موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای سرمایه گذاری کانادا | ویزای سرمایه گذاری، به منظور جذب سرمایه خارجی و طرح های کسب و کار مردم، با ارایه حق اقامت و شهروندی به متقاضیان واجد شرایط آن اعطا می شود . ویزای سرمایه گذاری، همچنین با عنوان های برنامه سرمایه گذاری و یا ویزای طلایی نیز شناخته می شود. در حالی که چندین کشور از جمله کانادا در حال حاضر به سرمایه گذاران حق اقامت و یا در ازای سرمایه گذاری حق اقامت می دهند، این مفهوم نسبتا جدید است و تنها در سال 2006 مورد توجه قرار گرفت.
اگر مدیر یا تاجری هستید که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری را دارید، دولت‌ های فدرال و استانی کانادا، برنامه‌ های متعددی تدارک دیده ‌اند که می ‌توانید از طریق آن ها مسیر مهاجرت به کانادا را طی کنید. کانادا قصد دارد از طریق برنامه‌ های مهاجرت تجاری و سرمایه ‌گذاری و کارآفرینی، افرادی که توانایی قابل توجهی برای کمک به اقتصاد کانادا دارند، به این کشور جذب نماید. این برنامه‌ ها با هدف توسعه ی اقتصادی و بهبود بازار کار کشور از طریق جذب سرمایه‌ گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال در خارج از کانادا که دارای سرمایه ی کافی برای فعالیت اقتصادی، بینش قابل توجه در کسب و کار و مهارت‌ های کارآفرینی هستند، ارایه می ‌شوند.

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

ویژگی های منحصر به فرد ویزای سرمایه گذاری کانادا

  • امکان تبدیل ویزای سرمایه گذاری به اقامت دائم (با توجه به نوع سرمایه گذاری)
  • در ویزای سرمایه گذاری، نیازی به ارایه تحصیلات و مدارک زبان نیست.
  • اعطای ویزای تحصیلی به فرزندان و امکان اشتغال به کار همسر.
  • دریافت ویزا برای همسر و فرزندان زیر 21 سال.
  • ویزای سرمایه گذاری در مدت زمان حدود شش ماه صادر می شود.

سرمایه گذاری در کانادا به سه روش تقسیم می شود . این روش ها عبارتند از:

سرمایه گذاری کبک و امتیازات آن:

در روش سرمایه گذاری کبک ، فرد متقاضی باید حداقل سرمایه ۲ میلیون دلار کانادایی یا معادل آن به نرخ رسمی را به صورت ملک یا پول نقد و سهام در اختیار داشته باشد.

بازگشایی برنامه ی سرمایه گذاری استان مانیتوبا:

استان مانیتوبا در تاریخ ۱۸ می ۲۰۱۸، اعلام کرده است که برنامه ی سرمایه گذاری این استان مجددا بازگشایی شده است. برنامه ی سرمایه گذاری استان مانیتوبا (BIS) با هدف جذب سرمایه گذاران تجاری واجد شرایط و کارآفرینانی که قصد خرید و یا شروع یک بیزینس در استان مانیتوبا را دارند، به وجود آمده است.

سرمایه گذاری در جزیره ی پرینس ادوارد:

برنامه های تجاری و سرمایه گذاری جزیره ی پرینس ادوارد برای مدیران با تجربه در امور تجارت و سرمایه گذاری و همچنین کارآفرینانی که دارای مهارت های مدیریتی قوی هستند، مناسب می باشد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا

روش های مهاجرت به کشور کانادا بسیار متفاوت است و متقاضیان می توانند بنابر توانایی شان، تخصص و مهارتی که دارند و یا از طریق اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنند. یکی از روش‌های مرسوم برای مهاجرت به کشور کانادا روش سرمایه گذاری می باشد. دولت کانادا برای افرادی که به دنبال این هستند که در این کشور سرمایه گذاری کرده به گونه‌ای از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری و یا کارآفرینی به گونه ای به اقتصاد کانادا کمک کنند و از این طریق اقامت کانادا را اخذ کنند شرایط امنی را فراهم آورده است که افراد بتوانند با خیال راحت بدون ترس از دست رفتن سرمایه شان این کار را انجام دهند. بنابر آماری که از بانک جهانی در خصوص شرایط عمومی سرمایه گذاری در کانادا موجود است، کانادا در زمره کشورهایی قرار دارد که امنیت کافی برای سرمایه‌گذاری در آن موجود است.

برای اخذ اقامت از طریق ویزای سرمایه گذاری نیازی به ارائه مدرک زبان و یا هیچ گونه مدرک تحصیلی نخواهید داشت و البته محدودیت سنی نیز برای این روش وجود ندارد و تمامی تاجران و یا بازرگانانی که علاقه مند به انجام این کار هستند می توانند اقدام به سرمایه گذاری در کانادا کنند. از این طریق شما می توانید به هدف خود که همان مهاجرت به کانادا می باشد رسیده و کشور کانادا نیز موفق به جذب کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی شده است که با سرمایه کافی به بازار کار کانادا کمک کرده و همچنین اقتصاد این کشور را تحت تاثیر قرار می دهند.

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

اما چرا باید در کانادا سرمایه گذاری کرد؟

سرمایه گذاری در این کشور فرایند آسانی را در پیش دارد و همچنین افراد می توانند درآمدهای بسیار بالایی را در ازای پولی که سرمایه گذاری می‌کنند به دست آورند. همچنین در بازار کار این کشور ریسک از دست دادن سرمایه بسیار پایین می باشد. در واقع سرمایه‌گذاران همواره به این فکر هستند که چگونه سود دریافتی خود را افزایش داده و در ازای آن هزینه های فعالیت های اقتصادی خود را کاهش دهند و این امور در کانادا امکان پذیر است. کانادا با توجه به اینکه به بازار غیر موازی دسترسی داشته و همچنین فضای مالیاتی شکست ناپذیری را دارد منجر به رشد دارایی سرمایه گذاران خواهد شد.

کشور کانادا از ثبات سیاسی بالایی برخوردار است و همچنین نحوه بانک داری در این کشور مطلوب بوده و نرخ فساد بسیار پایین است است و با توجه به اینکه از لحاظ اقتصادی نیز دارای ثبات بالایی می باشد مورد توجه سرمایه گذاران قرار می گیرد. بنابر آمار موجود نرخ سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۹، ۱۸.۶ درصد افزایش داشته، که این آمار رشد بسیار دارای اهمیت است.

راه اندازی یک کسب و کار و رشد و توسعه آن همواره از جمله چالش های سرمایه‌گذاران و کسانی بوده است که به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستند و همانطور که قبلا اشاره کردیم کشور کانادا پروسه سرمایه گذاری را بسیار آسان گرفته و تا جایی که امکان داشته باشد به افراد مایل کمک می کند تا بتوانند کسب و کار خود را در این کشور راه‌اندازی کنند. اگر به دنبال این هستید که از طریق سرمایه گذاری و یا خود اشتغالی اقامت این کشور را به دست آورید و تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و منتظر تماس مشاوران ما در موسسه پارسی کانادا باشید.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ویزای کار آفرینی چه تفاوتی با ویزای سرمایه گذاری دارد؟ برای مهاجرت از طریق کارآفرینی نیاز است که ایده برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در در یکی از استان های کشور کانادا داشته باشید. اگر به دنبال این هستید که از طریق کارآفرینی به کشوری مهاجرت کنید کانادا بهترین گزینه برای شما خواهد بود. به خاطر بسپارید که برای اقدام از این طریق به محض ورود شما به خاک کانادا بایستی که کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

و اما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بایستی دارایی خالص شما و همچنین تمایل شما برای سرمایه‌گذاری در این کشور و قابلیت های شما برای مدیریت یک کسب و کار سنجیده شود. برای اخذ اقامت این کشور از طریق ویزای سرمایه گذاری مسیری مشخص در پیش روی شما خواهد بود که مشاوران پارسی کانادا می توانند شما را از تمامی پیچ و خم راه آشنا کرده و کمک کنند تا در کمترین زمان ممکن به رویای خود جامه عمل پوشانده و اقامت این کشور را دریافت کنید.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا

در این قسمت از مقاله به مزایای سرمایه گذاری در کانادا پرداخته ایم:

کانادا منابع طبیعی غنی دارد که از این میان می‌توان به نفت خام و فلزات گران بهای آن اشاره کرد. این خود از دلایلی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران و تجار در سراسر جهان ترجیح می دهند که در این کشور سرمایه گذاری کنند.
نرخ تورم در کشور کانادا ثابت بوده که این قضیه به سیاست پولی سختگیرانه دولت کانادا بر می گردد. دولت کانادا توانسته است که نرخ تورم را تا دو درصد ثابت نگه دارد.
این کشور به علت زیرساخت های عالی که دارد و همچنین به خاطر موقعیت جغرافیایی مطلوب خود از جمله مراکز اصلی تجارت جهانی شناخته می شود. از طرفی بنادر ساحلی کانادا دسترسی خوبی به اروپا و آسیا و آمریکای جنوبی دارد و از طرفی دریاچه هایی که در این کشور وجود دارد دسترسی به ایالت متحده را آسان کرده است.

اما برای سرمایه‌گذاری در این کشور روش‌های مختلفی وجود دارد که در این قسمت به آنها اشاره خواهیم کرد.

سرمایه گذاری در صندوق مشترک

سرمایه گذاران می توانند پول و سرمایه خود را در یک موسسه به صورت مشترک گذاشته که این سرمایه به صورت اوراق بهادار درآمده و بعد از آن هر شخص به ازای سهمی که در این صندوق دارد سود و یا ضرر خواهد کرد. سرمایه گذاری با استفاده از این روش در دراز مدت پاسخگو خواهد بود.

سرمایه گذاری در صنایع رو به رشد کانادا

همچنین افراد می توانند در صنایع رو به رشد و توسعه یافته کانادا سرمایه گذاری کنند. برای مثال افراد می‌توانند سرمایه خود را برای ایجاد توسعه و رشد شرکت های فناوری اختصاص دهند.

کانادا معادن بسیاری دارد و همچنین بیشترین میزان تولید انرژی را در جهان به خود اختصاص داده است، از این رو افراد می توانند با خیال راحت در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند. از جمله زمینه هایی که برای سرمایه گذاری در این قسمت موجود است می‌توان به نفت و گاز، جنگل، مواد معدنی و آهن اشاره کرد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا

  • ثبت شرکت در کانادا

یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا ثبت شرکت می باشد. افراد به منظور اینکه بتوانند در کانادا شرکتی را به ثبت برسانند نیاز به مجوز تجارت از سوی اداره فدرال کانادا خواهند داشت. افرادی هم که شرکت خود را به صورت انحصاری در این کشور ثبت کرده‌اند بایستی بدانند که به عنوان یک شخص خارجی باید تحت نظارت دولت قرار گیرند و این دولت است که با توجه به میزان سهام، منافع افراد را در شرکت مشخص می کند.

علاقمندان می‌توانند اقدام به ثبت شرکت های حمل و نقلی و صیادی در دریا کنند. برای این کار می توانید اقدام به خرید زمین هایی برای راه اندازی کسب و کار تان کنید. البته به خاطر بسپارید که این زمین نباید کشاورزی و یا معدنی باشد. خریداران بایستی که به ازای خرید زمین مالیات سنگینی را به دولت کانادا پرداخت کنند که چیزی حدود ۳۳ درصد از هزینه زمین می باشد.

سه نوع شرکت در کانادا وجود دارد که فرد بایستی بنابر برنامه‌ و سرمایه اش به مشورت پرداخته و یکی از آن ها را انتخاب کند، مشاوران پارسی کانادا آماده هستند که در این مسیر شما را راهنمایی کنند.

  • شرکت های مشارکتی

در این دسته از شرکت ها هر شخص به ازای پولی که سرمایه گذاری می کند در شرکت فعالیت می کند. برای ثبت چنین شرکتی به حداقل دو نفر نیاز است که بتوانند با همدیگر مشارکت کنند. به منظور ثبت چنین شرکتی به سرمایه بسیار زیادی نیاز است.

  • شرکت مالکیت انحصاری

شرکت مالکیت انحصاری در واقع یک شرکت حقوقی معتبر بوده و مالکیت آن برای یک نفر است و تمامی درآمدی که از این شرکت به دست می آید به عنوان درآمد شرکت شناخته می شود که با توجه به مالیاتی که به آن تعلق می گیرد مقرون به صرفه نمی باشد. در صورتی که شرکت ورشکسته شود ضرر کاملاً شامل حال فرد خواهد شد.

  • شرکت سهامی

در این نوع شرکت ها، دو یا چند نفر به همراه همدیگر سهام شرکت را فراهم می کنند. این روش نیز همچون روش ثبت شرکت انحصاری می باشد و تنها تفاوتی که با شرکت انحصاری دارد این است که در صورتی که ورشکستگی اتفاق بیفتد ضرر در بین شرکا تقسیم خواهد شد.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

افرادی که به دنبال ثبت شرکت در کانادا هستند بایستی که حداقل ۳ سال سابقه کار و مدیریت یک شرکت را داشته باشند. سرمایه گذار بایستی 1600000 دلار کانادا سرمایه گذاری کند. همچنین به منظور ثبت شرکت بایستی که فرد اظهارنامه مالکیت و همچنین یک فرم مشارکت تهیه کرده و بعد از آن درخواست خود را ارائه دهد.

همچنین فرد باید بعد از دریافت موافقت نامه ها و مجوز تجارت حدود ۸۰۰ دلار کانادا به دولت این کشور به عنوان وثیقه ارائه دهد. مدتی که این وثیقه در اختیار دولت کانادا می باشد پنج سال بوده و بعد از ۵ سال این مبلغ قابل بازگشت خواهد بود.

اگر به دنبال این هستید که با استفاده از روش سرمایه گذاری در کانادا و ثبت شرکت در این کشور با رعایت تمامی اصول قانونی به کشور کانادا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را از آن خود کنید تنها کافی است که فرم ارزیابی ما را پر کرده و منتظر تماس مشاوران ما در پارسی کانادا باشید. مشاوران ما هر لحظه آماده هستند که شما را راهنمایی کرده و تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در این راستا در اختیارتان قرار دهند.

در صورتی که شما قصد دارید به عنوان سرمایه گذار وارد کشور کانادا شوید و ویزای اقامت دائم دریافت کنید، باید از شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا مطلع باشید تا بتوانید بهترین و آسان ترین روش سرمایه گذاری را انتخاب نمایید. همین حالا با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما به صورت رایگان به شما مشاوره دهند.