه گذاری کانادا توجه کنید:

با توجه به میزان سرمایه گذاری، شرایط و محدودیت‌هایی برای شما به عنوان کارآفرین وجود دارد. ضمن اینکه:

برای مرکز استان و شهرهای بزرگ علاوه بر اینکه کسب و کار شما باید متناسب با آن شهر باشد، مبلغ سرمایه گذاری شما نیز باید بیشتر باشد. علاوه براین، جدا از میزان سرمایه‌گذاری دو سال فرصت دارید ثابت کنید که طرح شما به رشد اقتصادی کانادا کمک می‌کند.

در صورتی که طی دو سال باعث ایجاد شغل نشود و کمکی به رشد اقتصادی کانادا نکند، بر اساس قوانین تعیین شده احتمال مصادره اموال شما نیز وجود خواهد داشت!

خب! حالا چند مورد از مهم‌ترین شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی را با هم بررسی کنیم:

 • باید دستکم 100 هزار دلار داشته باشید که به طور قانونی بدست آورده‌اید
 • باید تجربه بیزنسی کافی داشته باشید
 • شما یا اعضای خانواده نباید به دلایل پزشکی یا امنیتی غیرقابل قبول شناخته شوید.

روش هفتم: مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

در حال حاضر هیچ برنامه مهاجرتی برای اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک،  چه املاک مسکونی، چه تجاری و چه صنعتی وجود ندارد. توصیه می‌شود که نسبت به این موضوع هوشیار باشید و فریب برخی از افراد کلاهبردار و سودجو را نخورید.

می‌توانید از طریق سایر روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، اقامت این کشور را به راحتی بگیرید.

سرمایه‌گذاری در کانادا

سرمایه‌گذاری در کانادا

در یکی از ده اقتصاد برتر جهان سرمایه‌گذاری کنید، نگران نباشید، غیرممکن نیست؛ حتما به این پادکست ویژه گوش کنید!

بهترین روش سرمایه گذاری کانادا

برای معرفی بهترین روش سرمایه گذاری کانادا، باید شرایط متقاضی به‌طور کامل ارزیابی شود. تمام روش‌های که در این مطلب به آن اشاره کردیم، می‌توانند بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا باشند. با این توضیح مشخص است که نمی‌توانیم یک روش را به عنوان بهترین معرفی کنیم.

اما اگر خودتان می‌خواهید شرایط‌تان را برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بسنجید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • اگر سابقه مدیریت در ایران و سابقه مالکیت کسب‌وکار دارد: سرمایه گذاری استانی
 • اگر طرح تجاری و یا ایده‌های نو دارید که به رشد اقتصاد کانادا کمک می کند، سرمایه گذاری از طریق استارتاپ
 • اگر صاحب بیزینس هستید و می‌خواهید آن کسب‌وکار را به کانادا منتقل کنید، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • اگر تمکن مالی خوبی دارید و می‌توانید یک کسب‌وکار آماده در کانادا خریداری کنید، سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس
 • اگر هنرمند یا ورزشکار حرفه‌ای هستید، سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی
 • اگر کارآفرین هستید و می‌توانید برای چند شهروند کانادایی اشتغال‌زایی کنید، سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

ذکر این نکته ضروری است که این برنامه‌ها دارای شرایط و محدودیت‌های خاصی هستند و دریافت مشاوره از یک وکیل یا مشاور مهاجرتی واجد شرایط می‌تواند در تعیین بهترین گزینه مفید باشد. علاوه بر این، تصمیمات سرمایه گذاری باید با در نظر گرفتن دقیق ریسک و سود بالقوه گرفته شود. به‌همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم، با پر کردن فرم زیر، منتظر تماس مشاورین ما باشید و تمامی سوالات خود را از آن‌ها بپرسید:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت، بسته به برنامه سرمایه‌گذاری که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. اما با یک حساب سرانگشتی حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا  150,000 و حداکثر 800,000 دلار کانادا است. بالاتر هر روش را به طور دقیق زیر ذره‌بین بردیم. اما با نگاهی به موارد زیر هم می‌توانید مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا را تخمین بزنید:

 • برای تعیین سرمایه‌گذاری از یک گروه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر کانادایی، باید حداقل 200 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید.
 • برای درخواست شهروندی، سرمایه‌گذار باید 1200000 دلار کانادا (945000 دلار) با بهره صفر به مدت پنج سال سرمایه گذاری کند.
 • برای دریافت اقامت دائم کانادا به عنوان یک کارآفرین یا سرمایه گذار خارجی، باید بین 250 هزار دلار کانادا تا 350 هزار دلار سرمایه گذاری کنید.

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا چقدر است؟

در کنار مبلغی که برای سرمایه‌گذاری در کانادا باید، هزینه کنید، یک سری هزینه‌های جانبی برای اخذ ویزا و اقامت هم خواهید داشت. در جدول زیر ابتدا هزینه‌های مشترک در تمامی روش‌های مهاجرت به کانادا را مشاهده می‌کنید و پس از آن جدول هزینه اخذ ویزا برای روش‌های سرمایه‌گذاری را می‌بینید:

فاکتور هزینهمبلغ (دلار کانادا)
پرداخت هزینه اجازه الکترونیکی سفر (آتوریزیشن)7
حق اقامت دائم512
هزینه انگشت‌نگاری (هر نفر)85
هزینه انگشت‌نگاری برای 2 نفر یا بیشتر170
هزینه انگشت‌نگاری گروهی (3 نفر یا بیشتر)255
هزینه برنامه‌های سرمایه‌گذاری کاناداهزینه (دلار کانادا)
بررسی پرونده مهاجرت + هزینه حق اقامت دائم2140
بررسی پرونده مهاجرت1625
بررسی پرونده مهاجرت همسر + هزینه حق اقامت دائم همسر1365
بررسی پرونده مهاجرت همسر (بدون حق اقامت دائم)850
بررسی پرونده مهاجرت فرزند (1 فرزند)230

توجه داشته باشید، بسته به روشی که برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا انتخاب می‌کنید، این مبالغ ممکن است، متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه‌ها توصیه می‌کنیم با وکیل مهاجرت به کانادا مشورت کنید. درضمن حتماً به کامنت‌های این مطلب هم دقت کنید! دوستان سؤالات زیادی پرسیدند که احتمالاً می‌تواند سؤال شما هم باشد. همه کامنت‌ها را دقیق و کامل پاسخ داده‌ایم…!

معرفی صنایع پرطرفدار و سودآور برای سرمایه گذاری در کانادا

صنایع مختلفی در کانادا توجه سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جلب کرده‌اند. در ادامه برخی از محبوب‌ترین صنایع برای سرمایه‌گذاری را مشاهده می‌کنید:

 • فناوری: کانادا به دلیل داشتن شرکت‌هایی که در توسعه نرم افزار، هوش مصنوعی، بیوتکنولوژی و فناوری پاک تخصص دارند، دراین حوزه بسیار پر رونق است. همچنین صنعت فناوری در کانادا به سرعت در حال رشد است و سرمایه‌گذاران می‌توانند فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوآور و نوظهور پیدا کنند.
 • انرژی: کانادا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت و گاز طبیعی در جهان است. این کشور همچنین تولید برق آبی و هسته‌ای قابل توجهی دارد. در نتیجه، بخش انرژی هم می‌تواند یک صنعت محبوب برای سرمایه‌گذاران است.
 • خدمات مالی: بخش بانکداری و خدمات مالی کانادا یکی از قوی‌ترین بخش‌ها در جهان است. بانک‌های بزرگ این کشور سابقه طولانی در ثبات و سودآوری دارند که آنها را به گزینه‌ای محبوب برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است.
 • املاک و مستغلات: بازار املاک و مستغلات کانادا در سال‌های اخیر قوی بوده است و قیمت‌ها همواره در حال افزایش است. سرمایه‌گذاران می‌توانند فرصت‌هایی را در املاک تجاری و مسکونی و همچنین در صندوق‌های سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REIT) بیابند.
 • مراقبت‌های بهداشتی: کانادا دارای سیستم مراقبت‌های بهداشتی قوی است و صنعت مراقبت‌های بهداشتی به سرعت در حال رشد است. شرکت‌های متخصص در داروسازی، دستگاه‌های پزشکی و خدمات مراقبت‌های بهداشتی در بین سرمایه‌گذاران محبوب هستند.

در کل، صنایع زیادی در کانادا وجود دارد که برای سرمایه‌گذاران محبوب هستند. هر صنعت ویژگی‌ها و ریسک‌های خاص خود را دارد، بنابراین برای سرمایه‌گذاران مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری، بررسی و تحقیق لازم را انجام دهند.

سخن پایانی

اگر کارآفرین هستید یا به‌فکر سرمایه گذاری در خارج هستید، کانادا بهترین کشور برای شماست. این ادعای ما نیست، ادعای بسیاری از موسسات و سازمان‌های بین‌المللی مانند OECD است. با سرمایه‌گذاری در این کشور همچنین می‌توانید اقامت کانادا را بگیرید. یعنی یک تیر و دو نشان. روش‌های مختلفی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها و شرایط اخذ هر کدام را در این مطلب توضیح دادیم.

سؤالات متداول:

به طور کلی می‌توان این 6 روش را برای سرمایه گذاری در کانادا عنوان کرد:
 • سرمایه‌گذاری استانی
 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه‌گذاری از طریق استارتاپ
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید بیزینس
 • سرمایه‌گذاری از طریق خوداشتغالی

بهترین روش وجود ندارد! بسته به شرایط شما و فاکتورهای زیادی که باید در نظر گرفت، بهترین روش برای هرکسی فرق دارد. این چطور تعیین می‌شود؟ با ثبت شماره و نام شما در فرم ارزیابی مهاجرت! با شما تماس می‌گیریم و بهترین روش را با کمک خودتان انتخاب می‌کنیم. از لحظه شروع تا اخذ اقامت در کانادا کنارتان هستیم!

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری با توجه به روش و شرایط متفاوت است.

در روش استارتاپ، اگر سرمایه‌گذاری از طریق صندوق سرمایه‌گذاری کانادایی تعیین شده باشد، باید حداقل 200 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید.
اگر سرمایه‌گذاری از یک گروه سرمایه‌گذار فرشته* کانادایی تعیین شده باشد، باید حداقل 75 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید.

*سرمایه‌گذار فرشته سرمایه‌گذاری است که سرمایه شرکت‌های نوپا را تأمین می‌کند.

بله. پس از مهاجرت به کانادا، در صورت نداشتن مشکلات اقامتی و مهاجرتی، پس از مدتی می‌توانید درخواست اقامت دائم دهید.

خیر! خرید ملک در کانادا از گزینه‌های اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری نیست.

محدودیت سنی خیر، ولی سن می‌تواند یک فاکتور برای امتیازگیری باشد. سن خیلی بالا می‌تواند باعث کاهش امتیاز شود.

بله، پس از تأیید و اخذ ویزای سرمایه‌گذاری خود در کانادا، می‌توانید همسر و فرزندان زیر 22 سال خود را با خود همراه کنید. البته این مورد باتوجه به شرایط استان‌هایی که این ویزا را برای‌تان صادر می‌کنند، متفاوت است. در مشاوره با پارسی کانادا، این موارد را به شما گوشزد خواهیم کرد!

ویزای کارآفرینی کانادا یکی از انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا است که شرایط خاص خود را دارد. اطلاعات بیشتر در این باره را در مطلب “ویزای کارآفرینی کانادا” مطالعه کنید.


آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال