موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای سرمایه گذاری کانادا | ویزای سرمایه گذاری، به منظور جذب سرمایه خارجی و طرح های کسب و کار مردم، با ارایه حق اقامت و شهروندی به متقاضیان واجد شرایط آن اعطا می شود . ویزای سرمایه گذاری، همچنین با عنوان های برنامه سرمایه گذاری و یا ویزای طلایی نیز شناخته می شود. در حالی که چندین کشور از جمله کانادا در حال حاضر به سرمایه گذاران حق اقامت و یا در ازای سرمایه گذاری حق اقامت می دهند، این مفهوم نسبتا جدید است و تنها در سال 2006 مورد توجه قرار گرفت.
اگر مدیر یا تاجری هستید که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری را دارید، دولت‌ های فدرال و استانی کانادا، برنامه‌ های متعددی تدارک دیده ‌اند که می ‌توانید از طریق آن ها مسیر مهاجرت به کانادا را طی کنید. کانادا قصد دارد از طریق برنامه‌ های مهاجرت تجاری و سرمایه ‌گذاری و کارآفرینی، افرادی که توانایی قابل توجهی برای کمک به اقتصاد کانادا دارند، به این کشور جذب نماید. این برنامه‌ ها با هدف توسعه ی اقتصادی و بهبود بازار کار کشور از طریق جذب سرمایه‌ گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال در خارج از کانادا که دارای سرمایه ی کافی برای فعالیت اقتصادی، بینش قابل توجه در کسب و کار و مهارت‌ های کارآفرینی هستند، ارایه می ‌شوند.

ویژگی های منحصر به فرد ویزای سرمایه گذاری کانادا

  • امکان تبدیل ویزای سرمایه گذاری به اقامت دائم (با توجه به نوع سرمایه گذاری)
  • در ویزای سرمایه گذاری، نیازی به ارایه تحصیلات و مدارک زبان نیست.
  • اعطای ویزای تحصیلی به فرزندان و امکان اشتغال به کار همسر.
  • دریافت ویزا برای همسر و فرزندان زیر 21 سال.
  • ویزای سرمایه گذاری در مدت زمان حدود شش ماه صادر می شود.

سرمایه گذاری در کانادا به سه روش تقسیم می شود . این روش ها عبارتند از:

سرمایه گذاری کبک و امتیازات آن:

در روش سرمایه گذاری کبک ، فرد متقاضی باید حداقل سرمایه ۲ میلیون دلار کانادایی یا معادل آن به نرخ رسمی را به صورت ملک یا پول نقد و سهام در اختیار داشته باشد.

بازگشایی برنامه ی سرمایه گذاری استان مانیتوبا:

استان مانیتوبا در تاریخ ۱۸ می ۲۰۱۸، اعلام کرده است که برنامه ی سرمایه گذاری این استان مجددا بازگشایی شده است. برنامه ی سرمایه گذاری استان مانیتوبا (BIS) با هدف جذب سرمایه گذاران تجاری واجد شرایط و کارآفرینانی که قصد خرید و یا شروع یک بیزینس در استان مانیتوبا را دارند، به وجود آمده است.

سرمایه گذاری در جزیره ی پرینس ادوارد:

برنامه های تجاری و سرمایه گذاری جزیره ی پرینس ادوارد برای مدیران با تجربه در امور تجارت و سرمایه گذاری و همچنین کارآفرینانی که دارای مهارت های مدیریتی قوی هستند، مناسب می باشد.

در صورتی که شما قصد دارید به عنوان سرمایه گذار وارد کشور کانادا شوید و ویزای اقامت دائم دریافت کنید، باید از شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا مطلع باشید تا بتوانید بهترین و آسان ترین روش سرمایه گذاری را انتخاب نمایید. همین حالا با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما به صورت رایگان به شما مشاوره دهند.